Hoşgeldiniz!

iş güvenliği

Ölümle Sonuçlanan İş Kazası 00:45
Ölümle Sonuçlanan İş Kazası 5.655 izlenme - 2 hafta önce Çin’de bir işçi, merdivenin üzerinde kendisine verilen kolileri yerleştirmeye çalışıyordu. Arkadaşının verdiği koliyi almak isteyen talihsiz adam dengesini kaydedince metrelerce yükseklikten kafa üstü yere düşerek hayatını kaybetti.
İşlerini Yaparken Canlarını Hiçe Sayan Temizlik İşçileri 00:50
İşlerini Yaparken Canlarını Hiçe Sayan Temizlik İşçileri 1.962 izlenme - 2 ay önce Eskişehir'de bir banka binasının 3'üncü katındaki camları silen temizlik işçisi 2 kadının yerden metrelerce yüksekte güvenlik önlemi almadan çalışması yürekleri ağza getirdi.
Güvenlik Filesini Test Etmek İçin Şuursuzca Atlayan İşçi 00:12
Güvenlik Filesini Test Etmek İçin Şuursuzca Atlayan İşçi 8.170 izlenme - 1 yıl önce Güvenlik Filesini Test Etmek İçin Şuursuzca Atlayan Adam Bir inşaatta filenin güvenliği çalışan işçi atlayarak test etti. Bu deneme yürekleri ağza getirdi.
Yüksek Gerilim Hattını Kazma İle Kesen Dayı 01:12
Yüksek Gerilim Hattını Kazma İle Kesen Dayı 8.578 izlenme - 1 yıl önce İş güvenliğinin önemi dünyada ve son dönemde ülkemizde de işçi sağlığı için çok önem verilen bir durum. Ülkemizin iş güvenliğini benimsemesi ise biraz zaman alacak gibi.
Asansör Boşluğunda Ölümle Dans Eden Çılgın Usta 01:46
Asansör Boşluğunda Ölümle Dans Eden Çılgın Usta 6.202 izlenme - 1 yıl önce Tamamen kameraya çeken kişinin gazına gelerek tehlikeli hareket sergileyen ustamız, kahraman asansörcü diye övülüyor! Kahramanlık bir hiç uğruna hayatı tehlikeye atmak mıdır?
Şuursuzca Güvenlik Ağının Üzerine Atlayan İşçiler 00:35
Şuursuzca Güvenlik Ağının Üzerine Atlayan İşçiler 7.220 izlenme - 1 yıl önce Adana'da Güvenlik Filesi yapan bir şirketin çalışanları sözde reklam amaçlı güvenlik ağının ne kadar kaliteli olduğunu göstermek için şuursuzca file üzerine atlıyor... Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kepçe Operatörünün Ağır İntikamı 00:56
Kepçe Operatörünün Ağır İntikamı 3.271 izlenme - 6 ay önce Van - Başkale yolu üzerinde bulunan Hoşap çayında İş sağlığı ve güvenliği kurallarını alt üst eden kepçe operatörü kendisini kızdıran arkadaşını kepçenin içine alıp çaya sokup çıkartmış.
Üstünde Durduğu Duvarı Yıkmaya Çalışan Adam 01:55
Üstünde Durduğu Duvarı Yıkmaya Çalışan Adam 8.187 izlenme - 2 yıl önce Metrelerce yükseklikteki duvarın üzerine çıkan işçi elindeki balyozla duvarı yıkmaya çalışıyor. Adeta bindiği dalı kesmesi gibi duvarı yıkan işçi bir kaza yaşamadan yıkmaya devam ediyor.
Talihsiz Forklift Kazası 00:45
Talihsiz Forklift Kazası 8.603 izlenme - 4 yıl önce Bir Fabrikanın Deposunda Yaşanan Forklift Kazasında Talihsiz Depo Amiri Ölümden Döndü. 14.11.2013 günü exixiz kanalına yüklediğim 'Talihsiz Forklift Kazası' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Boya Yaparken Ölüme Meydan Okuyan Boyacı 00:32
Boya Yaparken Ölüme Meydan Okuyan Boyacı 2.092 izlenme - 1 yıl önce İş güvenliğine önem verilmediği için dünyada her yıl binlerce çalışan iş kazası geçirip hayatını kaybediyor. Bu boyacı da o listeye eklenmesine az kalan bir işçi.
Sandalye Üzerinde Badana Yapan Boyacı 00:27
Sandalye Üzerinde Badana Yapan Boyacı 2.189 izlenme - 1 yıl önce Kendi canını hiçe sayıp hiçbir güvenlik önlemi olmadan apartmanın duvarlarını sandalye üzerinde boyayan boyacı
iş kazası videoları 13:05
iş kazası videoları 12.268 izlenme - 10 yıl önce iş kazası eğitimleri
İnşaat Ustaları ile İş Güvenliği Öğreniyorum 01:13
İnşaat Ustaları ile İş Güvenliği Öğreniyorum 2.645 izlenme - 2 yıl önce İnşaat işine gönül vermiş Kürt kardeşlerimizin iş güvenliğine verdikleri aşırı önemi dikkatle izleyelim efem.
En Komik İş Kazası 00:24
En Komik İş Kazası 917 izlenme - 2 yıl önce İnşaat işçisinin çimento taşırken yaşadığı kaza izleyenleri gülme krizine soktu. İş kazalarının olmasını kimse istemez ama böylesi de çok komik.
Lastik Şişirmede Kullanılan Güvenlik Kafesi 04:25
Lastik Şişirmede Kullanılan Güvenlik Kafesi 831 izlenme - 3 yıl önce Çok basit fakat çok güzel bir çalışma aslında lastikçiler kullanabilir. Hemen bir atölye ile görüşüp çalışmlara başlıyoruz. Lastikçilere satabiliriz. iyi para getirir.
Verilmiş Sadaka Olan Kadın 00:38
Verilmiş Sadaka Olan Kadın 37 izlenme - 3 hafta önce Aksaray'da kaldırımda yürüyen bir kadın, yüksekten düşen cisimden bir adımla kurtuldu. Olay, Hamidiye Mahallesi Kalealtı Caddesinde meydana geldi. Tam kadının geçtiği sırada yüksekten düşen beton parçasından kadın bir adımla kurtuldu. İnşaat çalışması olduğu tahmin edilen binadan düşen taşa benzer parça ve yaşanan inanılmaz kurtuluşun ardından bir süre duraklayan ve yaşadığı şoku atlatan kadın yürüyerek uzaklaştı.
Bir Anlık Dikkatsizlik Hayatına Mal Oldu 00:30
Bir Anlık Dikkatsizlik Hayatına Mal Oldu 1.051 izlenme - 3 yıl önce İşçinin bir anlık dalgınlığı hayatına mal oldu. Güvenlik kameralarına yansıyan o anlarda bir işçinin atölyede günlük işlerini yaptığı görülüyor. Bilinmeyen bir nedenle duraksayan hidrolik prese bakmak için kafasını makinenin içine sokan genç, bir anda makinenin içinde sıkışıp kalıyor. Tonlarca ağırlığın baskısına maruz kalan işçinin imdadına arkadaşı koşsa da iş işten geçmiş oluyor.
İş Güvenliğini Hiçe Sayan İşçiler 00:45
İş Güvenliğini Hiçe Sayan İşçiler 1.461 izlenme - 5 yıl önce İş Güvenliğini Hiçe Sayan İşçiler
Torna İle Şakalaşan Adamın Hazin Sonu 00:42
Torna İle Şakalaşan Adamın Hazin Sonu 391 izlenme - 1 yıl önce Adam gücünü mü ispat etmeye çalışıyor anlam veremediğim bu videoda tornanın intikamı acı oluyor. Lan hıyar onun içinde öyle bir redüktör sistemi var, bilmem kaç tane dişli var, makinenin götünde bilmem kaç kw motor var..
Ölümüne Klima Montajı Yapmak 00:50
Ölümüne Klima Montajı Yapmak 863 izlenme - 3 yıl önce Metrelerce yükseklikte ölüme meydan okuyarak klima montajı yapıyorlar. Metrelerce uzunluğa sahip merdivene çıkıp klimanın dış ünitesini duvara montajını yapıyorlar.
Emniyet Kemerinin Önemi 00:36
Emniyet Kemerinin Önemi 701 izlenme - 3 yıl önce iş güvenliğine pek önem vermeyen yurdum insanı, kurduğu iskelede dansededursun. Bakın iş kazaında 2 işçnin hayatı, ufak bir önlemle nasıl kurtuluyor.
Kentsel Dönüşümü Yanlış Anlayan Adam 00:15
Kentsel Dönüşümü Yanlış Anlayan Adam 106 izlenme - 3 ay önce Adam "bindiği dalı kesmek" atasözünün gerçeğe dönüşmüş hali. Ne baret ne halat hiç bir koruma yok. Sonuç cumburlop 1. kata hızlı bir iniş. Buradan sevgili işçilerimize örnek olması dileğiyle.
Ölümlü İş Kazasında Avrupa’da Lider Türkiye 00:40
Ölümlü İş Kazasında Avrupa’da Lider Türkiye 1.070 izlenme - 4 yıl önce Dünyada yaşanılabilir yerler araştırmasının yayınlanması Türkiye'de 10 işçinin yaşamını kaybettiği İstanbul Mecidiyeköy'deki iş cinayetiyle aynı zamana denk geldi. Bu durum, bir başka istatistiği daha hatıra getirdi. O da Dünya Çalışma Örgütü'nün (ILO) 100 bin çalışan başına ölümlü iş kazalarına ilişkin istatistikleri. Buna göre de Türkiye Avrupa'da başı çekiyor. Türkiye ölümlü iş kazalarında ise El Salvador ve Cezayir'in ardından dünya üçüncüsü. Türkiye'de ölümle sonuçlanan iş kazaları, 100 binde 20.5, bu rakam Norveç, İsveç ve Danimarka gibi ülkelerde 100 binde 2. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de her gün 172 iş kazası meydana geliyor. Bu kazalar her gün ortalama 4 işçi ölüyor, 6 işçi ise sürekli iş göremez hale geliyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi verilerine göre 2014'ün ilk sekiz ayında 1. 270 işçi yaşamını yitirdi. 2013'te 1.235 kişi olan işçi ölümleri sayısı bu yılın ilk 8 ayında geçen yılı geçerek 1.270'e ulaşmış durumda. Son beş yılda iş kazalarına bağlı olarak hayatını kaybeden işçi sayısı 6 bin 428. 2000-2014 yılları arasında hayatını kaybeden işçi sayısı 15 binin üzerinde. Türkiye Yaşanabilir Ülkeler Sıralamasında 51. Sırada The Economist dergisi yaşam kalite endekslerini dikkate alarak yaptığı "Dünyaya Gelmek ve Yaşamak İçin En İyi Ülkeler" araştırmasıyla dünyaya çocuk getirmek için seçilebilecek en iyi ülkelerin sıralamasını yaptı. Listenin ilk üç sırasını İsviçre, Avustralya, Norveç oluşturdu. Türkiye ise dünyaya gelmek ve yaşamak için tercih edilebilir ülkeler arasında 51. sırada. Ülkeler; coğrafi faktörler ve zaman içinde çok yavaş değişen demografi, sosyal ve kültürel karakteristiklerin de sabit olarak tutulduğu araştırmada, zenginlik, suç oranı, kamu kurumlarına güven gibi göstergelere göre sıralandı. The Economis araştırmasının sıralaması şöyle: 1. İsviçre 2. Avusturalya 3. Norveç 4. İsveç 5. Danimarka 6. Singapur 7. Yeni Zelanda 8. Hollanda 9. Kanada 10. Hong Kong 11. Finlandiya 12. İrlanda 13. Avusturya 14. Tayvan 15. Belçika 16. Almanya 17. ABD 18. Birleşik Arap Emirlikleri 19. Güney Kore 20. İsrail 21. İtalya 22. Kuveyt 23. Şili 24. Kıbrıs 25. Japonya 26. Fransa 27. İngiltere 28. Çek Cumhuriyeti 29. İspanya 30. Kosta Rica 31. Portekiz 32. Slovenya 33. Polonya 34. Yunanistan 35. Slovakya 36. Malezya 37. Brezilya 38. Suudi Arabistan 39. Meksika 40. Arjantin 41. Küba 42. Kolombia 43. Peru 44. Estonya 45. Venezuela 46. Hırvatistan 47. Macaristan 48. Letonya 49. Çin 50. Tayland 51. Türkiye
İş Güvenliği 00:38
İş Güvenliği 1.009 izlenme - 7 yıl önce http//geoteknik.scienceontheweb.net
Köy Evinde Yapılan Yıkım Çalışması 00:19
Köy Evinde Yapılan Yıkım Çalışması 14 izlenme - 3 hafta önce Çin’de bir köy evinde yapılan yıkım çalışması sırasında, işçilerin üzerine çıktıkları kısmın çökmesi nedeniyle 2 kişi aşağı düşerken, kalaslar da şahısların üzerine devrilmiş. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı olayın amatör kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
En Komik İş Kazaları 06:22
En Komik İş Kazaları 177 izlenme - 12 ay önce Kapıyı kırmaya çalışırken yere düşen polis, yükünü düşüren iş makinası, Ağacı keserken evin üstüne düşüren iş makinası oparatörü, bütün depoyu yıkan iş makinası oparatörü, yükünü deviren tır soförü, bütün kola şişelerini yıkan iş makinası oparatörü, yük asansöründen aşağı düşen adam, duvarı yıkmaya çalışırken bütün evi yıkan adam, Boşları düşüren garson, iş makinası kazaları, iş şakaları, tır kazaları, inşaat kazaları, iş makinası kullanamayanlar, garson kazaları, garson şakası ve niceleri en komik 10 iş kazası videosunda... Bu komik kazalar videosunu izledikten sonra yapacağınız işleri bir daha düşüneceksiniz.
İskelenin Üzerinde Halay Çeken İşçilerin Hazin Sonu! 01:13
İskelenin Üzerinde Halay Çeken İşçilerin Hazin Sonu! 705 izlenme - 3 yıl önce İskelenin üzerinde sıva yaparken birden halay çekmeye başlayan işçiler, eğlencenin dozunu aşınca yere düşmekten kurtulamadılar.
Yüksek Gerilim Hattına Kazma Vuran İşçi 01:12
Yüksek Gerilim Hattına Kazma Vuran İşçi 53 izlenme - 2 ay önce Yüksek gerilim hattında elektrik olup olmadığını kazmayla vurarak kontrol eden işçinin kameraya yansıyan görüntüleri izliyoruz efendim.
Hüseyin Özcan (Aramis Danışmanlık)  Uzman Gözüyle Çalışma Hayatı 20:55
Hüseyin Özcan (Aramis Danışmanlık) Uzman Gözüyle Çalışma Hayatı 117 izlenme - 8 ay önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Baş Müfettişi Hüseyin ÖZCAN Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği'nin gelişimini, mücadele yöntemlerini ve son durumu anlatıyor.
İş Güvenliği Dediğin Nedir? 00:55
İş Güvenliği Dediğin Nedir? 665 izlenme - 3 yıl önce Hindistan'dan farkımız yokmuş ya la dedirten görüntü. 3 liralık terlikle ne kaydırıyor iskeleden. Mantolama bir sanattır.