Hoşgeldiniz!

İşitme Engelli Videoları İzle

İşitme Engelli Bebek Annesinin Sesini İlk Kez Duyunca 01:37
İşitme Engelli Bebek Annesinin Sesini İlk Kez Duyunca 5.490 izlenme - 2 yıl önce Doğuştan işitme engelli olan 9 haftalık Elijah Cook, bir işitme cihazı sayesinde annesinin sesini ilk kez duyunca şaşkına döndü. Elijah'ın ileride işitip işitmeyeceği 7 aylıkken yapılacak testler sonucu ortaya çıkacak.
Koklear İmplant -  Biyonik Kulak 10:18
Koklear İmplant - Biyonik Kulak 8.911 izlenme - 7 yıl önce işitme kayıplarında erken tanı ve erken cihazlanma çok önemlidir. çok ileri düzeydeki işitme kayıplarında koklear ımplant yapılır. sadece ameliyat yeterli olmamakta aile eğitimlerinin devamlılığı ve uygulanmasıda çok önemlidir. kızım 10 ay 20 günlükken ameliyat oldu. 11 ay 13 günlükken dış parça takıldı. yaklaşık bir yıl içerisindeki gelişmeleri ve çıkardığı sesleri videoda izleyebilirsiniz.
İşitme engelli Muharrem'e Yılın En Duygusal Sürprizi 02:45
İşitme engelli Muharrem'e Yılın En Duygusal Sürprizi 1.612 izlenme - 2 yıl önce Samsung'tan duygu yüklü bir proje. Gözlerimin nemlendiği doğrudur!
İşitme Engelli Kız Keman Çalıyor 04:02
İşitme Engelli Kız Keman Çalıyor 4.989 izlenme - 7 yıl önce işitme engelli kız keman çalıyor
Mesut Yazıcı - İşaret Dili ile Şarkı (Tarkan - Başına Bela Olurum) 04:10
Mesut Yazıcı - İşaret Dili ile Şarkı (Tarkan - Başına Bela Olurum) 2.101 izlenme - 2 yıl önce Mesut Yazıcı; sıra dışı bir tercüman. İşitme engelliler için işaret dilinde şarkı söylüyor. Çektiği şarkı videolarını internette yayınlayarak büyük beğeni toplamış. İşitme engelliler, her ne kadar müziği duymasalar da onun sayesinde şarkıları hissediyor. Tebrik edilesi adam Mesut Yazıcı'nın videolarını izlemeyi, izlettirmeyi tavsiye ederim. Youtube kanalı: http://www.youtube.com/user/berdger?feature=watch
İşitme Engelli Çocukların Konseri 05:57
İşitme Engelli Çocukların Konseri 3.711 izlenme - 7 yıl önce işitme engelliler şarkı söylüyor
Koklear Implant - Biyonik Kulak 11:03
Koklear Implant - Biyonik Kulak 2.683 izlenme - 7 yıl önce koklar implant yapıldıktan sonra 5 ay içerisindeki gelişimi
İşitme Engelli Öğrenciye Öğretmenden Dayak 00:56
İşitme Engelli Öğrenciye Öğretmenden Dayak 518 izlenme - 2 yıl önce Bursa'daki işitme engelliler okulunda skandal dayak görüntüleri ortaya çıktı. mail gönder yazdır büyütküçült Edinilen bilgiye göre, olay merkez Nilüfer ilçesinde devlete ait özel eğitim verilen engelliler lisesinde meydana geldi. Skandal görüntülerde sınıf öğretmeni, dersi dinlemeyen iki gençten birini tahtaya kaldırıyor.
İşitme engelli güreşçinin başarısı 02:24
İşitme engelli güreşçinin başarısı 555 izlenme - 1 yıl önce İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçi Sinan Sadak'ın 2 altın madalya kazanması Batman'da sevinçle karşılandı. Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te 10-18 Ekim tarihlerinde yapılan İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gençler kategorisi ve 60 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Sinan Sadak'ı Batman Petrolspor Kulübü Başkanı Gökhan Aydın ve sporcu arkadaşları karşıladı. Sadak, 22 ülkenin katıldığı şampiyonada altın madalya almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başarısında kulübünün büyük katkısı olduğunu belirten Sadak, "Geçen sene de dünya şampiyonluğunu kazanmıştım. İki altın madalyayı üst üste almak hiç kolay olmadı. Ama ben zoru başardım, mutluyum" dedi. Başkan Aydın ise Sadak'ın kazandığı başarının önemine vurgu yaparak, "Bölgenin terör olaylarıyla değil, spordaki büyük başarılarla anılmasını istiyoruz" diye konuştu.
İstiklal Marşını Birde Böyle Dinleyin 01:03
İstiklal Marşını Birde Böyle Dinleyin 90 izlenme - 3 ay önce Kütahya Halk Eğitim Merkezinde işaret dili kursu öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı. 18 bayan kursiyer, 1 ay önce işitme engellilerin sesi olmak için ilk olarak İstiklal Marşı’nın 2 kıtasını işaret dili ile okumaya öğrendiler. İstiklal Marşı’nın sözlerini sabırla ve büyük istekle belki de onlarca kez tekrarlayan kursiyerlerin azimleri, törende duygulu anlar yaşattı. Kütahya Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Davut Ezen, işitme engellilere güzel bir jest yapmak ve onlara vatan, bayrak sevgisini aşılamak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. İşaret dili ile İstiklal Marşı’nı öğrenen kursiyerler ise bu çalışmadan hem mutlu hem de gururluydular. Kursiyerler işitme engellilerle daha kolay iletişim kurabilmek için kursa gelmeyi tercih ettiklerini söylerken, işitme engellilerin günlük hayata katılabilmelerine yardımcı olmak istediklerini de dile getirdiler.
İşitme Problemi Olan 7 Haftalık Bebeğin Sesleri İlk Kez Duyuşu, Şaşkınlık Ve Heyecanı. 01:26
İşitme Problemi Olan 7 Haftalık Bebeğin Sesleri İlk Kez Duyuşu, Şaşkınlık Ve Heyecanı. 627 izlenme - 2 yıl önce http://www.sosyalbetik.com Sosyal Paylaşım Platformu Sosyalbetik.com bir takip ve paylaşım sitesidir.
Doğuştan İşitme Engelli Bebek İzleyenleri Ağlattı 01:26
Doğuştan İşitme Engelli Bebek İzleyenleri Ağlattı 584 izlenme - 2 yıl önce Doğuştan işitme engelli olan bebeğin işitme cihazı takılınca verdiği bu tepki izleyenleri duygulandırdı.
İşitme Engellilerin Eğitim Hakkı (İşaret Dili ile Anlatım) 02:14
İşitme Engellilerin Eğitim Hakkı (İşaret Dili ile Anlatım) 704 izlenme - 2 yıl önce Merhaba Arkadaşlar Bugün Size Anlatacağım Konu İşitme engellilerin eğitim hakkı.İşitme engelliler için özel eğitim çok önemlidir Türkiye'de 135.500 işitme engelli öğrenci var 7 ilimizde işitme engelliler için çok programlı liseler var hangi şehirler ?İstanbul,Kayseri,Isparta,Afyon,Ordu,Trabzon ve İzmir'de ki okullarda işitme engelliler için normal mesleki eğitimler var işitme engelliler için özel eğitimin erken başlaması gerekir Mesela aileniz ve çocuğunuzla beraber doktora gittiniz ve doktor çocuğunuzun işitme engelli olduğunu söyledi hemen özel eğitime başlamanız gerekir Özel eğitim çocuğu hayata hazırlar Mesleki geleceğini hazırlar Çocuğun başarıları çok daha iyi olur ve mutlu olur yalnız yaşayabilir Özel Eğitime Okuldan önce başlanması gerekir Okul öncesi eğitimde neler var? Çocuğun gün içerisinde neler yapması gerektiğini,nasıl yapması gerektiğini ilkokula nasıl hazırlanması gerektiğini hepsi okul öncesi eğitimde var Özel eğitimden sorumlu Milli Eğitim Bakanlığımız vardır Çocuğunuz işitme engelli olabilir ama bunun oranı yüzde kaçsa ona göre hazırlık yapmak gerekir Buna uygun yol ve araç gereçleri kullanmak lazımdır Bütün İşitme engellilerin hem normal,hem özel,hem de mesleki eğitim alma hakkı vardır izlediğiniz için teşekkür ederim İşaret Dili:Zeynep Ertan http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/215389/isitme-engelli-insanlarin-isaret-diliyle-happy-performansi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/163711/engelli-vatandaslarimizin-haklari-isaret-dili-ile-anlatim http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/227277/isaret-dili-ve-ataturkun-genclige-hitabesi
Engelli Kıza Tecavüz Etti, Hamile Bıraktı, Serbest Geziyor 07:32
Engelli Kıza Tecavüz Etti, Hamile Bıraktı, Serbest Geziyor 67 izlenme - 3 ay önce Muğla'da 14 yaşındaki işitme engelli kız tecavüze uğradı. 15 yaşındaki tecavüz şüphelisi B.A'nın DNA sonuçlarının gelmemesi ve davanın açılmaması aileyi isyan ettirdi.
Genç Deaf Bunlari Biliyor Musun? Ocak-2008 00:41
Genç Deaf Bunlari Biliyor Musun? Ocak-2008 1.651 izlenme - 9 yıl önce bunlari bİlİyor musun?
İşitme Engelli - Fikra Haber Tv 01:40
İşitme Engelli - Fikra Haber Tv 998 izlenme - 4 yıl önce İzlediğini Olan Tesekkurler..
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 03:17
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 576 izlenme - 2 yıl önce
İşitme Engelli Kız 27 Yıl Sonra Annesinin Sesini Duydu 01:28
İşitme Engelli Kız 27 Yıl Sonra Annesinin Sesini Duydu 259 izlenme - 1 yıl önce "İşitme bilincinin artırılması" ana temasıyla başlatılan "İşitme cihazını da gözlük gibi sevdirmeliyiz" kampanyası genç bir kızı hayata kazandırdı. ANNESİNİN SESİNİ İLK KEZ DUYDU Odyometrist Zafer Kırılmaz’ın yaptığı testlerin ardından takılan uygun işitme cihazı ile ilk kez annesinin ve kız kardeşinin sesini duyan Neslihan, büyük sevinç yaşadı. Neslihan Karataşoğlu’nun seslere verdiği tepkiyi gören ailesi ise adeta duygu seli yaşadı. Genç kız ise duyduğu sesler karşısında gözyaşlarını tutamadı.ANNE DE AĞLADI Duygulanarak ağlayan Anne Döndü Karataşoğlu, "Rüya gibi, kızımız artık duyuyor. Neslihan’ı çocukluğunda ve en son 15 yaşında doktora götürdük. Bir sonuç alamadık, yani duyamadı. Maddi imkanımız da kısıtlı, artık umudumuzu yitirmiştik. Bizimle yakından ilgilenenlerede çok teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını dile getirdi. "BİR UYUM SÜRECİ YAŞAYARAK HAYATA KATILACAK" Kırılmaz, "Yaptığımız testler sonucu Neslihan’ın her iki kulağında da ileri derecede işitme kaybı tespit ettik. Kendisine verdiğimiz uygun işitme cihazı ile şimdi duyabiliyor. Ancak, Neslihan, yeni doğmuş bir bebek gibi kelimelerin anlamını bilmiyor. İlgi, destek ve eğitim ile yavaş yavaş kelimeleri öğrenecek. Bir uyum süreci yaşayarak, hayata katılacak" dedi.
İşitme Engelli Bir Çocuğun Annesini İlk Duyduğu An 00:49
İşitme Engelli Bir Çocuğun Annesini İlk Duyduğu An 1.413 izlenme - 6 yıl önce
İşitme Engelli İnsanların İşaret Diliyle Happy Performansı 04:13
İşitme Engelli İnsanların İşaret Diliyle Happy Performansı 459 izlenme - 2 yıl önce New York'ta işitme engelliler işaret diliyle son zamanların en popüler şarkısı 'Happy'ye yeniden mükemmel bir klip çektiler. Lütfen Allah sabır versin :((( yorumlarınızı kendinize saklayın adamların üzgün bir halimi var.İzliyoruz Efem
İşitme Engelli Öğrencilerden Fethullah Gülen Taklidi 03:30
İşitme Engelli Öğrencilerden Fethullah Gülen Taklidi 33 izlenme - 1 ay önce Bir grup işitme engelli öğrencinin, Fethullah Gülen'i canlandırıp kayda aldığı anlar kameraya böyle yansıdı...
İşaret Dili ile - Manga Dursun Zaman 02:54
İşaret Dili ile - Manga Dursun Zaman 210 izlenme - 1 yıl önce İşaret Dili ile Manga - Dursun Zaman Şarkısı gerçekten arkadaşımız çok güzel yapmış. İşitme engelli arkadaşlarımız için. Engelleri hep birlikte kaldıracağız.
Şampiyon Sporcular Coşkuyla Karşılandı 00:51
Şampiyon Sporcular Coşkuyla Karşılandı 116 izlenme - 6 ay önce İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası'nda mutlu sona ulaşan İşitme Engelliler Erkek Milli Takımı'nın bazı oyuncuları, Antalya'ya geldi.
İşitme Engelli Öğrencilerin Öğretmeni Çıldırtması 01:13
İşitme Engelli Öğrencilerin Öğretmeni Çıldırtması 332 izlenme - 1 yıl önce ''Bursa Nilüfer Özel Eğitim (işitme engelliler) Lisesinde öğrenciler tarafından çekilen bu görüntü akıllara durgunluk verdi. Oldukça sinirli olduğu gözlenen kadın öğretmen sınıfın önüne çıkardığı İşitme engelli bir öğrenciyi ve tüm sınıfı azarlıyor. Sinirlerine hakim olamayan öğretmen, ayakta duran öğrencinin gülümsemesiyle öfkesini bu öğrenciye yönlendirip vuruyor. Her ne kadar öğretmenin yaptığı yanlış olsa da engelli veya engelsiz fark etmez. Günümüz birçok öğrenci de öğretmene saygı kalmadı. Bu videoda da öğretmenin azarlamasına rağmen gülüp, şakalaşıyorlar. Hali ile öğretmen de iyice çıldırıyor...
İnsanların İlk Kez Duydukları Andaki Mutluluk 02:25
İnsanların İlk Kez Duydukları Andaki Mutluluk 232 izlenme - 2 yıl önce İnsanların İlk Kez Duydukları Andaki Mutluluk İşitme engelli insanların ilk kez duydukları anda paha biçilemez mutluluklarının suratlarına yansıması.
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İ.ö.o İşitme Engelli Öğrencilerden Modern Dans 03:31
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İ.ö.o İşitme Engelli Öğrencilerden Modern Dans 485 izlenme - 6 yıl önce cemal nevzer ercis işitme engelliller ilköğretim okulu öğrencilerinin engelliler haftası gösterilerinden modern dans sizlerle develi/kayseri merve5541
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İöo İşitme Engelli Öğrencilerden Cüce Show 02:46
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İöo İşitme Engelli Öğrencilerden Cüce Show 441 izlenme - 6 yıl önce cemal nevzer ercis işitme engelliler ilköğretim okulu öğrencilerinin 2011 engelliler haftası programından cüce show gösterimiz sizlerleee. develi/kayseri merve5541
İlk Kez Duyan Küçük Kızın Tepkisi Duygulandırdı 05:15
İlk Kez Duyan Küçük Kızın Tepkisi Duygulandırdı 14 izlenme - 1 ay önce “Sen de 1 Kulak Ver” projesiyle işitme cihazına kavuşan Mardinli Rojda ve Mehmet Akcan kardeşler ile 2 yaşındaki Can, ilk kez duydukları sesler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hayatlarında ilk kez ses duyan çocukların verdiği tepkiler ise ailelerine duygusal anlar yaşattı. Türkiye’de ilk defa başlatılan ‘Sen de 1 Kulak Ver’ projesi kapsamında 8 ton atık pil işitme cihazına dönüştü. Geri dönüşüme kazandırılan atık piller, 8 yaşındaki Mardinli Rojda ve kardeşi Mehmet ile birlikte onlarla aynı kaderi paylaşan işitme engelli 6 çocuğa umut oldu. Zeytinburnu Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem çevreye hem de işitme engelli çocuklara yönelik özel bir çalışmaya imza attı. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, TAP Derneği, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Sen de 1 Kulak Ver’ projesi kapsamında 8 ton atık pil, işitme cihazına dönüştü. "Doğayı kirleten piller hayat oldu, ses oldu" Atık pillerin işitme engelli çocuklar için umut ışığı olduğunu belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, projeye ilişkin bilgiler verdi. Aydın, “Bir pil çok ihtiyacımızı karşılıyor. İşimiz bittiğinde kaldırıp atıyoruz, attığımızda önceden çok yararı olan maddeler çok büyük zararları doğaya saçıyor ve giderilmesi mümkün olmayan zararlar oluşturuyor. O pilleri okullarımız ve Zeytinburnu’nda ki hemşehrilerimizin desteğiyle topladık. Bir kulakta sen ver dedik projemize. Şuana kadar 8 ton pil toplandı. 500 kilogram pille bir işitme cihazı tedarik edebiliyoruz. İşitme kaybı olan çocuklarımıza bugün işitme cihazlarını takdim edeceğiz. Doğayı kirleten piller hayat oldu, ses oldu, gençlerimizin problemlerini gidermiş oldu” dedi. "En çok anne ve babalarının seslerini duymak istiyorlar" Çevre kirliliğine ve doğal kaynakların zarar görmesine neden olan atık pillerin geri dönüşüme kazandırıldığı sosyal sorumluluk projesi sonunda 8 yaşındaki Mardinli Rojda ve onunla aynı kaderi paylaşan 7 yaşındaki kardeşi Mehmet Akcan işitme cihazına kavuştu. İşitme cihazları takılan kardeşler ilk kez birbirlerinin sesini duydu. Akcan Kardeşlerin amcası Mehmet Ali Akcan da yeğenlerinin sevincine ortak oldu. Amca Akcan, “Rojda ve Mehmet'e cihaz takılacak bugün çok heyecanlıyız. Onlar da çok heyecanlı . İnşallah duyacaklar Rojda 8 Mehmet 7 yaşında . Rojda Yüksek sesle duyabiliyor ama Mehmet hiç duyamıyor. İlk annesinin babasının sesini duymak çok istiyorlar. Askere gitmeyi çok istiyor Mehmet” dedi. "Duyduğu zaman ve konuştuğu zaman inşallah iyi bir dereceye gelecek diye düşünüyoruz” İşitme engelli ailenin dört bireyinden en küçüğü olan 2 yaşındaki Can Çavdar proje kapsamında işitme cihazına kavuştu. Can’ın verdiği ilk tepkiler ise kendisi gibi işitme engelli olan anne ve babasına duygusal anlar yaşattı. Ailenin yakın dostu İşaret Dili Eğitmeni Gözde Karal, Çavdar ailesinin yaşadığı sevinci anlattı. Karal, “Duyacağı için çok mutlular. Büyüdüğünde iletişim kurabilecek olmasına çok mutlu oluyorlar. İleride çünkü ailede çeviri yapacak, dışarıyla iletişim kuracak duruma can gelecek gibi görünüyor. Duyduğu zaman ve konuştuğu zaman inşallah iyi bir dereceye gelecek diye düşünüyoruz” diye konuştu. İşitme engelli çocuklara işitme cihazlarının hediye edildiği programda, işitme engelli orkestrası da mini bir konser verdi. Performanslarıyla büyük beğeni toplayan orkestra salondakilerden büyük alkış aldı.
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İ.ö.o İşitme Engelli Öğrencilerden Mini Tiyatro 07:21
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İ.ö.o İşitme Engelli Öğrencilerden Mini Tiyatro 421 izlenme - 6 yıl önce cemal nevzer ercis işitme engelliler ilköğretim okulu öğrencilerinin engelliler haftası etkinliklerinden mini tiyatro dedeler ve nineler sizlerlee... develi/kayserimerve5541
Yılın Fair Play Ödülüne Aday 00:27
Yılın Fair Play Ödülüne Aday 220 izlenme - 2 yıl önce Türkiye İşitme Engelliler Süper Ligi'nde kendi evinde Rize İşitme Engellileri ağırlayan Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler takımı karşılaşmayı 5-1 kazandı. Maçın 65. dakikasında yerde kalan karşı takımın futbolcusunu sırtına alarak yedek kulübesine kadar taşıyan Mehmet Sert, örnek bir fair-play davranışı sergiledi.