Hoşgeldiniz!

İran Filmi Videoları İzle

Cennetin Çocukları 01:08
Cennetin Çocukları 12.758 izlenme - 4 yıl önce Children of Heaven :Onlar karşılaştıkları ve yaşadıkları sorunları aileleriyle paylaşmıyorlar, kendileri çözmeye çalışıyorlar. Aslında sorunları Zahra'nın kaybolan ayakkabılarıyla ilgili. Abisi Zahra'nın ayakkabılarını kaybettiği için kendi ayakkabılarını kardeşiyle paylaşmak zorunda kalıyor. Çünkü yeni bir çift ayakkabı alamayacak kadar yoksullar. İki kardeş günlerini tek bir çift ayakkabıyı paylaşarak geçirmeye çalışıyorlar.
Yalan Dünya - Serçelerin Şarkısı 01:02
Yalan Dünya - Serçelerin Şarkısı 560 izlenme - 1 yıl önce Mecid Mecidi'nin Serçelerin Şarkısı filminde, Güney Azerbaycanlı bir ailenin başından geçen hikayeler anlatılmaktadır. Çocukların hayalkırıklığına uğradıkları bir anda Kerim 'Yalan Dünya' adlı şarkıyı söyler.
In Film Nist - Fragman 01:48
In Film Nist - Fragman 591 izlenme - 3 yıl önce In Film Nist Bu Bir Film Değil, Cannes\'daki Prömiyerinde Gösterilmek Üzere Bir Kekin İçine Saklı Bir Usb Bellekte İran\'dan Fransa\'ya Kaçırıldı. İranlı Usta Panahi\'nin Film Yapması, \"ulusal Güvenliğe Karşı İşlenen Suçlara\" İstinaden 20 Yıl Boyunca Yasaklanmıştı. Bu Yüzden Yönetmen Arkadaşı Mojtaba Mirtahmasb, Panahi\'nin Evinde Geçirdiği Bir Günü Filme Aktardı. Filmde Panahi, Üzerinde Çalıştığı Bir Senaryoyu Sahne Sahne Anlatıyor Ve Şu Can Alıcı Soruyu Soruyor: \"madem Anlatılabiliyor, Film Yapmaya Ne Gerek Var?\" Kısacası, Ne Kadar Üzücü, Saçma Ve İnanılmaz Olsa Da, Bu Bir Film Değil, Yönetmeni De Cafer Panahi Değil. 5 Eylül\'de İranlı Yetkililer Tarafından Mirtahmasb\'ın Da Pasaportuna Ve Bilgisayarlarına El Kondu Ve Böylece Yönetmenin Yurtdışına Çıkışı Kısıtlandı.
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 06:59
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 663 izlenme - 3 yıl önce Dayatmacı eğitim sistemini eleştiren İran yapımı bir kısa film. Bir sınıf, bir öğretmen ve dikte ettirilen düşünceler. Eğitimi kontrol edenler ne isterse öğrenciler de onu öğrenmektedir. Bunun sadece tarihle değil matematikle de olabileceğini bu kısa filmle görüyoruz. "Onlar" doğru dediklerinin sorgulanmasını, üzerine düşünülmesini istemezler. Birçok ülke tarafından beğenilmiş, değer görmüş bir filmdir. Her izleyenin kendi sistemiyle ilgili düşünmesini de sağlamaktadır.
The Color of Paradise - Cennetin Rengi - Kör Çocuğun İsyanı 01:30
The Color of Paradise - Cennetin Rengi - Kör Çocuğun İsyanı 360 izlenme - 2 yıl önce 1999 İran yapımı olan mükemmel bir filmin, mükemmel bir sahnesini izliyoruz.
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 06:59
Eğitim Sistemine Adanmış Bir Kısa Film - 2+2=5 326 izlenme - 3 yıl önce Dayatmacı eğitim sistemini eleştiren İran yapımı bir kısa film. Bir sınıf, bir öğretmen ve dikte ettirilen düşünceler. Eğitimi kontrol edenler ne isterse öğrenciler de onu öğrenmektedir. Bunun sadece tarihle değil matematikle de olabileceğini bu kısa filmle görüyoruz. "Onlar" doğru dediklerinin sorgulanmasını, üzerine düşünülmesini istemezler. Birçok ülke tarafından beğenilmiş, değer görmüş bir filmdir. Her izleyenin kendi sistemiyle ilgili düşünmesini de sağlamaktadır.