Hoşgeldiniz!

istanbul diyetisyen

Kadınlardaki Bölgesel Kilo Durumu ve Beslenme 01:51
Kadınlardaki Bölgesel Kilo Durumu ve Beslenme 7 izlenme - 1 ay önce Bahçeşehir Diyetisyen Merve Kalelioğlu Özellikle kadınların problemi olan bölgesel kilo problemleri yediklerinizle alakalıdır, tabiki hareketsizlik de bu durumu etkiler. Karın çevrenizdeki yağlanmalardan şikayetçiyseniz, kan şekerinizi hızlı yükselten yiyeceklerden uzak durmalısınız. Öncelikle çay ve kahveye ilave ettiğiniz şekerden Bazı meyvelerden , muz, incir, kavun , üzüm, hurma Bazı sebzelerden , bezelye, havuç , mısır , pancar, patates Beyaz un , makarna , pizza, tatlıdan uzak durmalısınız. Özellikle rafine yağlar içeren fast food, bisküvi içerisinde bulunan doymuş yağ oranı yüksek yağlar karın çevresi yağlanmayı tetikler. Tuz tüketimini azaltarak baharat tercihinizi artırmayı tercih edin. Basen bölgelerde , yani armut tipi yağlanma problemi olan bireylerin sorunları daha cok vücut tipi ile alakalıdır. Çünkü bizler daha çok karın çevresine yağ alırız. Düzenli ve dengeli beslenmek ile bu problemin önüne geçmeye başlayabilirsiniz. Ama egzersizi unutmayın. Günlük yapılan yürüyüş , yüzme , bisiklet gibi kardio yeterli gelmez özellikle bölgesel egzersizler yapmalısınız. Kısa süreli çözümler degil uzun vadeli egzersizle yapmalısınız istediğiniz görüntüye ulaştıktan sonrada haftanın 3 günü 30-60 dk yapılan yürüyüşler yeterli olacaktır .
Online Diyet 01:24
Online Diyet 9 izlenme - 1 ay önce Bahçeşehir Diyetisyen Merve Kalelioğlu Dünyanın neresinde olursanız olun, ONLİNE DİYET PROGRAMI sizin sağlıklı olmanız hedeflenerek planlanır. Yoğun hayat temposundan diyetisyene gitmeye fırsatınız olmuyor veya yaşadığınız yerde diyetisyen desteği alamıyorsanız, siz de SAĞLIKLI ve SİZE ÖZEL bir program ile kilo vermek veya almak istiyorsanız bu program tam size göre! Detaylı bilgi için www.mervediyet.com adresini ziyaret edebilirsiniz veya info@mervediyet.com adresine mail atabilirsiniz.
Kilo Almaya En Çok Neden Olan Yiyecekler 02:00
Kilo Almaya En Çok Neden Olan Yiyecekler 7 izlenme - 1 ay önce Diyetisyen Merve Kalelioğlu Merve Diyet Bahçeşehir Sağlıklı Yasam Online Diyet Diyetisyen
Kilo Vermek İçin Altın Kurallar 01:57
Kilo Vermek İçin Altın Kurallar 10 izlenme - 1 ay önce Bahçeşehir Diyetisyen Merve Kalelioğlu Kilo Vermek İçin Altın Kurallar Hepimizin hayatında kısa süreli de olsa kilo verme süreci olmuştur. Kimilerimiz bu durumda başarılı, kimilerimiz ise başarısız olmuştur. Kilo vermek için neler yapmalıyız. 1. Karar verdiğiniz zaman ertelemeyin, hemen başlayın. 2. Tartılmayı ihmal etmeyin. Kilo probleminiz fazla ise haftada 1 gün , kilo probleminiz 2-4 kg gibi az ise hergün tartılın. Tartılmaktan korkmayın, takıntı haline getirmeyin.Tartılmak sizi programınıza sadık tutar. 3. Yediklerinizi not alın.Günlük tutun. 4. Programınıza sadık kalın. Küçük de olsa programınızda farklılıklar yapmayın. 5. Günlük yaşlamınız ağırlıklı olarak dışarda geçiyor ise yemeklerinizi yanınızda götürmeyi deneyin. 6. Yeşillikleri sevin ve öğünlerinizde yer verin. 7. Hayvansal proteinler ile birlikte yogurt tüketmeyin, bitkisel proteinlerin yanında yogurda yer verin. 8. Haftda 3 gün yumurta yemeyi ihmal etmeyin. 9. Ara öğünleri atlamayın. 10. Bağırsaklar ile dost olan probiyotikleri sevin. 11. İşlenmiş gıdalardan uzak durun. 12. Günde 2-2,5 lt su için. 13. Alkol kullanmayın. 14. Sigara içmeyin. 15. Tuz tüketimini azaltın.Günde 1 tatlı kaşığı kadar tuz yeterli. 16. Baharatlar ile tanışın ve yemeklerinizde tuz yerine baharatlara yer verin. 17. Şeker ve tatlandırıcıdan uzak durun. Tatlı eşiğinizi azaltın. 18. Kafein alımınıza dikkat edin. 19. Uykunuzu iyi alın. 20. Egzersizi ihmal etmeyin.
Kilo Vermek İçin Aç Kalmak Gerekli Mi 01:37
Kilo Vermek İçin Aç Kalmak Gerekli Mi 5 izlenme - 1 ay önce Bahçeşehir Diyetisyen Merve Kalelioğlu Hayatınız boyunca 1 kez de olsa diyet yapma girişiminde bulundunuz mu? Diyet yapmak kelime anlamında sağlıklı ve dengeli bir beslenme demektir. Diyet yapmak aç kalmak değildir. Hatta aç kalarak, zayıflamaya çalışırsanız vücut kendisini kıtlık döneminde hissettiği için daha yavaş çalışır. Metabolik hızını yavaşlatır ve maalesef kilo vermek yerine yağ oranınız artar. Dengeli bir şekilde öğünlerinizde et ve ürünleri, tahıl ürünleri, süt ve ürünleri, meyve ve salata gruplarına yer vererek aç kalmadan, yediklerinizle mutlu olduğunuz bir beslenme programınız olmalı. Az ve sık beslendiğiniz zaman vücut hem çok acıkmadığı için bir sonraki öğün çok fazla yemeyecek ve kendisini kıtlık döneminde hissetmeyeceği için yediklerini depolamak yerine kullanmaya devam edecektir. Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de daha hızlı kilo vermek için enerjiyi sürekli düşürmek, kilo vermeniz azaldıkça kalori azaltmak, detox programlarını uzun süre yapmak, vücudunuzda yağ kitlesi kaybı yerine bağırsak boşaltımı ve vücuttan sıvı atımını sağlamaktadır. Dolayısı ise siz aç kalarak hem de yağlanarak kilo vermeden, metabolizmanızı bozmuş olursunuz. Bir sure sonra diyet yapsanız da kilo veremez ve sağlık problemleri tansiyon, bağırsak problemleri, diyabet )ile karsı karşıya kalabilirsiniz.
Çocuk Beslenmesinde Proteinin Önemi 02:02
Çocuk Beslenmesinde Proteinin Önemi 3 izlenme - 1 ay önce Bahçeşehir Diyetisyen Merve Kalelioğlu Çocuklarda protein gereksinimi, yetişkinlerde olduğu gibi sadece dokuların tamiri ve yeniden yapılanması için değil, vücudun büyümesi ve gelişmesi için de gereklidir. Protein yetersizliği zekâ gelişimini olumsuz etkiliyor Proteinler: Hücre büyümesi ve gelişmesinde Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde Metabolizmanın çalışmasında Kas ve kemik oluşmasında önemli rol oynuyor Ayni zamanda kan hücreleri ve hemoglobin yapımı için de gerekli olduğu için protein yetersizliği kansızlığa da yol açabiliyor. Bebeklik dönenmende anne sütü bebeklerde protein gereksinimini karşılıyor. 6 aylık periyottan sonra bebekteki protein gereksinimi yumurta, peynir, et, süt ürünleri ile desteklenerek karşılanması gerekir. Haftada 1-2 gün balık tüketmeli. ( fileto balık) Et sevmeyen çocuklar sebzeler ile birlikte et tüketimini sevdirmeye çalışabiliriz. Et sevmeyen çocuklar için bir diğer alternatif de kuru baklagillerdir. ( kurubaklagillar protein - karbonhidrat - posa da içeriyor)
Detox Programı Nedir 02:07
Detox Programı Nedir 1 izlenme - 1 ay önce Detoks Nedir? Zaman içinde yediklerimiz ve çevresel faktörlerden dolayı vücudumuzda toksinler artar. Artan toksinler vücutta oksidatif strese neden olur. Özellikle karaciğer ve böbrek gibi organlarda , sindirim sistemi… , ruh haliniz gibi sağlık problemlerine neden olur. Detoks Programlarının Amacı Nedir? Vücudu stresten uzaklaştırmak ve sağlıklı bir yaşam için düzene girmektir. Kimmler Detoks Yapmamalı? Kalp, damar , diyabet, tansiyon, kanser hastaları , gebelik ve emzirme döneminde olanlar , yaşlılar , çocuklar uygulamamalıdır. Kimler Detoks Yapabilir? Kilo verme sürecinde olan , beslenme programında dönem dönem aksalıklar yaşayanlar, çok yoğun ve stresli koşullarda çalışanlar, sürekli seyehat halinde olan bireyler uygulayabilir., Detoks Programları Sürekli Uygulanabilir mi? Ayda 3-7 günlük süreli uygulanabilir. DETOKS Nasıl Yapılır? Detoks denildiği zaman akla ilk gelen sıvı beslenmek olabilir fakat aslında detoks bol antioksidanlı beslenmek demektir. Detoks Programları Nasıl Olmalı ? 1.Yeterli Protein alınmalı 2.Karbonhidratsız olmaz 3.Sebzeler de sınızrsız değildir. 4.Bol vitamin ve mineral alınmalı. Özellikle sebzelerden brokoli, lahana, sarımsak, soğan , yeşil yapraklılar ihaml edilmemelidir. Kırmızı meyvelerin antioksidan içeriğinin yüksek olduğunu unutmayın. 5.Günde 2-2,5 lt su içilmeli. 6. Alkol tüketilmemeli. 7.Sigara kullanılmamalı. 8. Şeker ve tatlandırıcı kullanılmamalı. 9.Hazır yiyecekler tercih edilmemeli. 10. Kafein alımı sınırlandırılmalı. Çay ve kahve tüketimi 2-3 fincanla sınırlandırılmalı.