Hoşgeldiniz!

insülin

insülin direnci nedir-insülin direnci nasıl düşürülür-insülin direncini düşürmek için besinler 01:00
insülin direnci nedir-insülin direnci nasıl düşürülür-insülin direncini düşürmek için besinler 2.915 izlenme - 2 yıl önce insülin direnci nedir-insülin direnci nasıl düşürülür-insülin direncini düşürmek için besinler yiyecekler insülin direnci
Gonal Çıkış 04:20
Gonal Çıkış 4.998 izlenme - 5 yıl önce Gonal Video anlatım
Hacamat Olan Diyabet Hastası 00:30
Hacamat Olan Diyabet Hastası 2.732 izlenme - 8 yıl önce hacamat olan diyabet hastası
İnsülin Direnci Olan Kişi Nasıl Beslenmeli? 03:11
İnsülin Direnci Olan Kişi Nasıl Beslenmeli? 1.065 izlenme - 3 yıl önce İnsülin direnci olan kişinin beslenme düzenini doktora danışarak oluşturması gerekir. Farklı kan değerlerine göre uygulanacak diyetin özellikleri değişim gösterir.
Şeker Hastalığında Tedavi 03:32
Şeker Hastalığında Tedavi 766 izlenme - 4 yıl önce Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Pediatrik Endokrinolog Prof. Dr. Nurçin Saka, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı İçin Açıkladı. http://www.doktoramcam.com/uzman/detay/prof-dr-nurcin-saka/474
İnsülin Direnci Nedir : İnsülin Direnci Nasıl Geçer Ve Tedavi Edilir? 01:38
İnsülin Direnci Nedir : İnsülin Direnci Nasıl Geçer Ve Tedavi Edilir? 602 izlenme - 5 yıl önce İnsülin Direnci Nedir? İnsülin Direnci Nasıl Geçer Ve Tedavi Edilir?
Şeker Hastalığı Belirtileri 02:17
Şeker Hastalığı Belirtileri 372 izlenme - 4 yıl önce Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Pediatrik Endokrinolog Prof. Dr. Nurçin Saka, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı İçin Açıkladı.
Oytun Erbaş İnsülin Direncini Yok Etmenin Yolunu Açıkladı 02:06
Oytun Erbaş İnsülin Direncini Yok Etmenin Yolunu Açıkladı 128 izlenme - 1 yıl önce
İnsülin Direnci Nedir? 01:55
İnsülin Direnci Nedir? 224 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol, insülin direnci hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Obezite , Diyabet ve Tiroid Hastalıkları Kliniğinde ;Tip 1 ve tip 2 diyabet, Gestasyonel diyabet (gebelik diyabeti), Metabolik sendrom, Hipertansiyon (özellikle endokrin hipertansiyon), Obezite (şişmanlık), Guatr ve diğer tiroid bezi hastalıkları, Hipofiz bezi hastalıkları (örneğin, prolaktin hormon yükseklikleri), Kolesterol ve trigliserid (kan yağları) yükseklikleri, Osteoporoz (kemik erimesi) ve metabolik kemik hastalıkları, Böbrek üstü bezlerinin (adrenal veya surrenal bezler) hastalıkları Kadınlarda polikistik over sendromu, Hirsutizm (tüylenme fazlalığı) hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr İnsülin direnci nedir? İnsülin direnci diyabetin öncesi dönemdir. Buna biz prediyabet diyoruz. Daha çok tip 2 diyabet dediğimiz toplumda daha sık görülen ve genellikle kilo fazlalığının rol oynadığı diyabette başlangıç döneminde insülin direnci dediğimiz kanda insülin hormon yüksekliği söz konusudur. Bu insülin direnci şu anlama geliyor: vücutta insülin var yani pankreas insülin üretiyor ama vücutta insülin etki ettiği hücre düzeyinde insülin hormonuna bir direnç geliştiği için bunun mekanizmaları biraz karmaşık. Vücut bunu yenmek için daha fazla insülin salgılıyor. Dolayısıyla kanda olması gerekenden yüksek insülin düzeyi söz konusu. Yüksek insülin de damar sertliğini başlatan ana hormondur. İnsülinin özelliği yağlandıran bir hormondur. İştahı açan bir hormondur. Onun için diyabetin bu erken başlangıç döneminde hastalar bir türlü doymak bilmiyor. Canım sürekli tatlı istiyor. Yiyorum biraz şekerim düşer gibi oluyor tekrar tatlı bir şey yiyorum düzeliyorum bir daha aynı şey oluyor şeklinde bir kısır döngü tarif ederler. Bunda suçlu olan hormon insülin hormonudur. İnsülin direnci olduğu için daha çok insülin salgılar vücut bunu yener kan şekerini kontrol altında tutar onun için bakıldığında kan şekeri normaldir. Mesela hastaya sorarsınız açlık kan şekeri 95 tir 98 dir. Normaldir ama aslında insülin bakılsa insülin olması gerekenin üzerindedir. Dolayısıyla bu diyabetin erken dönemini ifade eder. Ve daha bu dönemde diyetle veya gerekirse bazı ilaçlarla müdahale etmek lazım ki ilerde insülin direnci dediğimiz bu dönem diyabete dönmesin.
Endomer- Kanal 7 Haber 01:56
Endomer- Kanal 7 Haber 306 izlenme - 7 yıl önce özel ankara endomer pediatrik endokrinoloji merkezi
İnsülin Direnci Olan Kişiler Meyve Tüketimi Konusunda Nelere Dikkat Etmeli? 01:35
İnsülin Direnci Olan Kişiler Meyve Tüketimi Konusunda Nelere Dikkat Etmeli? 111 izlenme - 3 yıl önce Meyve fazla tüketilirse vücuttaki yağ oranını artırır. İnsülin direnci olan kişilerin meyve tüketimi konusunda çok dikkatli olmaları gerekir.
Diyabet Şeker Hastalığı Ameliyatı Nedir Başarı Oranı Nasıldır 01:07
Diyabet Şeker Hastalığı Ameliyatı Nedir Başarı Oranı Nasıldır 31 izlenme - 10 ay önce Diyabet (şeker ) hastalığı nedeniyle yapılan pek çok ameliyat yöntemi vardır. Bu ameliyat yöntemlerinden hangisinin yapılması gerektiğine hastanın onayı alınarak ameliyatı yapacak cerrahi uzmanı karar verir. Ancak ameliyat yöntemine karar vermeden önce şeker hastalığı sorunu yaşayan kişinin ameliyata uygun olup olmadığı belirlenir. Bunun için bazı temel koşullar vardır.
Taner Demirer: Ne Fruktoz Ne De Glikoz Kanserojen Değil 01:45
Taner Demirer: Ne Fruktoz Ne De Glikoz Kanserojen Değil 14 izlenme - 3 ay önce Son günlerin en çok tartışılan konusu haline gelen şekerin masaya yatırıldığı Gündem Özel programına konuk olan Hematoloji ve Onkoloji İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Taner Demirer, fruktoz ve glikozun kanserojen olmadığını söyledi. Demirer, "Ne fruktoz ne de glikoz kanserojen değil. Bunların vücutta yaptığı metabolik değişiklikler kanser riskini artırabiliyor. Bunu iyi kavramak lazım. Obezitenin gündeme gelmesi, insülin direncinin gündeme gelmesi, diyabetin ortaya çıkması, yağlı karaciğerin ortaya çıkması, bunlar aşırı şeker kullanımının vücutta yaptığı değişiklikler. Buna genetik yapıyı da düşünmek lazım. Obeziteyi sadece şeker tüketimi yapmıyor" dedi.
Şeker Hastalığında Beslenme ve Egzersiz 03:25
Şeker Hastalığında Beslenme ve Egzersiz 283 izlenme - 4 yıl önce Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Pediatrik Endokrinolog Prof. Dr. Nurçin Saka, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/uzman/detay/prof-dr-nurcin-saka/474
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 00:56
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 166 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, metabolik sendrom hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Metabolik sendrom nedir, nasıl belirti verir? Metabolik sendrom bizim insülin direncine bağlı olan bir problemdir. Özellikle kilolu insanlarda ortaya çıkan bir problemdir. İnsülin direnci arttığı zaman bu hastalarda genellikle şeker hastalığı kardiyovasküler hastalıklar ortaya çıkıyor. Bunlarda tabi beraber olarak tansiyon yüksekliği abdominal obezite dediğimiz kilonun fazla olması işte polikisitik over hastalığı bayanlar açısından karaciğer yağlanması gibi problemler hep beraber gördüğümüz problemlerdir. Bunlarda bir de bizim bozulmuş glikoz tolerans testi dediğimiz yani kan şekeri metabolizmasının bozulması da ortaya çıkabiliyor.
Çocukta Şeker Hastalığı 03:06
Çocukta Şeker Hastalığı 155 izlenme - 4 yıl önce Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Pediatrik Endokrinolog Prof. Dr. Nurçin Saka, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı İçin Açıkladı.
endomer-insülin tedavisi 01:19
endomer-insülin tedavisi 187 izlenme - 7 yıl önce
endomer 3 yaşında 06:11
endomer 3 yaşında 204 izlenme - 7 yıl önce
Metabolik Sendrom Nasıl Teşhis Edilir? 00:41
Metabolik Sendrom Nasıl Teşhis Edilir? 106 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, Metabolik Sendrom Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, Kendi İçinde Birçok Yan Dala Ayrılmakla Beraber, Erişkin Hasta Grubunun Cerrahi Dışı Tüm Şikayetlerinin İlk Başvuru Merkezidir.dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),böbrek Hastalıkları,koroner Kalp Hastalıkları,kalp Yetersizliği,ritm Bozuklukları,hipertansiyon,lipid Düzeyi (Kolestrol,trigliserid) Bozuklukları,diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),obezite,karaciğer Hastalıkları,reflü, Gastrit, Ülser, Kabızlık, Kolit Gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,yaşlılık Ve Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatri),ateşli Hastalıklar,romatizmal Hastalıklar Ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,ameliyat Öncesi Ve Sonrası Genel Değerlendirme Yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr metabolik Sendrom Nasıl Teşhis Edilir? metabolik Sendrom Hastanın Bize Başvurmasıyla Genellikle Tansiyon Şikayeti İle Şeker Hastalığı İle Bozulmuş Glikoz Toleransıyla Gelir Hastalar. Biz Tetkiklerini Yaparız. Tetkikler De Eğer Karaciğer Yağlanması Varsa Polikistik Over Hastalığı Varsa Kan Şekeri Yüksekse Lipid Metabolizması Bozuksa Bu Şekilde Hastanın Metabolik Sendrom Olduğunun Teşhisini Koyarız.
Endomer İnsülin 14:00
Endomer İnsülin 127 izlenme - 7 yıl önce endomer
Çocuklarda Şeker Hastalığı Takibi 03:06
Çocuklarda Şeker Hastalığı Takibi 161 izlenme - 4 yıl önce Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Pediatrik Endokrinolog Prof. Dr. Nurçin Saka, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/uzman/detay/prof-dr-nurcin-saka/474
İnsülin Direnci, Prostat ve Katarakt Tedavisi - Sağlık Kontrolü 22.07.2017 Cumartesi 40:33
İnsülin Direnci, Prostat ve Katarakt Tedavisi - Sağlık Kontrolü 22.07.2017 Cumartesi 35 izlenme - 10 ay önce Sağlık Kontrolü’nde bu hafta insülin direnci, robotik prostat ameliyatları ve katarakt hastalığının nedeni ve tedavisi ele alındı. Leyla Ataman, Prof. Dr. Hasan İlkova ile insülin direncini, Prof. Dr. Fatih Atuğ ile robotik prostat ameliyatlarını, Prof. Dr. Cengiz Aras'la da katrakt hastalığının nedeni ve tedavisini konuştu.
Sağlık Kontrolü   22 Ekim 2016 43:30
Sağlık Kontrolü 22 Ekim 2016 44 izlenme - 2 yıl önce Sağlık Kontrolü güvenilir doktorlar ve doğruluğu kanıtlanmış tıbbi bilgilerle hayatınıza sağlık katmaya devam ediyor. Prof. Dr. Kubilay Karşıdağ ile insülin direnci, Prof. Dr. Ferda Özdemir ile fizik tedavi, Op. Dr. Zafer Atekan ile ameliyatsız gençleşme ve Op. Dr. Bülent Koç ile burun estetiğindeki yeni gelişmeler ele alındı.
Polikistik over sendromu insulin direncini nasıl etkiler? 00:32
Polikistik over sendromu insulin direncini nasıl etkiler? 58 izlenme - 3 yıl önce Polikistik over sendromunun fizyopatolojisinde insülin direncinin çok önemli bir yeri vardır. Hasta aşırı kiloluysa, öncelikle diyet ve egzersizle ideal kiloya ulaşması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra insülin hassaslaştırıcı tedaviler uygulanabilir. Bu uygulamaların temel amacı, kişinin diyabete yakalanma riskinin düşürülmesidir.
İnsülin İğnelerinden Kurtulmak Mümkün Müdür 00:56
İnsülin İğnelerinden Kurtulmak Mümkün Müdür 14 izlenme - 10 ay önce Şeker hastalarının % 90’dan fazlasını oluşturan Tip 2 grubu ameliyatla tedavi edilebilmektedir. Ülkemizde son 3-4 yıldır yaygınlaşmaya başlayan bu ameliyat eğer uygun hastaya yapılırsa % 92 oranında tamamen iyileşme sağlamaktadır.
Çocuk Diyabetinde Şeker Takibi 02:51
Çocuk Diyabetinde Şeker Takibi 100 izlenme - 4 yıl önce Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Pediatrik Endokrinolog Prof. Dr. Nurçin Saka, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/uzman/detay/prof-dr-nurcin-saka/474
Kesmeşeker - En Çok Seni 04:03
Kesmeşeker - En Çok Seni 61 izlenme - 4 yıl önce Albüm Adı: İnsülin Çıkış Tarihi: 25.12.1997 Türkçe Rock
Kesmeşeker - İşte Güneş (1998) 03:42
Kesmeşeker - İşte Güneş (1998) 35 izlenme - 3 yıl önce Kesmeşekerin 1998 yılında çıkardığı İnsülin albümünden şahane bir şarkı. Sözleri: İşte güneş, hiç batmadı ki Erir kanatların çıkarsan yükseğe Yaş çok gençti, bırak bu işleri diyorlar Bıkmıştın sefaletten, nefes almaktan, vermekten Onun haberi bile yok ne kadar çok sevdiğinden Bıkmıştın okullardan, ceketten, kravattan Seni hep zorluyorlar, ruhunu istiyorlar İşte, işte güneş şimdi acil bir şekilde yaşamak gerek Yaşam, onların bilmediği bir yerde başlıyor İşte güneş, hiç solmadı ki Ne reklamı vardı ne de bir klibi İşte şarkı, ne zaman yazıldı? Ne listeye girdi ne de bir ödül aldı Bıkmıştın reklamlardan içi, boş şarkılardan Sözlüde terlemekten maçta yenilmekten Bıkmıştın savaşlardan tek başına koşmaktan Bu şarkıyı dinleynden ve onu söyleyenden Yayınlardan, sayımlardan, korku içinde olmaktan Kalabalık otobüsten, yürümeyen trafikten O partiden, şu heriften, hep zam gelen kasetlerden Aet'den, kaidelerden, önündeki engellerden.... İşte, işte güneş...
Diyabet ırsi bir hastalık mıdır? 01:16
Diyabet ırsi bir hastalık mıdır? 49 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol, diyabet hakkında bilgilendiriyor.Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Obezite , Diyabet ve Tiroid Hastalıkları Kliniğinde ;Tip 1 ve tip 2 diyabet, Gestasyonel diyabet (gebelik diyabeti), Metabolik sendrom, Hipertansiyon (özellikle endokrin hipertansiyon), Obezite (şişmanlık), Guatr ve diğer tiroid bezi hastalıkları, Hipofiz bezi hastalıkları (örneğin, prolaktin hormon yükseklikleri), Kolesterol ve trigliserid (kan yağları) yükseklikleri, Osteoporoz (kemik erimesi) ve metabolik kemik hastalıkları, Böbrek üstü bezlerinin (adrenal veya surrenal bezler) hastalıkları Kadınlarda polikistik over sendromu, Hirsutizm (tüylenme fazlalığı) hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Diyabet ırsi bir hastalık mıdır? Bazen evet bazen hayır. Irsiyetin rol oynadığı diyabet hastalıkları var. Ama ırsiyet olmadan başka faktörlerle yaşamsal çevresel faktörlerle ortaya çıkan diyabet de olabilir. Diyabetin tipleriyle konuşursak bunlar daha net ortaya çıkar. Tip 1 diyabet, Tip 2 diyabet, gebelik diyabeti ya da bazı hastalıklara bağlı çıkan diyabet olarak ortaya çıkabilir. Böyle bir sınıflama yaparsak diyabetin çoğu diyabet hastasında ırsiyetin rol oynadığını söyleyebiliriz. Ama bu sonuç olarak yine yaşam tarzı ve yeme alışkanlıklarına bakan bir faktör. Duruma göre bazen hastalara ilaç tedavisi ya da insülin tedavisi gerekebilir. Bu geçici bir tedavi de olabilir mesela gebelik diyabetinde geçici insülin tedavisi veriyoruz ama daha sonra bu kalıcı hale de dönebiliyor. Ama ailesinde diyabet varsa bir kişinin kendisi de eğer diyetine dikkat etmezse yeterince aktif egzersiz yapmazsa bu kişi ilerde diyabetik olma riski ailesinde olmayana göre daha yüksektir diyebiliriz.
Ahmet Rasim Küçükusta: 'Gebelerde Şeker Yüklemesi Gereksiz' 00:47
Ahmet Rasim Küçükusta: 'Gebelerde Şeker Yüklemesi Gereksiz' 18 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu' programına konuk olan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, gebelerde şeker yüklemesinin gereksiz olduğunu belirterek, "Hastalıkları erken teşhis etmeye çalışmak doğru değil. Bir insana bir anda sıvı şeklinde yüklü bir şeker verilmesi doğru bir şey değil ve gebelerde tehlikeli olabilir. Gebelik zaten insülin direnci oluşturan bir olay" diye konuştu.