Hoşgeldiniz!

ismail kahraman

Bizim Yapmamız Gereken Şey Burada Ölmektir - Bekir Bozdağ 00:40
Bizim Yapmamız Gereken Şey Burada Ölmektir - Bekir Bozdağ 4.343 izlenme - 1 yıl önce BEKİR BOZDAĞ, TBMM BOMBALANDIĞI ANDA MECLİS'İ KAPATIP MİLLETVEKİLLERİNİ GÜVENLİK İÇİN MAHZENE İNDİRMEK İSTEYEN MECLİS BAŞKANINA ENGEL OLDU. "BURAYI KAPATIP AŞAĞI İNERSEK BU MILLET 'MECLİS KORKTU' DER. BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN ŞEY BURADA ÖLMEKTİR."
Che Denen Eşkıya Gencimin Göğsünde Olamaz - İsmail Kahraman 01:19
Che Denen Eşkıya Gencimin Göğsünde Olamaz - İsmail Kahraman 3.966 izlenme - 11 ay önce Rize’de ilk kez gerçekleştirilen Fetih Kutlaması’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gençlere kendi tarihimizin öğretilip sevdirilmesi gerektiğini belirterek, Che’nin resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini söyledi ve "Dev-lis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı." diye konuştu.
İsmail Kahraman: Cumhuriyet'i Kuranlar Dinsizleştiler, Pozitivisttiler... 01:56
İsmail Kahraman: Cumhuriyet'i Kuranlar Dinsizleştiler, Pozitivisttiler... 2.609 izlenme - 1 yıl önce İsmail Kahraman: “Cumhuriyet’i kuranlar pozitivistti” Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunda oturan Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın 2014'te yaptığı bir konuşmada "Cumhuriyeti kuran kadronun dinsiz" imasında bulunması, Atatürk'ten söz ederken sık sık 'adam adam' demesi ortaya çıkan bir video ile gündeme bomba gibi düştü. Skandal ‘laiklik’ sözlerinin ardından Kahraman’ın bu konuşması tansiyonu daha da yükselteceğe benziyor… “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır. Dindar anayasa olmalıdır” diyen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın 2014 yılında Eskişehir’de yaptığı bir konuşmasında Cumhuriyet’i kuran kadronun “dinsiz” olduğunu ima ettiği sözleri görülüyor. İsmail Kahraman’ın “Cumhuriyeti kuran kadro pozitivisttir. Pozitivist nedir? Gördüğüne inanan. Pozitivizm Türkiye’ye geldi, ikinci Mahmut getirdi ve Cumhuriyeti kuranların ideolojisi oldu” şeklinde ifadeler kullandığı ortaya çıktı. İŞTE ATATÜRK HAKKINDA SKANDAL İFADELER Kaydedilen görüntülerde Hasan Polatkan Caddesi’nin adının “Atatürk Bulvarı” diye değiştirildiğini söyleyen Kahraman, devamında “Haa bugün matem günü ya. Atatürk öldü. Dünyanın hiçbir yerinde bir büyük adam öldü diye ağlanmaz. Bizim gibi gerici bir başka devlet yok. Her canlı ölümü tadacak. Vadesi geldi öldü. ‘o ölmez…’ e öldü. 76 senedir ölmüş adamı bırakmıyorlar. Cumhuriyet’i kuran kadro pozitivistti. Pozitivist nedir? Gördüğüne ve tuttuğuna inanır. Peki ayeti tutuyor muyum? Hayır… Vahiy gördüm mü? Hayır… Ayeti reddederler. Şimdiki tabiri ile olguculuk. Pozitivizm Cumhuriyet’i kuranların ideolojisi oldu, dinden uzaklaştılar” “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği AY-BİR’in düzenlediği konferansta, “Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dünyada üç anayasada laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye’de var. Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım” demişti.
TBMM Başkanının İstiklal Marşını Bakarak Okuması 04:51
TBMM Başkanının İstiklal Marşını Bakarak Okuması 2.473 izlenme - 1 yıl önce İsmail Kahraman başkanlığındaki oturuma, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkan'ı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'yi temsilen Grup Başkanvekili İdris Baluken, Yüksek Yargı Organları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Sayıştay ve Danıştay üyeleri, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri, üniversite rektörleri, yabancı misyon şefleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkşye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Türk-İş Başkanı Ergül Atalay, Hak-İş Başkan'ı Mahmut Arslan katıldı. Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. TBMM Başkanı Kahraman konuşmasının başında İstiklal Marşı'nın dizelerini okudu ABONE OL https://www.youtube.com/channel/UC56x...
Laikliğe Layık Yurdum İnsanı 00:35
Laikliğe Layık Yurdum İnsanı 2.233 izlenme - 1 yıl önce Ülkemizde laikliğe bakış açısını özetleyen ilginç bir hikaye... Biz aslında neye layığız orasının yorumunu size bırakıyorum.
Bekir Bozdağ'ın Tarihi Konuşması: Meclis Kapanmamalı Yapacağımız Şey Burada Ölmektir 03:08
Bekir Bozdağ'ın Tarihi Konuşması: Meclis Kapanmamalı Yapacağımız Şey Burada Ölmektir 320 izlenme - 1 yıl önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 15 Temmuz Darbesi Gecesi: "Meclis kapanmamalı, yapacağımız şey burada ölmektir" Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi hedef alınmaya başlandığı anlarda, Meclis Genel Kurulu'nda yaşananlar kameralara yansıdı. Görüntülerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Meclis Başkanı'nın yanına giderek "Meclis kapanmamalı, yapacağımız şey burada ölmektir" dediği görülüyor.
Tbmm Başkanı İsmail Kahraman'a, Gazi Üniversitesi Rektörlüğünce, Fahri Doktora Unvanı Verildi 07:56
Tbmm Başkanı İsmail Kahraman'a, Gazi Üniversitesi Rektörlüğünce, Fahri Doktora Unvanı Verildi 40 izlenme - 2 ay önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a, Gazi Üniversitesi Rektörlüğünce, fahri doktora unvanı verildi.
TBMM Başkanı Kahraman: 02:06
TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz'u Milli Birlik Şuuru Engelledi" 3 izlenme - 2 gün önce TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz'u milli birlik şuuru engelledi"NEVŞEHİR - TBMM Başkanı İsmail Kahraman bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Nevşehir'de Valilik binasında gazetecilere açıklamada bulundu.
Mehmet Akif Ersoy Belgeseli 36:54
Mehmet Akif Ersoy Belgeseli 308 izlenme - 2 yıl önce Tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile ilgili yapılan belgeseli izliyoruz. Tarihi eserleri ve bir çok şeyini bu belgeselle öğrenebiliriz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman Kıyafetini Giydi ve 'Seymenlik Beratı'nı Aldı 09:17
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman Kıyafetini Giydi ve 'Seymenlik Beratı'nı Aldı 2 izlenme - 5 gün önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman kıyafetini giydi ve 'seymenlik beratı'nı aldıANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman kıyafetini giydi ve 'seymenlik beratı'nı aldı.
İsmail Kahraman: Laiklik Yeni Anayasada Olmamalı Dindar Bir Anayasa Olmalı 05:06
İsmail Kahraman: Laiklik Yeni Anayasada Olmamalı Dindar Bir Anayasa Olmalı 62 izlenme - 1 yıl önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır" diyerek, "Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım" şeklinde konuştu. Kahraman, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği AY-BİR'in düzenlediği "Yeni Türkiye Konferansları"nın altıncısında, "Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa" konulu konferans verdi. İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Ay-Bir Konsey Başkanı Yusuf Balcı ve akademisyenler katıldı. Meclis Başkanı, burada yaptığı konuşmada, "Ladinilik olmamalı yeni anayasada ve dindar bir anayasa olmalı" dedi. "YENİ ANAYASA ÖNCE İNSAN DEMELİDİR" TBMM Başkanı İsmail Kahraman, devlet ve millet kaynaşması gerektiğini vurgulayarak, "Önce insan. Yeni Anayasa önce insan demelidir. Devlet insanın hizmetinde, vatandaşının hizmetindeki bir örgüt olmalıdır. Bizde tersine, devleti koruyan, ferdi ise hizmet ettiren noktada olan anayasalar olmuştur" dedi. Anayasa kitapçığını gösteren Kahraman, "Bu Anayasa değişmeli. Bir başlangıç kısmı var; üzüyor beni. 34 tane 've', 22 tane 'virgül', 7 tane 'noktalı virgül', 7 'paragraf' ve 1 'nokta'. 2 sayfa süren bir başlangıç kısmı. Dünya anayasalarında böyle bir başlangıç yok. Lisanı da güzel değil. Birinci kısmında hürriyeti verir. Maddenin hemen ikinci kısmında 'ancak, şu kadar ki, fakat' diyerek hürriyeti geri alır. Niye? Çünkü bir darbe anayasasıdır. 61 de böyledir. 82 de böyledir" şeklinde konuştu. "LAİKLİK YENİ ANAYASADA OLMAMALIDIR" 1982 Anayasası'nın herhangi bir yerinde Allah lafzının geçmediğini belirten Kahraman, şöyle devam etti: "Ama Anayasa inanca göre tasnif edildiğinde, bu 82 Anayasası da, 61 Anayasası da dindar anayasalardır. Neden? Resmi tatiller, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı'dır. Din dersleri mecburidir ve inanca dayalı bir yapısı vardır. Yani seküler değildir, dindar anayasadır. Laiklik tarifi de ona göre olmalıdır. Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dünyada üç anayasada laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye'de var. Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım." "LADİNİLİK OLMAMALI YENİ ANAYASA'DA VE DİNDAR BİR ANAYASA OLMALI" Bazı ülkelerdeki anayasalarda dini ibarelerin bulunduğunu söyleyen ve örnekler gösteren Kahraman, "Peki niye biz Müslüman bir ülke olarak, dinden kendimizi arındırma, geri çekme durumunda olacağız? Niye? İslam İşbirliği Örgütü'ne kayıtlıyız, üyesiyiz, kurucusuyuz. İslam Kalkınma Bankası'nda varız. Bir İslam ülkesiyiz. Nedir yani? Neden? Ladinilik olmamalı yeni anayasada ve dindar bir anayasa olmalı" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Laiklik Açıklaması 02:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Laiklik Açıklaması 81 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmail Kahraman'ın laiklik açıklamasına ilişkin "Meclis Başkanımız kendi kanaatlerini ortaya koymuştur." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan'da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bir gazetecinin Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın açıklamalarını sorması üzerine, şunları söyledi;"Meclis Başkanımız kendi kanaatlerini ortaya koymuştur. Benim konudaki düşüncem zaten belli. Biz partimizin laiklik konusundaki anlayışını parti programımıza yerleştirdik. Mısır'da yaptığım konuşma bu konuda çok çok önemli. Devlet tüm inanç gruplarına, inançlarını yaşama hususunda eşit mesafededir. Laiklik budur."
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 03:29
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "15 Temmuz'da Türkiye Darbeden Değil, İşgalden Kurtuldu" 1 izlenme - 1 gün önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "15 Temmuz'da Türkiye darbeden değil, işgalden kurtuldu"KAYSERİ - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, "15 Temmuz'da Türkiye darbeden değil, işgalden kurtuldu" dedi.
TBMM Başkanı Kahraman: 03:31
TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz Darbe Teşebbüsü Değil, Türkiye'yi İşgal Teşebbüsüdür" 1 izlenme - 1 gün önce TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz darbe teşebbüsü değil, Türkiye'yi işgal teşebbüsüdür"KAYSERİ - Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kayseri'de bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Kayseri Valiliği ziyaretinde yaptığı konuşmada, "15 Temmuz darbe teşebbüsü değil,...
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 01:34
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "(Kütüphane'nin Yıkılacağı İddiası) Dünya Parlamentoları'nda... 19 izlenme - 4 ay önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "(Kütüphane'nin yıkılacağı iddiası) Dünya Parlamentoları'nda kütüphaneler harikadır.
İsmail Kahraman: Che Denen Eşkıya Benim Gencimin Yakasında Göğsünde Olamaz 04:49
İsmail Kahraman: Che Denen Eşkıya Benim Gencimin Yakasında Göğsünde Olamaz 54 izlenme - 11 ay önce Rize’de ilk kez gerçekleştirilen Fetih Kutlaması’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gençlere kendi tarihimizin öğretilip sevdirilmesi gerektiğini belirterek, Che’nin resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini söyledi ve "Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı." diye konuştu.
Meclis Başkanı Kahraman: 01:20
Meclis Başkanı Kahraman: "Artık Hayır Demek Evet Demek Serbest" 15 izlenme - 3 ay önce Meclis Başkanı Kahraman: "Artık Hayır demek evet demek serbest"ANKARA - Meclis Başkanı İsmail Kahraman gazetecilerin sorularını cevapladı.
TBMM Başkanı   İsmail  Kahraman Pakistan'da 01:35
TBMM Başkanı İsmail Kahraman Pakistan'da 51 izlenme - 1 yıl önce Kahraman'ın ziyaretinden görüntüler -Kahraman, Pakistan Anıtı ve Faysal Camisi'ni ziyaret etti TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Pakistan Anıtı ve Faysal Camisi'ni ziyaret etti.
TBMM Başkanı Kahraman, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (Keipa)'nın Yeni Binasını. 07:45
TBMM Başkanı Kahraman, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (Keipa)'nın Yeni Binasını. 2 izlenme - 3 hafta önce TBMM Başkanı Kahraman, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA)'nın Yeni Binasını AçtıİSTANBUL - TBMM Başkanı İsmail Kahraman Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA), Levent'teki yeni binasının açılışını yaptı.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Gençleri Kabul Etti 04:15
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Gençleri Kabul Etti 6 izlenme - 2 ay önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve gençleri kabul etti TBMM Başkanı İsmail Kahraman, " Biz büyük bir devletiz. Kuruluşumuz 1923'lerden çok ötelere gidiyor.
İsmail Kahraman Kimdir? 01:45
İsmail Kahraman Kimdir? 27 izlenme - 2 yıl önce İsmail Kahraman Biyografi, İsmail Kahraman Kim, İsmail Kahraman Kimdir, İsmail Kahraman Hayatı
TBMM Başkanı Kahraman, Milletvekillerine İftar Verdi 08:43
TBMM Başkanı Kahraman, Milletvekillerine İftar Verdi 3 izlenme - 1 ay önce TBMM Başkanı Kahraman, milletvekillerine iftar verdiANKARA - TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 16 Nisan'daki halkoylamasıyla birlikte yeni bir dönemin kapılarının aralandığına işaret ederek, "İstikrarsızlık ve müdahalelerin olmayacağı bir döneme başlangıç yaptık.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 03:41
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Türkiye'nin Güçlenmesini İstemeyen Bir Dış Dünya Var" 4 izlenme - 2 ay önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen bir dış dünya var" -" 15 Temmuz hain darbesi bir zavallı meczubun Dünya tarafından kullanılması neticesindeki o darbe teşebbüsünde çok üzülen ve bize hemen gelenler oldu.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 06:01
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Meclisi 7 Yıldızlı Yapacağız" 6 izlenme - 3 ay önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Meclisi 7 yıldızlı yapacağız" TBMM Başkanı Kahraman, restorasyonu tamamlanan Beykoz Mecidiye Kasrı'nı hizmete açtı Kahraman, "Fransa'da mahalli idareler ve belediyelerin brüt gelirlerinin yüzde 20'si kültüre aittir.
TBMM Başkanı  İsmail Kahraman, Atatürk Anıtı'na Çelenk Bıraktı 02:15
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Atatürk Anıtı'na Çelenk Bıraktı 24 izlenme - 1 yıl önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakması TBMM'nin açılışının 96. yıl dönümü Meclis Başkanı Kahraman, Meclis'teki Atatürk Anıtı'na kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bıraktı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 96. yıl dönümü dolayısıyla Meclis'teki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
TBMM Başkanı Kahraman, Gençlik Kuruluşları Birliği Sahuruna Katıldı 08:26
TBMM Başkanı Kahraman, Gençlik Kuruluşları Birliği Sahuruna Katıldı 2 izlenme - 1 ay önce TBMM Başkanı Kahraman, Gençlik Kuruluşları Birliği sahuruna katıldı TBMM Başkanı İsmail Kahraman, " İmam Hatipler olmasaydı, bu FETÖ denilen hain neticeye giderdi" - Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, "Gençlik tutkusu ülkeleri, şehirleri, insanları bir araya getirir"İSTANBUL - TBMM Başkanı...
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 07:47
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Büyük Bahtiyarlık İçerisindeyim, Hiçbir Parti Farkı Gözetmeden... 5 izlenme - 5 ay önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Büyük bahtiyarlık içerisindeyim, hiçbir parti farkı gözetmeden değerli arkadaşlarım sizler büyük alaka gösterdiniz.
Meclis'te Che Müdahalesi 08:46
Meclis'te Che Müdahalesi 11 izlenme - 11 ay önce İsmail Kahraman’ın Che Guevara'yı “Eşkıya” sözleriyle hedef almasının ardından TBMM Katip Üyesi CHP'li Ali Haydar Hakverdi'nin liselilerle yapmak istediği açıklamaya polisler müdahale etti. TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Che Guevara'yı “Eşkıya” sözleriyle hedef almasının ardından TBMM Katip Üyesi CHP'li Ali Haydar Hakverdi, TBMM'de 'Devrimci Liseliler' grubuyla basın açıklaması yapmak istedi. CHP'li Ali Haydar Hakverdi'ye polisler engel oldu. Meclis’e gelen Dev-Lisli öğrencilerle polis arasında arbede yaşandı.
TBMM Başkanı Kahraman Oyunu Ankara'da Kullandı 02:34
TBMM Başkanı Kahraman Oyunu Ankara'da Kullandı 4 izlenme - 3 ay önce TBMM Başkanı Kahraman oyunu Ankara'da kullandıANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, referandumda oyunu Çankaya İlkokulu'nda kullandı.
İsmail Kahraman'dan Che Guevara Açıklaması 03:56
İsmail Kahraman'dan Che Guevara Açıklaması 12 izlenme - 11 ay önce İsmail Kahraman: che denen eşkıya benim gencimin yakasında olamaz Rize’de ilk kez gerçekleştirilen fetih kutlamasında konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kahraman, Che Guevara için Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı.” diye konuştu. Rize Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez Rize’nin Fethi adı altında bir kutlama programı gerçekleştirildi. 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethine dayandırılarak düzenlenen kutlama programı Rize Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. İlki gerçekleştirilen kutlamaya katılım az olurken, tribünler boş kaldı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman'dan o tişörte sert tepki "İsmail Kahraman"Sen tarihin çöplüğünde yerini aldığında; Che hala yaşıyor olacak.. İsmail Kahraman 'Che' tişörtlerine tepkili 16 Şubat 1969 günü Dolmabahçe'de demirli 6. Filo gemilerine karşı namaz kılan korumalık yapan İsmail Kahraman, sen kim Che Guevara kim!