Hoşgeldiniz!

İstanbul Aydın Üniversitesi Videoları İzle

Söz Kampüste - İstanbul Aydın Üniversitesi 02:33
Söz Kampüste - İstanbul Aydın Üniversitesi 298 izlenme - 2 yıl önce " Söz Kampüste " programı İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan öğrencilerin isteklerini, dileklerini ve şikayetlerini dile getirdikleri bir platformdur. Yeterli ekipman desteğini "özel okul"umuzdan alamadığımız için böyle bir şey hazırlamaya karar verdik.
Diş İpi Kullanımı Nasıl Olmalıdır? 04:03
Diş İpi Kullanımı Nasıl Olmalıdır? 191 izlenme - 3 yıl önce • Diş ipi kullanımı fırçalamadan sonra yapılmalıdır. • Diş ipi her iki elimizin işaret parmağına dolanarak ve başparmağımızın yardımıyla kullanılır. • Diş ipini dişlerinizin arasından yavaş hareketlerle ve kontrollü olarak geçirin. • Dişetini yaralayacak sert ve ani hareketlerden kaçının. • Diş ipini her dişin çevresinde c harfi çizecek şekilde ileri-geri yukarı-aşağı hareket ettirerek ara yüzü temizleyin. • Aynı işlemi her dişinizde tekrar ederek tüm dişlerinizi tam olarak yemizleyin. • Bu şekilde kullanamayan hastalarda sapan şeklinde alt ve üst çeneye uygun olarak açılandırılmış bir taşıyıcı üzerine sabitlenmiş diş ipi ihtiva eden hazır araçlar kullanılabilir.
Gökhan Türkmen (İstanbul Aydın Üniversitesi) Konser 02:10
Gökhan Türkmen (İstanbul Aydın Üniversitesi) Konser 145 izlenme - 3 yıl önce Gökhan Türkmen (İstanbul Aydın Üniversitesi) Konser (Ekim) 2014
İstanbul Aydın Üniversitesi - Happy 04:31
İstanbul Aydın Üniversitesi - Happy 158 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Aydın Üniversitesi'de bu furyaya katılmış ve ortaya böyle birşey çıkmış.Ayrıca videoda Fatih Portakal ve üniversitenin sahibi Mustafa AYDIN'da dans ediyor. Not:Burada okuduğuma utandım.
İstanbul Aydın Üniversitesi 01:33
İstanbul Aydın Üniversitesi 110 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Aydın Üniversitesi
Beyazlatma 00:54
Beyazlatma 148 izlenme - 3 yıl önce Diş beyazlatma için 2 yöntem uygulanabilir. Bunlardan biri klinikte hekim tarafından hastaya uygulanan ve yaklaşık 1 saat süren özel kimyasal ajanların ve farklı dalga boylarındaki ışık cihazlarının kullanıldığı ofis tipi beyazlatmadır. Diğeri ise, hekimin hastanın dişlerinden ölçü alarak kişiye özel ince bir plak oluşturup, hekimin direktifleri doğrultusunda hastanın kendi kendisine bu plaklara beyazlatma ajanları koyarak (evde- home bleaching) uygulayabileceği beyazlatma türüdür.
Ağız Hijyeni Nasıl Sağlanır? 02:58
Ağız Hijyeni Nasıl Sağlanır? 116 izlenme - 3 yıl önce Dişlerin iç, dış ve çiğneme yüzeylerinden bakteri plağını ve yiyecek artıklarını uzaklaştırmanın en etkili yolu dişlerin doğru fırçalanmasıdır. Çürük ve dişeti hastalığı oluşumunun engellenmesi sürekli ve iyi bir ağız bakımı ile mümkündür: • Dişlerinizi sabah kahvaltıdan sonra ve akşam uyumadan önce olmak üzere iki defa, tavsiye edilen diş fırçalama tekniği ile en az üç dakika fırçalayın. • Diş fırçanızın ulaşamadığı bölgelerdeki ve diş aralarındaki bakteri plağını diş ipi veya diş arası temizleyicilerle iyice temizleyin. • Florlu bir diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın. • Sağlıklı ve dengeli beslenin. • En az 6 ayda bir olmak üzere düzenli olarak diş hekiminize muayene olun.
Başarıya Doğru - 14 Temmuz 2016 45:58
Başarıya Doğru - 14 Temmuz 2016 47 izlenme - 9 ay önce Tercih yaparken nelere dikkat edilmeli? Başarıya Doğru'da Sait Gürsoy'un konukları Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, Üniversite Tercih Merkezi Direktörü Burak Kılanç, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve aynı üniversiteden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Tekinsoy'du.
İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Ödülleri - En İyi Müzik Ödülü 00:37
İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Ödülleri - En İyi Müzik Ödülü 107 izlenme - 4 yıl önce İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Ödülleri - En İyi Müzik Ödülü
Gülümse Kaderine -  ( KISA FİLİM ) 07:01
Gülümse Kaderine - ( KISA FİLİM ) 38 izlenme - 1 yıl önce İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık Bölümü Öğrencilerinden Bir KISA FİLİM Çalışması . " GÜLÜMSE KADERİNE " SENARYO : UĞUR ÖZKALAYCI DİYALOK KURGU : HERKES OYUNCULAR : UĞUR ÖZKALAYCI HAMZA DEMİR ,İSA ÇAKMAK,UFUK ARSLAN, SUAT TARHAN , KLİP YÖNETMENİ : HERKES " SİZ YAŞADIGINIZ HAYATI BELKİ BEYENMEZSİNİZ AMA" ( BELKİDE SENİN KADERİN EN İYİSİDİR ) ?
Doğru Diş Fırçalama Uygulanmaz Dişler Zarar Görür Mü? 02:03
Doğru Diş Fırçalama Uygulanmaz Dişler Zarar Görür Mü? 61 izlenme - 3 yıl önce * Diş fırçalarken ağzın her bölgesine ulaşabilen küçük başlı, düz yüzeyli ve kılları yuvarlatılmış fırçalar tercih edilmelidir. * Fırça sapı düz olmalı ve avuç içinin kavrayabileceği uzunlukta olmalıdır * Fırça kılları naylon ve yumuşak olmalıdır. Renkli kıllar ve farklı yönlerdeki kılların varlığı fırçanın etkinliğini düşünüldüğü kadar arttırmamaktadır. * Kılları yıpranmış ve dökülmüş fırça kullanılmamalıdır. Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir. * Hangi diş macununu kullanırsanız kullanın ya da hangi ağız gargarasını kullanırsanız kullanın diş fırçası ve dişipi - dişarası fırçasını düzgünce kullanmıyorsanız dişleriniz çürür ve dişeti hastalıkları oluşur. Asıl olan diş fırçalamak ve dişipi – dişarası fırçası kullanmaktır. * Diş fırçalarken dişlere fazla bastırmadan dişler fırçalanmalıdır. Özellikle daha iyi temizlendiği düşüncesi ile fazla bastırarak ileri geri diş fırçalayanlarda uzun yıllar sonra derin diş aşınmaları (abrazyon) görülmektedir.
Ece Temelkuran'dan Demet Akalın'a Şok Sözler! 01:00
Ece Temelkuran'dan Demet Akalın'a Şok Sözler! 81 izlenme - 4 yıl önce Demet Akalın, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Türkan şarkısıyla yılın en iyi şarkısı ödülünü aldı. Salon Türkan’la inledi, yıkıldı. Akalın ödülünü aldıktan sonra Yılın en iyi yazarı seçilen Ece Temelkuran sahneye çıktı. Temelkuran, ödülü alırken kendisinden önce sahneye çıkan Akalın için ’’Umarım bana oy verenler Demet Akalın’a oy verenlerle aynı kişiler değildir’’ dedi. Bu sözler üzerine salon buz kesti. Demet Akalın ise ödülünü alıp. çoktan salonu terketmişti. Ece Temelkuran’ın bu sözlerinden sonra Demet Akalın’ın ne diyeceği merak konusu..
Gülüş Tasarımı Nedir? 03:51
Gülüş Tasarımı Nedir? 51 izlenme - 3 yıl önce Estetik bir gülüş için yapılan revizyonun amacı, dişler, diş eti, dudak, kas, iskelet yapısı ve eklemleri kapsayan, uyumlu ve istikrarlı bir çiğneme sistemi geliştirmektir. Özetle gülüş tasarımı; hekimliğin ve sanatın birlikte uygulanarak, ideal gülüşün sağlanmasıdır. Beyazlatma, lamina veneer ve ortodonti tedavisi gülüş tasarımı içerisinde yapılabilecek tedaviler arasındadır.
Laminate Veneer Tedavisinin Süresi Nedir? 01:14
Laminate Veneer Tedavisinin Süresi Nedir? 44 izlenme - 3 yıl önce Lekeli Dişler: Geçirilmiş bir hastalık nedeniyle lekelenen veya çok fazla çay, kahve, sigara tüketimi nedeniyle rengini kaybeden dişler ya da genetik olarak doğal diş rengi koyu olan ve beyazlatma yöntemi ile istenilen sonuç elde edilemeyen dişler lamina diş kaplamaları ile tedavi edilebilir. Zedelenmiş Dişler: Kötü kullanım nedeni ile yıpranmış, bir kaza esnasında çizilmiş veya kırılmış dişlerde lamina veneer tedavi yönteminden yararlanılabilir. Tek bir dişiniz zedelenmiş olsa da diğer dişlerinizin rengi ile uyum sağlayarak doğal görünecek porselen lamina venerler ile tedavi edilebilir. Boşluklar: Dişleriniz arasında oluşan boşluklar (diastemalar) lamina venerler ile kolayca kapatılarak estetik gülüş tasarımı sağlanabilir. Çarpık Dişler: Çapraşık dişlerin tedavisinde öncelikli olarak ortodontik tedavi önerilmektedir. Ancak ortodonti uzun dönemli bir tedavi yöntemi olduğundan aşırı çarpık olmayan dişlerin tedavi edilmesinde lamina veneerlerden yararlanılır. Lamina veneerler dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılarak estetik ve mükemmel gülümsemeler elde edilebilir.
Unutlmayacak 502 04:03
Unutlmayacak 502 100 izlenme - 9 yıl önce bu sınıf unutulur mu ?
Ece Temelkuran'dan Demet Akalın'a Şok Sözler! 01:00
Ece Temelkuran'dan Demet Akalın'a Şok Sözler! 66 izlenme - 4 yıl önce Demet Akalın, Yılın en iyi şarkısı ödülünü aldıktan sonra sahneye çıkan Ece Temelkuran öyle sözler sarfetti ki..
Çapulcular Ayıldı, İmamlar Bayıldı! 00:49
Çapulcular Ayıldı, İmamlar Bayıldı! 46 izlenme - 4 yıl önce İstanbul Aydın Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde açılan 'çapulcular ayıldı, imamlar bayıldı' pankartına tepki gösteren bir şahıs, yaka paça platformdan aşağı atıldı..
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Deyince Ne Anlıyoruz? 03:13
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Deyince Ne Anlıyoruz? 21 izlenme - 3 yıl önce "Kron ve köprü" terimleri sabit protetik restorasyonları tanımlamak amacıyla kullanılan genel terimlerdir. Diş eksikliklerinde fonksiyon olarak en fazla tercih edilen protez tipi olmakla beraber aşırı madde kaybına uğramış dişlerin, diş dokusuna ve rengine benzer malzemeler kullanılarak yerine konması işlemine protetik tedavi adı verilir. Kron- Köprü Restorasyonları: Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin prepare edilerek, hazırlanan dişler üzerine metal veya zirkon altyapılar hazırlanır. Üstyapıda porselen kullanılarak istenilen estetik sonuç elde edilir.Boşluk bölgeleri estetik ve fonksiyonel olarak yeniden kazanılmış olur. Metal destekli porselen kronlar: Altyapı olarak diş dokularına uyumlu, gerekli dayanıklılığa sahip ve sağlığı idame ettirebilecek diş hekimliğine özel metallerin kullanıldığı protezlerdir. Standart metal alaşımlı sabit protezler tüm dişlere uygulanabilmektedirler. Tam porselen kronlar (zirkonyum alt yapılı porselen restorasyonu):Estetiğin önemli olduğu ön bölge dişlerde ışık geçirgenliği doğal dişe benzeyen metal desteksiz porselenlerdir. Alt yapı olarak güçlendirilmiş porselen veya zirkonyum kullanılır.
İaü Öğrencisi Şampiyonluğa Kaydı 01:41
İaü Öğrencisi Şampiyonluğa Kaydı 1 izlenme - 2 ay önce - İAÜ öğrencisi şampiyonluğa kaydıİSTANBUL (İHA) - İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) öğrencisi milli snowboardcu Tanzer Pehlivan, Koç Spor Fest'in Kayseri ayağından 2 altın ve 1 bronz madalyayla döndü.