Hoşgeldiniz!

İşitme Kaybı Videoları İzle

İlk Kez Duyan Bebeklerin Duygulandıran Tepkileri 05:42
İlk Kez Duyan Bebeklerin Duygulandıran Tepkileri 2.857 izlenme - 2 yıl önce Kulağında ciddi işitme kaybı bulunan bebeklerin işitme cihazı takılınca ya da ameliyat sonrası duyduğu ilk sesler ile birlikte verdiği tepkiler duygusal anlar yaşatıyor.
Hangi hastalıklar işitme kaybına neden olur? 01:03
Hangi hastalıklar işitme kaybına neden olur? 51 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Murat Ünlü işitme kaybına neden olan hastalıklar hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi tIP Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde ;Miringoplasti - timpanoplasti (kulak zarı tamiri ve kronik orta kulak iltihabı cerrahisi), Stapedektomi (kulak kireçlenmesi cerrahisi), Septoplasti (burun kıkırdak eğriliği cerrahisi), Radyofrekansla burun eti cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi (sahver ve balon sinoplasti), Endoskopik gözyaşı kesesi cerrahisi, Horlama ve uyku apnesinin tanısı (uyku testi) ve cerrahi tedavisi, Bademcik ve genizeti ameliyatları, Ses teli cerrahisi (polip, nodül), Burun estetiği, Kepçe kulak cerrahisi (otoplasti), Ses estetiği cerrahisi, Tükürük bezi tümörlerinin cerrahisi, Dil, dudak ve ağız içi cerrahisi, Gırtlak kanseri cerrahisi, Boyun tümörleri cerrahisinin ve hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. İşitme kaybı tabi ki bu geniş bir konu. Dış kulak yolundan tutundan işte o zar yapısı orta kulak iç kulak bunları ayrı ayrı irdelemek gerekir geniş bir konu. Basitçe söylemek gerekirse dış kulak yolunu kapatan hastalıklar bunun başında dış kulak yolunun iltihapları, ödemleri, kulak kirleri iletim tipi kayıpları oluşturur. Bunlar yine zardaki delikler, zardaki kireçlenmeler ve orta kulaktaki kemikçik yapılardaki kireçlenmeler, yenmeler, erimeler orta kulağı kaplayan iltihaplar, yumuşak doku ve kolestadum dediğimiz hastalıklar bunların hepsi iletim tipi kayıplardır. Bu orta kulaktan sonra aslında iç kulakla ilgili iç kulaktan beyne ulaştıran sinirlerden itibaren başlayan kayıplara da biz sensörler yani sinirsel iç kulak tipi işitme kayıpları diyebiliriz. Bir başlık altında tabi bunları üçe ayırabiliriz. Bunların teşhis ve tedavi yöntemleri birbirinden farklıdır.
Kulağa kaçan su hangi yöntemlerle çıkarılabilir? 02:12
Kulağa kaçan su hangi yöntemlerle çıkarılabilir? 70 izlenme - 2 yıl önce Kulağa kaçan su, dış kulaktaki kiri şişirip işitme kaybına sebep olduysa öncelikle dış kulak yolunun temizlenmesi gerekir. Eğer bu işlemi yapabilecek bir hekim yoksa sirke-alkol formülü uygulanabilir. Bu uygulama için yarısı sirke yarısı saf alkolden oluşan bir karışım, kulağa damlatılır. Alkol, suyun uçmasını sağlar. Sirke ise bakterileri öldürür. Bu formül, koruyucu nitelik de taşır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İşitme Kaybı 04:06
İşitme Kaybı 126 izlenme - 4 yıl önce İşitme Kaybı
İşitme Kaybı Nasıl Tedavi Edilir? 01:15
İşitme Kaybı Nasıl Tedavi Edilir? 20 izlenme - 1 yıl önce Tedavi yöntemi, işitme kaybının neden kaynaklandığına göre belirlenir. Zaman zaman hijyen konusuyla ilgili basit bir sorun duyamamaya sebep olur. Dış kulakta ödem veya orta kulak enfeksiyonları da işitme kaybına yol açabilir. Duruma göre işitme cihazlarının kullanılması gerekebilir.
İşitme Kaybı Dereceleri Nelerdir? 01:55
İşitme Kaybı Dereceleri Nelerdir? 19 izlenme - 1 yıl önce İşitme kaybı, derecesine göre hafif, orta ve ileri işitme kayıpları olarak üçe ayrılır. Hafif işitme kaybı olan kişi, gündelik hayatına sorun yaşamadan devam edebilir. Orta dereceli işitme kaybı, genellikle hastanın yakınları tarafından fark edilir. İleri işitme kaybı olan kişiler ise sosyal anlamda içine kapanmaya başlar. Duyduğunu anlayamama sorununa ise diskriminasyon bozukluğu denir.
Ani İşitme Kaybı Nedir? 01:22
Ani İşitme Kaybı Nedir? 11 izlenme - 1 yıl önce Aniden ortaya çıkan duyamama problemine ani işitme kaybı denir. Bu problemi yaşayan kişinin hastanede yatırılması ve agresif tedavi uygulanması gerekir.
Kulağa su kaçması ne gibi sorunlara yol açabilir? 00:39
Kulağa su kaçması ne gibi sorunlara yol açabilir? 22 izlenme - 2 yıl önce Kulağa su kaçması, eğer dış kulakta kir varsa bu kirin şişmesine yol açar. Şişmiş olan kir, dış kulak yolunu tamamen kapatır ve işitme kaybına yol açar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İşitme Kaybının Türleri Nelerdir? 01:24
İşitme Kaybının Türleri Nelerdir? 8 izlenme - 1 yıl önce İşitme kaybı, genel hatlarıyla ikiye ayrılır: İletim tipi kayıp ve sinirsel kayıp. İletim tipi kayıp, zarın arka tarafından iç kulak penceresine kadar olan kısım ile ilgilidir. Sonraki kısımda ortaya çıkan işitme kayıpları sinirsel kayıp olarak tanımlanır.
 Prof. Dr. Ahmet Özdoğan - Çocuklarda işitme kaybı 02:21
Prof. Dr. Ahmet Özdoğan - Çocuklarda işitme kaybı 6 izlenme - 1 yıl önce Çocukların gelişiminde işitme çok önemli bir yere sahiptir. İşitme ile çocuk; sesleri tanımayı, sesleri taklit etmeyi öğrenir ve böylece dil gelişimini sağlar. İşitme, ayrıca çocuğun tehlike uyarılarını alabilmesini, iletişim kurmasını, sosyal becerilerini geliştirmesini ve kendisini yönlendirmesini sağlar. İşitmenin, sadece beş duyudan biri olduğu düşünülmemeli, çocukların kişilik ve davranışlarının gelişiminde çok önemli bir role sahip olduğu unutulmamalıdır. İnsan fetüsü, gebeliğin 20 haftasından itibaren temel işitme yeteneğine sahiptir. Gebeliğin kalan süresi boyunca işitme gelişir ve olgunlaşır. Fetüs dışarıdan gelen sesleri duyabilir. Düşük frekanslı seslerin duyulması yüksek frekanslı seslere göre çok daha kolaydır. Prof.Dr. Ahmet Özdoğan Kulak - Burun-Boğaz ve Baş - Boyun Cerrahisi Adres:Abide - i Hürriyet Cad. Sevim Apt. No:147 Kat:4 D:9 Şişli / İstanbul Telefon: +90 212 234 09 34 web: www.ozdogansaglik.com
Ani İşitme Kaybı Nasıl Tedavi Edilir? 01:37
Ani İşitme Kaybı Nasıl Tedavi Edilir? 6 izlenme - 1 yıl önce Ani işitme kaybının acilen tedavi edilmesi gerekir. Hasta, hastaneye yatırılır ve tamamen sessiz bir ortam sağlanır. Tedavi yöntemi, işitme kaybının sebebine göre belirlenir. Ani işitme kaybı yaşayan kişilerin sigarayı bırakması büyük önem taşır.
Çocuklarda İşitme Kaybının Belirtileri Nelerdir? 02:55
Çocuklarda İşitme Kaybının Belirtileri Nelerdir? 5 izlenme - 1 yıl önce Çocuklarda işitme kaybı belirtileri çoğu zaman tesadüfen fark edilir. İşitme sorunu olan çocuklar, genellikle ağızları açık ve horlayarak uyurlar. Sabahları uyanmakta zorlanırlar. Bu durum psikolojik durumlarına da olumsuz yansır. Okul başarıları düşük olur.
Hangi Faktörler İşitme Kaybına Sebep Olur? 02:36
Hangi Faktörler İşitme Kaybına Sebep Olur? 3 izlenme - 1 yıl önce Dış kulak yolunun dar veya kirli olması, dış kulakta yabancı bir cisim olması, kulak zarının delinmesi, orta kulak kemikçiklerinde kireçlenme olması, orta kulak enfeksiyonları ve iç kulakla ilgili birçok sorun işitme bozukluklarına yol açabilir. Gürültünün de kulağın en büyük düşmanlarından biri olduğunu unutmamak gerekir.