Hoşgeldiniz!

işlemi

Excel Formülleri - Çıkarma İşlemi 00:11
Excel Formülleri - Çıkarma İşlemi 25.243 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda excel formülleri arasında en temel formüllerden biri olan çıkarma işlemi anlatılıyor. Excel'de çıkarma işlemi yapmak için, sonucu almak istediğiniz yere gelerek, = işaretini koyduktan sonra, eksilen rakamı seçip, araya - işaretini koyup, çıkaracağını rakamı seçmelisiniz.
Rendering Yem Uygulaması ve Yamyam Tavuk Nedir? 01:52
Rendering Yem Uygulaması ve Yamyam Tavuk Nedir? 2.794 izlenme - 3 ay önce Arkadaşlar bir süre önce bir tavuk kesim tesisinde tavukların nasıl paketlendiğini gösteren bir video paylaşmıştım ve bir arkadaş ''rendering yem'' uygulamasının zararlarından bahsetmişti. Tavukların sakatatlarından ve ayak, beyin gibi organlarından yapılan yemlerin tavuklara yedirilmesiyle gerçekleşen yamyam tavuk olayı, bir süre önce haberlere de konu olmuş. Vahşi kapitalizmin insan sağlığını nasıl hiçe saydığını bir kez daha görmemize vesile olmuşlar.
Facebook Hesap Çalma İşlemi 08:33
Facebook Hesap Çalma İşlemi 13.620 izlenme - 5 yıl önce Facebook Hesap Çalma İşlemi
Abaküsle Çarpma İşlemi Mental 04:01
Abaküsle Çarpma İşlemi Mental 9.936 izlenme - 5 yıl önce yunus şen"Mehmet gedik i.ö.okulu-eskişehir
çarpma işleminde süper yol // matematikciler.org 01:43
çarpma işleminde süper yol // matematikciler.org 6.052 izlenme - 7 yıl önce çarma işleminde en kısa yöntem
kısa yolda çarpma işlemleri-1 03:30
kısa yolda çarpma işlemleri-1 776 izlenme - 2 yıl önce Önemli bir açıklama: 2:31dk.da 12 ile 13'ün çarpımını anlatırken 1 kere 1 bir olması gerekirken 2 söylenmiş.Bundan dolayı tüm izleyicilerin bu uyarıya dikkat etmesini rica ediyorum.Dalgınlığımızı umarım hoş görürsünüz. 2-3 basamaklı sayıları kısa yoldan çarpma işlemi.Zaman kazandırıyor.Anlamakta zorluk çeken öğrencilere daha kolay öğretme şansımız oluyor.Tüm öğretmen arkadaşlarıma tavsiye ederim. Yunus Şen-CENGİZ TOPEL İLKOKULU-Eskişehir yunussenim@hotmail.com çarpma işlemi
Kolay Çarpma İşlemi 05:20
Kolay Çarpma İşlemi 2.971 izlenme - 6 yıl önce Kolay Çarpma İşlemi
20160716003827 01:20
20160716003827 926 izlenme - 1 yıl önce hoverboard arızası hoverboard arıza kırmızı ışık hassasiyet dokumatik çalışmıyor normal manuel açma kapatma olmuyor sadece kumanda işlemi yapılıyor.sarj edilişi
Excel Formülleri - Bölme İşlemi 00:11
Excel Formülleri - Bölme İşlemi 1.043 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda excel formülleri arasında en temel formüllerden biri olan bölme işlemi anlatılıyor. Excel'de bölme işlemi yapmak için, sonucu almak istediğiniz yere gelerek, = işaretini koyduktan sonra,böleceğiniz rakamı seçip, araya / işaretini koyup, bölen rakamı seçmelisiniz.
2 İle Çarpma İşlemi 03:43
2 İle Çarpma İşlemi 1.633 izlenme - 4 yıl önce 2 İle Çarpma İşlemi
Su Sebil Temizleme İşlemi 01:03
Su Sebil Temizleme İşlemi 1.029 izlenme - 3 yıl önce Su Sebil Temizleme İşlemi
Japon Abaküsle Toplama İşlemi Mental Matematik 05:23
Japon Abaküsle Toplama İşlemi Mental Matematik 2.351 izlenme - 5 yıl önce Japon Abaküsle Toplama İşlemi Mental Matematik
çarpma işlemi 02:29
çarpma işlemi 1.590 izlenme - 6 yıl önce çarpma işlemi
Soroban Abaküs İle Çıkarma İşlemi 03:24
Soroban Abaküs İle Çıkarma İşlemi 1.278 izlenme - 5 yıl önce soroban abaküs ile çıkarma işlemini öğrenebilirsiniz. yunus şen-eskişehir
Excel Uygulaması 11 03:21
Excel Uygulaması 11 1.024 izlenme - 4 yıl önce Aritmetik İşlemleri ve Yüzde İşlemleri
İlginç Çarpma İşlemi 02:26
İlginç Çarpma İşlemi 922 izlenme - 6 yıl önce İlginç Çarpma İşlemi
ERCP nasıl yapılır ? 01:42
ERCP nasıl yapılır ? 665 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Akçan ERCP Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Mide Balonu Hangi Durumlarda Patlayabilir? Mide balonları günümüzdeki mide balonlarının kullanılan malzemesi açısından oldukça dayanıklı ve bunlar belli aşamalarda testleri geçtikten sonra satış aşamasına gelen ürünler oldukları için 12 aydan önce patlaması, delinmesi, mide asitine karşı herhangi bir zarar görmesi söz konusu değildir. Çünkü onaylar 12 ay üzerinden alınmıştır. Daha fazla süreler de mide asitinin tahrişliğinden dolayı incelip böyle bir risk olabilir. Ancak 12 aya kadar dayanabildikleri bilindiği için direk spontan bir delinme, patlama beklenmiyor. Dış etkenlerle yani çok yanlış bir şey ama çok sert cisimlerin yutulması bunlar tabi fazla hastanın yapacağı art niyetli davranışlar olabilir. Böyle bir şeyle patlayabilir. Sert bir cismin yutulması, toplu iğne yanlışlıkla yutulabilir. Tabi bunlar toplu iğne olabilir, daha sert kabuklu cihazlarının büyük kabukla yutulması, kemikli şeylerin yutulması, sert kılçıklı şeylerde bu tip riskler olabilir. Bu tip sert cisimler mideye ulaşırsa tabii ki mekanik olarak böyle bir şeye yol açabilir. Hastalar bu tip şeyleri tüketmemek açısından dikkatli olabilirler.
Excel Formülleri - Toplama İşlemi 00:22
Excel Formülleri - Toplama İşlemi 396 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda excel formülleri arasında en temel formüllerden biri olan toplama işlemi anlatılıyor. Excel'de toplama işlemi yapmak için, sonucu almak istediğiniz yere gelerek, =SUM fonksiyonunu yazdıktan sonra parantez açarak toplayacağınız rakamları seçmeli ve parantezi kapatmalısınız. Aynı işlemi Türkçe excel'de yapmak istiyorsanız =SUM yerine =TOPLA yazmalısınız.
Toplama İşlemi 05:39
Toplama İşlemi 759 izlenme - 6 yıl önce
Eğlenceli Çarpma 00:52
Eğlenceli Çarpma 839 izlenme - 4 yıl önce Eğlenceli Çarpma
Enteresan Matemetik Tekniği 01:13
Enteresan Matemetik Tekniği 878 izlenme - 4 yıl önce Çarpmada Devrim Yaratacak Enteresan Bir Matemetik Tekniği...
Otomatik Koyun Sağım İşlemi  Makine Sağımı 06:29
Otomatik Koyun Sağım İşlemi Makine Sağımı 685 izlenme - 5 yıl önce Otomatik Koyun Sağım İşlemi Makine Sağımı
Matematik İşlemleri Pratik Çarpım ve Paralel Çizgilerle İlginç Çözme İşlemi 02:12
Matematik İşlemleri Pratik Çarpım ve Paralel Çizgilerle İlginç Çözme İşlemi 448 izlenme - 3 yıl önce Matematik, insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil. Matematik bir yönüyle resim ve müzik gibi bir sanattır. Matematik, başka bir yönüyle bir dildir. Galileo Galilei tabiat matematik dilinde yazılmıştır der. Matematik başka bir yönüyle de satranç gibi entelektüel bir oyundur. Kimi matematikçiler de ona bir oyun gözüyle bakarlar.[1] Sözcüğün Kökeni[değiştir | kaynağı değiştir] Eski Yunanca matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen (máthema) sözcüğünden türemiştir. (mathematikós) öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir. Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir.[2] Matematiğin Modern Kullanım Alanları[değiştir | kaynağı değiştir] Cebirsel geometri ve teknikleri, robot ve bilgisayar oyunu modellemelerinde kullanılır. Diferansiyel denklemler ve sayısal analiz teknikleri uçak ve motor modellemelerinde, uydu yapımında ve daha genel olarak dinamik sistemlerin değişimlerinin ölçümünde kullanılır. Fraktallar, anten teknolojisinde hacmi küçük, yüzey alanı büyük antenlerin yapımında kullanılır. Ayrıca fraktal geometri, canlılarda kılcal damarların düzeni ve kanın akışının izahında kullanılır. Kendini kopyalayabilen makineler ve sembolik otomatlar, uzay istasyonlarından Dünyaya gönderilen dijital verinin kaybolan parçalarının yeniden inşa edilmesinde kullanılır. Fourier analizi ve teknikleri, iletişim ağlarında verinin çok uzak mesafelere gönderilebilmesi ve kaybın en az olması için kullanılır. Ayrıca, Fourier teknikleri resim, video ve dijital müziğin sıkıştırılmasında kullanılır. Hücresel otomatlar, biyolojik canlıların üremelerini ve hastalıkların yayılmalarını modellemek için kullanılır. Cebirsel topolojinin bir alt dalı olan uygulamalı homoloji, dijital verinin matematiksel topolojisini belirlemek için kullanılır. Buna en iyi örnek, uzak gezegenlerin fotoğraflarından gezegen yüzeyinin coğrafyasının belirlenmesidir. Algoritmik teknikler programlamacılıkta kullanılır. Soyut mantık, elektrik devresi ve bilgisayar dizaynında kullanılır. Çizge kuramı, veritabanının topolojik ve kombinatorik olarak incelenmesinde kullanılır. Örnek olarak, bir ülkedeki hastanelerin bulundukları yer ile aralarındaki uzaklıkların ideal olup olmadığının belirlenmesini verebiliriz. Bir başka örnek ise, internet sitelerin dağılımlarının incelenmesidir.
Hurda Araçların Preslenme İşlemi 03:03
Hurda Araçların Preslenme İşlemi 299 izlenme - 2 yıl önce Tonlarca ağırlıktaki hurda araçların geri dönüşüm sağlanması için preslenme işlemini birlikte izliyoruz.
Foruma Video Yükleme İşlemi 02:58
Foruma Video Yükleme İşlemi 934 izlenme - 8 yıl önce foruma video yükleme işlemi
Body Worlds - Plastinasyon İşlemi 06:21
Body Worlds - Plastinasyon İşlemi 523 izlenme - 2 yıl önce İzmir'de gitme fırsatı buldugum human body exhibition sergisinin nasıl yapıldıgını biraz araştırdım ve nette bu videoya rastlayıp paylaşmak istedim.
Tarla Nasıl Sürülür? 07:53
Tarla Nasıl Sürülür? 710 izlenme - 4 yıl önce Tarla Nasıl Sürülür?
Kolonoskopi acı verir mi ? Anestezi ile yapılması acıyı engeller mi ? 01:02
Kolonoskopi acı verir mi ? Anestezi ile yapılması acıyı engeller mi ? 332 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Akçan Kolonoskopi Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kolonoskopi Acı Verir mi? Anestezi İle Yapılması Acıyı Engeller Mi? Kolonoskopi hastaya uyutmadan yapılırsa sedasyon dediğimiz uyutma işlemi yapılmazsa beraberinde damardan yine narkotik analjezik dediğimiz ilaçlar kullanılarak ağrısı kesilmezse uyanık hasta da bağırsakların gaza olan hassasiyet den gerilime olan hassasiyetinden dolayı ağrılı bir işlem olabilir. Ancak günümüzde birçok merkez bu sedasyon ve analjezik işlemlerini başarıyla yapmaktadır. Dolayısıyla da bu tip merkezlerde ki bizim merkezimizde aynı şekilde sedasyon artı analjeği birlikte kullanıyoruz. Bu durumlar da kişi tamamen çok konforlu bir şekilde en ufak bir rahatsızlık duymadan kolonoskopi yapılabilmektedir.
Homada 2010 Yılı Sontaj Vurma İşlemi 05:49
Homada 2010 Yılı Sontaj Vurma İşlemi 961 izlenme - 7 yıl önce homada 2010 yılı sontaj vurma işlemi
Vajina Beyazlatma İşlemi Sırasında Video Paylaşmak 00:14
Vajina Beyazlatma İşlemi Sırasında Video Paylaşmak 87 izlenme - 9 ay önce Bir dönem Survivor'da boy gösteren, yarışmadan elendikten sonra skandalları ile zaman zaman magazin bültenlerinde boy gösteren Didem Ceran, bugün kolay kolay hafızalardan silinmeyecek yeni bir skandala daha imzasını attı! DENSİZLİĞİN BU KADARI! : Kendi instagram hesabından paylaştığı 'gereksiz' videolar ile sık sık eleştririlen Didem Ceran'ın bu seferki bel altı skandalı ise vajina beyazlatma operasyonu yapılan bir klinikte gerçekleşiyor. Bu kadar olmaz dedirten ve sosyal medyayı ayağa kaldıran bu 'iğrenç' video büyük tepki topladı..