Hoşgeldiniz!

insansı robot

Türkiyenin İlk İnsansı!!! Robotu 10:36
Türkiyenin İlk İnsansı!!! Robotu 2.347 izlenme - 1 ay önce Akınsoft'un üretmiş olduğu ve insansı olduğunu idda ettiği robotu webtekno ailesi incelemiş. Üretici ekip eklem yapıları sayesinde insansı haraketler yapabildiğini söylüyor. Hatta bir eli bile olduğunu iddia ediyor. Bu aşamada ya eklem haraketleri ve el kavramı doğru algılanmamış ya da bizler birer mutantız. Bir de dipnot düşeyim buradaki iğnelemelerim üretimde emeği geçen arkadaşları kapsamıyor. Milyar dolarlık manevi yatırımları teknolojiden üstün gören ve böyle kar amacı olmadan kendini döndürmeye çalışan kurumları desteklemeyen hükümeti kapsıyor. Kim bilir destek verilse birgün bu robotlarda tam anlamıyla insansı olabilir.
İşte Milli İnsansı Robot! 01:27
İşte Milli İnsansı Robot! 2.184 izlenme - 3 ay önce Konya'da robotik teknolojiler alanında çalışmalar yapan bilgisayar yazılım firması tarafından 2 yıl önce temeli atılan, Türkiye'nin ilk seri üretim yapan insansı robot fabrikası düzenlenen törenle açıldı.Robot'un ismi Ada GH-5'
AKINOID - 3 (AKINCI - 3) Çok Yakında... 01:16
AKINOID - 3 (AKINCI - 3) Çok Yakında... 11.861 izlenme - 3 yıl önce AKINOID - 3 (AKINCI - 3) Çok Yakında...
Dayak Yiyen Atlas Robotun Dramı 02:22
Dayak Yiyen Atlas Robotun Dramı 5.537 izlenme - 2 yıl önce Boston Dynamics şirketinin ürettiği yeni nesil Atlas robot, sahibi tarafından şiddete maruz kalıyor. Atlas robot yaşadıklarını gururuna yediremeyip evi terk ediyor
İnsansı Robot Jia Jia 00:57
İnsansı Robot Jia Jia 2.261 izlenme - 1 yıl önce Pekin’de düzenlenen Dünya Robot Konferansı’nda, insansı robot "Jia Jia" ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Akınsoft İnsansı Robot Akıncı - 2 (10 dk) 10:17
Akınsoft İnsansı Robot Akıncı - 2 (10 dk) 4.847 izlenme - 2 yıl önce Bilindiği üzere; Türkiye'nin ticari anlamda ilk insansı robotu olan AKINCI-1; sorulan sorulara cevap verebiliyor, matematiksel işlemleri kolayca yapabiliyor, görüntü takibi yapıp, verilen komutları yerine getirebiliyordu. Bunların haricinde insan kas sistemini ve hareketlerini birebir taklit etme yeteneğine de sahip durumda idi. Türkiye'de üretilmiş ilk ticari insansı mobil robot olan AKINCI-2 ise; AKINCI-1'in gerçekleştirdiği özelliklerin yanı sıra, ayakları üzerinde durabiliyor, yürüyebiliyor, odaklama yaparak birden fazla nesneyi tanımlayabiliyor, dışarıdan aldığı fiziksel etkilere karşı dengesini koruyabiliyor, bulunduğu ortamı 3 boyutlu olarak algılayabiliyor, yakınında bulunan kişilere doğru odaklanabiliyor, ellerini kullanarak cisimleri tutup kavrayabiliyor, kendisinden araştırması istenen şeyleri interneti kullanarak ansiklopedik veri bankalarından tarayabiliyor ve anlatabiliyor, ses işleme ve kablosuz ağ aracılığıyla kontrol edilebiliyor ve durumu izlenebiliyor. 65 kilogram ve 1.60 boyunda olan AKINCI-2, gövde üzerinde 26, ellerde 20 eklem olmak üzere toplamda 46 eklemden oluşan insansı bir yapıya sahip. Herhangi bir desteğe bağlı olmadan ayaklarının üzerinde durabilen AKINCI-2, AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür AKIN'ın vermiş olduğu komutları harfiyen yerine getirmekte ve enerjisini üzerinde bulunan lityum-polimer bataryalardan almaktadır.. -------------
Türkiye'nin Milli İnsansı Robotu! 06:48
Türkiye'nin Milli İnsansı Robotu! 379 izlenme - 3 ay önce KONYA'da robotik teknolojiler alanında çalışmalar yapan bilgisayar yazılım firması tarafından 2 yıl önce temeli atılan, Türkiye'nin ilk seri üretim yapan insansı robot fabrikası düzenlenen törenle açıldı.
Sanki Robot Değil Canlı Çocuk 01:28
Sanki Robot Değil Canlı Çocuk 1.479 izlenme - 5 yıl önce diego ağlıyor gülüyor şaşırıyor sanki gerçek bir çocuk gibi yapay zeka filmindeki robot çocuk gerçek oluor
Akınsoft'un İlk Robotu Akıncı 1 04:36
Akınsoft'un İlk Robotu Akıncı 1 528 izlenme - 2 yıl önce 2011 yılında üretilen ilk robotumuz. Konuşması, akıncı 2 ye göre çok daha akıcı. Ayrıca motorsal hareketleri çok daha hızlıymış. Şekli her ne kadar merdiven altı üretime robotuna benzese de beni yürekten gururlandırmıştır. İyi seyirler... http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/113580/akinci-2-ilk-yerli-insansi-robot
İnsan Fiziğine En Yakın Robot Üretildi 01:11
İnsan Fiziğine En Yakın Robot Üretildi 22 izlenme - 1 ay önce Japonya'daki mühendisler yine inanılmazı başardı. İnsana en çok benzeyen ve bir insanın yapabileceği her hareketi neredeyse başarıyla taklit edebilen robot herkesi şaşkına çevirdi. Tasarlanırken insanı konu alarak yola çıkılan robotlar hareketleriyle 'pes' dedirtiyor.
asimonun gelişimi 02:32
asimonun gelişimi 628 izlenme - 8 yıl önce İnsansı robot asimonun tarih içerisindeki gelişimi
İnsansı Robotun Gösteri Sırasında Bayılması 01:00
İnsansı Robotun Gösteri Sırasında Bayılması 84 izlenme - 9 ay önce İskenderun Teknik Üniversitesi'nce (İSTE) gerçekleştirilen 2. Teknoversite Günleri'nde sunuculuk yaparak, harmandalı oynayarak, horon teperek ve fıkra anlatarak izleyenleri kendisine hayran bırakan insansı robot "Robiste", bir süre sonra yere yığılınca, salonda gülüşmelere neden oldu.
Yerli İnsansı Robot Akıncı 2 03:19
Yerli İnsansı Robot Akıncı 2 361 izlenme - 5 yıl önce Konya'da Üretilen İnsansı Robot 'akıncı-2' Tanıtıldı. Genel Merkezi Konya'da Bulunan Akınsoft Yazılım Firması Tarafından Üretilen İnsansı Robot 'akıncı-2'
İnsansı Robotumsu 02:22
İnsansı Robotumsu 157 izlenme - 3 yıl önce Caponya'da üretilen şu caanım robotların, belki biz göremeyeceğiz ama ileride insanoğlunu her pozisyona sokacağını iyi biliyorum, aklımda I Robot filmi geldi nedense.
İnsan Gibi Robot 01:40
İnsan Gibi Robot 248 izlenme - 5 yıl önce İnsan Gibi Robot
Google'ın İnsansı Robotu Atlas Test Yürüyüşünde 01:16
Google'ın İnsansı Robotu Atlas Test Yürüyüşünde 142 izlenme - 3 yıl önce Google'ın İnsansı Robotu Atlas Test Yürüyüşünde Boston Dynamics'in robotlarına çokça rastlıyor ve hayran kalıyoruz. Geçtiğimiz günlerde de okuduğumuz bir haberle Boston Dynamics'in Google tarafından satın alındığını öğrenmiştik. Şirketin en çok ses getiren robotlarından olan Atlas denge yeteneği ile bizleri büyülemişti. Burada da Atlas'ı laboratuvar dışında test edilirken görüyoruz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Koreli İnsansı Robotun ABD'de Yarışmada 2 Milyon Dolar Ödül Kazanması 04:31
Koreli İnsansı Robotun ABD'de Yarışmada 2 Milyon Dolar Ödül Kazanması 115 izlenme - 3 yıl önce Koreli İnsansı Robotun ABD'de Yarışmada 2 Milyon Dolar Ödül Kazanması ABD'nin DARPA(Askeri Savunma İleri Araştırma Projeleri) kurumu tarafından düzenlenen yarışmaya katılan Güney Kore'nin ünlü KAİST üniversitesi yarışmayı birincilikle tamamladı. DRC-Hubo ismini verdikleri insansı robotla katılan KAİST üniversitesi Hong Kong, Japonya, Almanya, İtalya gibi 22 güçlü rakibini eleyerek 2 milyon dolar ödül kazandı.
Akıncı 2 - İlk Yerli İnsansı Robot 03:19
Akıncı 2 - İlk Yerli İnsansı Robot 207 izlenme - 5 yıl önce Türkiye’de Üretilmiş İlk Ticari İnsansı Mobil Robot Akıncı-2 Ayakları Üzerinde Durabiliyor, Yürüyebiliyor, Odaklama Yaparak Birden Fazla Nesneyi Tanımlayabiliyor, Dışarıdan Aldığı Fiziksel Etkilere Karşı Dengesini Koruyabiliyor, Bulunduğu Ortamı 3 Boyutlu Olarak Algılayabiliyor, Yakınında Bulunan Kişilere Doğru Odaklanabiliyor, Ellerini Kullanarak Cisimleri Tutup Kavrayabiliyor, Kendisinden Araştırması İstenen Şeyleri İnterneti Kullanarak Ansiklopedik Veri Bankalarından Tarayabiliyor Ve Anlatabiliyor, Ses İşleme Ve Kablosuz Ağ Aracılığıyla Kontrol Edilebiliyor Ve Durumu İzlenebiliyor. Akın Soft Mühendislerini Kutluyorum.
İşaret dili ile konuşan insansı robot! 01:53
İşaret dili ile konuşan insansı robot! 141 izlenme - 3 yıl önce Toshiba, işaret diliyle konuşan Aiko Chihira isimli insansı robotunu tanıttı. Japonya'da CEATEC sergi sırasında tanıtılan robot Japon işaret dili konuşuyor. Robotun eklem kısımlarında 43 aktuatörler bulunuyor. Hareketleri kolaylaştırmak için eller ve kollarda mümkün olduğunca çok sıvı kullanılmış. Robot selamlaşma gibi basit hareketleri taklit edebiliyor ancak, Toshiba 2020 yılına kadar Aiko Chihira robotun insanlarla iletişim kurabilecek seviyeye geleceğini söylüyor. Aşağıda robotun tanıtıldığı videoyu izleyebilirsiniz.
Diego san İnsansı Robot Bebek 01:40
Diego san İnsansı Robot Bebek 56 izlenme - 2 yıl önce Diego - san, insansı bir robot bebek. ABD’deki California Üniversitesi (Calit) Machine Perception Laboratory tarafından National Science Foundation Sponsorlugunda gelistirildi. Laboratuvar; donanım için, insansı robot yapımında uzmanlaşmış Kokoro Co. Ltd. ve Hanson Robotics ile işbirliği yaptı. Robotun kafası, bir yaşındaki bir bebeği model alarak tasarlandı. Haberimizin detayına sitemizden ulaşabilirsiniz.
Yeni İnsansı Robot 02:10
Yeni İnsansı Robot 78 izlenme - 5 yıl önce
Teknolojinin Geldigi Son Nokta Araba Kullanabilen İnsansı Robot:Walk Man 02:44
Teknolojinin Geldigi Son Nokta Araba Kullanabilen İnsansı Robot:Walk Man 8 izlenme - 1 yıl önce Teknolojinin Geldigi Son Nokta Araba Kullanabilen İnsansı Robot:Walk Man