Hoşgeldiniz!

insülin direnci

insülin direnci nedir-insülin direnci nasıl düşürülür-insülin direncini düşürmek için besinler 01:00
insülin direnci nedir-insülin direnci nasıl düşürülür-insülin direncini düşürmek için besinler 1.944 izlenme - 2 yıl önce insülin direnci nedir-insülin direnci nasıl düşürülür-insülin direncini düşürmek için besinler yiyecekler insülin direnci
Oytun Erbaş İnsülin Direncini Yok Etmenin Yolunu Açıkladı 02:06
Oytun Erbaş İnsülin Direncini Yok Etmenin Yolunu Açıkladı 108 izlenme - 11 ay önce
İnsülin Direnci Nedir? 01:55
İnsülin Direnci Nedir? 209 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol, insülin direnci hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Obezite , Diyabet ve Tiroid Hastalıkları Kliniğinde ;Tip 1 ve tip 2 diyabet, Gestasyonel diyabet (gebelik diyabeti), Metabolik sendrom, Hipertansiyon (özellikle endokrin hipertansiyon), Obezite (şişmanlık), Guatr ve diğer tiroid bezi hastalıkları, Hipofiz bezi hastalıkları (örneğin, prolaktin hormon yükseklikleri), Kolesterol ve trigliserid (kan yağları) yükseklikleri, Osteoporoz (kemik erimesi) ve metabolik kemik hastalıkları, Böbrek üstü bezlerinin (adrenal veya surrenal bezler) hastalıkları Kadınlarda polikistik over sendromu, Hirsutizm (tüylenme fazlalığı) hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr İnsülin direnci nedir? İnsülin direnci diyabetin öncesi dönemdir. Buna biz prediyabet diyoruz. Daha çok tip 2 diyabet dediğimiz toplumda daha sık görülen ve genellikle kilo fazlalığının rol oynadığı diyabette başlangıç döneminde insülin direnci dediğimiz kanda insülin hormon yüksekliği söz konusudur. Bu insülin direnci şu anlama geliyor: vücutta insülin var yani pankreas insülin üretiyor ama vücutta insülin etki ettiği hücre düzeyinde insülin hormonuna bir direnç geliştiği için bunun mekanizmaları biraz karmaşık. Vücut bunu yenmek için daha fazla insülin salgılıyor. Dolayısıyla kanda olması gerekenden yüksek insülin düzeyi söz konusu. Yüksek insülin de damar sertliğini başlatan ana hormondur. İnsülinin özelliği yağlandıran bir hormondur. İştahı açan bir hormondur. Onun için diyabetin bu erken başlangıç döneminde hastalar bir türlü doymak bilmiyor. Canım sürekli tatlı istiyor. Yiyorum biraz şekerim düşer gibi oluyor tekrar tatlı bir şey yiyorum düzeliyorum bir daha aynı şey oluyor şeklinde bir kısır döngü tarif ederler. Bunda suçlu olan hormon insülin hormonudur. İnsülin direnci olduğu için daha çok insülin salgılar vücut bunu yener kan şekerini kontrol altında tutar onun için bakıldığında kan şekeri normaldir. Mesela hastaya sorarsınız açlık kan şekeri 95 tir 98 dir. Normaldir ama aslında insülin bakılsa insülin olması gerekenin üzerindedir. Dolayısıyla bu diyabetin erken dönemini ifade eder. Ve daha bu dönemde diyetle veya gerekirse bazı ilaçlarla müdahale etmek lazım ki ilerde insülin direnci dediğimiz bu dönem diyabete dönmesin.
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 00:56
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 158 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, metabolik sendrom hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Metabolik sendrom nedir, nasıl belirti verir? Metabolik sendrom bizim insülin direncine bağlı olan bir problemdir. Özellikle kilolu insanlarda ortaya çıkan bir problemdir. İnsülin direnci arttığı zaman bu hastalarda genellikle şeker hastalığı kardiyovasküler hastalıklar ortaya çıkıyor. Bunlarda tabi beraber olarak tansiyon yüksekliği abdominal obezite dediğimiz kilonun fazla olması işte polikisitik over hastalığı bayanlar açısından karaciğer yağlanması gibi problemler hep beraber gördüğümüz problemlerdir. Bunlarda bir de bizim bozulmuş glikoz tolerans testi dediğimiz yani kan şekeri metabolizmasının bozulması da ortaya çıkabiliyor.
Metabolik Sendrom Nasıl Teşhis Edilir? 00:41
Metabolik Sendrom Nasıl Teşhis Edilir? 102 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, Metabolik Sendrom Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, Kendi İçinde Birçok Yan Dala Ayrılmakla Beraber, Erişkin Hasta Grubunun Cerrahi Dışı Tüm Şikayetlerinin İlk Başvuru Merkezidir.dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),böbrek Hastalıkları,koroner Kalp Hastalıkları,kalp Yetersizliği,ritm Bozuklukları,hipertansiyon,lipid Düzeyi (Kolestrol,trigliserid) Bozuklukları,diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),obezite,karaciğer Hastalıkları,reflü, Gastrit, Ülser, Kabızlık, Kolit Gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,yaşlılık Ve Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatri),ateşli Hastalıklar,romatizmal Hastalıklar Ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,ameliyat Öncesi Ve Sonrası Genel Değerlendirme Yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr metabolik Sendrom Nasıl Teşhis Edilir? metabolik Sendrom Hastanın Bize Başvurmasıyla Genellikle Tansiyon Şikayeti İle Şeker Hastalığı İle Bozulmuş Glikoz Toleransıyla Gelir Hastalar. Biz Tetkiklerini Yaparız. Tetkikler De Eğer Karaciğer Yağlanması Varsa Polikistik Over Hastalığı Varsa Kan Şekeri Yüksekse Lipid Metabolizması Bozuksa Bu Şekilde Hastanın Metabolik Sendrom Olduğunun Teşhisini Koyarız.
İnsülin Direnci, Prostat ve Katarakt Tedavisi - Sağlık Kontrolü 22.07.2017 Cumartesi 40:33
İnsülin Direnci, Prostat ve Katarakt Tedavisi - Sağlık Kontrolü 22.07.2017 Cumartesi 23 izlenme - 6 ay önce Sağlık Kontrolü’nde bu hafta insülin direnci, robotik prostat ameliyatları ve katarakt hastalığının nedeni ve tedavisi ele alındı. Leyla Ataman, Prof. Dr. Hasan İlkova ile insülin direncini, Prof. Dr. Fatih Atuğ ile robotik prostat ameliyatlarını, Prof. Dr. Cengiz Aras'la da katrakt hastalığının nedeni ve tedavisini konuştu.
Sağlık Kontrolü   22 Ekim 2016 43:30
Sağlık Kontrolü 22 Ekim 2016 39 izlenme - 1 yıl önce Sağlık Kontrolü güvenilir doktorlar ve doğruluğu kanıtlanmış tıbbi bilgilerle hayatınıza sağlık katmaya devam ediyor. Prof. Dr. Kubilay Karşıdağ ile insülin direnci, Prof. Dr. Ferda Özdemir ile fizik tedavi, Op. Dr. Zafer Atekan ile ameliyatsız gençleşme ve Op. Dr. Bülent Koç ile burun estetiğindeki yeni gelişmeler ele alındı.
Ahmet Rasim Küçükusta: 'Gebelerde Şeker Yüklemesi Gereksiz' 00:47
Ahmet Rasim Küçükusta: 'Gebelerde Şeker Yüklemesi Gereksiz' 16 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu' programına konuk olan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, gebelerde şeker yüklemesinin gereksiz olduğunu belirterek, "Hastalıkları erken teşhis etmeye çalışmak doğru değil. Bir insana bir anda sıvı şeklinde yüklü bir şeker verilmesi doğru bir şey değil ve gebelerde tehlikeli olabilir. Gebelik zaten insülin direnci oluşturan bir olay" diye konuştu.
İnsülin Direnci Nedir? 01:11
İnsülin Direnci Nedir? 7 izlenme - 1 yıl önce İnsülin Direnci Nedir? - Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi İç Hastalıkları Bölümünden Uzm. Dr. Mehmet Tarık Akber insülin direnci hakkında bilgilendiriyor.
İnsülin Direnci, Çocuklar İçin Spor, Saç Dökülmeleri, Tüp Bebek - Sağlık Kontrolü 17.06.2017 46:49
İnsülin Direnci, Çocuklar İçin Spor, Saç Dökülmeleri, Tüp Bebek - Sağlık Kontrolü 17.06.2017 7 izlenme - 7 ay önce Leyla Ataman "Sağlık Kontrolü"nde bu hafta Prof. Dr. Kubilay Karşıdağ ile insülin direnci, Prof. Dr. Naci Öner ve Prof. Dr. Uğur Işıklar ile çocuklar için spor, Dr. Servet Terziler ile saç dökülmesi ve Doç. Dr. Hakan Çoksüer ile tüp bebek tedavisini ele aldı.