Hoşgeldiniz!

istanbul üniversitesi

Eylemcilerin Arasına Dalıp Tek Başına Dağıtan Genç 00:19
Eylemcilerin Arasına Dalıp Tek Başına Dağıtan Genç 211.310 izlenme - 2 yıl önce Mesele kısaca şöyle; İstanbul Üniversitesi'nde ışidin yapılandığını iddia eden eylemciler, sloganlarında müslüman gençleri tahrik edecek sözlere de yer verince; bir genç, çevik kuvvet ekiplerine aldırış etmeden eylemcilerin arasına dalıyor. Tüm eylemcilerse bir anda dağılıyor. Daha sonra da mesele sopalı kavgalara dönüşüyor. Açıklama alıntıdır. İ.Ü.'de okuyan birileri varsa aranızda ve bizi aydınlatırsa seviniriz.
Her Üniversitede Bulunan 15 Öğrenci Tipi 06:29
Her Üniversitede Bulunan 15 Öğrenci Tipi 42.056 izlenme - 2 yıl önce Sende Bize Katıl : https://goo.gl/nYDsVN Sam amca'nın sunumu ile ilginç bilgiler bu hafta sizlere üniversitelileri konu alıyor... İster Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde okuyun, isterseniz Boğaziçi Üniversitesi’nin enfes manzarasında bir şeyler yudumlamış olun, isterseniz Bilkent Üniversitesi’ne arabayla selam durmuş olun; bu maddeler hangi üniversitede olursanız olun size tanıdık gelecektir. Sizi videoya uğurlamadan önce belirtelim: Biz aklımıza gelenleri yaptık, siz eklemelerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz :) Sam amca : Ali Muhsin ATAM Tişörtlerimiz: http://babofilm.com/store WEB SİTEMİZ: http://www.babofilm.com ABONE OL: http://www.youtube.com/BaboFilms TWİTTER HESABIMIZ: https://twitter.com/BaboFilm BABOFİLMS2: http://www.youtube.com/BaboFilms2 FACEBOOK'TA BİZ: https://www.facebook.com/BaboFilms2 MÜZİKLERİMİZ: https://soundcloud.com/babofilms İNSTAGRAM VE BİZ: http://instagram.com/babofilms GOOGLE+: https://plus.google.com/+BaboFilms
Kazma Kürekle Kavgaya Girmek 2 - İstanbul Üniversitesi 02:07
Kazma Kürekle Kavgaya Girmek 2 - İstanbul Üniversitesi 3.462 izlenme - 2 yıl önce Associated Press arşivlerinden zannedersem 90lardan bir görüntü.İstanbul Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında taşlı,sopalı,cam şişe atmalı kavgalar ve tansiyonun yükseldiği dakikalar.Ayrıca olayın geçtiği yer Siyasal Bilgiler Fakültesi olması siyasi bir tartışma çıkmış olabileceğini gösteriyor.İlk dakikada tek başına yakalanıp karambole alınan öğrenci de feci şekilde acımasızca dövülüyor. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/293447/kazma-kurekle-kavgaya-girmek-istanbul-universitesi
İstanbul Üniversitesi'nde PKK'lilerden Nevruz Kutlaması 04:16
İstanbul Üniversitesi'nde PKK'lilerden Nevruz Kutlaması 2.160 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki Havuzlu Bahçede çekilen görüntülerde kitle nevruz'u halay çekerek marşlar söyleyerek kutluyor. marşın sözleri şu şekilde; "Ellerinde Bixiler, Düşüyor Skorskyler Ellerinde Doçkalar Düşüyor tüm Kobralar" Partileri PKK Vuruyor APOcular Orduları HPG Vuruyor APOcular Önderleri Öcalan Geliyor APOcular Vuruyor APOcular Siz dağda biz şehirde Vuruyor Apocular Ellerinde fişekler Düşüyor Ülkücüler Ellerinde sopalar Ağlıyor güvenlikler"
Seks Köleliği Caizdir - Abdülaziz Bayındır 29:11
Seks Köleliği Caizdir - Abdülaziz Bayındır 3.229 izlenme - 3 yıl önce Abdülaziz hocanın islam ve mezheplerin cariyeliğe bakış açısını anlatan incilerini izliyoruz.
İstanbul Üniversitesi Öğrencisi ilk Soruda Elendi (Kim Milyoner Olmak İster) 03:03
İstanbul Üniversitesi Öğrencisi ilk Soruda Elendi (Kim Milyoner Olmak İster) 1.770 izlenme - 2 yıl önce Bilgi yarışmasına katılan üniversite öğrencisi, ilk soruya yanlış cevap vererek yarışmadan elendi. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi Kamil Karadeniz, ATV'de ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster programına katıldı. İLK SORUDA ELENDİ Üniversiteli yarışmacı, ilk soruda elenerek büyük bir şok yaşadı. "SALLADIN MI KAMİL" Selçuk Yöntem de elenen yarışmacıya "Hazır değilim dedin Kamil, bir şık mı salladın" diye sordu. "KAMİLLİK YAPTIM" Yarışmacı ise bu yaptığına ilişkin "tam kamillik oldu.." yorumunu yaptı.
İstanbul Üniversitesi'nde Erdoğan Protestosu 01:15
İstanbul Üniversitesi'nde Erdoğan Protestosu 2.301 izlenme - 2 yıl önce Edebiyat fakültesi'nde solcu gençlerin gerçekleştirdiği trajikomik protesto gösterisi.
İstanbul Üniversitesi Öğrencilerinin Kadına Şiddet Deneyi 05:31
İstanbul Üniversitesi Öğrencilerinin Kadına Şiddet Deneyi 29 izlenme - 3 hafta önce İstanbul Üniversite öğrencileri Taksim Meydan'da toplumsal duyarlılığı gözlemlemek adına 'Kadına Şiddet' sosyal deney videosunu çekti.
IŞİD Destekçilerinin İstanbul Üniversitesi Saldırısı 01:28
IŞİD Destekçilerinin İstanbul Üniversitesi Saldırısı 1.178 izlenme - 3 yıl önce Işid'e karşı stant açan öğrencilere çivili sopalarla tekbir getirerek saldıran müslüman gençlik adlı grup saldırının ardından cihat marşı okudu ve çok normal bir şekilde okula gelen çevik kuvvet bu gruba herhangi bir müdahalede bulunmadı.
Yaşatmaları için Yaşamaları Gerek 05:59
Yaşatmaları için Yaşamaları Gerek 1.075 izlenme - 2 yıl önce Bu kısa film İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2015 mezunlarının katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. Son yıllarda hastanelerde artan şiddetin sağlık çalışanlarını ve ailelerini ne kadar etkilediğini sizlere anlatmak istedik. Yapılan istatistikler gösteriyor ki sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet gün geçtikçe artıyor. Bu şiddete dur demek sizlerin elinde. Doktorunuzdan memnun değilseniz onu şikayet edebilirsiz ancak ona şiddet uygulamaya, onu öldürmeye hakkınız yoktur! iletişim: ctfmezuniyet@gmail.com
İstanbul Üniversitesi - Kapı Gibi Tanıtım Filmi 09:07
İstanbul Üniversitesi - Kapı Gibi Tanıtım Filmi 845 izlenme - 3 yıl önce T.C. İstanbul Üniversitesinin 2009 senesinde hazırladığı bu film bol bol tarih vurgusunda bulunarak eskiyiz mesajı vermekte ve izleyenlerin ''hay kapı gibi senin de'' diyeceği bir üniversite tanıtım filmidir.
Melis Bilen - İstanbul Üniversitesi Bilim Ve Sanat Ödülleri Töreni 13:42
Melis Bilen - İstanbul Üniversitesi Bilim Ve Sanat Ödülleri Töreni 1.517 izlenme - 5 yıl önce Melis Bilen, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Caz Orkestrası Eşliğinde Sahne Aldı. (15 Nisan 2013)
16 Mart Katliamı (1978) - Belgesel 43:33
16 Mart Katliamı (1978) - Belgesel 803 izlenme - 3 yıl önce Tarih 16 Mart 1978'i gösterdiğinde tarihimize bir katliam daha yazıldı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi önünde bombalı ve silahlı saldırı sonucu 7 öğrenci yaşamını yitirdi, 41 öğrenci yaralandı. 10 gün önce emniyetin eline "ülkücülerin 8-10 gün içinde İstanbul Üniversitesi çıkışında solcu öğrencilerin üzerine dinamit atıp, silahlı tarama yapacakları" notu geçmişti. Ama hiçbir önlem alınmadı. Çünkü polis de bu işin içindeydi. Çünkü katliam günü korumakla yükümlü polisler üniversiteyi terk etmişlerdir. Bütün bunlar resmi belgelerle kanıtlanmıştır. Dava açılmasına rağmen delil yetersizliğinden (delil karartılmasından) dolayı kimse ceza almamıştır. Sorumlular bulunmamıştır. Bu bilgiler ve daha fazlası dönemin tanıklarıyla Can Dündar ve ekibinin hazırladığı belgeselde. Öldürülen öğrenciler: Abdullah Şimşek (TİP) Baki Ekiz (İGD) Cemil Sönmez (TİKP) Hamit Akıl (TİP) Hatice Özen (DEV-GENÇ) Murat Kurt (İGD) Turan Ören (İGD)
1996 Yılından Öğrenci Protestoları 04:44
1996 Yılından Öğrenci Protestoları 788 izlenme - 3 yıl önce "90'lı yıllarda Öğrenci Hareketi'nin en yüksek olduğu dönemlerden bir kolaj. Yorumlar biraz taraflı olabilir sonuçta ana akım medyadan. Videonun başındaki eylem, 24 Nisan'da Beyazıt'ta gerçekleştirilen A4 eylemi. Eylemin dört ana talebi vardı: 1. Tüm üniversitelerde harcını ödemediği için kaydı yapılmayan öğrencilere öğrenim hakları geri verilsin. 2. YÖK lağvedilsin, yeni yasa tasarısı ve harçlar iptal edilsin. 3. Üniversitenin asli unsurlarına (öğrenciler, öğretim üyeleri, üniversite çalışanları) yönetimde söz ve karar hakkı tanınsın. 4. Eğitim ve sağlık alanındaki özelleştirme uygulamaları durdurulsun. 90'lı yıllarda Türkiye'deki hemen hemen bütün üniversitelerdeki öğrenciler ortak hareket etmek için Türkiye Üniversiteleri Öğrenci Koordinasyon'u çatısı altında toplanmışlardı. Ancak ne yazık ki 2000'li yılların başında Koordinasyon süreci sona ermiş öğrenci hareketi bir kez daha dağılmıştı. 2006 yılında Öğrenci Gençlik Sendikası Girişimi adı altında tekrar bir araya gelen üniversite öğrencileri 2007 yılında Türkiye'de bir ilk olan Öğrenci Gençlik Sendikası Genç-Sen'i kurmuşlar ve o tarihten sonra Öğrenci Hareketi'nde yeni bir sayfa açmışlardır." 90'lı yıllarda biber gazı ve tazyikli su değil, polisin copla-tekmeyle şiddeti vardı. Özellikle faili meçhul cinayetlerin yaşandığı 90'lı yıllarda polis bugünkü gibi yine korunuyordu. Hatta haberin verilişinde özellikle bir yer var oraya vurgu yapılıyor, taraflı basın hep vardı. O yılları yaşamış veya yaşayandan dinleyenler vardır. Şimdi ise ayrı dernek-hareket halinde olsalar da ortak eylemler yapılıyor. 90'lı yıllardaki öğrenci hareketi için şuradaki yazı oldukça aydınlatıcıdır: https://eksisozluk.com/entry/10442181 Not: Son mahkeme kısmı 6 kasım eylemlerinin yargılanmasından.
Beyoğlu Grup Stajerler 03:02
Beyoğlu Grup Stajerler 1.120 izlenme - 10 yıl önce beyoğlu grubu a postası ve medyatik stajerler(ali,sefer,şenol) fatih grubuna yardıma gidiyorr her seferınde köprüden geri dönüyor bi karşıya gecemedık
İstanbul Üniversitesi Sigortacılık 05:12
İstanbul Üniversitesi Sigortacılık 767 izlenme - 10 yıl önce İstanbul üniversitesi 'nin en karizmatik öğrencisi abdullah yılmaz bir veda videosu hazırladı. klibin yönetmenliğini üstlenen abdullah yılmaz klipte doğallıktan yanaydı ve hayranlarına şöyle seslendi resmi olmayan arkadaşlar kusura bakmasın elimdeki resimler bu kadardı. ama resimlerini yollarsalar daha iyi bir video yapabilirim. klipte hilmi hocamızı unutmadık . en büyük hoca hilmi acınan
İstanbul Üniversitesi 2010 Bankacılık Bölümü 05:44
İstanbul Üniversitesi 2010 Bankacılık Bölümü 581 izlenme - 8 yıl önce
İ.ü. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe 2 08:59
İ.ü. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe 2 859 izlenme - 9 yıl önce İstanbul üniversitesi sosyal bilimler meslek yüksek okulu muhasebe 22. dönem mezunları 2007-2009 @ sefa
Türk Bilim Adamlarının Zorlu Antartika Yolculuğu Kamerada 02:37
Türk Bilim Adamlarının Zorlu Antartika Yolculuğu Kamerada 223 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) önderliğinde Kutup Araştırmaları Merkezi (PolReC) Projesi araştırma ekibi, Antartika’dan döndü. Ekibin zorlu Antartika yolculuğu kameralara da yansıdı. İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndan (TÜBİTAK) oluşan 13 kişilik araştırma ekibi 29 Mart 2016 Antarktika'ya doğru yola çıktı. İstanbul'dan yola çıkan ekip, ilk önce Arjantin'deki Antartika Sekretaryası'nı ziyaret etti. Daha sonra Güney Amerika'da bulunan Ushuaia şehrine geçen ekip, buradan gemiyle Antartika'ya ulaştı. Ekip, Güney Okyanusu ve Antartika kıtasını kapsayan 50 millik alanda gözlemler yaptı. İklim değişikliği, buzullar, yabancı türler, kirlilik, biyolojik çeşitlilik, koruma alanları, deniz memelileri ve botanik konularında 20 gün araştırma yapan akademik ekipte biri sefer lider yardımcısı Doç. Dr. Burcu Özsoy Çiçek (İTÜ) olmak üzere 2 kadın akademisyen de yer aldı. Buzul kıtada zorlu şartlarla gözlem yapan ekip, aldıkları örneklerden incelemelere başlarken, yaptığı araştırmalarla küresel iklim değişikliğinin seyri ve etkileri konusunda insanlığa da hizmet etmiş oldu. Ekip, Antartika'da yaptığı çalışma analizlerini incelemeye ve raporlamaya başlayacak.
1995 İstanbul Üniversitesi Mirkelam Klibi 04:28
1995 İstanbul Üniversitesi Mirkelam Klibi 294 izlenme - 3 yıl önce 90'ların üniversite gençliğinin eğlencelikleri ile harmanlanmış o yılların ikonu Mirkelam ve koşma temalı klibi "Her Gece"ye ait video reprodüksiyonu. İzliyoruz. Tillahı ve ekürisi; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/64515/karabuklu-mirkelam-her-gece-hd-1995 Yükleyici Notu: 90'ların en güzel hatırası Mirkelam; kıymetini bilelim.
Işid Destekçilerinin İstanbul Üniversitesi Saldırısı 01:28
Işid Destekçilerinin İstanbul Üniversitesi Saldırısı 245 izlenme - 3 yıl önce Işid'e karşı stant açan öğrencilere çivili sopalarla tekbir getirerek saldıran müslüman gençlik adlı grup saldırının ardından cihat marşı okudu ve çok normal bir şekilde okula gelen çevik kuvvet bu gruba herhangi bir müdahalede bulunmadı.
Köylü Çocuğunun Şehirdeki Yaşamını Anlatmak - Ödüllü Kısa Film 10:20
Köylü Çocuğunun Şehirdeki Yaşamını Anlatmak - Ödüllü Kısa Film 281 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Üniversitesi'nde öğrenim gören Rıdvan Yavuz adlı İletişim Fakültesi öğrencisi tarafından düşük imkanlarla çekilen 'Anomi' adlı kısa film 3.Altın Diş Festivali'nde birincilik ödülü aldı.
İstanbul Universitesi Bankacılık Bölümü İkinci İ.ö 05:46
İstanbul Universitesi Bankacılık Bölümü İkinci İ.ö 262 izlenme - 8 yıl önce güzel geçen 2 yıl
İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden 'önyargı' filmi 27:11
İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden 'önyargı' filmi 395 izlenme - 5 yıl önce İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan ve görüceye çıkan 'Önyargı' isimli kısa film büyük beğeni topladı.
İstanbul Üniversitesi'ndeki FETÖ Operasyonunda Dikkat Çeken Detay 01:06
İstanbul Üniversitesi'ndeki FETÖ Operasyonunda Dikkat Çeken Detay 140 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Üniversitesi'ne düzenlenen FETÖ/PDY terör örgütü operasyonunda aralarında profesör ve öğretim görevlilerinin de bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı. Ayrıca; Selçuk Üniversitesi, FETÖ/PDY kapsamında 48'i profesör, 37'si doçent olmak üzere 167 akademisyen, 8 fakülte sekreteri, 1 daire başkanı ve 1 müdürün açığa alındığını açıkladı. Operasyon sırasında çekilen görüntülerde kameralara yansıyan en çarpıcı detay ise akademisyenlerin dolabından çıkan dolarlar oldu. Darbecilerin üzerinden de dolar çıkmıştı! 15 Temmuz gecesi yakalanan darbeci askerlerin üzerinden de işaretli dolarlar bulunmuştu. Fetullah Gülen tarafından verildiği iddia edilen 1 doların seri numaraları ise 'F', 'C' ve 'J' harfleri ile başlıyordu. 1'er dolarların cemaat üyelerinin bazılarına ulaştırıldığı veya Pensilvanya'ya yaptıkları ziyaretler sırasında verildiği ifade edilmiş, 'F' ile başlayan seri numaraların cemaatin üst düzeyindeki kişilere verildiği de iddia edilmişti.
 İstanbul Üniversitesi'nde kavga: Öğrenciler güvenlik görevlilerini dövdü 01:14
İstanbul Üniversitesi'nde kavga: Öğrenciler güvenlik görevlilerini dövdü 112 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin, Halepçe katliamı ve Beyazıt olaylarında hayatını kaybedenleri anma eyleminde gerginlik yaşandı. Eczacılık Fakültesi önünde açıklama yaptıktan sonra ana kampüse girmek isteyen öğrenciler, kendilerine engel olmaya çalışan güvenlik görevlilerini dövdü.
Önyargı - Bir İ.Ü. İlahiyat Kısa Filmi 27:11
Önyargı - Bir İ.Ü. İlahiyat Kısa Filmi 295 izlenme - 3 yıl önce Bir öğrencinin İlahiyat Fakültesine tercih yaparken yaşadığı zorluklar ve insanların İlahiyat Fakültesine girmeden önce ve girdikten sonra yaşanan olayları anlatan bir kısa film....
Nereye Asacaklar ya - İstanbul Üniversitesi 00:47
Nereye Asacaklar ya - İstanbul Üniversitesi 183 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Üniversitesi'nde başlatılan afiş yasağına öğrencilerin isyanını izleyeceksiniz.
İü gazete tanıtım reklamı 00:39
İü gazete tanıtım reklamı 550 izlenme - 8 yıl önce İstanbul üniversitesi öğrenci gazetesi tanıtım reklamı adres: http://www.iugazete.com facebook: http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=51703594510&ref=ts
Türkiye'nin ilk klon inekleri anne oldu 06:38
Türkiye'nin ilk klon inekleri anne oldu 190 izlenme - 5 yıl önce 'Anadolu Yerli Sığır Irklarının Klonlanması' projesi kapsamında 2 yıl önce Uludağ Üniversitesi'nde dünyaya gelen Nilüfer ve Kiraz isimli klon inekler, anne oldu.