Hoşgeldiniz!

Jack Nicholson

The Departed (2006) Fragman 02:30
The Departed (2006) Fragman 19.310 izlenme - 11 ay önce 2006 yapımı The Departed filminin fragmanı. Filmde Matt Damon, Jack Nicholson ve Leonardo DiCaprio başrolde oynuyor.
Cinnet Fragman 02:05
Cinnet Fragman 72.287 izlenme - 5 yıl önce Başrollerinde Jack Nicholson, Shelley Duvall ve Danny Lloyd gibi isimlerin yer aldığı korku gerilim türündeki Cinnet filminin resmi fragmanı.
Postacı Kapıyı İki Kere Çalar - The Postman Always Rings Twice (1981) Fragman 02:48
Postacı Kapıyı İki Kere Çalar - The Postman Always Rings Twice (1981) Fragman 15.780 izlenme - 3 yıl önce Başrollerinde Jack Nicholson ve Jessica Lange'ın oynadığı, 1981 yapımı unutulmaz film Postacı Kapıyı İki Kere Çalar'ın fragmanı.
Postacı Kapıyı İki Kere Çalar Fragman 01:29
Postacı Kapıyı İki Kere Çalar Fragman 75.847 izlenme - 10 yıl önce ABD'de tüm şiddetiyle süren ekonomik kriz yıllarında, rüzgardaki bir yaprak gibi eyaletten eyalete sürüklenen Frank, güzel Cora ve kendinden yaşça büyük kocası Nick'in işlettiği küçük bir lokantaya gelir. Nick'in acıyıp yer gösterdiği genç adam Cora'yla tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Aşktan gözleri kör olan sevgililer Nick'i öldürüp hem özgürlüklerine hem de sigortadan gelecek yüklü paraya sahip olmaya karar verirler. Ancak hayat sürprizlerle doludur...1980'lerin en çok ses getiren filmlerinden biri olan yapım, ülkenin en iyi senaristlerinden David Mamet'in usta işi dramatik kurgusunun yanısıra Jack Nicholson ve Jessica Lange'in tutku dolu oyunculuklarıyla da taçlanıyor. Aslında bir tekrar çevrim olan Postacı Kapıyı İki Kere Çalar, hem 1946 yapımı ilk versiyonuyla, hem de filmin uyarlandığı James M.Cain imzalı romanla (1934) ayrı ayrı skandal olmuş bir kült. Kriz yıllarının ahlaki çöküşü nasıl hızlandırdığının da en kayda değer sunumlarından biri...
Leonardo DiCaprio'nun Jack Nicholson Taklidi 00:33
Leonardo DiCaprio'nun Jack Nicholson Taklidi 2.762 izlenme - 3 yıl önce Japon TV'sinde programa konuk olan Leonardo DiCaprio abimiz oyunculuk konusundaki gibi mimik konusunda da üstad olduğunu bizlere gösteriyor.
Guguk Kuşu -  Beyzbol Sahnesi 01:27
Guguk Kuşu - Beyzbol Sahnesi 1.343 izlenme - 1 yıl önce Orijinal adı "One Flew Over the Cuckoo's Nest" ile aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkûmun (Jack Nicholson) geçirdiği zamanı konu alıyor. Mahkûm, bu süre içerisinde hem kaçma planları yapıyor hem de akıl hastanesindeki diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğe olan düşkünlüğü nedeniyle diğer hastalara kötü örnek olduğunu düşünen baş hemşire Mildred (Louise Fletcher) ile de büyük sorunlar yaşıyor. Milos Forman tarafından yönetilen film, tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olarak gösterilmiştir.
The Shining - Jack Nicholson Oyunculuk Dersi 01:46
The Shining - Jack Nicholson Oyunculuk Dersi 2.251 izlenme - 3 yıl önce Jack Nicholson reisin The Shining filmindeki ibretlik oyunculuğu. Kamera açıları, Shelley Duvall'ın zırlayışları, Nicholson reisin gerçekten cinnete girmiş gibi tavırları. Konservatuarlarda ders olarak okutulacak bir sahne. Altyazı koymayı beceremediğim için herkesten özür dilerim. Ama altyazıya çok ihtiyaç duyduğunu düşünmüyorum.
The Shining - Kapı Kırma Sahnesi (1980) 02:41
The Shining - Kapı Kırma Sahnesi (1980) 2.210 izlenme - 3 yıl önce Başrollerini Jack Nicholson ve Shelley Duvall'ın paylaştığı 1980 yapımı bir Stanley Kubrick eseri olan The Shining filminden gerilim dolu bir sahne. Bazı yorumlarda okuduğum kadarıyla bu sahnenin çekilmesi için 60 tane kapı gerekmiş.
Guguk Kuşu - Filme Alınmayan Sahneler 14:08
Guguk Kuşu - Filme Alınmayan Sahneler 1.805 izlenme - 3 yıl önce Özgün adı One Flew Over the Cuckoo's Nest olan filmin yönetmeni Milos Forman'dır. 1962'de Ken Kesey tarafından yazılan aynı isimli romandan sinemaya uyarlanmıştır. Filme alınmayan sahneleri ve extra olarak Simpsons'larda filme yapılan gönderme sahnesini izliyoruz. Film hakkında bazı bilgiler: R.P. McMurphy karakterini oynaması için film ekibinin aklına gelen ilk kişiler Marlon Brando Gene Hackman'dır. Film ekibi oyuncu seçimi için 3000 kişiyi gözden geçirmiştir. Filmdeki Harding karakterini canlandıran William Redfield'e filmin çekildiği zaman aralığında lösemi teşhisi konuyor ve Redfield film yayımlandıktan sonra bir yıl sürmeden vefat ediyor. Filmdeki Doktor Dean R. Brooks karakteri ve diğer birkaç doktor filmin çekildiği Oregon Devlet Hastanesinde çalışan gerçek doktorlardır. Doktor Dean R. Books filmin sonlarına doğru Billy Bibbit karakterinin intiharını, Bibbit'in annesinden korkusundan dolayı değil de, McMurphy'e, yani en yakın saydığı dostuna ihanet ettiğinden dolayı yaptığını yorumlar. Yat ile denize açılma ve filmin son sahnesinde şefin kaçışı ardından diğer hastaların uyanması sahneleri üzerine düşünüldükten sonra ekstra olarak filme eklenmiştir. Douglas'lar bir görüşme sırasında Milos Forman'a Guguk Kuşu kitabından ve kitabı filme çekeceklerinden bahsetmiş. Milos Forman'da severek filmi yönetebileceğini söylemiş. Douglas'lar bir süre sonra kitabı Milos Forman'a yollamış fakat Milos Forman'dan hiç ses çıkmamış. Aradan on yıl geçtikten sonra Douglas'lar Milos Forman ile tekrar iletişime geçiyor ve neden geri dönüş yapmadığını soruyor ve Milos Forman onlara kitabın eline hiç geçmediğini, kendisinin de yıllardır kendisine yollanacak kitabın bir kopyasını bekledğini söylemiştir. Filmdeki Şef Bromden karakteri gerçek hayatta oyuncu değildir ve sıradan bir günde, film ekibi uzun boylu bir kızılderili ararken şans eseri yolda bulunmuştur ve şefin bir atı kısa bir süre kaçırdığına dair ufak bir sabıkası vardır. Film çekimine hastanedeki hastalardan birkaçı da yardımcı olmuştur ve filmdeki karakterler, gerçekten oynadıkları karakterlere bürünebilmeleri için hastalarla vakit geçirmiş, hatta hastanede uyumuşlardır.
Jack Nicholson - Oscar Ödülü Konuşması (1976 - Guguk Kuşu) 02:17
Jack Nicholson - Oscar Ödülü Konuşması (1976 - Guguk Kuşu) 1.145 izlenme - 2 yıl önce Efsane oyunculardan Jack Nicholson'ın, 1976'da düzenlenen 48. Akademi Ödülleri Töreni'nde, Guguk Kuşu filmindeki rolüyle Walter Matthau, Al Pacino, Maximilian Schell ve James Whitmore gibi rakiplerine karşı kazandığı Oscar ödülü konuşmasıdır.(Altyazı bana aittir, kendimce anlaşılır şekilde çevirmeye çalıştım, yanlışlarım olabilir.İyi seyirler.)
Joker - Partyman Sahnesi - Batman 1989 01:53
Joker - Partyman Sahnesi - Batman 1989 1.010 izlenme - 3 yıl önce Yeni nesil, Joker olarak Heath Ledger'ı görsede, biz eskiler için tek bi Joker vardır o da Jack Nicholson'ın oynadığı Joker'dir. Tabi ki The Dark Knight'ta, Heath Ledger üstün bir performans ortaya koyduyğu aşikardır. Ancak Batman filminin bugünkü günlerine gelmesinin sebebi de onun müthiş oyunuculuğu ve Joker karakterine yaptığı yorumdur.
Stanley Kubrick - Filmlerde Bir Hayat (2001 - 142 dk) 02:22:17
Stanley Kubrick - Filmlerde Bir Hayat (2001 - 142 dk) 1.842 izlenme - 3 yıl önce Sinema tutkunlarının yakından tanıdığı, hemen hemen herkesin hayatında bir kez duymuş olduğu efsanevi yönetmen Stanley Kubrick'in, hayatı, filmleri ve daha birçok yönüyle ele alındığı, ölümünden hemen sonra yayınlanmış belgeseli. Filmleri kronolojik olarak, yapım aşamasındaki hallerinden, gelen tepkilerine kadar inceleniyor. Yapımda söz sahibi olanlar arasında; Jack Nicholson, Martin Scorsese, Peter Ustinov ve Steven Spielberg gibi isimler de yer alıyor. UYARI! Kısa filmleri hariç bütün filmleri hakkında çeşitli görüntüler bulunduğu için spoiler içermektedir. Özellikle The Killing, A Clockwork Orange ve Full Metal Jacket'ı izlemediyseniz önemli sahneleri görebilirsiniz. Daha çok hayatı ve kişiliği üzerine durulduğu için filmlerine ait teknikler vb. geri planda kalmış. Altyazı divxplanet'e aittir. İyi seyirler.
Guguk Kuşu - Fragman(1975) 02:43
Guguk Kuşu - Fragman(1975) 770 izlenme - 3 yıl önce Ne yapacağını önceden kestiremediğim nadir oyunculardandır Jack Nicholson. Ken Kesey'in "Guguk Kuşu"(One Flew Over The Cuckoo’s Nest) roamanından uyarlanan film 1975 yılında gösterime girmiştir. Film mükemmel oyunculuğuyla Jack Nicholson'a oscar kazandırmış bununla beraber 5 dalda oscarı kucaklamayı başarmıştır. Etkileyici bir finali olan film uzun süre hafızalardan silinmiyor. Başka ne diyebilirim ki; sıcacık bir film...
Shining Filmi Kamera Arkası 09:54
Shining Filmi Kamera Arkası 1.027 izlenme - 3 yıl önce Unutulmaz Shining Filminde kamera arkası görüntüleri ve Jack Nicholson ın rölüne hazırlık çalışmalarının bir kısmını izleyeceğiz iyi seyirler.
Ironweed 01:53
Ironweed 1.274 izlenme - 5 yıl önce Helen NewYork\'ta yaşayan, evsiz, eski bir şarkıcıdır. İçkiye düşkünlüğü, girdiği kötü ilişkiler ve başına gelen talihsiz olaylar sonucu sokaklarda yaşamaya başlamıştır. Kendisi gibi bir evsiz olan Francis de bir karısı, ailesi, hatta torunu olmasına rağmen evinde yaşamak yerine sokakları tercih etmiştir. Geçici bir iş ve karnını doyurmak için yaşam mücadelesine giren birçok umutsuz insan da, tıpkı Francis ve Helen gibi fırtınalı bir hayatın içinde, büyük bir sefaletle başbaşadırlar.
Jack Nicholson - İltifat Etmek 03:07
Jack Nicholson - İltifat Etmek 816 izlenme - 3 yıl önce Jack psikolojisi bozuk, sivri dilli, takıntılı, bir o kadarda titiz bir insandır. Kendi bildiği neyse onu yapar ve kimse düşüncelerini değiştiremez, öyle ki hastalıktan kurtulması için gereken doktorların verdiği hapları bile içmez çünkü ona göre haplar zararlıdır. Sokakta çizgilere basmadan yürür. Alış veriş yapacağı mağazada çizgilere basacaksa içeri bile girmez dışardan siparişleri verir. Bir kullandığını tekrar kullanmaz direk çöpe atar çünkü pislenmiştir, her gittiği mekanda aynı masaya oturur ve siparişi her zamankindendir bıçağını çatalını kendi götürür, böyle tuhaf bir adamdır. Aşık olduğu kadın Helen Hunt ise ona tahammül edebilen tek kişidir. Helen günün birinde Jack'in kendisine iltifat etmesini ister. Filmin adı.As Good as It Gets
Küçük Korku Dükkanı (Fragman) 01:18
Küçük Korku Dükkanı (Fragman) 539 izlenme - 3 yıl önce Sadece iki günde ve çok küçük bir bütçeyle çekilen B-türü bir korku başyapıtı. 1960 yılında Roger Corman yönetmenliğinde çekilen filmin başrol oyuncularından biriside Jack Nicholson'dır. Mutasyona uğramış, kanla ve insan etiyle beslenen bitkinin "beni besle!" yalvarışlarına dayanamayan sakar Seymour birkaç insan bedeniyle bitkiyi besler ama bir süre sonra kurbanların yüzleri bitkinin üzerinde belirmeye başlar.
Heath Ledger vs. Jack Nicholson - Hangisi Daha Joker 06:37
Heath Ledger vs. Jack Nicholson - Hangisi Daha Joker 608 izlenme - 3 yıl önce Başlık biraz tuhaf oldu ama kıyaslamayı tam olarak anlatabilen cümle bu. Çocukluğumuzdan Jack Nicholson'ın joker olarak rol aldığı Batman'i hatırlamayanımız yoktur heralde. Varsa da izlesin yapacak bişey yok. Bir de günümüzde her anarşistin odasının duvarını süsleyen bir başka jokeri canlandıran Heath Ledger'in rol aldığı Batman filmi var. Videoda belirli kriterler göz önünde bulundurularak bu iki joker rolünden hangisinin daha başarılı olduğunun cevabı aranmaktadır. Altyazılı videoyu bulamadığım için kusura bakmayın gençler ama bulan varsa yüklesin.
The King of Marvin Gardens (1972) Fragman 03:28
The King of Marvin Gardens (1972) Fragman 13 izlenme - 1 ay önce 1972 yapımı The King of Marvin Gardens filminin fragmanı. Filmi Bob Rafelson yönetiyor. Filmde Jack Nicholson, Bruce Dern ve Ellen Burstyn rol alıyorlar.
Çılgın Marslılar - Fragman (1996) 02:29
Çılgın Marslılar - Fragman (1996) 458 izlenme - 3 yıl önce Dünya'ya saldırmanın zevkli olacağı konusunda fikir birliğine varmış görünen marslılar eğlence yaşamak için dünyadaki tüm binaları yıkmakta ve üstelik onlarla fotoğraf bile çektirmektedirler. Bu çılgın, büyük kafalı uzaylı yaratıkları biri durdurmazsa dünyayı yerle bir edeceklerdir!
The Shining – İkiz Kızlar Sahnesi 02:27
The Shining – İkiz Kızlar Sahnesi 586 izlenme - 4 yıl önce Jack Nicholson'ın başrol oyunculuğunu üstlendiği The Shining filminden Dick Hallorann'ın ölüm sahnesi. Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder.Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır.Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar.Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar.Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.
Professione: Reporter - Dünyanın Çirkinlikleri (Antonioni, 1975) 02:46
Professione: Reporter - Dünyanın Çirkinlikleri (Antonioni, 1975) 360 izlenme - 3 yıl önce Usta İtalyan yönetmen Michelangelo Antonioni'nin yönettiği, başrollerinde Jack Nicholson ve Maria Schneider'in oynadığı 1975 yapımı Professione: reporter (Yolcu) filminden, David Locke karakterinin dünyanın çirkinliğini kör bir adam üzerinden anlattığı bir hikayeyi içeren kesit. Filmde yaşamaktan bıkmış, insanların sahteliğinden ve kendi kimliğinden yorulmuş bir adamın başka bir kimliğe bürünerek geçmişinden kaçması anlatılır. Antonioni'nin başyapıtlarından biridir. İletişimsizliği sıkça işleyen yönetmenin, en önemli filmlerinden bazıları, L'avventura, La notte, L'eclisse ve Il deserto rosso'dur.
Guguk Kuşu - En Azından Denedim 03:45
Guguk Kuşu - En Azından Denedim 341 izlenme - 3 yıl önce Özgün adı One Flew Over the Cuckoo's Nest olan 1975 yapımı filmin yönetmeni Milos Forman'dır. Jack Nicholson'nın başrolün de oynadığı film, sistem karşıtı bi adamın, akıl hastanesine deli diye sokularak sonradan nasıl delirtildiğini anlatır.Filmin en akılda kalıcı sahnesinden birini paylaşmak istedim efendim.İyi seyirler...
Jack Nicholson - As Soon As Possible (The Shining) 00:15
Jack Nicholson - As Soon As Possible (The Shining) 197 izlenme - 2 yıl önce Stanley Kubrick'in 1980 yapımı The Shining (Cinnet) adlı filmden harika bir kesit. Jack Nicholson adeta şov yapıyor.
Mafya Filmlerinin Unutulamayan Efsane Sahneleri 02:33
Mafya Filmlerinin Unutulamayan Efsane Sahneleri 336 izlenme - 3 yıl önce Yıllardır bizim için efsaneleşen ve belkide bazılarımızn onlarca kez izlediği en kaliteli mafya konulu filmlerin en heyecanlı ve en çarpıcı sahneleri.Bu içeriği göndermeden önce ve sonra neredeyse 6-7 kere izledim ve açıkcası arşivlenip saklanması gereken bir çalışma olduğu kanaatine vardım.Yalnız bence burdaki tek eksik film Gary Olman'ın 2012 yapımı kanunsuzlar filmindeki kasabaya giriş sahnesiydi oda olsaydı tadından yenmezdi lakin bu hali bile benim için yeterince tatmin edici oldu.Film isimleri videonun sonunda afişli olarak verildiğinden burada tekrardan yazmakta istemedim.Şimdi arkanıza yaslanın ve heyecana hazırlanın...
Jack Nicholson - UFO Muhabbeti - Easy Rider (1969) 04:42
Jack Nicholson - UFO Muhabbeti - Easy Rider (1969) 216 izlenme - 3 yıl önce Easy Rider, başrollerini Peter Fonda, Dennis Hopper ve Jack Nicholson'ın paylaştığı 1969 ABD yapımı bir yol filmidir. Filmin 55-59 dakikaları arasında 60'ların fikir anlayışında bir ütopya kuruldu. Filmin tamamını izlediğimizde sisteme bariz bir eleştiri var. Bu sahnede de otla kafayı bulan 3 adam arasındaki UFO muhabbetinin ardında güçlü bir hayal ülkesi kuruluyor.
About Schmidt (2002) - Schmidt Hakkında (42 Yıllık Eş Hakkında Düşünceler) 01:19
About Schmidt (2002) - Schmidt Hakkında (42 Yıllık Eş Hakkında Düşünceler) 134 izlenme - 3 yıl önce ---- spoiler ---- Warren Schmidt yıllarca monoton bir hayat yaşadıktan sonra 66 yaşında çalıştığı sigorta şirketinden zorunlu olarak emekli edilir. Hayatında oluşan boşluk sebebiyle bir anda hayatı altüst olur ve en sevdiği şeylerden bile nefret etmeye başlar. Geriye dönüp baktığında hayatının nereye gittiğini bulamamaktadır. 42 yıllık eşinin bazı sözleri bile sinirine dokunmaya başlamıştır. ---- spoiler ---- Filmden efsane sahneyi keyifle sunarım...
Batman - Fragman (1989) 01:48
Batman - Fragman (1989) 87 izlenme - 3 yıl önce Tim Burton filmi yönetme görevini 1986 yılında aldı. Steve Englehart ve Julie Hickson, Sam Hamm senaryoyu yazmadan önce filmin atmosferini belirledi.A-listesindeki pek çok aktörün adının (Mel Gibson, Pierce Brosnan, Kevin Costner, Charlie Sheen, Tom Selleck ve Bill Murray) Batman rolü için geçmesine rağmen Tim Burton'un seçimi Michael Keaton oldu. Keaton'ın rol için seçilmesi tartışmalara neden oldu. 1988 yılında, bir çok gözlemci daha çok komedi filmlerinde yer alan Michael Keaton'ın bu rolün altından kalkabileceğinden şüphe etti.Jack Nicholson da filmin karının belli bir kısmını alabileceği cömert tekliften sonra Joker'i canlandırmayı kabul etti.Nicholson film gösterimden çıktıktan sonra 50 milyon dolar ücret aldı.Çekimler Pinewood Studios'da Ekim 1988'de başlayıp Ocak 1989'da bitirildi.Bütçesi için verilen rakamlar 30 milyon ve 48 milyon arasında değişmekte.Warren Skaaren, Charles McKeown ve Jonathan Gems de senaryoya katkı da bulundular fakat adları geçmedi.Batman bir çok olumlu eleştiri aldı ve o zamanki gişe hasılatı rekorlarını kırdı. Film 400 milyon doların üstünde hasılat yaptı.Batman kendisinden sonraki bir çok çizgi roman uyarlamasının önünü açtı. -Alıntıdır- Ve bence çocukluğumuza dair en kıymetli şeylerden sadece bir tanesiydi, o dönemki havası farklıydı.
 Heath Ledger vs. Jack Nicholson - Hangisi Daha Joker 06:37
Heath Ledger vs. Jack Nicholson - Hangisi Daha Joker 148 izlenme - 4 yıl önce Başlık biraz tuhaf oldu ama kıyaslamayı tam olarak anlatabilen cümle bu. Çocukluğumuzdan Jack Nicholson'ın joker olarak rol aldığı Batman'i hatırlamayanımız yoktur heralde. Varsa da izlesin yapacak bişey yok. Bir de günümüzde her anarşistin odasının duvarını süsleyen bir başka jokeri canlandıran Heath Ledger'in rol aldığı Batman filmi var. Videoda belirli kriterler göz önünde bulundurularak bu iki joker rolünden hangisinin daha başarılı olduğunun cevabı aranmaktadır. Altyazılı videoyu bulamadığım için kusura bakmayın gençler ama bulan varsa yüklesin.
the best part of the shining 01:19
the best part of the shining 119 izlenme - 7 yıl önce "here's johnny"