Hoşgeldiniz!

insan hakları

Afganistan - Aşiret Reislerinin Tutsağı Kadınlar 02:21
Afganistan - Aşiret Reislerinin Tutsağı Kadınlar 1.836 izlenme - 2 hafta önce Afganistan’da Taliban’ı deviren savaşın üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen kadınlar hala temel haklarından mahrum edilmeye devam ediyor. Ülkenin en fakir illerinden Paktika’da kadın mahkumlar için yapılmış bir cezaevi bulunmuyor. Bu nedenle hükümlü kadınlar aldıkları cezayı aşiret reislerinin evlerinde kalarak çekiyor. Zina yapmakla suçlanan 18 yaşındaki Feyza da cezasını çekmek üzere bir aşiret resinin evine gönderilmiş: “Benim gibi aşiret liderlerinin evlerinde cezasını tamamlayanlar buradaki zor şartlardan şikayetçi. Burada bize bakmak ve taleplerimizi karşılamak için hiç kimse yok. Hükümetten ve kadın hakları temsilcilerinden ayrı bir hapishane kurmalarını istiyoruz ki oralarda hizmet edelim, aşiret şeflerinin evlerinde değil.” Ailelerinden uzak tutulan mahkum kadınların kaderi evlerine yerleştirildikleri aşiret liderinin elinde. Bu kadınlar hiç bir maaş almadan temizlikçi olarak çalıştırılıyor. Burada yaşayan Peştunların töreleri modern hukuk kurallarının üzerinde işliyor. Kadınları kendi evinde tutan aşiret reisi Halil Zadran: “Bir kadın veya bir kız suç sayılabilecek bir eylemde bulunduğu zaman Vali veya emniyet müdürü beni arar ve kadınlar için hapishaneleri olmadığını ve mümkünse onu burada tutmamızı ister. Ardından ben de kadınlar için kalacak güvenli bir yer bulurum ve cezaları bitene kadar burada kalırlar.” dedi. Aşiret liderlerinin evlerinde tutulan kadın mahkumların hepsine kötü muamelede bulunulmasa da, cinsel istismar durumda hiç bir hukuki güvence bulunmuyor. Kadın hakları savunucularından Bibi Hava “Durum öyle bir çözüme kavuşmuş ki kaybeden yine kadınlar. Paktika’da kadınlar için en büyük sorun onlar için bir hapishane ve özgürlülerine kavuştuklarında güvenli bir koruma alanları olmaması.” dedi. İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün 2014 yılında yayınladığı bir rapora göre Afganistan’da kadınların yarısından fazlası evlilik dışı ilişkiler gibi “ahlaki suçlardan” yargılanıyor. Ülkedeki hapishane şartları çoğu kez insan hakları gözlemcileri tarafından eleştirilerin odağı olmaya devam ediyor. Feyza’nın durumu 2001’de Taliban devrildikten sonra elde edilen insan haklarının henüz tüm bölgelere ulaştırılamadığının da bir diğer kanıtı.
Filipinler Liderinden Yahudi Soykırımı Karşılaştırması 01:34
Filipinler Liderinden Yahudi Soykırımı Karşılaştırması 1.003 izlenme - 4 hafta önce Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkesindeki yaklaşık üç milyon uyuşturucu bağımlısını ‘öldürmekten mutlu olacağını’ söyledi. İktidara gelir gelmez başlattığı uyuşturucuyla mücadeleyi İkinci Dünya Savaşı’nda Adolf Hitler liderliğindeki Nazi Almanyası’nın işlediği Yahudi Soykırımı ile karşılaştırdı. Vietnam ziyareti dönüşünde Duterte, Filipinler’in en önemli toplumsal sorunlardan birinin uyuşturucu çeteleri ve bağımlıları olduğunu belirtti. Duterte, “Hitler, 3 milyon Yahudi’yi katletti. Filipinler’de 3 milyon uyuşturucu bağımlısı var. Ben de bunları katletmekten mutlu olacağım. Hitler’in kurbanları masum kişilerdi. Benim hedefimdekiler ise suçlular. Bunlardan kurtulmak, ülkemdeki uyuşturucu sorununa son verecek ve gelecek nesilleri bu beladan kurtaracak.” ifadelerini kullandı.
Kanadalı YPG Savaşçısının Ülkesinde Uğurlanışı 02:29
Kanadalı YPG Savaşçısının Ülkesinde Uğurlanışı 4.651 izlenme - 11 ay önce Daha öncesinde Irak'ta sonra da Suriye'de IŞİD'e karşı savaşan ve kendi ülkesinde insan haklarını savunan derneklerde aktivistlik yapan Kanadalı John Gallagher'ın cenaze töreni, rütbeli askerlerden motorcu gruplarına kadar tüm ülkenin ortak katılımıyla gerçekleşti.
IŞİD'in Köle Pazarı 01:29
IŞİD'in Köle Pazarı 5.021 izlenme - 2 yıl önce IŞİD'in Sincar'da rehin aldığı ezidi kadınlar köle pazarında satılıyor. IŞİD, o anları kendi kamerasıyla kayıt altına aldı. Not: islamiyette bu tür seyler kesinlikle yoktur lütfen bu teröristlerin yaptigini islama mal etmeyelim
LGBTİ Sokakta - Lut Kavmi Eylemi 01:30
LGBTİ Sokakta - Lut Kavmi Eylemi 2.068 izlenme - 10 ay önce Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz faili de mef’ulü de öldürünüz” yazılı afişler asan Genç İslami Müdafaa grubu hakkında Kaos GL ve Pembe Hayat lgbt derneklerinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosuna yaptığı suç duyurusuna yanıt geldi. Asılan afişler ve internet sağlayıcısı hakkında suç işlemeye tahrik ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından cezalandırma istemi reddedildi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 03:16
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 1.841 izlenme - 1 yıl önce Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, 4 Kasım 1950'de İnsan Hakları Bildirisinde bulunan hakları topluca güvence altına almak için Avrupa Konseyi üyelerinin üzerinde anlaştıkları metindir. Avrupa Konseyi’nin bu anlamda ilk adımı 4 Kasım 1950’de Roma’da imzalanan ve 3 Eylül 1953’te yürürlüge giren “İnsan Hakları ve Özgürlüklerinin Korunmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi (AİHS)”'dir. Demokratik rejimlerin devam ettirilmesi açısından gerekli olan asgari hak ve özgürlükleri güvenceye alarak işe başlamış, zamanla insan hakları listesini genişletmiştir. AİHS ekonomik, sosyal ve kültürel haklardan çok sivil ve politik haklarin korunmasına öncelik vermiştir. Bu sözleşmeyi sosyal ve ekonomik hakları içeren “Avrupa Sosyal Şartı” izlemiştir. Türkiye 18 Mayıs 1954’te sözleşmeyi onaylamış, 28 Ocak 1987’de de bireysel başvuru hakkını tanımıştır. Mahkemenin zorunlu yargı yetkisini ise 28 Ocak 1990’da kabul etmiştir. AİHS, Avrupa Konseyi üyesi 47 devlet tarafından onaylanmıştır. www.alparslanvarer.com
mahsun kırmızıgül-insan hakları 05:56
mahsun kırmızıgül-insan hakları 14.130 izlenme - 9 yıl önce http://www.kralmahsun.somee.com un katkılarıyla
Kadın Sünneti 07:09
Kadın Sünneti 87 izlenme - 2 hafta önce Özellikle Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde yaygın olarak uygulanan kadın sünneti göçler yoluyla Avrupa’ya da taşınmış durumda ve artık bu kıtada da onbinlerce kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Kadın sünnetinde genellikle klitorisin kesilmesiyle kadının geleneklere göre ayıp sayılan cinsel birleşmede zevk almasının önüne geçilmek amaçlanıyor. Ancak bu operasyonun sonucu bununla sınırlı kalmıyor ve çok zaman fiziki ve psikolojik zararları görülüyor. İngiliz resmi araştırmaları ülkede 170 bin genç kızın kadın sünneti olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca kısa bir vadede bunlara 65 bin kişinin daha ekleneceği öngörülüyor. Bu operasyon İngiltere’de yasal olmamakla birlikte yapılıyor fakat daha çok Somali, Gambiya ve Sudan’da yapıldığı biliniyor. Hristiyan bir ailede büyüyen Sarian Londra’ya gelmeden önce ülkesi Sierra Leone’de kadın sünnetine maruz kaldığında henüz 11 yaşındaydı. Müdahale bir bayramda anestezi uygulanmadan yapılmıştı
mahsun kırmızıgül insan hakları 06:30
mahsun kırmızıgül insan hakları 7.939 izlenme - 7 yıl önce nerde,insan,hakları
Abi Ben Eşcinselim - Beni Yargılayacak Olan Yukarıdaki 01:29
Abi Ben Eşcinselim - Beni Yargılayacak Olan Yukarıdaki 1.489 izlenme - 2 yıl önce Bir erkek gece 1'de Bağdat Caddesinde yürüyebilir, ona hiç kimse şişe atmıyor, hakaret etmiyor. Heteroseksüel erkekler 100 metrede bir bela bulurlar, heteroseksüel kadınlar her 10 metrede bir bela bulurla, eşcinseller metrede bir bela bulurlar. Ben eşcinselim abi sadece bu, beni yargılayacak olan yukarıdaki.
hoşgeldin bebek - hürriyet gazetesi 01:19
hoşgeldin bebek - hürriyet gazetesi 4.893 izlenme - 8 yıl önce insan haklarını yeniden düşünmek için...
Mahsun Kırmızıgül - İnsan Hakları 06:28
Mahsun Kırmızıgül - İnsan Hakları 1.502 izlenme - 5 yıl önce
Travesti Merve ALS hastaları İçin Su Döküyor 00:16
Travesti Merve ALS hastaları İçin Su Döküyor 776 izlenme - 2 yıl önce ALS hastaları için bend edestekte bulunuyorum,meydan okuduklarım azra san,beray kaplan,öykü ay ve seren acar.ah ay ah ahh buz gibi ya kız dondum.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 03:16
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 350 izlenme - 1 yıl önce Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, 4 Kasım 1950'de İnsan Hakları Bildirisinde bulunan hakları topluca güvence altına almak için Avrupa Konseyi üyelerinin üzerinde anlaştıkları metindir. Avrupa Konseyi’nin bu anlamda ilk adımı 4 Kasım 1950’de Roma’da imzalanan ve 3 Eylül 1953’te yürürlüge giren “İnsan Hakları ve Özgürlüklerinin Korunmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi (AİHS)”'dir. Demokratik rejimlerin devam ettirilmesi açısından gerekli olan asgari hak ve özgürlükleri güvenceye alarak işe başlamış, zamanla insan hakları listesini genişletmiştir. AİHS ekonomik, sosyal ve kültürel haklardan çok sivil ve politik haklarin korunmasına öncelik vermiştir. Bu sözleşmeyi sosyal ve ekonomik hakları içeren “Avrupa Sosyal Şartı” izlemiştir. Türkiye 18 Mayıs 1954’te sözleşmeyi onaylamış, 28 Ocak 1987’de de bireysel başvuru hakkını tanımıştır. Mahkemenin zorunlu yargı yetkisini ise 28 Ocak 1990’da kabul etmiştir. AİHS, Avrupa Konseyi üyesi 47 devlet tarafından onaylanmıştır.
Herkes Eşittir. Ama Bazıları Daha Eşittir... 01:52
Herkes Eşittir. Ama Bazıları Daha Eşittir... 2.795 izlenme - 7 yıl önce bu video yılın insan hakları ödülünü aldı
manzara-kısa film 10:28
manzara-kısa film 1.503 izlenme - 7 yıl önce tercumaniahval.com ekibinden ödüllü bir kısa film mazlumder uluslararası kısa film yarışması
Işid'in Koyun Güder Gibi İnsanları Esir Alması 02:59
Işid'in Koyun Güder Gibi İnsanları Esir Alması 496 izlenme - 2 yıl önce Bu Görüntülerin Türkiye'deki Kitleleri Peşinden Sürükleyen Fareli Köyün Kavalcısından Tek Farkı İnsanların Zülme Rıza'larıyla Girmeleridir Herhalde. Neyse Bu Görüntülere Yabancı Değiliz Zaten.
LGBT- Kaç Yaşındasınız? 03:01
LGBT- Kaç Yaşındasınız? 290 izlenme - 2 yıl önce videonun devamı gelecek,takipte kalın lütfen,röportaj uluslar arası af örgütü tarafından yapılmış çok özel bir röportajdır,aralarda vermicem diyen ablamızdan kesitlerde yer almaktadır,kabul edilmesi halinde harika serileri yayınlanacaktır.
çağımızda bebek olmak 01:52
çağımızda bebek olmak 945 izlenme - 7 yıl önce harika bnce sizce?
paris'te türk aileye dayak! 00:38
paris'te türk aileye dayak! 1.011 izlenme - 7 yıl önce birincikuvvet.com / haber merkezi paris'te piknik yapan bir türk aile zencilerin saldırısına uğradı. bu da yetmez gibi polis hamile bayanı jopla dövdü
Ötme Bülbül Piyano Solo Piano Music Güzel Sivas Alevi Türküler Kangal Köpek Söz Tüzel Pansiyon Genel 08:38
Ötme Bülbül Piyano Solo Piano Music Güzel Sivas Alevi Türküler Kangal Köpek Söz Tüzel Pansiyon Genel 665 izlenme - 2 yıl önce Türküleri Piyano ile Hiç Dinlediniz mi? Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Ötme Bülbül Ötme" Eserini Kuyruklu Piyano İcra etti ve Söyledi. Solist; ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Eşlik Etti. Çok Sevilen Müzikleri Piyano ile Sevdiniz mi? Lütfen Yazarak ve Beğenerek Genç Piyaniste Destek Verin. Sevgi ve Saygılar... Değerli Eleştirileri ve Yorumlarınızı lütfen Yazın. Ötme Bülbül Ötme, Şen Değil Bağım Dost Senin Derdinden Ben Yana Yana Tükendi Fitilim Eridi Yağım Dost Senin Derdinden Ben Yana Yana Deryadan Bölünmüş Sellere Döndüm Ateşi Kararmış Küllere Döndüm Vakitsiz Açılmış Güllere Döndüm Dost Senin Derdinden Ben Yana Yana Haberin Duyarsın Peyikler İle Yaramı Sarsınlar Seyikler İle Kırk Yıl Dağda Gezdim Geyikler İle Dost Senin Derdinden Ben Yana Yana Abdal Pir Sultan'ım, Doldum Eksildim Yemeden İçmeden Sudan Kesildim Zülfün Kemendine Kondum Asıldım Dost Senin Derdinden Ben Yana Yana İlçeleri: Merkez, Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli, Zara. Büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Kızılırmak, doğu ve güneydoğusu Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat bölümlerinde, kuzeydeki bir bölümü de Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kalan il ve bu ilin merkezi kent. 35°-50, 38°-14 doğu boylamlarıyla 38°, 32-40°, 16 kuzey enlemleri arasında yer alan il; kuzeyden Tokat, Ordu, Giresun, doğudan Erzincan, güneydoğudan Malatya, güneyden Kahramanmaraş, batı-güneybatıdan Yozgat, Kayseri illeriyle çevrilidir. Yüzey Şekilleri; Yüzey şekillerine dağ ve yaylalar egemendir. Ortalama yükselti 1.000 m’dir. Doğuya gidildikçe yükselti artar. İl topraklarının % 47.6’sı yaylalar, % 46.2’si dağlar, küçük bir bölümü (% 6.2) ovalarla kaplıdır. Üçüncü zamanda oluşmuş dağlar, Kuzey Anadolu dağ sistemine bağlıdır. Kelkit ve Kızılırmak vadileri arasında yükselen dağlar, batı-doğu doğrultuludur. Kuzey Anadolu Sıradağları’nın güney bölümünü oluşturan Köse Dağları, Yıldızeli İlçesi’nde Yıldız Dağı İklim ve Bitki Örtüsü; İklim karasaldır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kuzeyde Karadeniz ikliminine tkileri bir ölçüde görülür. Koyulhisar, Suşehri, Gölova ve Akıncılar’da iklim daha ılıman; Zara, Merkez, İmranlı, Hafik, Doğanşar, Yıldızeli, Şarkışla, Altınyayla ve Gemerek’te daha serttir. Yıllık ortalama sıcaklık, Merkez İlçe’de 8.6°C’tır. En soğuk ay ocak, en sıcak ay ağustostur. Ortalama yıllık yağış tutarları, merkezde 411.3 mm’dir. Yağışlar, Kelkit Vadisi dışında genelde ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında düşer. Yaz aylan kuraktır. Kelkit Vadisi, Karadeniz etkisi altında olması nedeniyle, daha düzenli yağış alır, yaış aylara dengeli dağılır. Doğal bitki örtüsü oldukça zayıflamıştır. Uzun ve sert geçen kışlar, ormanları önemli oranda azalmıştır. Yayla bitkilerinde, aşın otlatma sonucu, tür sayısı ve verim gücü azalmıştır. Geven, sığırkuyruğu, kekik, yavşan, meşe, ardıç, karaçam ve sarıçam türlerinden oluşan eski orman kalıntıları vardır. Orman örtüsünün yok edilmesi sonucu toprak aşınmaya uğramış, birçok yerde çıplak kayalar kalmıştır. Kuzeyde Karadeniz ikliminden etkilenen yerlerde, Suşehri ve Koyulhisar’da iğne yapraklı türlerden (sarıçam, karaçam) oluşan zengin ormanlar görülür. Ekonomi; Ekonomide en büyük pay, tarım ve hayvancılığındır. Yüzölçümünün büyüklüğüne karşınlarımın gelişmiş olduğu söylenemez. Genelde dağlık yapı, sert karasal iklim vb etkenler, tarımın gelişmesini engellemiştir. Toprakların büyük bölümü verimsiz olmasına karşın, otlaklar geniş alan kaplar. Tarımsal etkinlikler, Kelkit, Kızılırmak, Tohma ırmakları vadilerinde yoğunlaşır. Tarım; tahıllar (buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır), baklagiller (nohut, fasulye, mercimek, fiğ, burçak), endüstri bitkileri (şekerpancan), yağlı tohumlar (ayçiçeği), yumru bitkiler (soğan, sanmsak, patates) ve yem bitkilerinden (yonca, korunga) oluşur. İklim koşullan ve toprak nedeniyle meyvecilik gelişmemiştir. Sebze üretimi, Karadeniz iklimi etkisine açık Kelkit Vadisi’nde, Gürün, Divriği, Gemerek, Şarkışla çevresindeki ırmak boylarında gerçekleştirilir. Üretim, yerel tüketimi bile karşılamaktan uzaktır. Hayvancılık kırsal nüfusun geleneksel ve temel geçim kaynaklarının başında gelir. Genellikle otlak hayvancılığı ağırlıktadır. Hayvancılığın, tarım gelirleri içindeki payı % 65’tır. Toplam hayvan varlığı (sığır, inek, manda, koyun, keçi) 2.4 milyon baştır. Bunun yandan fazlasını koyun ve kıl keçisi oluşturur. Akkaraman ırkı koyun egemen olmakla birlikte, morkaraman ve merinos a yetiştirilir. Dağlarda kılkeçisi yaygındır. Yaylalarda az sayıda tiftik keçisine rastlanır. At yetiştiriciliği gelişmiştir. Uzunyayla, Türkiye’nin başta gelen atçılık merkezlerindendir. Uzunyayla’da bulunan At İslah Kurumu, Türkiye genelinde hizmet verir. Kümes hayvancılığı, arıcılık, Et, süt, deri, yapağı, kıl, balmumu öteki başlıca hayvansal ürünlerdir. İl toprakları orman varlığı yönünden yoksuldur (toplam alanın % 8’i). Uzun yıllar süren aşırı ve düzensiz yararlanma sonucu ormanların hektardaki verimliliği düşmüş, ağaçlar seyrek ve bodur bir görünüm almıştır. Kereste, maden direk, yakacak odun başlıca orman ürünleridir. Yetersiz kalmakla birlikte, her yıl ağaçlandırma yapılır, Orman Fidanlığında üretilen iğne yapraklı ve geniş yapraklı fidanlarla, orman ağaçlama alanları, kamu kurumlarının fidan istemi karşılanmaya çalışılır, kavakçılık çalışmaları desteklenir. Zengin yeraltı kaynaklan arasında linyit, demir, krom yatakları sayılabilir. Aynca bakır, simli kurşun, asbest, çimento hammaddesi, mermer, tuz yatakları vardır. Divriği Demir Madenleri Kurumu tarafından işletilen demir yatakları, ülke ekonomisine önemli katkı sağlar. Ötme Bülbül Ötme Söz Yanlış Bin Yilin Ben Yana Yana Alevi cem Adlı Türküsü Sözleri Türküsü Solfej Armonisi Kontr Puanı Çerçeve Sürdür İnsan Uzay Önder Piyano Ders Sivas Divriği Hasan Eylen Muzaffer Dügah Segah Buselik Verici Stub İcon Müzik Kuramı İlgili Bu Madde Bir Taslak Maddesi İçeriğini Geliştirerek Vikipedie Katkıda Bulun Kategori Müzik Kuramı Taslakları Klasik Türk Müziği Makamları Musiki Musikileri Piano Music Piyano Piyanoları Piyanosu Piyanoları PIYANO Piyanist Genç Piyanist Musikileri Şarkı Kanun Farabi Karcığar SAZ SEMAİSİ Türk Sanat Müziği Bestecileri Notaları Eksi Org Piyano Piyanist Fon Müzikleri Piyano Solo Piyano Resital Piyano Fon Müzikleri Piyano Enstrümantal Oyun Gölova : Sivas’a 198 km uzaklıktadır. Gölova baraj gölü çevresi ve yaylalarıyla doğal güzelliğe sahiptir. Çobanbaba Türbesi bulunmaktadır. Gürün : Sivas’ın güneyinde yer alamaktadır.İlçe merkezinde Ulu Camii, Kilise, 50ye yakın suni mağara, Şuğul Vadisinde de 3 mağara vardır. Kaletepe, Yılanlı, Taşlı, Höyüklüyurt, Davul, İncesu, Böğrüdelik höyükleri tarihi eser tescillidir. Hafik : Sivas’a 37 km. uzaklıktadır. Hafik Gölü, Lota Gölü, yaylaları ve doğal güzelliği olan yerdir. Önemli tarihi eserleri; Hükümet Konağı, Tuzhisar Kilisesi’dir. İmranlı : Sivas’a 106 km. uzaklıktadır. Önemli tarihi eseri; Gogi Baba Türbesi’dir. Ötme Bülbül Ötme Söz Yanlış Bin Yilin Ben Yana Yana Alevi cem Adlı Türküsü SözleriTürküsü Ötme Bülbül Ötme Söz Yanlış Bin Yilin Ben Yana Yana Alevi cem Adlı Türküsü SözleriTürküsü Solfej Armonisi Kontr Puanı Çerçeve Sürdür İnsan Uzay Önder Piyano Ders Ötme Bülbül Piyano Solo Piano Music Güzel Sivas Alevi Türküleri Kangal Köpek Söz Tüzel Pansiyon Genel Sekreter İlimiz Yönetim Milletvekilleri Basın Bültenleri Bilgilendirme BİMER İnsan Hakları İletişim İl Rehberi Site Hakkında Cem Ötme Bülbül, Piyano Solo, Piano Music, Alevi Türküleri, Piyano, Güzel Sivas Kangal Köpek Söz Tüzel Pansiyon Genel Sekreter İlimiz Yönetim Milletvekilleri Basın Bültenleri Bilgilendirme BİMER İnsan Hakları İletişim İl Rehberi Site Hakkında Cem Adlı Solfej Sürdür Ben Yana Yana Alevisi Armonisi Kontur Puan Çerçeve Yapısı İnsanı Uzayı Dersi Yanlış Bin piyano, türkü, piyano türkü, müzik dinle Piyano Senfoni ÖTME BÜLBÜL Sivas Protokol Listesi Jeolojik Yapı Toprak Aleviler Cumhuriyet Üniversite Telefon Rehberi Meteoroloji Söz Yanlış Alevi Cem Adlı Nitelik Festival Doğal Değerler Ekonomik Yapı Tarihsel Gelişim İlçeler Bu site Kültür Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi
10 cm Uzaklıktan Biber Gazı Sıkan ABD Polisi - #OccupyDavis 01:04
10 cm Uzaklıktan Biber Gazı Sıkan ABD Polisi - #OccupyDavis 272 izlenme - 2 yıl önce California Üniversitesinde direnen öğrenciler polisin 10 cm uzaklıktan sıktığı biber gazına maruz kaldığı anlar. Polisin bu davranışı çok tartışıldı. Olaylardan kısa bir süre sonra 2 polis görevden alındı. Üniversite rektörü istifa etti. Hatta biber gazına maruz kalan 21 öğrenci, Üniversite hakkında kamu davası açmasın diye Üniversitenin avukatları bu öğrencilerle anlaşma yaptı. Bildiğimiz kadarıyla 30.000 dolarlık bir tazminat ödendi. Bu olayın toplam maliyeti 1 milyon doları buldu. Diğer ülkelerde polis şiddetini örnek gösterip Türkiyedeki şiddeti meşru kılmaya çalışanları adalet konusunda da aynı yaklaşımı göstermeye davet ediyorum. http://www.haber7.com/amerika/haber/808140-biber-gazi-sikan-polisler-gorevden-alindi http://dunya.milliyet.com.tr/biber-gazi-kurbani-ogrencilere-tazminat/dunya/dunyadetay/18.09.2012/1597962/default.htm http://www.hurriyet.com.tr/planet/21567100.asp
21. yüzyıl İnsan hakları 01:52
21. yüzyıl İnsan hakları 726 izlenme - 7 yıl önce insan hakları isimli ödüllü tanıtım klibi
Lady Gaga - Eşcinsel Hakları Yürüyüşü Konuşması 04:13
Lady Gaga - Eşcinsel Hakları Yürüyüşü Konuşması 264 izlenme - 2 yıl önce Biseksüel sanatçı Lady Gaga, eşcinsel hakları yürüyüşünde yaptığı konuşmada hayranlarına sesleniyor ve eşcinsellere yapılan ayrımcılıkların son bulması için, herkesin hak eşitliğinden yararlanması için hükümeti göreve çağırıyor. TAM TÜRKÇE KONUŞMA METNİ: Merhaba Arkadaşlar! Geçtiğimiz iki yıl boyunca çok şeyler gördüm geçirdim, ve itiraf etmeliyim ki burada sizlerle beraber olmak kariyerimin gelmiş geçmiş en önemli anı. Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. İçinizde bazılarınızın Stonewall isyanlarıyla başlayan hak arayışımızda aktif mücadele içerisinde olduklarının farkındayım ve onları saygıyla selamlıyorum . Ve ben bir Judy Garland aşığıyım. Bugün burada toplanan genç nüfus inanın beni çok duygulandırdı. Genç nesil! Benim neslim! Gelecek bizlerin elinde. Bu mücadeleyi sonuna kadar götürerek boşlukları kapatmalıyız. Herkes için tam özgürlük talep etmeliyiz. Diyorlar ki, bu ülkede herkes özgür. Diyorlar ki, bu ülkede herkes eşit. İstisnalar varsa eşitlik diye birşey yoktur! Obama, dinlediğini biliyorum. OBAMA DUYUYOR MUSUN? Verdiğiniz vaatleri gerçekleştirmeniz için seni ve hükümetini sıkıştırmaya devam edeceğiz. Değişim istiyoruz. Hemen şimdi! İcraat istiyoruz, hemen şimdi! Ve Barney Frank, sözüm sana! Bugün burada çimleri ezmekten çok daha fazlasını yapıyoruz. Gördüğün gibi meydan bugün bizim. Bugün buradan evlerimize dağıldığımızda hepimiz yerel yönetimlerle görüşerek kendi payına düşeni yapmaya devam edecek. Bense, pop müzik sektöründe çalışan bir kadın olarak, ve dünyanın en güzel eşcinsel hayranlarına sahip birisi olarak, kendi payıma düşeni, müzik endüstrisinde kadın düşmanlığı ve homofobi içeren müzik, şarkı sözü veya eylemi reddederek yapacağım. Bugün burada bu kürsüde olmak benim için büyük bir onur kaynağı. Ve herkese tam eşitlik için mücadele vermeye devam edeceğim. Hepinizi çok seviyorum. Tanrı'ya şükürler olsun ve Tanrı eşcinselleri korusun!
İnsan Hakları!animasyon 02:16
İnsan Hakları!animasyon 471 izlenme - 6 yıl önce tek isteğimiz insanca yaşamak ve barış içinde bir dünya...www.estelll.blogcu.com
Wingsuit İle Adrenalin Dolu Atlayış 03:13
Wingsuit İle Adrenalin Dolu Atlayış 180 izlenme - 2 yıl önce 'İnsan Hakları İçin İnsan Uçuşları' sloganıyla farkındalık yaratmak isteyen grup Project Base adı altında bu videoya imza atmışlar. İzliyoruz.
Işid'in Koyun Güder Gibi İnsanları Esir Alması 02:59
Işid'in Koyun Güder Gibi İnsanları Esir Alması 153 izlenme - 2 yıl önce Bu görüntülerin Türkiye'deki kitleleri peşinden sürükleyen fareli köyün kavalcısından tek farkı insanların zülme Rıza'larıyla girmeleridir herhalde. neyse bu görüntülere yabancı değiliz zaten.
Fazıl Say'ın Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu İçin Yaptığı Konuşma 03:52
Fazıl Say'ın Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu İçin Yaptığı Konuşma 147 izlenme - 2 yıl önce Paris merkezli Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu'nun 38. kongresi için Fazıl Say'ın yapmış olduğu konuşmadan bir parça.
Hoşgeldin Bebek_bir Gün Herkes Sana Sadece İnsan Diyecek 01:52
Hoşgeldin Bebek_bir Gün Herkes Sana Sadece İnsan Diyecek 812 izlenme - 6 yıl önce dünyanın tüm bebekleri aynı şekilde ağlar.aynı şekilde doyar tadını çıkar...belki muhammed olur adın belki musa. ne fark eder. ya da isa..boyun 2 metre olabilir saçın sarı gözün siyah belki de esmer olursun belki kısa...
İnsan (Kısa Film) 01:51
İnsan (Kısa Film) 210 izlenme - 3 yıl önce İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 60. Yılı Sebebiyle Hürriyet Gazetesi İçin Yönetmen Nadir Bekar Tarafından Çekilen Etkileyici Kısa Film...