Hoşgeldiniz!

işitme engelli

İşitme Engelli Kayak Sporcusu Ayşe Kader Yavuz'un Konuşması 04:18
İşitme Engelli Kayak Sporcusu Ayşe Kader Yavuz'un Konuşması 1.825 izlenme - 11 ay önce Prof.Dr.Necmettin Erbakan Ödülleri programında “Spor” kategorisinde ödül alan işitme engelli kayak sporcusu Ayşe Kader Yavuz'un efsane konuşması
Koklear İmplant -  Biyonik Kulak 10:18
Koklear İmplant - Biyonik Kulak 9.093 izlenme - 8 yıl önce işitme kayıplarında erken tanı ve erken cihazlanma çok önemlidir. çok ileri düzeydeki işitme kayıplarında koklear ımplant yapılır. sadece ameliyat yeterli olmamakta aile eğitimlerinin devamlılığı ve uygulanmasıda çok önemlidir. kızım 10 ay 20 günlükken ameliyat oldu. 11 ay 13 günlükken dış parça takıldı. yaklaşık bir yıl içerisindeki gelişmeleri ve çıkardığı sesleri videoda izleyebilirsiniz.
İşitme Engelli Bebek Annesinin Sesini İlk Kez Duyunca 01:37
İşitme Engelli Bebek Annesinin Sesini İlk Kez Duyunca 5.739 izlenme - 3 yıl önce Doğuştan işitme engelli olan 9 haftalık Elijah Cook, bir işitme cihazı sayesinde annesinin sesini ilk kez duyunca şaşkına döndü. Elijah'ın ileride işitip işitmeyeceği 7 aylıkken yapılacak testler sonucu ortaya çıkacak.
İşitme Engelli Sporculardan Mehmetçik'e Anlamlı Destek 02:06
İşitme Engelli Sporculardan Mehmetçik'e Anlamlı Destek 125 izlenme - 4 hafta önce - İşitme engelli sporculardan Mehmetçik'e anlamlı destekAYDIN - Aydın'da devam eden İşitme Engelliler Kadınlar Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcular, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere Türk Bayrağı açarak işaret diliyle selam gönderdi.
İşitme Engelli Genci Dolmuşta Tekme Tokat Böyle Dövdüler 06:26
İşitme Engelli Genci Dolmuşta Tekme Tokat Böyle Dövdüler 101 izlenme - 1 ay önce İşitme engelli genci dolmuşta tekme tokat böyle dövdüler Dayak yiyen işitme engelli gencin kanser hastası annesi Cihan Acun: "Onlar insan değil, suçlarını adalet versin" Adana'da işitme engelli Agit Acun, 4 kişi tarafından dolmuşta öldüresiye dövüldüADANA - Adana'da işitme engelli Agit Acun, 4...
İşitme Engelli Kız Keman Çalıyor 04:02
İşitme Engelli Kız Keman Çalıyor 5.051 izlenme - 8 yıl önce işitme engelli kız keman çalıyor
Mesut Yazıcı - İşaret Dili ile Şarkı (Tarkan - Başına Bela Olurum) 04:10
Mesut Yazıcı - İşaret Dili ile Şarkı (Tarkan - Başına Bela Olurum) 3.162 izlenme - 3 yıl önce Mesut Yazıcı; sıra dışı bir tercüman. İşitme engelliler için işaret dilinde şarkı söylüyor. Çektiği şarkı videolarını internette yayınlayarak büyük beğeni toplamış. İşitme engelliler, her ne kadar müziği duymasalar da onun sayesinde şarkıları hissediyor. Tebrik edilesi adam Mesut Yazıcı'nın videolarını izlemeyi, izlettirmeyi tavsiye ederim. Youtube kanalı: http://www.youtube.com/user/berdger?feature=watch
İşitme engelli Muharrem'e Yılın En Duygusal Sürprizi 02:45
İşitme engelli Muharrem'e Yılın En Duygusal Sürprizi 1.847 izlenme - 3 yıl önce Samsung'tan duygu yüklü bir proje. Gözlerimin nemlendiği doğrudur!
İşitme Engelli Çocukların Konseri 05:57
İşitme Engelli Çocukların Konseri 3.760 izlenme - 8 yıl önce işitme engelliler şarkı söylüyor
Koklear Implant - Biyonik Kulak 11:03
Koklear Implant - Biyonik Kulak 2.739 izlenme - 8 yıl önce koklar implant yapıldıktan sonra 5 ay içerisindeki gelişimi
İşitme Engelli Genci Dolmuşta Dövenler Gözaltına Alındı 06:26
İşitme Engelli Genci Dolmuşta Dövenler Gözaltına Alındı 50 izlenme - 1 ay önce İşitme engelli genci dolmuşta dövenler gözaltına alındıADANA - Adana'da işitme engelli genci dolmuşta tekme tokat döven 4 kişi gözaltına alındı.
Engelli Kıza Tecavüz Etti, Hamile Bıraktı, Serbest Geziyor 07:32
Engelli Kıza Tecavüz Etti, Hamile Bıraktı, Serbest Geziyor 581 izlenme - 1 yıl önce Muğla'da 14 yaşındaki işitme engelli kız tecavüze uğradı. 15 yaşındaki tecavüz şüphelisi B.A'nın DNA sonuçlarının gelmemesi ve davanın açılmaması aileyi isyan ettirdi.
Yetenek Yarışmasında İşitme Engelli Kadından Muhteşem Performans 06:06
Yetenek Yarışmasında İşitme Engelli Kadından Muhteşem Performans 288 izlenme - 8 ay önce Amerika Yetenek Yarışmasına katılan Mandy Harvey 29 yaşında ve aynı zamanda işitme engelli.Fakat aldığı titreşim eğitimi sayesinde şarkı söyleyebiliyor. Mandy sergilediği güzel performans sayesinde juriden Golden Buzzer'ı alıp direk finale çıkıyor. Ayakta alkışlanacak muhteşem performans sizlerle.
İşitme Engelli Öğrenciye Öğretmenden Dayak 00:56
İşitme Engelli Öğrenciye Öğretmenden Dayak 528 izlenme - 3 yıl önce Bursa'daki işitme engelliler okulunda skandal dayak görüntüleri ortaya çıktı. mail gönder yazdır büyütküçült Edinilen bilgiye göre, olay merkez Nilüfer ilçesinde devlete ait özel eğitim verilen engelliler lisesinde meydana geldi. Skandal görüntülerde sınıf öğretmeni, dersi dinlemeyen iki gençten birini tahtaya kaldırıyor.
İşitme Engellilerin Eğitim Hakkı (İşaret Dili ile Anlatım) 02:14
İşitme Engellilerin Eğitim Hakkı (İşaret Dili ile Anlatım) 984 izlenme - 3 yıl önce Merhaba Arkadaşlar Bugün Size Anlatacağım Konu İşitme engellilerin eğitim hakkı.İşitme engelliler için özel eğitim çok önemlidir Türkiye'de 135.500 işitme engelli öğrenci var 7 ilimizde işitme engelliler için çok programlı liseler var hangi şehirler ?İstanbul,Kayseri,Isparta,Afyon,Ordu,Trabzon ve İzmir'de ki okullarda işitme engelliler için normal mesleki eğitimler var işitme engelliler için özel eğitimin erken başlaması gerekir Mesela aileniz ve çocuğunuzla beraber doktora gittiniz ve doktor çocuğunuzun işitme engelli olduğunu söyledi hemen özel eğitime başlamanız gerekir Özel eğitim çocuğu hayata hazırlar Mesleki geleceğini hazırlar Çocuğun başarıları çok daha iyi olur ve mutlu olur yalnız yaşayabilir Özel Eğitime Okuldan önce başlanması gerekir Okul öncesi eğitimde neler var? Çocuğun gün içerisinde neler yapması gerektiğini,nasıl yapması gerektiğini ilkokula nasıl hazırlanması gerektiğini hepsi okul öncesi eğitimde var Özel eğitimden sorumlu Milli Eğitim Bakanlığımız vardır Çocuğunuz işitme engelli olabilir ama bunun oranı yüzde kaçsa ona göre hazırlık yapmak gerekir Buna uygun yol ve araç gereçleri kullanmak lazımdır Bütün İşitme engellilerin hem normal,hem özel,hem de mesleki eğitim alma hakkı vardır izlediğiniz için teşekkür ederim İşaret Dili:Zeynep Ertan http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/215389/isitme-engelli-insanlarin-isaret-diliyle-happy-performansi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/163711/engelli-vatandaslarimizin-haklari-isaret-dili-ile-anlatim http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/227277/isaret-dili-ve-ataturkun-genclige-hitabesi
Genç Deaf Bunlari Biliyor Musun? Ocak-2008 00:41
Genç Deaf Bunlari Biliyor Musun? Ocak-2008 1.659 izlenme - 10 yıl önce bunlari bİlİyor musun?
İşaret Dili ile - Manga Dursun Zaman 02:54
İşaret Dili ile - Manga Dursun Zaman 424 izlenme - 2 yıl önce İşaret Dili ile Manga - Dursun Zaman Şarkısı gerçekten arkadaşımız çok güzel yapmış. İşitme engelli arkadaşlarımız için. Engelleri hep birlikte kaldıracağız.
İşitme Engelli - Fikra Haber Tv 01:40
İşitme Engelli - Fikra Haber Tv 1.029 izlenme - 5 yıl önce İzlediğini Olan Tesekkurler..
İşitme Problemi Olan 7 Haftalık Bebeğin Sesleri İlk Kez Duyuşu, Şaşkınlık Ve Heyecanı. 01:26
İşitme Problemi Olan 7 Haftalık Bebeğin Sesleri İlk Kez Duyuşu, Şaşkınlık Ve Heyecanı. 631 izlenme - 3 yıl önce http://www.sosyalbetik.com Sosyal Paylaşım Platformu Sosyalbetik.com bir takip ve paylaşım sitesidir.
İşitme Engellilere İşaret Diliyle Matematik Dersi Veriyor 02:27
İşitme Engellilere İşaret Diliyle Matematik Dersi Veriyor 29 izlenme - 4 hafta önce İşitme engellilerin en önemli sorunlarından biri eğitim. İşaret diliyle eğitim veren okul sayısı da, öğretmen sayısı da çok az. Bunun için Pelin Baykan isimli bir matematik öğretmeni gönüllü oldu, işaret dili öğrendi. İşitme engellilere işaret diliyle matematik dersi vermeye başladı. CNN TÜRK Muhabiri Cansu Karadan'ın haberi...
Beşiktaş, Adana'da Saldırıya Uğrayan İşitme Engelli Genci Maça Davet Etti 00:41
Beşiktaş, Adana'da Saldırıya Uğrayan İşitme Engelli Genci Maça Davet Etti 22 izlenme - 1 ay önce Beşiktaş, Adana'da minibüste saldırıya uğrayan 20 yaşındaki işitme engelli Agit Acun'u, Kasımpaşa maçında statta ağırlayacak.
Doğuştan İşitme Engelli Bebek İzleyenleri Ağlattı 01:26
Doğuştan İşitme Engelli Bebek İzleyenleri Ağlattı 590 izlenme - 3 yıl önce Doğuştan işitme engelli olan bebeğin işitme cihazı takılınca verdiği bu tepki izleyenleri duygulandırdı.
İşitme Engelli Bir Çocuğun Annesini İlk Duyduğu An 00:49
İşitme Engelli Bir Çocuğun Annesini İlk Duyduğu An 1.419 izlenme - 7 yıl önce
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 03:17
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 717 izlenme - 3 yıl önce
İşitme engelli güreşçinin başarısı 02:24
İşitme engelli güreşçinin başarısı 556 izlenme - 2 yıl önce İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçi Sinan Sadak'ın 2 altın madalya kazanması Batman'da sevinçle karşılandı. Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te 10-18 Ekim tarihlerinde yapılan İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gençler kategorisi ve 60 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Sinan Sadak'ı Batman Petrolspor Kulübü Başkanı Gökhan Aydın ve sporcu arkadaşları karşıladı. Sadak, 22 ülkenin katıldığı şampiyonada altın madalya almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başarısında kulübünün büyük katkısı olduğunu belirten Sadak, "Geçen sene de dünya şampiyonluğunu kazanmıştım. İki altın madalyayı üst üste almak hiç kolay olmadı. Ama ben zoru başardım, mutluyum" dedi. Başkan Aydın ise Sadak'ın kazandığı başarının önemine vurgu yaparak, "Bölgenin terör olaylarıyla değil, spordaki büyük başarılarla anılmasını istiyoruz" diye konuştu.
İşitme Engelli Kız 27 Yıl Sonra Annesinin Sesini Duydu 01:28
İşitme Engelli Kız 27 Yıl Sonra Annesinin Sesini Duydu 319 izlenme - 2 yıl önce "İşitme bilincinin artırılması" ana temasıyla başlatılan "İşitme cihazını da gözlük gibi sevdirmeliyiz" kampanyası genç bir kızı hayata kazandırdı. ANNESİNİN SESİNİ İLK KEZ DUYDU Odyometrist Zafer Kırılmaz’ın yaptığı testlerin ardından takılan uygun işitme cihazı ile ilk kez annesinin ve kız kardeşinin sesini duyan Neslihan, büyük sevinç yaşadı. Neslihan Karataşoğlu’nun seslere verdiği tepkiyi gören ailesi ise adeta duygu seli yaşadı. Genç kız ise duyduğu sesler karşısında gözyaşlarını tutamadı.ANNE DE AĞLADI Duygulanarak ağlayan Anne Döndü Karataşoğlu, "Rüya gibi, kızımız artık duyuyor. Neslihan’ı çocukluğunda ve en son 15 yaşında doktora götürdük. Bir sonuç alamadık, yani duyamadı. Maddi imkanımız da kısıtlı, artık umudumuzu yitirmiştik. Bizimle yakından ilgilenenlerede çok teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını dile getirdi. "BİR UYUM SÜRECİ YAŞAYARAK HAYATA KATILACAK" Kırılmaz, "Yaptığımız testler sonucu Neslihan’ın her iki kulağında da ileri derecede işitme kaybı tespit ettik. Kendisine verdiğimiz uygun işitme cihazı ile şimdi duyabiliyor. Ancak, Neslihan, yeni doğmuş bir bebek gibi kelimelerin anlamını bilmiyor. İlgi, destek ve eğitim ile yavaş yavaş kelimeleri öğrenecek. Bir uyum süreci yaşayarak, hayata katılacak" dedi.
İşitme Engelli İnsanların İşaret Diliyle Happy Performansı 04:13
İşitme Engelli İnsanların İşaret Diliyle Happy Performansı 517 izlenme - 3 yıl önce New York'ta işitme engelliler işaret diliyle son zamanların en popüler şarkısı 'Happy'ye yeniden mükemmel bir klip çektiler. Lütfen Allah sabır versin :((( yorumlarınızı kendinize saklayın adamların üzgün bir halimi var.İzliyoruz Efem
İşitme Engelli Öğrencilerin Öğretmeni Çıldırtması 01:13
İşitme Engelli Öğrencilerin Öğretmeni Çıldırtması 471 izlenme - 2 yıl önce ''Bursa Nilüfer Özel Eğitim (işitme engelliler) Lisesinde öğrenciler tarafından çekilen bu görüntü akıllara durgunluk verdi. Oldukça sinirli olduğu gözlenen kadın öğretmen sınıfın önüne çıkardığı İşitme engelli bir öğrenciyi ve tüm sınıfı azarlıyor. Sinirlerine hakim olamayan öğretmen, ayakta duran öğrencinin gülümsemesiyle öfkesini bu öğrenciye yönlendirip vuruyor. Her ne kadar öğretmenin yaptığı yanlış olsa da engelli veya engelsiz fark etmez. Günümüz birçok öğrenci de öğretmene saygı kalmadı. Bu videoda da öğretmenin azarlamasına rağmen gülüp, şakalaşıyorlar. Hali ile öğretmen de iyice çıldırıyor...
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İ.ö.o İşitme Engelli Öğrencilerden Modern Dans 03:31
Cemal Nevzer Ercis İşitme Engelliler İ.ö.o İşitme Engelli Öğrencilerden Modern Dans 492 izlenme - 7 yıl önce cemal nevzer ercis işitme engelliller ilköğretim okulu öğrencilerinin engelliler haftası gösterilerinden modern dans sizlerle develi/kayseri merve5541
İşitme Engelli Bebeğin Annesini ilk Kez Duyması 00:54
İşitme Engelli Bebeğin Annesini ilk Kez Duyması 54 izlenme - 6 ay önce İşitme engelli minik bir bebeğin, kulağına takılan aparat sayesinde annesinin sesini duyduğu ilk an ve verdiği tepki kameralara böyle yansımış.