Hoşgeldiniz!

iran filmi

Cennetin Çocukları 01:08
Cennetin Çocukları 20.272 izlenme - 5 yıl önce Children of Heaven :Onlar karşılaştıkları ve yaşadıkları sorunları aileleriyle paylaşmıyorlar, kendileri çözmeye çalışıyorlar. Aslında sorunları Zahra'nın kaybolan ayakkabılarıyla ilgili. Abisi Zahra'nın ayakkabılarını kaybettiği için kendi ayakkabılarını kardeşiyle paylaşmak zorunda kalıyor. Çünkü yeni bir çift ayakkabı alamayacak kadar yoksullar. İki kardeş günlerini tek bir çift ayakkabıyı paylaşarak geçirmeye çalışıyorlar.
Yalan Dünya - Serçelerin Şarkısı 01:02
Yalan Dünya - Serçelerin Şarkısı 618 izlenme - 2 yıl önce Mecid Mecidi'nin Serçelerin Şarkısı filminde, Güney Azerbaycanlı bir ailenin başından geçen hikayeler anlatılmaktadır. Çocukların hayalkırıklığına uğradıkları bir anda Kerim 'Yalan Dünya' adlı şarkıyı söyler.
The Color of Paradise - Cennetin Rengi - Kör Çocuğun İsyanı 01:30
The Color of Paradise - Cennetin Rengi - Kör Çocuğun İsyanı 677 izlenme - 3 yıl önce 1999 İran yapımı olan mükemmel bir filmin, mükemmel bir sahnesini izliyoruz.
In Film Nist - Fragman 01:48
In Film Nist - Fragman 693 izlenme - 4 yıl önce In Film Nist Bu Bir Film Değil, Cannes\'daki Prömiyerinde Gösterilmek Üzere Bir Kekin İçine Saklı Bir Usb Bellekte İran\'dan Fransa\'ya Kaçırıldı. İranlı Usta Panahi\'nin Film Yapması, \"ulusal Güvenliğe Karşı İşlenen Suçlara\" İstinaden 20 Yıl Boyunca Yasaklanmıştı. Bu Yüzden Yönetmen Arkadaşı Mojtaba Mirtahmasb, Panahi\'nin Evinde Geçirdiği Bir Günü Filme Aktardı. Filmde Panahi, Üzerinde Çalıştığı Bir Senaryoyu Sahne Sahne Anlatıyor Ve Şu Can Alıcı Soruyu Soruyor: \"madem Anlatılabiliyor, Film Yapmaya Ne Gerek Var?\" Kısacası, Ne Kadar Üzücü, Saçma Ve İnanılmaz Olsa Da, Bu Bir Film Değil, Yönetmeni De Cafer Panahi Değil. 5 Eylül\'de İranlı Yetkililer Tarafından Mirtahmasb\'ın Da Pasaportuna Ve Bilgisayarlarına El Kondu Ve Böylece Yönetmenin Yurtdışına Çıkışı Kısıtlandı.
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 06:59
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 691 izlenme - 4 yıl önce Dayatmacı eğitim sistemini eleştiren İran yapımı bir kısa film. Bir sınıf, bir öğretmen ve dikte ettirilen düşünceler. Eğitimi kontrol edenler ne isterse öğrenciler de onu öğrenmektedir. Bunun sadece tarihle değil matematikle de olabileceğini bu kısa filmle görüyoruz. "Onlar" doğru dediklerinin sorgulanmasını, üzerine düşünülmesini istemezler. Birçok ülke tarafından beğenilmiş, değer görmüş bir filmdir. Her izleyenin kendi sistemiyle ilgili düşünmesini de sağlamaktadır.
Rhino Season - Gergedan Mevsimi  Fragman 02:04
Rhino Season - Gergedan Mevsimi Fragman 347 izlenme - 4 yıl önce Oyuncular: Behrouz Vossoughı, Monıca Bellucı, Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Arash Labaf, Ali Pourtash, Ahmet Mümtaz Taylan yazar :bahman Ghobadı yönetmen: Bahman Ghobadi konusu: Senaryosu Gerçek Olaylara Dayanan Film, İran'da 30 Yıl Tutuklu Kaldıktan Sonra Serbest Bırakılan İranlı Şair Sahel Farzan'ın Hayatının Bu Dönemini Anlatıyor. Ghobadi, 30 Yıl Önce Ailesine Öldüğü Bildirildiği İçin, Ülkeyi Terk Eden Eşi Ve Çocuklarını Bulmak İçin İstanbul'a Gelen Sahel'in Hikayesini Geçmişi Ve Bugünü Harmanlayarak Anlatıyor. 30 Yıl Sonra Hapishaneden Çıkan Şair Sahel, Kendisini Öldü Bildiği İçin İstanbul'a Giden Karısını Bulmak Üzere İstanbul'a Gelir. Sahel'in De, Eşinin De Hayatlarını Alt Üst Eden Kişinin De Buluştuğu Ortak Nokta, "aşk"tır. müzik: Kayhan Kalhor yapımcı: Mıjfilm / Bkm Film
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 06:59
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 343 izlenme - 4 yıl önce Dayatmacı eğitim sistemini eleştiren İran yapımı bir kısa film. Bir sınıf, bir öğretmen ve dikte ettirilen düşünceler. Eğitimi kontrol edenler ne isterse öğrenciler de onu öğrenmektedir. Bunun sadece tarihle değil matematikle de olabileceğini bu kısa filmle görüyoruz. "Onlar" doğru dediklerinin sorgulanmasını, üzerine düşünülmesini istemezler. Birçok ülke tarafından beğenilmiş, değer görmüş bir filmdir. Her izleyenin kendi sistemiyle ilgili düşünmesini de sağlamaktadır.