Hoşgeldiniz!

ismet özel

Mazhar Alanson - Mazot (İsmet Özel) 02:17
Mazhar Alanson - Mazot (İsmet Özel) 28.256 izlenme - 3 yıl önce Daha önce de İsmet Özel'in 'Milli Park' şiirini besteleyen Mazhar Alanson bu sefer de 'Mazot' ve 'Celladıma Gülümserken Çektirdiğim Son Resmin Arkasındaki Satırlar' isimli şiirlerini bestelemiş. Şiirlerden bazı bölümler: Mazot Ağlamadan dillerim dolaşmadan yumruğum çözülmeden gecenin karşısında şafaktan utanmayıp utandırmadan aşkı üzerime yüreğimden başka muska takmadan konuşmak istiyorum. Celladıma Gülümserken Çektirdiğim Son Resmin Arkasındaki Satırlar Haytanın biriyim ben, bunu bilsin insanlar ruhumun peşindedir zaptiyeler ve maliye kara ruhlu der bana görevini aksatmayan kim varsa laboratuvarda çalışanlara sorarsanız ruhum sahte evi Nepal'de kalmış Slovakyalı salyangozdur ruhum sınıfları doğrudan geçip gerçekleri gören gençlerin gözünde. Acaba kim bilen doğrusunu? Hatta ben kıyı bucak kaçıran ben ruhumu sanki ne anlıyorum? Ola ki şeytana satacak kadar bile bende ondan yok. Telaş içinde kendime bir devlet sırrı beğeniyorum çünkü bu, ruhum olmasa da saklanacak bir şeydir devlet sırrıyla birlikte insanın sinematografik bir hayatı olabilir o kibar çevrelerden gizli batakhanelere yolculuklar, lokantalar, kır gezmeleri ve sonunda estetik bir idam belki... Evet, evet ruhu olmak bütün bunları sağlayamaz insana.
Müslümanlar Teröristtir Diyen Hoca 00:52
Müslümanlar Teröristtir Diyen Hoca 3.051 izlenme - 11 ay önce İsmet Özel isimli zat, davet edildiği bir panelde müslümanların terörist olduğunu açıklayarak olmayanların da bu yolda ilerlemeleri gerektiğini öğütlüyor. İşin daha kötü kısmı ise onu alkışlayan bir salon dolusu insan.
İsmet Özel Münacaat 05:19
İsmet Özel Münacaat 8.595 izlenme - 4 yıl önce Bu Yasa Erdirdin Beni,gençtim Almadin Canimi ölmedim Genç Olarak ,ölmedim Beni Leylak büklümlerinin İçten Ve Disardan sarmaladigi Günlerde bir Zamandi heves Ettim Gölgemi Enginde Yatan o Berrak Sayfada Gezindirsem Diye ölmedim, Bir Gençlik Ölümü Sakli Kaldi Bende. vakti Vardiysa Askin,onu Beklemeliydi genç Olmak Yetmiyordu Fayrap Sevismek İçin halbuki Ask,baska Ne Olsundu Hayatin Mazereti demedim Dilimin Ucuna Gelen Her Ne İse vay Ki Gençtim ölümle Paslanmis Buldum Sesimi. hata Yapmak firsatini Adem’e Veren Sendin bilmedim Onun Talihinden Ne Kadar Düstü Bana gençtim Ve Ben Neden Hata Payi Yok Diyordum Hayatimda gergin Bedenim Topraga Binlerce Fiskini Saplar İdi haykirinca Çeviklik Katardim Gökyüzüne bir Düsü Düslere Dalmaksizin Kavrayarak bulutu Kapsayarak Açmadan Buluta İçtekini tanidim Ademoglu Kimin Nesiymis ter Döküp Soru Sormak Nereye Sürüklermis Kisiyi.
İsmet Özel - Sebeb-İ Telif 03:33
İsmet Özel - Sebeb-İ Telif 8.436 izlenme - 5 yıl önce İsmet Özel - Sebeb-i Telif - (alisayar) "Başkalarının aşkıyla başlıyor hayatımız / ve devam ediyor başkalarının hınçlarıyla."
1994: MFÖ - Müzikli Hatıralar - İsmet Özel, Hasan Kaçan 40:49
1994: MFÖ - Müzikli Hatıralar - İsmet Özel, Hasan Kaçan 1.128 izlenme - 1 yıl önce Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'un sunuculuğunu yaptığı programın 20. bölümünde; İsmet Özel ve Hasan Kaçan konuk olarak edilmektedir.
İsmet Özel - Münacaat 06:59
İsmet Özel - Münacaat 4.250 izlenme - 4 yıl önce İsmet Özel - Münacaat Şiiri Bu Yaşa Erdirdin Beni,gençtim Almadın Canımı Ölmedim Genç Olarak ,ölmedim Beni Leylak Büklümlerinin İçten Ve Dışardan Sarmaladığı...
İsmet Özel - Türklük ve Müslümanlık Üzerine 09:11
İsmet Özel - Türklük ve Müslümanlık Üzerine 2.176 izlenme - 2 yıl önce Değerli alkışlarlayaşıyorum.com üyeleri;gelin sizi bu yıldan 23 Aralık 2009 yılına götüreyim.sebepten itibari ile ülkemizin aydınlarının türklük ve müslümanlık üzerine bir sentez çalışması ve anti-tezlerin yaklaşımını neredeyse bir eliyle öte iten İsmet Özel ve Ahmet Turan Alkan'ın, seneler geçse dahi sorunların geçmeyeceğini bize kadraj altından sergiliyor.Meseleyi anlamak değil meselenin varlığını ölçmek bizim için asıl değer olacak.Bizler:Halk
İsmet Özel, Ataol Behramoğlu ve Kemal Sayar - Muhabbet 01:00:27
İsmet Özel, Ataol Behramoğlu ve Kemal Sayar - Muhabbet 834 izlenme - 8 ay önce Ülkemizin edebiyat alanında önemli yapıtları olan şair ve düşünürlerinin bir arada olduğu nostaljik görüntüler. Üstadlara saygılarımı sunuyorum.
İsmet Özel - Amentü 01:33
İsmet Özel - Amentü 4.078 izlenme - 5 yıl önce Arka plandaki müzik : Le Trio Joubran - Masar İsmet Özel - Amentü - (alisayar) Yakın tarih kitabı okunmaz bizim memlekette. En azından bu şiiri okuyun ve o dönemde neler olduğunu anlamaya çalışın
Ölüm Üzerine ya da Hayatı Veresiye Yaşamamak - İsmet Özel 02:50
Ölüm Üzerine ya da Hayatı Veresiye Yaşamamak - İsmet Özel 1.435 izlenme - 1 yıl önce TRT 2'nin TRT 2 olduğu zamanlardan kalma Nuriye Akman'ın İnci Avcısı programından İsmet Özel'in "Ölüm" Üzerine düşünceleri, "Hayatı Veresiye Yaşamamak," "Ölmeden Önce Ölmek..."
İsmet Özel - Çözüm Süreci ve Sonuçları 06:52
İsmet Özel - Çözüm Süreci ve Sonuçları 2.162 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde artık çok ender rastlanan aydınlardan şair/yazar İsmet Özel'in barış/çözüm süreci hakkındaki yorumu. Kendisi anaakım televizyon kanallarının programlarında illallah dediğinden beri derneği dolayısıyla konuşma yapmak için gittiği birkaç yerel televizyona katılmış. Programların tamamı youtube'dan seyredilebilir.
İsmet Özel - Dişlerimiz Arasındaki Ceset 02:06
İsmet Özel - Dişlerimiz Arasındaki Ceset 3.707 izlenme - 5 yıl önce İsmet Özel - Dişlerimiz Arasındaki Ceset - (alisayar)
MFÖ Ağlamadan Şarkısını İsmet Özel'e Söylüyor - Müzikli Hatıralar 03:42
MFÖ Ağlamadan Şarkısını İsmet Özel'e Söylüyor - Müzikli Hatıralar 486 izlenme - 7 ay önce MFÖ'nün sunduğu, İsmet Özel ve Hasan Kaçan'ın konuk olduğu bir Müzikli Hatıralar programında grup İsmet Özel'in birkaç şiirinin derlenmesiyle çıkmış olan Ağlamadan şarkısını ilk defa söylüyor. Programın tamamını trtarsiv.com'da bulabilirsiniz. MFÖ'nün başka bir İsmet Özel şiirleri derlemesi olan Milli Park'ı da tavsiye ederim. Sevgilerimle.
ismet özel karli bir gece vakti bir dostu uyandirmak 02:58
ismet özel karli bir gece vakti bir dostu uyandirmak 2.598 izlenme - 6 yıl önce
İsmet Özel -  Bir Yusuf Masalı - 02 - Naat 04:36
İsmet Özel - Bir Yusuf Masalı - 02 - Naat 2.160 izlenme - 5 yıl önce İsmet Özel - Bir Yusuf Masalı - 02 - Naat - (alisayar)
ismet özel mazot 03:21
ismet özel mazot 2.001 izlenme - 6 yıl önce
İsmet Özel -Yorgun 01:11
İsmet Özel -Yorgun 2.065 izlenme - 5 yıl önce İsmet Özel -Yorgun - (alisayar) Üstadın "Yorgun" adlı şiiri. Ölülerin serinliğe ve ölüme yakıştıramadıklarına...
Sebeb-İ Telif 03:33
Sebeb-İ Telif 2.604 izlenme - 9 yıl önce
İstiklal Marşı Rezaleti 4 - İlahi Formunda İstiklal Marşı Okumak 05:10
İstiklal Marşı Rezaleti 4 - İlahi Formunda İstiklal Marşı Okumak 1.077 izlenme - 3 yıl önce Şairlik kariyerine en sonunda "Türk-İslamcı" olarak devam eden İsmet Özel, Samsun Çarşamba'da katıldığı kitap fuarında İstiklal Marşı'nı "ilahi" formunda yeniden yorumladı. (Açıklama alıntıdır) Değiştirmediğiniz bi bu kalmıştı. Götüm gibi olmuş (Bu açıklama alıntı değildir)
İsmet Özel - Yıkılma Sakın 03:00
İsmet Özel - Yıkılma Sakın 1.012 izlenme - 3 yıl önce İsmet Özel - Yıkılma Sakın Şiir (Şarkı) Sözleri: Yıkılma Sakın Sana durlanmış kelimeler getireceğim pörsümüş bir dünyayı kahreden kelimeler kelimeler, bazısı tüyden bazısı demir seni çünkü dik tutacak bilirim kabzenin, çekicin ve divitin tutulduğu yerden parlayan şiir. Zorlu bir kış geçirdim, seninki gibi neftî acıktım, bitlendim, bir yerlerim sancıdı sökmedi ama hoyrat kuralları faşizmin çünkü kalbim aşktan çatlayıp yarılırdı. Her sabah çarpışarak çekilirdi karanlık alnacımdan acılar bile duymadım kof yürekler önünde beynim her sabah devrimcinin beyniydi ayaklarım donukladı gelgelelim sağlığın yerinde mi? Yaraların kabuğu kolayca kaldırılıyor halkın doğurgan dünyasına dalmakla onların güneşe çarpan sesini anlamayan dört duvarın, tel örgünün, meşhur yasakların sahipleri seyir bile edemezken içimizdeki şenliği yılgı yanımıza yanaşmazken bizi kıvıl kıvıl bekliyorken hayat yıkılmak elinde mi? Boşuna mı sokuldu bankalara petrol borularına kundak kurşun işçinin böğrünü boşuna mı örseledi varsın zındanların uğultusu vursun kulaklarımıza yaşamak bizimçün dokunaklı bir şarkı değil ki. Bu yürek gökle barışkın yaşamaya alışmış bir kere ve inatla çevrilmiş toprağın çılgarına yazık ki uzaktır kuşları, sokaklarıyla bizim olan şehir ama ancak laneti hırsla tırpanlayamamak koyuyor insana öpüşler, yatağa birden yuvarlanışlar sevgiyle hatırlansa bile hatta. Köpüren, köpürtücü bir hayatın nadasıdır kardeşim bütün devrimcilerin çektikleri biliriz dünyadaki yorgunluk habire mızraklanır dağlarda gürbüz bir ölümdür bizim arkadaşlarınki pusmuş bir şahanız şimdilik, ne kadar şahan olsak ama budandıkça fışkıranda bizleriz ölüyoruz, demek ki yaşanılacak... İsmet Özel
ismet özel - sebeb-i telif 03:33
ismet özel - sebeb-i telif 1.477 izlenme - 6 yıl önce
İsmet Özel - Şiir Nedir? 02:05
İsmet Özel - Şiir Nedir? 489 izlenme - 3 yıl önce Bana göre Türkiye'nin yaşayan en iyi şairlerinden biridir. Hatta bana göre en iyisidir. İdeolojisini seversiniz ya da sevmezsiniz bu sizin bileceğiniz iştir ama efsane şairdir. Bu videoda İsmet Özel şiir nedir sorusuna cevap veriyor. En sevdiğim 2 şiiri; Sebebi Telif ve Münacaat'tır.
İsmet Özel - Münacaat 05:19
İsmet Özel - Münacaat 763 izlenme - 3 yıl önce İsmet Özel'in harikulade şiirlerinden münacaatın Onur Ünlü'nün polis filmi görüntüleri ve le trio Joubran'ın masar müziği ile birleşmiş hali.
İsmet Özel - Amentü (Tüm Şiir) 07:54
İsmet Özel - Amentü (Tüm Şiir) 639 izlenme - 3 yıl önce Arka plandaki müzik : Le Trio Joubran - Masar Şiir (Şarkı) Sözleri: İnsan eşref-i mahlûkattır derdi babam bu sözün sözler içinde bir yeri vardı ama bir eylül günü bilek damarlarımı kestiğim zaman bu söz asıl anlamını kavradı geçti çıvgınların, çıbanların, reklamların arasından geçti tarih denilen tamahkâr tüccarı kararmış rakamların yarıklarından sızarak bu söz yüreğime kadar alçaldı damar kesildi, kandır akacak ama kan kesilince damardan sıcak sımsıcak kelimeler boşandı aşk için karnıma ve göğsüme ölüm için yüreğime sürdüğüm eczâ uçtu birden aşk ve ölüm bana yeniden su ve ateş ve toprak yeniden yorumlandı. Dilce susup bedence konuşulan bir çağda biliyorum kolay anlaşılmayacak kanatları kara fücur çiçekleri açmış olan dünyanın yanık yağda boğulan yapıların arasında delirmek hakkını elde bulundurmak rahma çağdaş terimlerle yanaşmak için bana deha değil belgeler gerekli kanıtlar, ifadeler, resmi mühür ve imza gençken peşpeşe kaç gece yıllarca acıyan, yumuşak yerlerime yaslanıp uçardım bilmezdim neden bazı saatler alaturka vakitlere ayarlı neden karpuz sergilerinde lüküs yanar yazgı desem kötü bir şey dokunmuş olurdu sanki dudaklarıma Tokat aklıma bile gelmezdi babam onbeşli olmasa. Meyan kökü kazarmış babam kırlarda ben o yaşta koltuğumda kitaplar işaret parmağımda zincir, cebimde sedef çakı cebimde kırlangıçlar çılgınlık sayfaları kafamda yasak düşünceler, Gide mesela. Kar yağarken kirlenen bir şeydi benim yüzüm her sevinç nöbetinde kusmak sunuldu bana gecenin anlamı tıkansın diye ıslık çalar resimli bir kitaptan çalardım hayatımı oysa hergün merkep kiralayıp da kazılan kökleri Forbes firmasına satan babamdı. Budur işte bir daha korkmamak için korkmaz görünen korku işte şehirleri bayındır gösteren yalan işte mevsimlerin değiştiği yerde buharlaşan kelepçeler, sürgünler, gençlik acılarıyla güç bela kurduğum cümle işte bu; ten kaygusu yüklü ağır bir haç taşımaktan tenimin olanca ağırlığı yok oldu. Solgun evler, ölü bir dağ, iyice solmuş dudak bile bir bir çınlayan ihtilal haberidir ve gecenin gümüş ipliklerden işlenmiş oluşu nisan ayları gelince vücudu hafifletir şahlanan grevler içinde kahkahalarım küstah bakışlarım beyaz bulutlara karşı obur marşlara ayarlanmak hevesindeki sesim gider şehre ve şaraba yaltaklanarak biraz ağlayabilmek için fotoğraflar çektirir babam seferberlikte mekkâredir. İnsanın gölgesiyle tanımlandığı bir çağda marşlara düşer belki birkaç şey açıklamak belki ruhların gölgesi düşer de marşlara mümkün olur babamı varlık sancısıyla çağırmak: Ezan sesi duyulmuyor Haç dikilmiş minbere Kâfir Yunan bayrak asmış Camilere, her yere Öyle ise gel kardeşim Hep verelim elele Patlatalım bombaları Çanlar sussun her yerde Çanlar sustu ve fakat binlerce yılın yabancısı bir ses değdi minarelere:Tanrı uludur Tanrı uludur polistir babam Cumhuriyetin bir kuludur bense anlamış değilim böyle maceralardan ne Godiva geçer yoldan, ne bir kimse kör olur yalnız coşkunluğu karşısında içlendiğim şadırvan nüfus cüzdanımda tuhaf ekmek damgası durur benim işim bulutlar arşınlamak gün boyu etin ıslak tadına doğru yavaş yavaş uyanmak çocuk kemiklerinden yelkenler yapıp hırsız cenazelerine bine bine temiz döşeklerin ürpertisinden çeşme korkak dualarından cibinlikler kurarak dokunduğum banknotlardan tiksinmeyi itiraz nakışsız yaşamakları silâhlanmak sanarak çıkardım boğaza tıkanan lokmanın hartasını çıkınımda güneşler halka dağıtmak için halkı suvarmak bin saçlarımda bin ırmak ıhtırdım caddeleri meğer ki mezarlarmış hazırmış zaten duvar sıkılmış bir yumruğa fly Pan-Am drink Coca-Cola Tutun ve yüzleştirin hayatları biri kör batakların çırpınışında kutsal biri serkeş ama oldukça da haklı. Ölümler ölümlere ulanmakta ustadır hayatsa bir başka hayata karşı. Orada aşk ve çocuk birbirine katışmaz nasıl katışmıyorsa başaklara ağustos sıcağı kendi tehlikesi peşinden gider insan putların dahi damarından aktığı güne kadar sürdürür yorucu kovalamacayı. Hanidir görklü dünya dünyalar içre doğan? Nerde, hangi yöremizde zihnin tunç surlardan berkitilmiş ülkesi ağzı bayat suyla çalkanmış çocuğa rahim olan parti broşürleri yoksa kafiyeler mi? Hangi cisimdir açıkça bilmek isterim takvim yapraklarının arasını dolduran nedir o katı şey ki gücü gönlün dağdağasını durultacak? Hayat dört şeyle kaimdir, derdi babam su ve ateş ve toprak. Ve rüzgâr. ona kendimi sonradan ben ekledim pişirilmiş çamurun zifiri korkusunu ham yüreğin pütürlerini geçtim gövdemi alemlere zerkederek varoldum kayrasıyla Varedenin eşref-i mahlûkat nedir bildim. (1974) İsmet Özel
İsmet Özel 00:33
İsmet Özel "Müslümanlar Teröristtir" 120 izlenme - 10 ay önce İsmet Özel Diyor ki: "Dini fantezi değil bu, SAVAŞ! Müslüman olmayan herkes korksun!! Müslüman Teröristtir, Müslümanın ilk vazifesi Terörist olmaktır!!!" diyen ve salondaki herkesin alkışladığı şahsiyet
Fevkalâde Memnunum Dünyaya Geldiğime - Nazım Hikmet (Seslendiren İsmet Özel) 02:20
Fevkalâde Memnunum Dünyaya Geldiğime - Nazım Hikmet (Seslendiren İsmet Özel) 757 izlenme - 5 yıl önce Fevkalâde Memnunum Dünyaya Geldiğime - Nazım Hikmet (Seslendiren İsmet Özel) - (alisayar)
İsmet Özel Çok Güzel Şiir 02:35
İsmet Özel Çok Güzel Şiir 619 izlenme - 6 yıl önce
İsmet Özel - Celladıma Gülümserken Çektirdiğim Son Resmin Arkasındaki Satırlar 04:50
İsmet Özel - Celladıma Gülümserken Çektirdiğim Son Resmin Arkasındaki Satırlar 458 izlenme - 3 yıl önce İsmet Özel - Celladıma Gülümserken Çektirdiğim Son Resmin Arkasındaki Satırlar Şiir (Şarkı) Sözleri : Ben İsmet Özel, şair, kırk yaşında. Her şey ben yaşarken oldu, bunu bilsin insanlar ben yaşarken koptu tufan ben yaşarken yeni baştan yaratıldı kainat her şeyi gördüm içim rahat gök yarıldı, çamura can verildi linç edilmem için artık bütün deliller elde kazandım nefretini fahişelerin lanet ediyor bana bakireler de. Sözlerim var köprüleri geçirmez kimseyi ateşten korumaz kelimelerim kılıçsızım, saygım kalmadı buğday saplarına uçtum ama uçuşum radarlarla izlendi gayret ettim ve sövdüm bu da geçti polis kayıtlarına. Haytanın biriyim ben, bunu bilsin insanlar ruhumun peşindedir zaptiyeler ve maliye kara ruhlu der bana görevini aksatmayan kim varsa laboratuvarda çalışanlara sorarsanız ruhum sahte evi Nepal'de kalmış Slovakyalı salyangozdur ruhum sınıfları doğrudan geçip gerçekleri gören gençlerin gözünde. Acaba kim bilen doğrusunu? Hatta ben kıyı bucak kaçıran ben ruhumu sanki ne anlıyorum? Ola ki şeytana satacak kadar bile bende ondan yok. Telaş içinde kendime bir devlet sırrı beğeniyorum çünkü bu, ruhum olmasa da saklanacak bir şeydir devlet sırrıyla birlikte insanın sinematografik bir hayatı olabilir o kibar çevrelerden gizli batakhanelere yolculuklar, lokantalar, kır gezmeleri ve sonunda estetik bir idam belki... Evet, evet ruhu olmak bütün bunları sağlayamaz insana. Doğruysa bu yargı bu sonuç bu çıkarsama neden peki her şeyi bulandırıyor ertelenen bir konferans geç kalkan bir otobüs? Milli şefin treni niçin beyaz? Ruslar neden yürüyorlar Berlin'e? Ne saçma! Ne budalaca! Dört İncil'den Yuhanna'yı tercih edişim niye? Ben oysa herkes gibi herkesin ortasında burada, bu istasyonda, bu siyah paltolu casusun eşliğinde en okunaklı çehremle bekliyorum oyundan çıkmıyorum korkuyorum sıram geçer biletim yanar diye önümde bir yığın açalya bir sürü çarkıfelek gergin çenekli cesetleriyle önümde binlerce çiçek korkuyorum sıra sende sen de başla ve bitir diyecek. Yo, hayır yapamaz bunu, yapmasın bana dünya söyleyin aynada iskeletini görmeye kadar varan kaç kaç kişi var şunun şurasında? Gelin bir pazarlık yapalım sizinle ey insanlar! Bana kötü bana terkettiğiniz düşünceleri verin o vazgeçtiğiniz günler, eski yanlışlarınız ah, ne aptalmışım dediğiniz zamanlar onları verin, yakınmalarınızı artık gülmeye değer bulmadığınız şakalar ben aştım onları dediğiniz ne varsa bunda üzülecek ne var dediğiniz neyse onlar boşa çıkmış çabalar, bozuk niyetleriniz içinizde kırık dökük, yoksul, yabansı verin bana verin taammüden işlediğiniz suçları da. Bedelinde biliyorum size çek yazmam yakışık almaz bunca kaybolmuş talan parayla ölçülür mü ya? Bakın ben, birçok tuhaf marifetimin yanısıra ilginç ödeme yolları bulabilen biriyim üstüme yoktur ödeme hususunda sözün gelişi üyesi olduğunuz dernek toplantısında bir söyleve ne dersiniz? Bir söylev: Büyük İnsanlık İdeali hakkında! Yahut adınıza bir çekiliş düzenleyebilirim kazanana vertigolar, nostaljiler karasevdalar çıkar. Yapılsın adil pazarlık yapılsın yapılacaksa işte koydum işlemeyi düşündüğüm suçları sizin geçmiş hatalarınız karşısına. Ne yapsam döl saçan her rüzgarın vebası bende kalacak varsın bende biriksin durgun suyun sayhası yumuşatmayı bilen ateş öğüt sahibi toprak nasıl olsa geri verecek benim kılıcımı. İsmet Özel
İsmet Özel - Akdeniz'in Ufka Doğru Mora Çalan Mavisi 03:21
İsmet Özel - Akdeniz'in Ufka Doğru Mora Çalan Mavisi 523 izlenme - 5 yıl önce İsmet Özel - Akdeniz'in Ufka Doğru Mora Çalan Mavisi - (alisayar)
İsmet Özel - Amentü (Kendi Sesinden) (1974) 07:54
İsmet Özel - Amentü (Kendi Sesinden) (1974) 237 izlenme - 3 yıl önce Amentu İnsan eşref-i mahlûkattır derdi babam bu sözün sözler içinde bir yeri vardı ama bir eylül günü bilek damarlarımı kestiğim zaman bu söz asıl anlamını kavradı geçti çıvgınların, çıbanların, reklamların arasından geçti tarih denilen tamahkâr tüccarı kararmış rakamların yarıklarından sızarak bu söz yüreğime kadar alçaldı damar kesildi, kandır akacak ama kan kesilince damardan sıcak sımsıcak kelimeler boşandı aşk için karnıma ve göğsüme ölüm için yüreğime sürdüğüm eczâ uçtu birden aşk ve ölüm bana yeniden su ve ateş ve toprak yeniden yorumlandı. Dilce susup bedence konuşulan bir çağda biliyorum kolay anlaşılmayacak kanatları kara fücur çiçekleri açmış olan dünyanın yanık yağda boğulan yapıların arasında delirmek hakkını elde bulundurmak rahma çağdaş terimlerle yanaşmak için bana deha değil belgeler gerekli kanıtlar, ifadeler, resmi mühür ve imza gençken peşpeşe kaç gece yıllarca acıyan, yumuşak yerlerime yaslanıp uçardım bilmezdim neden bazı saatler alaturka vakitlere ayarlı neden karpuz sergilerinde lüküs yanar yazgı desem kötü bir şey dokunmuş olurdu sanki dudaklarıma Tokat aklıma bile gelmezdi babam onbeşli olmasa. ................. (1974) İsmet Özel