Hoşgeldiniz!

insansız

İnsansız Tank Yapan Öğrenci 05:22
İnsansız Tank Yapan Öğrenci 2.617 izlenme - 1 ay önce Sivas'ta Bilim Sanat Merkezi ve Kadıburhaneddin Öğrenci Meclisi tarafından düzenlenen bilim fuarından bir öğrencinin 'Askerler Şehit Olmasın' diye yaptığı insansız tank dikkat çekti.
İHA'lar İle Defile Yapmak 00:55
İHA'lar İle Defile Yapmak 1.388 izlenme - 3 ay önce İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen bir defilede tasarımları podyuma mankenler değil insansız hava araçları taşıdı.
İsrail Yapımı Kamikaze İnsansız Hava Aracı Harop 03:08
İsrail Yapımı Kamikaze İnsansız Hava Aracı Harop 2.887 izlenme - 2 yıl önce Bu araç, bir insansız hava aracı (İHA) olarak havalanıyor ve herhangi bir İHA gibi üzerinde bulunan kameralar yardımıyla kontrol edilebiliyor. Hedefine yaklaştığında ise kamikaze dalışıyla kendini ve hedefini imha ediyor. İsrail Havacılık Endüstrisi tarafından geliştirilen İHA'ya Harop adı verildi. Harop, altı saate kadar havada kalabiliyor. Harop'un ileride çıkarılacak modellerinin iniş de yapabilmesi planlanıyor. Harop, üzerinde 15 kilogram kadar patlayıcı bulunduruyor.
İnsansız Kamyon ile Yapılan İlk Bira Sevkiyatı 01:12
İnsansız Kamyon ile Yapılan İlk Bira Sevkiyatı 2.559 izlenme - 2 yıl önce Otomobil üreticilerinin bir hayli üzerine düştüğü insansız araç teknolojisinde ben de varım diye Otto, Budweiser için sürücüsüz teslimat yaptı. Amerika içi teslimat yapan Otto yakın gelecekte kargo gibi teslimat işlerinin sürücüsüz araçlarla yapılabileceğine dair en önemli adımlardan birini atmış gözüküyor. Daha önce de Amazon gibi dev şirketlerin kargo taşımacılığında drone kullanmasına dair haberleri okumuştuk. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
ASELSAN'dan İHA (Drone) Avcısı 03:10
ASELSAN'dan İHA (Drone) Avcısı 4.312 izlenme - 2 yıl önce ASELSAN, kamuya ait alanlar ile ticari bölgelerin mikro ve mini boyutlardaki insansız hava araçlarının yasal olmayan faaliyetlerine karşı korunması amacıyla hava savunma sistemi geliştirdi. Yakında Devlet Dronumu vurdu haberleri ilen Türkiyenin ve dünyanın alkışlarla yaşayan tek sitesinde !
Baykar Makina Yerli İnsansız Hava Aracı Üretimi 04:30
Baykar Makina Yerli İnsansız Hava Aracı Üretimi 2.033 izlenme - 1 yıl önce
Taı-Anka Yeni Tanıtım Filmi / 2017 02:46
Taı-Anka Yeni Tanıtım Filmi / 2017 815 izlenme - 11 ay önce TAI ANKA'nın yeni tanıtım filmi yayınlandı. ANKA 30.000 ft irtifada 24 saat görev yapabilir, Aselsan'ın ürettiği SATCOM sistemi sayesinde milli uydularımız üzerinden yönlendirilebiliyor, bu sayede Ankara'daki merkezde oturan bir operatör Somali'deki veya Katar'daki üssümüzden kalkan ANKA'yı yönlendirebilecek. Yine Aselsan üretimi SAR Sentetik Açıklıklı Radar sayesinde her türlü hava koşulunda, yağışlı, sisli, bulutlu farketmeden görev yapıp görüntü alabiliyor. Görüntülediği hedefleri Aselsan üretimi CATS lazer işaretliyicili kamera sayesinde işaretleyip Roketsan'ın ve Tübitak'ın ürettiği Cirit füzesiyle, MAM-L, MAM-C bombalarıyla vurabiliyor. Toplam 200 kg fayfalı yük taşıyabilen Anka'nın motoru ise TEI tarafından üretildi. 2019 yılında bu motorun ANKA'ya entegre edilmesi bekleniyor. Şu an belli miktarda ANKA'nın ordumuza aktif olarak hizmet ettiğini de ekleyelim.
Bayraktar TB2 Harp Başlıklı MAM-L Atış 02:51
Bayraktar TB2 Harp Başlıklı MAM-L Atış 1.719 izlenme - 2 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin insansız hava aracı (İHA) ihtiyacının milli ve yerli imkanlarla karşılanmasına yönelik çabalarda yeni bir başarıya imza atıldı. Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 Taktik İHA'sı harp başlıklı füzelerle gerçekleştirilen ilk testlerinde hedefi 12'den vurdu. Batman'da konuşlu toplam 12 insansız uçaktan oluşan 2 Bayraktar İHA sistemi, silahlı kuvvetlere istihbarat amacıyla hizmet veriyor. Sistemler, TSK envanterine girdikleri Eylül 2015'ten bu yana aktif operasyonel olarak 2 bin 700 saat kullanıldı. Bunun yanında ilk silahlı test atışını 17 Aralık 2015'te yapan Bayraktar TB2 Taktik İHA'nın geliştirilmesine yönelik çalışmalar yoğun şekilde sürdürülüyor. Testlerde yeni bir aşama daha başarıyla gerçekleştirildi. Daha önce harp başlığı bulunmayan mühimmatlarla yapılan atışlar, bu kez harp başlığı takılmış mühimmatlarla yapıldı. 18 bin feetin üzerinde yükseklikten başarılı vuruş Bayraktar TB2 taktik İHA, üzerine entegre edilen Roketsan üretimi MAM-L akıllı mühimmatı ile operasyonel deneme atışları yapıldı. Konya'daki 3. Ana Jet Üs Komutanlığında gerçekleştirilen testleri Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir ile Baykar ve Roketsan yöneticileri de izledi. Demir, bir süre İHA'ları komuta etti. Demir, daha sonra testlere ilişkin olarak Twitter hesabından, "Ne kadar gurur duysak az, gözümüzdeki yaşlarla her şeyi milli olan İHA'mız hedefi tam isabet vurdu. Nereden nereye" paylaşımında bulundu. Testlerde İHA, belirlenen hedefleri 8 kilometreden ve 18 bin feetin üzerindeki yükseklikten başarıyla vurdu. Ayrıca Bayraktar TB2 Taktik İHA'lar tarafından lazer işaretlemesi yapılan hedefler, Konya'daki 3. Ana Jet Üssü'nden kalkan F16 tarafından imha edildi.
İnsansız Hava Aracı ANKA 03:35
İnsansız Hava Aracı ANKA 3.060 izlenme - 3 yıl önce Anka, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirilen İnsansız Hava Aracıdır. Kalleşler bu araçla izleniyor ve yine leşleri bu araçla sayılıyor.
İnsansız Kara Aracının İlk Görüntüleri 00:15
İnsansız Kara Aracının İlk Görüntüleri 167 izlenme - 3 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği insansız tanklara ilişkin çalışmalar sürerken Savunma Sanayii Müsteşarlığı, insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı.
Aselsan İnsansız Kara Araçları 00:28
Aselsan İnsansız Kara Araçları 1.650 izlenme - 7 yıl önce
Google İnsansız Araba Yaptı 00:19
Google İnsansız Araba Yaptı 1.004 izlenme - 5 yıl önce Google İnsansız Araba Yaptı
Terminatör Vs Range Rover 08:10
Terminatör Vs Range Rover 885 izlenme - 4 yıl önce Terminatör Diye Adlandırılan İnsansız Askeri Kamyonumuz 2014 Model Range Rover İle Arazide Ki Kapışmasını İzliyoruz.
Hülya Koçyiğit'le Almanca Öğreniyorum 01:16
Hülya Koçyiğit'le Almanca Öğreniyorum 1.001 izlenme - 3 yıl önce Almanya'ya gidince fabrikada çalışmak zorunda kalan ve giderek robotlaştığını farkeden Hulya, artık ''Arbeiten Pis Türkler'' klişesine karşı atarlanır. Makine neyin nesi onu pek anlamadım.
Terminatör vs Range Rover 08:10
Terminatör vs Range Rover 489 izlenme - 3 yıl önce Terminatör diye adlandırılan insansız askeri kamyonumuz 2014 model Range Rover ile arazide ki kapışmasını izliyoruz.
İnsansız Hava Aracı Bayraktar 01:57
İnsansız Hava Aracı Bayraktar 1.345 izlenme - 9 yıl önce haber görseli
Şarjının Biten İnsansız Hava Aracını (Drone) Yakalamaya Çalışmak (Azim içerir) 01:28
Şarjının Biten İnsansız Hava Aracını (Drone) Yakalamaya Çalışmak (Azim içerir) 397 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşımız yeni bir drone satın almış. Daha ilk denemede havada şarjı bitmiş. Denemeyi biraz uzun tutmuş galiba. Göle düşmeden yakalayabilecek mi gelin beraber bakalım.
Drone Nasıl Yapılır? 05:02
Drone Nasıl Yapılır? 242 izlenme - 2 yıl önce Drone Nasıl Yapılır? İnsansız Hava Aracı drone nasıl üretilir, yapım aşamaları nelerdir öğreniyoruz...
Portekiz Donanmasının Übersonik İHA'sı 00:06
Portekiz Donanmasının Übersonik İHA'sı 528 izlenme - 3 yıl önce portekiz donanması yeni insansız hava aracını yani drone'unu tanıtmış basın mensuplarına. keşke kayıt bu kadar kısa olmasaydı diyeceğim ama eminimki herhalde bir kaç dakikalık bir south park sessizliği olmuştur akabinde.
Hem Denizaltı Hem İnsansız Araba 03:16
Hem Denizaltı Hem İnsansız Araba 313 izlenme - 5 yıl önce Hem Denizaltı Hem İnsansız Araba
İngiltere'nin İnsansız Hava Aracı Taranis Kamuoyuna Tanıtıldı 00:20
İngiltere'nin İnsansız Hava Aracı Taranis Kamuoyuna Tanıtıldı 375 izlenme - 4 yıl önce İngiltere, kıtalar arası uçabilen ve Kelt fırtına tanrısına atfen Taranis adı verilen insansız hava aracının görüntülerini ilk kez kamuoyu ilk paylaştı. Taranis önceden yüklenen komutlarla kara ve hava hedeflere ateş açabilme özelliğine sahip. 11 metre boyunda ve 8 metre açıklığında olan 8 tonluk insansız uçağın maliyeti ise 220 milyon Euro.
Türk İnsansız Hava Aracı İrtifa Rekoru Uçuşu: 27070 Feet 01:22
Türk İnsansız Hava Aracı İrtifa Rekoru Uçuşu: 27070 Feet 391 izlenme - 3 yıl önce Bayraktar Taktik Sınıfı İnsansız Hava Aracı ile 14 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen tam otomatik uçuş testi kapsamında ülkemiz havacılık tarihinde Milli ve Özgün olarak geliştirilmiş bir hava aracı ile en yüksek irtifada seyir yapılmıştır.
Ford Sahte Bir Şehirde İnsansız Araçlarını Test Ediyor 02:11
Ford Sahte Bir Şehirde İnsansız Araçlarını Test Ediyor 209 izlenme - 3 yıl önce Ford, Michigan eyaletinin Mcity kompleksinde insansız araçlarını test eden ilk üretici oldu. Mcity kompleksi, Michigan Üniversitesi tarafından tasarlanmış olan yaklaşık 130 bin metre karelik sahte bir şehir ve Ford bu şehrin Fusion Hybrid Otonom Araştırma Aracı'nı kameralar, radarlar, üç boyutlu haritalama teknolojileri ve sürüşü takip edecek bütün cihazlarla donatarak test sürüşüne çıkardı. Mcity içler ürperten bir film setini andırıyor. İçinde yaşayan insanlar olmamasına rağmen şehir; rampalar, farklı boyutlarda yollar, kavşaklar, tüneller, yaya geçitleri ve cadde ışıkları gibi normal bir şehirde karşılaşabileceğiniz her şeyle donatılmış. Bu şehrin iyi tarafı ise araçların kırmızı ışıkta geçmeyi rahatlıkla test edebiliyor olması. Gerçek bir trafiğin olduğu bir şehirde bunu test edemezsiniz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Adana ilinde  Amerikalılara Ait Olduğu İleri Sürülen İnsansız Hava Aracı Düştü 01:33
Adana ilinde Amerikalılara Ait Olduğu İleri Sürülen İnsansız Hava Aracı Düştü 172 izlenme - 2 yıl önce Adana'da Amerikalılara ait olduğu ileri sürülen İnsansız Hava Aracı (İHA) düştü. Konuyla ilgili incelemeler sürüyor.
Bahama Adaları Eğlenceli Bir Yaz Tatili - Havadan Çekim 10:10
Bahama Adaları Eğlenceli Bir Yaz Tatili - Havadan Çekim 341 izlenme - 3 yıl önce Muhtemelen 5 - 10 sene içince herkesin elinde göreceğimiz bu araçlar geleceğin eğlence ve ticaret sektöründe hızla yükselişe geçeceğe benziyor. İnsansız hava araçlarının ne kadar müthiş bir proje olduğunu bu videoyu izlerken bir kez daha gördüm. Kamera+video çekim yapan bu araçlar eğlenceyi bir kat daha arttırıyor. Ama Türkiye'ye teknoloji çakalları 600 - 900 dolar arası değişen fiyatlara sahip bu araçları 4000-5000 tl gibi uçuk fiyatlara satıyorlar.Eğer almayı düşünürseniz kendinizi buradaki yamyamlara kaptırmadan yurtdışından eşe dosta bir şekilde getirtmenizi öneririm. iyi seyirler..
Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk 02:35
Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk 334 izlenme - 4 yıl önce Kale-Baykar ortaklığı tarafından geliştirilen milli İHA Bayraktar, ilk tam otomotik uçuşunu gerçekleştirerek Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza attı. Keşan Askeri Havaalanı'nda başarıyla uçan Bayraktar'ın bütün elektronik, yazılım ve alt sistemleri Türk mühendisler tarafından üretildi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile Kale-Baykar Ortaklığı arasında imzalanan sözleşmeyle 2012 Ocak içerisinde başlayan Milli ve Özgün Taktik Sınıfı İnsansız Hava Aracı Geliştirme projesinin ürünü Bayraktar İHA ilk tam otomatik uçuş testini başarıyla tamamladı. Keşan Askeri Havalimanı'nda 29 Nisan Salı günü gerçekleşen uçuşla Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı. Türk mühendislerin başarışı Baykar Ar-Ge ekibi tarafından 2 yıldan bu yana yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda askeri ve sivil havacılık standartlarına uygun olarak tasarlanan Bayraktar Taktik İHA sisteminde 3 yedekli uçuş kontrol bilgisayarı, görev bilgisayarı, INS-GPS Sistemi, servo aktüatör sistemleri, pilot statik sistem, güç sistemi, hava veri kayıt sistemi gibi bir çok kritik elektronik ve yazılım bileşenli alt sistem milli ve özgün olarak Türkiye'de ve Türk mühendisler tarafından ilk kez geliştirildi. Haber 7» GÜNCEL Cumhuriyet tarihinde bir ilk! Kale-Baykar ortaklığı tarafından geliştirilen milli İHA Bayraktar, ilk tam otomotik uçuşunu gerçekleştirerek Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza attı. Eklenme: 02 Mayıs 2014 22:22 / Güncelleme: 02 Mayıs 2014 22:24 / 5,027 Okunma / 3 Yorum Facebook'ta Paylaş Cumhuriyet tarihinde bir ilk! Haberinin Videosu Keşan Askeri Havaalanı'nda başarıyla uçan Bayraktar'ın bütün elektronik, yazılım ve alt sistemleri Türk mühendisler tarafından üretildi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile Kale-Baykar Ortaklığı arasında imzalanan sözleşmeyle 2012 Ocak içerisinde başlayan Milli ve Özgün Taktik Sınıfı İnsansız Hava Aracı Geliştirme projesinin ürünü Bayraktar İHA ilk tam otomatik uçuş testini başarıyla tamamladı. Keşan Askeri Havalimanı'nda 29 Nisan Salı günü gerçekleşen uçuşla Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı. Türk mühendislerin başarışı Baykar Ar-Ge ekibi tarafından 2 yıldan bu yana yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda askeri ve sivil havacılık standartlarına uygun olarak tasarlanan Bayraktar Taktik İHA sisteminde 3 yedekli uçuş kontrol bilgisayarı, görev bilgisayarı, INS-GPS Sistemi, servo aktüatör sistemleri, pilot statik sistem, güç sistemi, hava veri kayıt sistemi gibi bir çok kritik elektronik ve yazılım bileşenli alt sistem milli ve özgün olarak Türkiye'de ve Türk mühendisler tarafından ilk kez geliştirildi. Heron'da bile yok Üç yedekli uçuş kontrol bilgisayarı taktik İHA'larda dünyada ilk kez Bayraktar'da kullanıldı. Sistemin bir arıza halinde devamlılığını sağlayan kontrol bilgisayarı sistemi özel olarak geliştirildi. Türkiye'nin elinde bulunan Heron'larda çift uçuş kontrol bilgisayarı bulunuyor. TSK'ya teslim edilecek Gelişmiş versiyon olan ve başarıyla uçan Bayraktar İHA'nın uçuş testlerini tamamlamasının ardından Kale-Baykar TSK'ya 2014 yıl sonuna kadar ilk etapta 6 İHA, 2 yer kontrol istasyonu, 3 yer veri terminali, 2 uzak görüntü terminali ve 2 kamera sistemi teslim edecek. İkinci aşamada da 6 İHA sistemi teslimi sonrasında TSK envanterine 12 Bayraktar İHA sistemi girecek. "Bütün sistemleri milli" VATAN'ın konuştuğu Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ilk tam otomatik uçuşunu şöyle anlattı: "Ar-Ge ekibimiz taktik İHA projesi kapsamında dünya klasmanında kendi sınıfında en ileri teknolojik yeteneklere sahip platform dahil birçok kritik alt sistemi milli olarak geliştirdi. Bu anlamda ilk otomatik uçuş testinin başarıyla sonuçlanmasıyla Cumhuriyet tarihimizde bir ilk yaşandı. Geliştirdiğimiz sistem ve alt sistemler tamamen milli ve özgün tasarıma sahip olup, yurtiçi katma değeri yüzde 93'tür. Ülkemizde havacılık alanında özellikle insansız teknolojilerde son 10 yıldır çok önemli adımlar atılmakta ve bu sürecin kesintiye uğratılmadan devam ettirilmesi çok önemli. İHA teknolojisi başlı başına bir sektör oluşturabilecek derinliğe sahip bir alan, dolayısıyla bizim gibi ana platform bazında mühendislik ve geliştirme faaliyeti yürüten firmaların başarısı önümüzdeki yakın gelecek içerisinde güçlü sanayi alt yapısı oluşturulmasını da sağlayacaktır." 20 saat uçuyor 12 metre kanat açıklığı, 650 kg. azami kalkış ağırlığı ve 20 saat uçuş süresine sahip Bayraktar İHA sisteminde pist üzerinde harici radar vb. desteği olmaksızın olmaksızın tam otomatik taksi, kalkış, seyir, iniş ve park yapabilme özellikleri bulunuyor. 22 bin 500 feet yüksekliğe çıkan Bayraktar İHA yeni nesil uçaklarda yoğun olarak kullanılan karbon fiber malzeme kullanılarak üretildi. NATO talimatnamesine uygun tasarlanıp üretilen Yer Kontrol İstasyonu Sistemi, 150 km. menzilden İHA'yı komuta, kontrol ve izleme işlemlerini gerçekleştiriyor. Prototipi 2009'da uçmuştu Taktik İHA Projesi'nin ilk fazı SSM tarafından özgün yurtiçi geliştirme ve yerli rekabet modeline uygun olarak 2007 yılında başlatıldı. Kale-Baykar tarafından geliştirilen ilk prototip sistemler 2009 yılında Sinop Havalimanı'nda resmi heyet huzurunda başarılı uçuş performansı sergiledi. 2010 Ocak ayında gerçekleşen Savunma Sanayi İcra Kurulu Kararı ile nihai üretim ve geliştirme aşaması için sözleşme görüşmelerine başlanması kararı alınmasını müteakiben projenin son fazı 2012 Ocak ayında başladı.
Gerilimli Drone Kazaları 06:04
Gerilimli Drone Kazaları 165 izlenme - 3 yıl önce Havadan görüntü almaya yarayan,hakkını vererek kullanabilen kimselerin muhteşem görüntüler yakaladığı,güzel Türkçemize 'İnsansız hava araçları' olarak geçmiş Drone kazaları. Şayet bu makinelerin maliyetlerini ve çekilen onca zahmeti düşünecek olursak insanın izlerken içi acıyor, geriliyor.
Uber'in İnsansız Aracı Bilerek Durmadı 00:37
Uber'in İnsansız Aracı Bilerek Durmadı 3 izlenme - 2 hafta önce Uber firmasına ait insansız bir aracın test sürüşü esnasında bir kadına çarparak ölümüne neden olduğu kazanın raporu açıklandı. 64 km hızla ilerleyen araçtaki 'nesne tanıma özelliği' yazılımının yayayı gördüğü, ancak görmezden gelebileceği bir cisim olarak algıladığı ve bilerek durmadığı ortaya çıktı. Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaletinde meydana gelen olayda 49 yaşındaki kadının hayatını kaybetmesinin ardından Uber firması ABD ve Kanada'nın farklı şehirlerinde gerçekleştirdiği sürücüsüz araç testlerini askıya aldığı duyurmuştu.
türk malı insansız hava araçları 01:31
türk malı insansız hava araçları 511 izlenme - 8 yıl önce türk malı insansız hava araçları cudi dağı ve ırak'ta -
Türkiye'nin Yeni İnsansız Kara Aracı-Tarantula 00:32
Türkiye'nin Yeni İnsansız Kara Aracı-Tarantula 3 izlenme - 2 hafta önce Savunma Sanayii Müsteşarlığı resmi sosyal medya hesabından, yeni nesil Tarantula isimli uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), ''TEAS ve ASELSAN firmalarının birlikte geliştirdiği Aselsan Sarp silah kulesi entegre edilmiş 8x4 tekerlekli tarantula isimli araç ileriki tarihlerde güvenlik güçlerimizin hizmetine hazır olacak. Maksimum 3 kilometreden kumanda edilebilen aracın 70 kilometre menzili var ve 8 saat çalışma özelliği var. 2 tonluk araç, 800 kilogram taşıma kapasitesine sahip.'' açıklamasında bulundu.