Hoşgeldiniz!

ipucu

Unlu Eşek Sakası (Bu Seferki Melihten) 02:10
Unlu Eşek Sakası (Bu Seferki Melihten) 133.012 izlenme - 3 yıl önce Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste... Bu videoda bu sefer Melih, Cem'e şaka yapıyor. Hem de tam bir eşek şakası. Bizzat kendisinin deyimiyle, Cem ekmeğe dönüşüyor!
Bozuk Para - Eşek Şakası 01:38
Bozuk Para - Eşek Şakası 121.323 izlenme - 3 yıl önce İddia gibi başlayan ama eşek şakası olarak devam eden bir numara bu. Arkadaşlarım bunu anlar demeyin çünkü paranın üstündeki kalemle yapılmış boyayı anlamak kolay değil. Hatta bunu ofiste bir arkadaşımıza yaptık ve çok rahat bir şekilde yedi. Ancak maalesef çekim yapamadık.
Evde Patates Cipsi Nasıl Yapılır? 03:50
Evde Patates Cipsi Nasıl Yapılır? 80.748 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda evde, mikrodalga fırınla cips yapmayı öğreniyoruz. Son derece basit bir şekilde, üstelik çok daha sağlıklı bir yöntemle evinizde kendi patates cipsinizi yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tabii ki patates, rende ve mikrodalga fırın. Afiyet olsun!
Yumurta Ruleti - Çok Eğlenceli Oyun 06:11
Yumurta Ruleti - Çok Eğlenceli Oyun 88.782 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda sizlere çok eğlenceli bir oyun gösteriyoruz: Yumurta ruleti. Oyunun nasıl oynandığı ve kuralları videoda var. İhtiyacınız olanlar, kafadengi bir arkadaş, 12 yumurta ve tabii anne izni. :) Etrafta seyirci de olursa iyi olur çünkü emin olun onlar sizden çok daha fazla eğlenecek.
Para Oraya Nasıl Girdi? - Sihirbazlık Numarası 03:06
Para Oraya Nasıl Girdi? - Sihirbazlık Numarası 59.266 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda yeni bir sihirbazlık videosu gösteriyorum ve tabii sonra da sırrını açıklıyorum. Bu illüzyonu yapabilmek için ihtiyacınız olan bir madeni para, bir kavanoz, bir deste iskambil kağıdı ve bir de... Onu da videoda görün. :) YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Karpuz En Kolay Nasıl Kesilir? 01:55
Karpuz En Kolay Nasıl Kesilir? 75.745 izlenme - 4 yıl önce Bu videomuzda pratik bir şekilde karpuz kesme yöntemini gösteriyoruz. Karpuzu böyle kestiğinizde hem yemesi hem de ikram etmesi çok daha kolay. Özellikle dışarıda karpuz yerken bu metodu kullanabilirsiniz. Karpuz genelde kayık şeklinde dilimlenir. Fakat o durumda malum, yerken tüm yüzünüze bulaştırma ihtimali vardır. Bizim önerdiğimiz yöntemde ise sadece karpuzu yiyorsunuz, hiçbir yeriniz kirlenmiyor. Ayrıca kalabalık bir grupsanız bu kesme yöntemiyle karpuzu çok daha fazla kişiye paylaştırabilirsiniz.
Balık Diğer Yöne Nasıl Bakar? - Zeka Oyunu
Balık Diğer Yöne Nasıl Bakar? - Zeka Oyunu 56.084 izlenme - 3 yıl önce Bu sefer değişik bir video yaptık. Bir zeka sorusu soruyoruz. Kibritlerle oynanan bu zeka oyununu arkadaşlarınıza sorararak onları bir süre uğraştırabilirsiniz.
İşinize Yarayacak 21 Faydalı Bilgi 02:42
İşinize Yarayacak 21 Faydalı Bilgi 57.230 izlenme - 3 yıl önce Bir gün işinize yarayacak 21 faydalı bilgiyi derledim. Kimileri belki yarın kimileri ise 1 sene sonra işinize yarayabilir. Ama bir gün mutlaka işinize yarayacak. Yeter ki aklınızın bir köşesinde kalsın. :) Pilleri buzdolabına koymak gibi bir alışkanlık vardır. Kötü haber: Bunu yapmak hiçbir işe yaramıyor. Lazer yazıcılarla uzun süre aynı ortamda kalmayın. Havaya yaydığı minik parçacıklar akciğerlerin en ücra köşesine kadar girdiği için hastalıklara yol açabilir. Okulda sıranın altına dokunmayın. Elinize hiç hoş olmayan şeyler gelebilir. :) Su içmenin de fazlası zararlıdır. Kandaki sodyum dengesinin bozulmasına yol açar. Çişinize çoğunlukla şeffafsa fazla su içiyorsunuz demektir. Balıkla birlikte yoğurt yediğinizde zehirlenmezsiniz. Balık taze değilse yanında yoğurt yemek midenizi bozabilir ama o bile zehirlenmeye yol açmaz. Makarna pişirmek için su ısıtırken tuz atmayın, çünkü tuz atılan su daha geç kaynar. Güzel bir çiçeği koklarken sol burun deliğinizi kapatıp sağ burun deliğinizle koklayın. Çünkü beynin sağ tarafı duyguları yönettiği için kokulardan daha fazla keyif almanızı sağlar. Beyaz çikolatadan uzak durun. Besin değeri sıfıra yakındır. Onun yerine, bitter çikolatayı tercih edin. Beyne kan akışını hızlandırdığı için işinize, derslerinize daha iyi konsantre olursunuz. Yaralara bal sürün. Daha hızlı iyileştiklerini göreceksiniz. Balda anti bakteriyel özellikleri olan bir maddedir. Havuzda yüzücü gözlüğü takmayın. Çünkü göz tansiyonunuzun yükselmesine neden olur. Makarna veya yumurta pişirdiğiniz suyu atmayın. Soğutup evdeki bitkilere dökün. İçerdiği minerallardan ötürü son derece faydalıdır. Çok sevseniz de domates ve portakalı çok fazla tüketmeyin. Asit içerdikleri için fazla yemek uzun vadede reflü hastalığına yol açabilir. Akşamdan kalmalar için bir sürü ipucu vardır. Fakat hiçbiri tam manasıyla işe yaramaz. Akşamdan kalmanın en iyi çözümü, az içmektir. Muzları diğer meyvelerle bir araya koymayın. Mümkünse herbir muzu ayrı yerlerde tutun. Çünkü muz, meyvelerin çürümesini hızlandıran gazlar yayar. Önemli kararları hemen değil, ertesi gün alın. Çünkü bilinçaltınız gece uykuda durumu değerlendirmeye devam eder. Sabah daha sağlıklı bir karar verirsiniz. Ağız kokusundan şikayet ediyorsanız yoğurt yiyin. Ağzınızdaki kötü kokuların sorumlusu olan bakterileri azaltmış olursunuz. Baharatları soğuk ve karanlık yerde saklayın. Nem, ışık ve sıcaklık, tadlarını kaybetmesine neden olur. Anadiliniz dışında bir dil öğrenin. Araştırmalar, iki dil konuşanların Alzheimer, erken bunama gibi rahatsızlıklara çok daha az yakalandığını gösteriyor. Ispanak tabii ki faydalı bir sebze. Ancak fazla yerseniz böbreklerinizde taş oluşumuna zemin hazırlarsınız. Çalışmayan aletlere sertçe vurmak kalıcı hasarlara yol açabilir. Ancak küçük darbelerin bazen işe yaradığı kanıtlanmış. Yani çıktı alamadığınız yazıcıyı minik darbelerle yola getirme şansınız var.
Havada Duran Bardak Numarası 02:16
Havada Duran Bardak Numarası 47.606 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda size küçük bir sihirbazlık numarası gösteriyorum. Bir bardağı havada uçuruyoruz. Nasıl mı? Cevabı tabii ki videoda. Arkadaşlarınızı kısa bir süre de olsa şaşırtabilirsiniz. YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Düşmeyen Kredi Kartı - İddiaya Girin 01:40
Düşmeyen Kredi Kartı - İddiaya Girin 42.850 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlarınızla iddiaya girin. Onlara deyin ki, bozuk parayı kredi kartının üzerine koyacaksın ve kartı düşürmeyeceksin. Muhtemelen çözemeyecekler. Sonra siz bu videodaki numarayla iddiayı kazanın. :) YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Şeker Bardağın Dışına Nasıl Çıkar? - Zeka Sorusu 02:10
Şeker Bardağın Dışına Nasıl Çıkar? - Zeka Sorusu 49.472 izlenme - 3 yıl önce Yeni bir zeka sorusuyla karşınızdayım. Bu sefer kibritlerle kadehe benzer bir şekil yapıyoruz ve içine koyduğumuz şekeri dışarı çıkarmaya çalışıyoruz. Başta beraber uğraşıyoruz, sonra tabii çözümü gösteriyorum. :) YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Evde Sinek Kapanı Nasıl Yapılır? 02:57
Evde Sinek Kapanı Nasıl Yapılır? 53.119 izlenme - 4 yıl önce Özellikle yaz günlerinde başınıza bela olan sineklerden kurtulmak için bir sinek kapanı yapıyoruz. İhtiyacınız olan bir pet şişe, maya ve esmer toz şeker. Bu düzenek hem karasinekler ve hem de sivrisinekler için işinize yarayacaktır.
Ananas Nasıl Soyulur?
Ananas Nasıl Soyulur? 46.536 izlenme - 3 yıl önce Bu videomuzda ananasın nasıl soyulacağını gösteriyorum. Bu tropikal meyvenin nasıl kesileceği ve doğranacağı genelde pek bilnmez. Bugün olmasa bile bir gün işinize yarayabilir.
Yanlış Yapmayın: Cips Paketi Böyle Açılmalı 01:15
Yanlış Yapmayın: Cips Paketi Böyle Açılmalı 44.524 izlenme - 4 yıl önce Bu videomuzda cipsi en pratik ve işe yarar şekilde açmayı gösteriyoruz. Malum, patates cipsini yerken pakete elimizi her soktuğumuzda yağa bulaşır. Özellikle de paketteki cip azalmışsa... Peki bunun önüne nasıl geçebilirsiniz? Cem tam da bunu gösteriyor.
Sivrisineklerin Sizi Sevmesi Için Bunları Yapın 02:25
Sivrisineklerin Sizi Sevmesi Için Bunları Yapın 35.373 izlenme - 3 yıl önce Sivrisinekler bazı insanları çok sever. Örneğin, bir yerde 5 kişi oturursunuz, sivriler nedense birkaçınıza musallat olur, diğerlerine hiç dokunmaz. Yahu benim neyim eksik, sivrisinekler beni de yesin diyorsanız bana kulak verin. Sivrisineklerin size de bayılmaları için hiçbir yerde bulamayacağınız ipuçları vereceğim. Öncelikle bol bol nefes alın. Çünkü sivriler kurbanlarını havadaki karbondioksiti takip ederek bulur. Bu gaz onlar için çevrede bir canlının olduğuna işaret eder. Karbondioksidi tespit ettiklerinde hemen zik zak çizerek yaklaşırlar. Sivrisineklerin sizi iştahla yemeleri için ikinci yapmanız gereken banyodan uzak durmak. Sakın duş almayın. Vücudunuz ne kadar kokarsa sivrilerin o kadar dikkatini çekersiniz. Sabunu, şampuanı hayatınızdan çıkarın. Kötü koku sayesinde kan emici arkadaşlarımız sizi kolayca bulacak. Üçüncü sırada olabildiğince hareket etmek var. Bahçede bir şeylerle uğraşın, arkadaşlarınızla boğuşun, sitenin etrafında yürüyüşe çıkın. Böylece hem havaya daha fazla karbondioksit salarsınız hem de sivrisineklerin hareketi tetkik eden duyargalarını çalıştırmış olursunuz. Isırılmak garanti! E bu kadar hareketin sonunda ne oldu? Terlediniz. Bravo, çok doğru yoldasınız. Sivriler ter kokusuna da bayılır. Halı saha maçından sonra siz kenarda dinlenirken o da rahat rahat işini görür. Yazın ortası. Evde klima yok. Vücudunuz haliyle sıcak. Bir sivri tam kulağınızın dibinde vızıldamaya başladı. Sizi nasıl buldu dersiniz? Hemen söyleyeyim: Vücut ısınızın yüksek olmasından. Aman ha, sakın duş alıp serinlemeyin. Yoksa sivriler sizi bulamaz. Sivrisineklerin sizi musallat olmalarını sağlayacak bir diğer hareket de parfüm veya kolonya sürmek. Aklınızda olsun, sivriler özellikle de çiçek esansı içeren kokulara bayılır. Koku demişken, sivrisineklerin bayıldığı bir diğer koku da bütün gün ayağınızdan çıkarmadığınız çoraplardan gelir. Keza kirli çoraplar sayesinde ayaklarınızda oluşan bakteriler de sivriler için açık davetiyedir. Sivrisineklerin size pat diye bulmaları için yapmanız gereken son şey, koyu renk giyinmek. Siyah, lacivert gibi renkleri diğerlerine göre daha rahat ayırt ederler. Böylece yanınızda açık renk giyinmiş bir arkadaşınız varsa öncelikle ona değil, size yönelecekler. Harika di mi? Önerilerime kulak verirseniz artık sivrisinekler en yakın arkadaşlarınız olacak. Bol kaşıntılı günler. :) Kendinize iyi bakın. Diğer kanalımızdaki ilginç deneyleri izlemek için tıklayın: http://www.youtube.com/ohaadiyorum YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
İnsancıl Fare Kapanı Nasıl Yapılır? 05:04
İnsancıl Fare Kapanı Nasıl Yapılır? 35.116 izlenme - 3 yıl önce Hadi evde, insancıl bir fare kapanı yapalım. Nesi insancıl? Bu kapan fareyi yakaladığında zarar vermiyor, sadece hapsediyor. Siz de daha sonra onu doğaya salabiliyorsunuz. Gerçek hayvanseverlere de bu yakışır öyle değil mi? :)
Alışveriş Torbalarını Kolayca Taşıyın 01:21
Alışveriş Torbalarını Kolayca Taşıyın 26.719 izlenme - 3 yıl önce Bu Yapyap videomuzda eğlenceli bir yöntem öneriyoruz. Alışveriş torbalarını bir arkadaşınız ve tabii bir sopa ile kolayca taşıyabilirsiniz. Melih'in neden sopa ile gezdiği ise tabii tartışmalı bir konu. :) Diğer kanalımızdaki ilginç deneyleri izlemek için tıklayın: http://www.youtube.com/ohaadiyorum YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Evde Stres Topu Nasıl Yapılır? 02:50
Evde Stres Topu Nasıl Yapılır? 30.649 izlenme - 4 yıl önce Bu videoda evde stres topu yapıyoruz. İhtiyacımız olan balon ve un. Neden yapıyoruz derseniz eğlence için diyelim. Yaparsınız yapmazsınız ayrı konu, öğretmesi bizden, yapma kararı sizden. :)
Organik Oda Kokusu Nasıl Yapılır? 01:47
Organik Oda Kokusu Nasıl Yapılır? 28.962 izlenme - 4 yıl önce Bu videoda portakal ve karanfil kullanarak oda parfümü yapıyoruz. Herhangi bir fabrikasyon süreç ya da kimyasal kullanmadan, tamamıyla el yapımı, organik bir koku elde ediyoruz. Kötü kokulardan kurtulmak için faydalı bir yöntem. İyi günlerde kullanın. :)
canfeza - ipucu 03:45
canfeza - ipucu 26.588 izlenme - 7 yıl önce karşımda taş binalarardında sıra dağlar karşıya sensiz geçersem özleminden sırat ağlar beni ağzını tutamayan bir şerefsizle karıştırma seni anamdan çok sevdiğim kadar sır hatalar dudaklarımın sana olan uzaklığımdan hırsım ömründe kaç kişiyi yokluğundan tanırsın ? ocağın ortasındayızseni uykuya satan tan hırsız beni ancak tümüyle gittiğimde tanırsın şehrin süknet anında ışıkları söndürüp beni kimsenin görmediği bir karanlıkta öldürün aradığım yakın zamandan uzak bir çöl diyarında kendini ziy etmi
Koli En Kolay Nasıl Taşınır? 01:59
Koli En Kolay Nasıl Taşınır? 25.163 izlenme - 4 yıl önce Koli taşımak hiç kolay değil. Hele de yanında tutacak yerleri yoksa. Bu videoda karton kutuları daha rahat taşıyabilmeniz için pratik bir yöntem gösteriyorum. İhtiyacınız olan sadece maket bıçağı. Özellikle de ev taşımalarında işinize yarayacak bir yöntem.
Cep Telefonu Suya Düşerse Ne Yapılmalı? 03:31
Cep Telefonu Suya Düşerse Ne Yapılmalı? 26.194 izlenme - 4 yıl önce Umarız başınıza gelmez ama diyelim ki telefonunuz suya düştü. Bu durumda yapabileceğiniz yöntemi videomuzda gösteriyoruz. Eğer telefonu hemen kapatıp ardından pirince koyarsanız pirinç nemi emecek ve telefonunun yeniden çalışabilir hale gelmesini sağlayacak. Tabii bunu hemen yapmanız gerekiyor çünkü pirinç tamir etmiyor, sadece nemi alıyor. Telefon suya düştükten sonra mekanik bir arıza meydana geldiyse maalesef nemini almak çözüm olmayacaktır.
Gazoz Ve Soya Sosuyla Kola Yapın - Eşek Şakası 02:17
Gazoz Ve Soya Sosuyla Kola Yapın - Eşek Şakası 23.580 izlenme - 4 yıl önce Bu videoda gazoz ve soya sosunu kullanarak kola yapıyoruz. Haliyle iğrenç bir tadı oluyor. Peki bunu ne için kullanacağız? Tabii ki bir arkadaşımıza eşek şakası yapmak için. Benim kurbanım yine Melih oldu. Soya soslu kolayı içirdikten sonra elinden zor kurtuldum. :)
Kağıt Havlu Rulosundan Nasıl Hoparlör Yapılır? 02:57
Kağıt Havlu Rulosundan Nasıl Hoparlör Yapılır? 24.561 izlenme - 4 yıl önce Cep telefonunuzun sesini iyileştiren bir hoparlör yapıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan, kağıt havlu rulosu, birkaç raptiye ve makas. Elbette sonuç çok iyi değil ama yine de birkaç dakikada yapılabilen pratik bir hoparlör için hiç fena değil.
Uygulama Güncellemesi Hakkında 03:13
Uygulama Güncellemesi Hakkında 5.797 izlenme - 11 ay önce Uygulamamız Android platformunda güncellendi. Umuyorum ki 1 ay içerisinde IOS platformunda da güncellenecek ve Iphone'lar da da güncel versiyon kullanılabilecek. Bu videoda, eskisine göre çok daha güzel olan bu versiyon hakkında bazı ipuçları verdim size.
Tereyağından Nasıl Mum Yapılır? 01:46
Tereyağından Nasıl Mum Yapılır? 23.000 izlenme - 4 yıl önce Elektrikler kesildi ve evde mum mu yok? Telaş etmeyin. :) Tayfun sizlere tereyağından nasıl mum yapılacağını gösteriyor.
Dünyanın En Hızlı Elma Soyma Yöntemi 02:22
Dünyanın En Hızlı Elma Soyma Yöntemi 20.600 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda çok hızlı bir elma soyma yöntemi gösteriyorum. Günlük hayatınızda kullanmanız pek mümkün olmayabilir ama eğer bir gün onlarca elma soymak zorunda kalırsanız eminim bana teşekkür edeceksiniz. :) YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Cd İle Nasıl Şişe Kapağı Açılır? 01:15
Cd İle Nasıl Şişe Kapağı Açılır? 20.610 izlenme - 4 yıl önce Eğer açacağınız yoksa şişe kapaklarını açmak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bozuk para, kağıt para, masanın veya duvarın köşesine vurmak gibi. Bu videoda sizlere CD ile nasıl açabileceğinizi gösteriyorum. Aklınızda bulunsun, bir gün işinize yarayabilir. :)
Pet Şiseden Nasıl Bardak Yapılır? 02:58
Pet Şiseden Nasıl Bardak Yapılır? 19.853 izlenme - 4 yıl önce Bu vdeoda pet şişeden kulplu bardak yapmayı gösteriyorum. Ne işimize yarayacak demeyin, belki bir gün piknikte yaparak arkadaşlarınıza hava atarsınız. :)
Çilek Temizlemenin En Pratik Yöntemi 01:21
Çilek Temizlemenin En Pratik Yöntemi 20.302 izlenme - 4 yıl önce Bu videomuzda kolay bir şekilde çilek temizlemenin yöntemini gösteriyoruz. İhtiyacınız olan sadece bir pipet.