Hoşgeldiniz!

israil ordusu

İsrail Ordusu - Kadın Asker Dansı 00:32
İsrail Ordusu - Kadın Asker Dansı 287.163 izlenme - 5 yıl önce İsrail Ordusunda “Çıplak Asker” Skandallarının Arkası Kesilmiyor. Bazı Kadın Askerlerin Geçen Hafta Facebook’ta Yarı Çıplak Fotoğraflarını Yayınlamasının Ardından Bu Kez De ‘g-String’li Acemi Kadın Askerlerin Ellerinde Tüfekleriyle Dans Ettikleri Video Ses Getirdi.
Türk Ordusu Ws İsrail Ordusu Sezer 04:10
Türk Ordusu Ws İsrail Ordusu Sezer 2.490 izlenme - 5 yıl önce https://www.facebook.com/TurkiyeAzerbaycanOrdulariVeSavunmaSanayisi
israil’in inmesi gereken yer - candirgen 00:41
israil’in inmesi gereken yer - candirgen 1.001 izlenme - 8 yıl önce israil’in inmesi gereken yer - israile en güzel yanıt http://candirgen.
Merkava Mk 4 Tankı 04:21
Merkava Mk 4 Tankı 274 izlenme - 3 yıl önce İsrail tarafından İsrail Ordusu için üretilen bir dizi ana muharebe tankının sınıf adıdır. Dört modelden oluşan tankın en yeni modeli Merkava IV dür. Ne kadar üretildikleri bilinmese de dört modelden toplam 2.500-3.000 tank üretildiği sanılmaktadır. İbranice'de adı "savaş arabası" anlamına gelmektedir. Tankın motor bloğu, mayın saldırılarına karşı korumak için ön kısımda bulunmaktadır. Bu şekilde ayrıca tanksavarlar için daha fazla zırh elde edilmiştir. Tankın motoru hariç (Alman yapımı MTU motor) çok büyük oranda İsrail yapımıdır. Tankta oluşabilecek bir yangının yayılmasını engellemek için hidrolik sistemler yerine elektrikli sistemler kullanılmıştır. İsrail çölleri için tasarlandığından, bir yerden bir yere havadan taşınmak için oldukça ağırdır. Ağırlığı 70 tondan fazladır. Bağımsız amortisör sistemi engebeli arazide ya da derin çukurların üzerinde diğer tanklara göre oldukça fazla hız ve manevra avantajı sağlar. İsrail dışında kullanan ülke yoktur. Tanklara karşı en etkin silahlardan biride, zırha temas ile birlikte yüksek hızla reaksiyona giren ve 4000 ° dereceye kadar ısı oluştup zırhı sıvı haline getirip delen plastik anti tank mühimmatlarıdır. Bu mühimmatlar oluşturdukları yüksek ısı ile hem zırhı delmekte hem de tank personelinin yaşam alanınının sıcaklığını da yüksek seviyelere çıkartarak, personeli saf dışı bırakmaktadır. Merkava, bu türden füze, roket ve benzeri şekilde kullanılabilinen, plastik anti tank mühimmatlarına karşı zırh koruması en iyi olan tanktır.İsrailli bilim adamları, Merkavanın zırhının yapıldığı metalin ergiriğine, zaafiyet oluşturmayacak şekilde seramik takviye etmişler ve Merkava'nın zırhını yüksek ısıya dirençli hale getirebilmişlerdir. Ayrıca Merkavalarda trophy diye adlandırılan füze/roket saptarıcı sistemler vardır Bu sistem meskun mahal içinde isabet almasını minimize etmek için tasarlanmıştır.Rus tanklarında sadece muadili olan sisteme rastlanmaktadır. Ülke İsrail Tipi / Görev türü Ana Muharebe Tankı Kökeni / Menşei Üretici MANTAK(Merkava Tank Bürosu),IDF Ordnance Tasarımcı MANTAK(Merkava Tank Bürosu) Prototip Kullanıldığı Savaşlar Lübnan İç Savaşı,Güney Lübnan Savaşı,Birinci ve İkinci İntifada,2006 Lübnan İsrail Krizi,Gazze Savaşı (2007), Hizmete Giriş 1977 Hizmetten Çıkış aktif hizmette Durumu Başlıca Kullanıcılar İsrail Diğer Kullanıcılar yok Üretim Dönemi Üretim Sayısı Mk1 250,Mk2 580,Mk3 780,Mk4 320+300 Teknik Özellikler Tasarım Maliyeti Birim Maliyeti Taban Tasarım Değişimleri / Türevleri mk1,mk2,mk3,mk4 Mürettebat 4 Uzunluk Yükseklik Genişlik Tekerlek / Palet Açıklığı Boş Ağırlık Yüklü Ağırlık Azami Hız Harekat Menzili Depo Kapasitesi Motor Motor Gücü Güç / Ağırlık Oranı Süspansiyon Donanımı Zırhı Mk1,Mk2 çelik RHA,Mk3 modüler kompozit zırh,Mk4 Seramik çelik nikel kaplı kompozit bez matrisi. Ana Silahı mk3,mk4 120mm IMI yivsiz topu,mk1,mk2 L7 topu
İsrail Gazze Şeridi'ne Böyle Girdi 01:20
İsrail Gazze Şeridi'ne Böyle Girdi 124 izlenme - 4 yıl önce İsrail ordusu 11 Filistinlinin hayatını kaybettiği kara operasyonuna ilişkin ilk görüntüleri yayınladı.