Hoşgeldiniz!

inti

Inti-Illimani- Tarantella 06:20
Inti-Illimani- Tarantella 1.183 izlenme - 8 yıl önce
İnti İllimani  '  Venceremos ' 03:45
İnti İllimani ' Venceremos ' 784 izlenme - 6 yıl önce Video Kayıt Erkan MERMİ19.05.2012 Tarihli "İnti illimani" Konseri.Yer Maçka Küçükçiftlik Parkı.İSTANBUL
Inti-Illimani - El Pueblo Unido Jamás Será Vencido 03:42
Inti-Illimani - El Pueblo Unido Jamás Será Vencido 450 izlenme - 3 yıl önce 1967'de Şili'de üniversiteli gençler tarafından kuruldu Inti-Illimani grubu. Geleneksel Şili müzikleri yapıyorlardı ve Avrupa turneleri düzenliyorlardı ilk yıllarında. 1973 yılında Şili diktatörü Pinochet'nin darbesinden sonra ülkelerinde yasaklandılar ve 14 yıl geri dönemediler. Bu yıllarda İtalya'da yaşadılar. Yasak kalktıktan sonra ise Şili'nin her yerinde konser verdiler. Daha sonra ise dünyanın birçok yerinde konser vermeye devam ettiler. Victor Jara'nın bestelerini, Pablo Neruda gibi şairlerin de sözlerini kullanarak müzik hayatlarına devam etmişlerdir. Hala da müzikleriyle ve duruşlarıyla büyük bir kitleye sahiptirler. Bu şarkı ise 1974 yılındaki La Nueva Canción Chilena albümünden. El pueblo unido jamás será vencido "Birleşmiş halk asla yenilmeyecek" demektir. Sözleri yine aynı darbeden sonra Fransa'ya kaçmak zorunda kalan Sergio Ortega'ya aittir. Konser sanırım 2010 yılına ait.
Seafight - Vki - Lazz_lord Kirmizi Harita 04:15
Seafight - Vki - Lazz_lord Kirmizi Harita 1.133 izlenme - 9 yıl önce
İnti İllimani  Quilapayn - Ventolera 02:33
İnti İllimani Quilapayn - Ventolera 437 izlenme - 6 yıl önce
35 Yaşına Kadar 'İnti-Minti' Olamamak ! 05:04
35 Yaşına Kadar 'İnti-Minti' Olamamak ! 236 izlenme - 3 yıl önce TNT'de yayınlanan Hande Ataizi'nin 'İzdivaç' programına cinsellik sohbeti damgasını vurdu Gelin adayı Işıl Hanım'a talip olan 35 yaşındaki Ümit Bey'in daha önce hiç cinsel ilişki(inti-minti) yaşamadığını açıklaması yılların tecrübesi Hande Ataizi'yi hayrete düşürdü.
Inti Illimani - Carta Al Che 03:49
Inti Illimani - Carta Al Che 197 izlenme - 3 yıl önce Şili'li grubun 1969 yılında kaydettikleri, grubun adıyla aynı ismi taşıyan albümlerinde yer alan şarkılarındandır. söz ve müziği carlos puebla ya ait olan şarkı, che guevara adına bestelenen en güzel şarkılardan biridir. Grubun, dünyanın dört bir yanından hayranlarının oluşmasında etkili olmuş şarkılarından birisidir.
İnti İllimani, İsabel Parra Carmen Bunster Canto Para Una Semilla 43:10
İnti İllimani, İsabel Parra Carmen Bunster Canto Para Una Semilla 226 izlenme - 6 yıl önce
İnti İllimani - Lugares Comunes 02:05:10
İnti İllimani - Lugares Comunes 224 izlenme - 6 yıl önce Tum konser kaydi
Inti İllimani -  La Fiesta De San Benito 03:39
Inti İllimani - La Fiesta De San Benito 116 izlenme - 3 yıl önce 1967 yılında santiago da kurulan grup, 1973 yılında avrupada konserdeyken ülkelerinde diktatör pinochet in darbe yapması sonucu tam 14 yıl ülkelerine geri dönememişlerdir. ülkelerinden ayrı kalışlarıyla müzikal anlamda daha da kendi çizgilerini belirleyen grup, dünyanın en bilinen müzik toplulukları arasına girmiştir. 50 nin üzerinde albüme imza atmışlardır. ülkemizde de yanlış hatılamıyorsam izmir de 2, istanbul da 1 kez ve daha sonra da ankara odtü konserlerinde sahne almış ve yoğun ilgiyle karşılaşmışlardır. fiesta de san benito da 1973 yılında piyasaya sürdükleri viva chile albümlerinde yer alır. keyifli bir şarkıdır.
Inti Illimani - Samba Lando 04:49
Inti Illimani - Samba Lando 88 izlenme - 3 yıl önce Alkışlarla Yaşıyorum sayesinde tanışmış olduğum ve sözlerini anlamasamda politik duruşlarından bir adım geri atmama kararlılıklarını, dik duruşlarını müziklerinden ve seslerinden anlayabildiğim Inti Illimani'nin, giriş müziğiyle insanı dikleştiren, ardından akıp giden zamanı titretip kendine getiren şarkısı, alkışlarla...
İnti  Quilacancion Final De La Cantata De Santa Maria De İquique 04:51
İnti Quilacancion Final De La Cantata De Santa Maria De İquique 60 izlenme - 6 yıl önce
Inti Illimani - Mulata 04:43
Inti Illimani - Mulata 56 izlenme - 3 yıl önce 1967 yılında santiago da kurulan grup, 1973 yılında avrupada konserdeyken ülkelerinde diktatör pinochet in darbe yapması sonucu tam 14 yıl ülkelerine geri dönememişlerdir. ülkelerinden ayrı kalışlarıyla müzikal anlamda daha da kendi çizgilerini belirleyen grup, dünyanın en bilinen müzik toplulukları arasına girmiştir. 50 nin üzerinde albüme imza atmışlardır. ülkemizde de yanlış hatılamıyorsam izmir de 2, istanbul da 1 kez ve daha sonra da ankara odtü konserlerinde sahne almış ve yoğun ilgiyle karşılaşmışlardır.
Inti-Illimani - Calambito Temucano (Cover) 03:00
Inti-Illimani - Calambito Temucano (Cover) 35 izlenme - 3 yıl önce Latin Amerikalı devrimci grup Inti-Illimani'nin "Calambito Temucano" adlı muhteşem enstrümantal şarkısının muhteşem cover'ı. Bütün Youtube'u arayıp taradım, bundan daha iyisini bulamadım. Bana neredeyse orjinaliyle aynı gibi geldi. "Neredeyse" diyorum, çünkü orjinali gibi olması zaten mümkün değil (siz de takdir edersiniz ki). İyi seyirler efendim.