Hoşgeldiniz!

inşa

Doğadan Temin Edilen Malzemeler İle Kulübe Yapımı 10:33
Doğadan Temin Edilen Malzemeler İle Kulübe Yapımı 718 izlenme - 3 ay önce Tamamen doğada bulunabilecek ilkel aletler ile evini inşa eden adamın yine etkileyici bir videoya imza attı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dünyanın İlk Gemi Tünelini İnşa Etmek İsteyen Norveç 02:03
Dünyanın İlk Gemi Tünelini İnşa Etmek İsteyen Norveç 2.813 izlenme - 1 yıl önce Norveç, gemileri koruması amacıyla Kuzey Denizi ve Norveç Denizi'ni bağlayan noktada bir tünel yaparak dünyanın ilk tam ölçekli gemi tünelini inşa edecek. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
9 Saatte Demiryolu İnşa Etmek - Çin 01:18
9 Saatte Demiryolu İnşa Etmek - Çin 678 izlenme - 6 ay önce Çin'in güneyindeki Fujian eyaletinde bulunan bir fuarda, sadece 9 saatte 1500 işçinin çalışmasıyla tren istasyonu ve demiryolu inşa edildi.
Kendi Elleriyle Yüzen Bir Ada İnşa Eden Mükemmel Çift 02:33
Kendi Elleriyle Yüzen Bir Ada İnşa Eden Mükemmel Çift 2.092 izlenme - 2 yıl önce Wayne Adams ve Catherine King çifti birçok insanın hayalini yaşamakla meşgul. Özgürlük Koyu verdikleri adayı 1992 yılında inşa etmeye başlayan çift tüm ihtiyaçlarını burada karşılayabiliyorlar. Zaman içerisinde gelişen adanın içinde bugün itibari ile dans pisti, sanat galerisi, konuk evi gibi oluşumlardan oluşan 12 platform mevcut. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İnsanlık Tarihinin En Eski İnşalarında Biri Bulundu 01:03
İnsanlık Tarihinin En Eski İnşalarında Biri Bulundu 1.643 izlenme - 2 yıl önce Fransa'nın güneyinde Aveyron bölgesindeki Bruniquel Mağarası'nda insanlık tarihinin en eski inşalarından biri bulundu. Yaklaşık 176 bin yıllık geçmişi olan Neanderthal insanının yaşadığı yerde, halka şeklinde altı esrarengiz yapı ortaya çıkarıldı. Mağaranın 336 metre iç kısımındaki alana zorlu yolculuk sonunda ulaşılıyor. Nandertal Bruniquel par CNRS Bordeaux 1 Üniversitesi'nden Tarih Profesörü Jacques Jaubert, mağaradaki yapının daha önce Neandertaller tarafından yeraltı dünyasında ya…
Çim Kulübe Yapımı (İlkel Teknoloji) 04:16
Çim Kulübe Yapımı (İlkel Teknoloji) 1.827 izlenme - 2 yıl önce Videolarının müptelası olduğumuz Abimizin, İlkel yöntemlerle 7 günde inşa ettiği; yaklaşık 2,5 metre genişliğe sahip, 2 metre yükseklikte ki Çim kulübe. Youtube Kanalı: (Primitive Technology) https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
Çizgi film - Robot (Build and Play - Robot)  - 02:18
Çizgi film - Robot (Build and Play - Robot) - 4.701 izlenme - 3 yıl önce Alouette - Nursery Rhymes Görsel hafıza dağarcığını geliştirmeye yönelik olan çizgi film. Birazda siz ebeveynlerin robotlardan bahsetmesini istedik. Bu kez biz susmayı tercih ettik. Bu video Build and Play oyunlarından ön izlemedir. Oyunları buradan indirebilirsiniz https://itunes.apple.com/ru/app/build-play-3d-planes-trains/id545626598?mt=8
Dünyanın En Büyük Taşıma İşi - Ağırlığı 1.157 Ton 06:11
Dünyanın En Büyük Taşıma İşi - Ağırlığı 1.157 Ton 2.275 izlenme - 3 yıl önce 157 US Ton. 384 lastikler, bugüne kadar Kuzey Amerika'da taşınan en çok ağır yük. £ 2.314.000. Blackstone Kenar Studios tarafından kodacrome 3 16mm kamera ile çekilmiş.
3D Yazıcı ile 24 Saat İçinde Ev İnşa Ettiler 01:19
3D Yazıcı ile 24 Saat İçinde Ev İnşa Ettiler 584 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın inşaat alanlarında kullanmak üzere üretilen ilk mobil 3D yazıcısı ile 24 saat içerisinde bir ev inşa edildi. Apis Cor'un Rusya'daki tesisinde inşa ettiği 37 metrekarelik ev; bir koridor, banyo, oturma odası ve mutfaktan oluşuyor.
Elleriyle Tek Başına 53 Yılda Bir Katedral İnşa Eden Adam 02:21
Elleriyle Tek Başına 53 Yılda Bir Katedral İnşa Eden Adam 649 izlenme - 2 yıl önce Justo Gallego isimli bu adam kendi başına 53 yıl boyunca durmadan çalışarak bir katedral inşa etmiş. Üstelik kendisi hiçbir mimari eğitim almamış bir rahip. Hiçbir zaman tam olarak bitmeyeceğini bildiği katedraline 90'lı yaşlarına gelmesine rağmen hala bir şeyler eklemeye devam ediyor... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
46 Yılda El Yapımı Lunapark İnşa Eden İşletme Sahibi 02:11
46 Yılda El Yapımı Lunapark İnşa Eden İşletme Sahibi 540 izlenme - 2 yıl önce İtalyan restoran sahibi Bruno daha fazla müşteri çekmek için 46 yıl süren bir çalışmayla restoranını el yapımı oyuncaklarla çevrili doğal eğlence parkına dönüştürdü. 70'li yıllarda başlayan daha fazla müşteri isteği bu günlerde amacına ulaşmış gözüküyor... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
40 Saatte Köprü Yenilemek 00:44
40 Saatte Köprü Yenilemek 258 izlenme - 3 yıl önce Zamanında bilmem kaç saatte, günde köprü inşa etmek gibisinden videolar vardı, bu da bir benzeri. İzleyin ve de yol, köprü inşaatında felan çalışan mühendis, işçi tanıdıklarınız varsa izlettirin. Götüboklu kıytırık Konya-Kulu kavşağını 7 ayda yapan yetkililere buradan selam olsun.
Boğaziçi Köprüsü Nasıl İnşa Edildi 04:56
Boğaziçi Köprüsü Nasıl İnşa Edildi 317 izlenme - 4 yıl önce BOĞAZ İÇİ KÖPRÜSÜNÜN TANITIMI
100-2.Bölüm Sorular-Kuran'dan Cevaplar(CANLI YAYIN) 01:39:56
100-2.Bölüm Sorular-Kuran'dan Cevaplar(CANLI YAYIN) 387 izlenme - 3 yıl önce 1. Peygamber henüz görevlendirilmediği halde nasıl Mescid-i Âksaya yürütülebiliyor? 2. Mescid-i Âksa ile Mescii Haram’ın inşa tarihleri hakkındaki bilgiler. 3. Kiraz ağacının İsra suresinde ifade edilişi ile ilgili açıklamalar. 4. Kıssaların güncelleştirilmesi zarureti. 5. Yüz çevirmek mi? Mesafelenmek mi? 6. Peygamber rüyaları vahiy midir? 7. Allah’ın insanla konuşması. 8. Yahudi ve Hıristiyanların âhiretteki durumu. 9. Bireysel salât nasıl yapılır? 10. Salâtın ikamesinin vakitlendirilmasi zarureti. 11. İslâmın şartı 5 midir? 12. Lânet sözcüğünün açılımı. 13. Meleklerin mü’minlere yardımı.
Breaking Bad - Ne İnşa Ediyoruz? Robot mu?! 03:36
Breaking Bad - Ne İnşa Ediyoruz? Robot mu?! 255 izlenme - 3 yıl önce Kalitesini her geçen sezon bir tık daha arttırarak benim için şimdiden efsaneleşmiş diziler arasında yerini almıştır. Halen ara ara aklıma gelen sahneleriyle gülümsetir, bu da o unutamadıklarımdan biri. Walter ve Jesse yeni bir parti pişirmek için o meşhur karavanlarıyla çölün ortasına kurulurlar. Her şey çok güzel giderken Jesse'nin anahtarı çıkarmayı unuttuğunu ve bu nedenle bütün akünün bittiğini fark ederler. 4 gündür aç susuz kalan ikili artık bitkin düşmüş, hatta delirme kıvamına gelmişlerdir. Tüm umutlar tükenmişken Jesse yine -hiç de farkında olmadan- ortaya müthiş bir fikir atar ve gerçekleştirmek için kalan son enerjilerini de bunun için harcarlar. Bryan Cranston'ın bi söyleşide anlattığına göre aslında bu sahne ilk çekildiğinde son halindeki gibi değilmiş. Jesse'nin "Robot mu?" sorusu senaryoda yokmuş. Son anda akıllarına gelmiş ve sırf bu küçük değişiklik için, kameranın bozulduğunu ve sahneyi yeniden çekmeleri gerektiğini yönetmene inandırmak zorunda kalmışlar. Ve tabii ki sonuç mükemmel. Zaten Bryan yapım içerisinde de çok aktif olduğunu söylüyor. Mesela, Walter'ın orta halli bir aile yapısında olduğunu vurgulamak için sürekli beyaz külotla dolaşması da Bryan'ın fikriymiş. Sahnenin geçtiği bölüm: S02E09 - "4 Days Out" Bu kadar bilgi yeter, haydin izleyelim. :)
Çin'de Dünyanın En Yüksek Asma Köprüsü Açıldı 00:52
Çin'de Dünyanın En Yüksek Asma Köprüsü Açıldı 65 izlenme - 2 yıl önce Çin'de inşa edilen Beipanjiang Köprüsü dünyanın en yüksek köprüsü özelliği ile hizmete açıldı. 1.341 metre uzunluğundaki köprünün yapımına 2013'te başlanmıştı. Köprü yerden 570 metre yükseklikte bulunuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Minecraft ev yapımı 08:48
Minecraft ev yapımı 135 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar bu videoda size Minecraft'ta nasıl bir ev tasarlayabileceğinizi anlattım.Umarım izleyince videomu beğenirsiniz.Ses mikrofon olmadığı için biraz kötü gelebilir ama sesi açtığınızda duyabiliyorsunuz.
Burak Furkan, Bandırma’da Denize İndirildi 01:41
Burak Furkan, Bandırma’da Denize İndirildi 114 izlenme - 4 yıl önce Balaban Kardeşler Tersanesi tarafından inşa edilen Burak Furkan gemisi denize indirildi.
3D Yazıcı ile 24 Saat İçinde Ev İnşa Etmek 01:00
3D Yazıcı ile 24 Saat İçinde Ev İnşa Etmek 36 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın inşaat alanlarında kullanmak üzere üretilen ilk mobil 3D yazıcısı ile 24 saat içerisinde bir ev inşa edildi. Apis Cor'un Rusya'daki tesisinde inşa ettiği 37 metrekarelik ev; bir koridor, banyo, oturma odası ve mutfaktan oluşuyor.
49 Günde Uçak Nasıl İnşa Edilir! 01:57
49 Günde Uçak Nasıl İnşa Edilir! 61 izlenme - 4 yıl önce Boeing 777'nin 49 Gün Süren İmalatı..
İnşa Delili 08:58
İnşa Delili 60 izlenme - 5 yıl önce Yaratılış Delilleri
Demir Oyunda Yık Ve İnşa Et 05:44
Demir Oyunda Yık Ve İnşa Et 64 izlenme - 3 yıl önce Motor Oyunu Diye Kandırdılar, Oyun Yık Ve İnşa Etmiş Sinirimden Ortalığı Birbirine Kattım sorun Bilgisayardamı Oyundamı Aslında Ben Başka Oynucaktımda Oyunlarda Sadece Bioyun Çıkıyo Mecbur 3doyuncu Sitesini Oynadım
Bend İnşa Eden Kunduzlar 04:16
Bend İnşa Eden Kunduzlar 65 izlenme - 5 yıl önce Bend İnşa Eden Kunduzlar
Hz. Süleyman (As)’ın Mescidini İnşaallah Yeniden İnşa Edeceğiz. Müslümanlar, Museviler, Hristiyan 01:11
Hz. Süleyman (As)’ın Mescidini İnşaallah Yeniden İnşa Edeceğiz. Müslümanlar, Museviler, Hristiyan 7 izlenme - 8 ay önce Hz. Süleyman (as)’ın mescidini inşaAllah yeniden inşa edeceğiz. Müslümanlar, Museviler, Hristiyanlar hep birlikte Mescid'de dua edeceğiz.
BERLİN DUVARI YIKILDI ŞİMDİ İSE MÜLTECİLER İÇİN DAHA SAĞLAM VE DAHA YÜKSEK DUVARLAR İNŞA EDİLİYOR 00:48
BERLİN DUVARI YIKILDI ŞİMDİ İSE MÜLTECİLER İÇİN DAHA SAĞLAM VE DAHA YÜKSEK DUVARLAR İNŞA EDİLİYOR 13 izlenme - 2 yıl önce 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ OLAN HERKESİ VE “BU ZAMANDA YAŞAYAN 8 MİLYAR İNSANIN HEPSİNİ HEM MUAYYEN HEM UMUM HEM SİLSİLE OLARAK TEKFİR EDİYORUM”ASL-İ KAFİR DİYORUM. 1333 SENE İÇİNDE OLAN TÜM DEVLET’LERE. VE BU ZAMANDAKİ ( 215’E YAKIN ) DEVLETLERE “KAFİR DEVLETLER- KÜFÜR HÜKÜMETLER” DİYORUM. VE TÜM HALKINI; “HEM TEK-TEK MUAYYEN OLARAK, HEM UMUM, HEMDE SİLSİLE OLARAK, TAMAMINI TEKFİR EDİYORUM”HEPSİDE ASL-İ KAFİRDİR. MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİR. HEPSİ KENDİNİ MÜSLÜMAN ( SANAN ) CEHENNEMLİK İMANSIZLARDIR! 1-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ALİM’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 2-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ŞEYH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 3-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ İMAM’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 4-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜCTEHİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 5-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ŞEYHUL İSLAMLARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 6-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜFESSİR’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 7-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ CUMHUR ULEMA’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MUHADDİS’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 9-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ FAKİH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 10-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜCEDDİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 11-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ TÜM CEMAAT’LERE TÜM GRUP’LARA TÜM TAİFE’LERE TÜM CİHAD CEPHE’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1-EBU HANİFE ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 2-MALİKİ ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 3-AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 4-ŞAFİİ ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE SÜNNİ İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü SİTTE '6 HADİS KİTABI' KÜTÜB-Ü TİS-A '9 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN 1-BUHARİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MUSLİM ASL-İ KAFİRDİR! 3-TİRMİZİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EBU DAVUD ASL-İ KAFİRDİR! 5-NESA-İ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ MACE ASL-İ KAFİRDİR! 7-MUVATTA İMAM MALİK ASL-İ KAFİRDİR! 8-MÜSNED AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR! 9-DARİMİ ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE Şİ-A İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü ERBE-A '4 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN 1-EL-KAFİ CAFER MUHAMMED EL-KULEYNİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MEN LA YEHZURUHUL FAKİH ŞEYH SADIK ASL-İ KAFİRDİR! 3-TEHZİBUL AHKAM EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EL-İSTİBSARU FİMA UHTİLİFE FİHİ MİNEL EHBAR EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! NECDİ’LERİN HEPSİ ASL-İ KAFİRDİR. VE BU ZAMANDAKİ BİZ NECDİ’YİZ BİZ SELEFİ’YİZ BİZ EHLİ SÜNNETİZ DİYENLERİN HEPSİDE ASL-İ KAFİRDİR! 1-MUHAMMED BİN ABDULVEHHAB ASL-İ KAFİRDİR! 2-OĞULLARIDA TORUNLARIDA TALEBELERİDE BABASIDA DEDESİDE ASL-İ KAFİRDİR! 3-İBNİ TEYMİYYE ASL-İ KAFİRDİR! 4-İBNİ KAYYİM EL-CEVZİYYE ASL-İ KAFİRDİR! 5-ZEHEBİ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ KESİR ASL-İ KAFİRDİR! 7-TABERİ ASL-İ KAFİRDİR! EN BÜYÜK HÜCCET-BEYYİNE-DELİL-HİKMET-VAHİY-NAS'DA 1-KUR-AN'I KERİM'DİR- AYETLERDİR. 2-KUR-AN'I KERİME UYAN SAHİH HADİSLERDİR- SAHİH SÜNNETLERDİR. 3-İCMA-İ ÜMMETİ, 4-KIYAS'I FUKEHA'YI, RED-İNKAR”EDEN TAM BİR 'MUVAHHİD' MÜSLÜMANDIR
Türkiye Avrupa'dan En Fazla Stadyum İnşa Eden Ülke Oldu 01:33
Türkiye Avrupa'dan En Fazla Stadyum İnşa Eden Ülke Oldu 1 izlenme - 2 yıl önce Türkiye, Avrupa'dan En Fazla Stadyum İnşa Eden Ülke Oldu
Süleyman Mescidi’nin yeniden inşa edilmesi zamanı geldiğinde gerçekleşecek 03:09
Süleyman Mescidi’nin yeniden inşa edilmesi zamanı geldiğinde gerçekleşecek 1 izlenme - 2 yıl önce Süleyman Mescidi’nin yeniden inşa edilmesi zamanı geldiğinde gerçekleşecek.
Hz. Süleyman (As)'ın Mescidini Yeniden İnşa Edeceğiz. Hz. Musa (As) Ve Hz. Harun (As)'ın Emanetler 04:07
Hz. Süleyman (As)'ın Mescidini Yeniden İnşa Edeceğiz. Hz. Musa (As) Ve Hz. Harun (As)'ın Emanetler 0 izlenme - 9 ay önce Hz. Süleyman (as)'ın mescidini yeniden inşa edeceğiz. Hz. Musa (as) ve Hz. Harun (as)'ın emanetlerinin olduğu Kutsal Sandık da oraya getirilecek.