Hoşgeldiniz!

jacques

Olay Transparan Canlı Yayını Kestirdi 01:00
Olay Transparan Canlı Yayını Kestirdi 39.633 izlenme - 2 yıl önce Cesur güzel Cláudia Jacques, konuk olduğu televizyon programına transparan elbiseyle çıkınca stüdyodan büyük alkış aldı. Uzun süre iltifat yağmuruna tutulan Jacques, program boyunca ilgi odağı oldu.
Pembe Panter 4.Bölüm (Türkçe) 06:20
Pembe Panter 4.Bölüm (Türkçe) 2.275 izlenme - 7 ay önce Pembe Panter 4.Bölüm (Türkçe) Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş komedi filmleri serisi. İlk film, 1963'te çekilen Pembe Panter' dir.
Pembe Panter 6.Bölüm 06:26
Pembe Panter 6.Bölüm 2.204 izlenme - 6 ay önce Pembe panter 6.Bölüm Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş komedi filmleri serisi. İlk film, 1963'te çekilen Pembe Panter' dir.
Pembe Panter 5.Bölüm (Türkçe) 06:25
Pembe Panter 5.Bölüm (Türkçe) 1.808 izlenme - 7 ay önce Pembe Panter 5.Bölüm (Türkçe) Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş komedi filmleri serisi. İlk film, 1963'te çekilen Pembe Panter' dir.
Tibet'te Yedi Yıl Fragman 02:27
Tibet'te Yedi Yıl Fragman 10.156 izlenme - 4 yıl önce Tibet\'te Yedi Yıl filminin resmi fragmanı.
Radikal İslam Dünya'nın Başına Beladır  -  Besim Tibuk 16:36
Radikal İslam Dünya'nın Başına Beladır - Besim Tibuk 1.261 izlenme - 1 yıl önce Liberal Demokrat Parti'nin kurucusu ve onursal başkanı Besim Tibuk, radikal İslam hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.
Canlı Yayına Transparan Kıyafetle Katıldı 01:08
Canlı Yayına Transparan Kıyafetle Katıldı 1.045 izlenme - 2 yıl önce Portekizli güzel Cláudia Jacques konuk olduğu televizyon programına transparan elbiseyle çıkınca stüdyodan büyük alkış aldı.
Jacques Brell 03:15
Jacques Brell 2.727 izlenme - 10 yıl önce
Pembe Panter 6.Bölüm 06:26
Pembe Panter 6.Bölüm 277 izlenme - 6 ay önce Pembe Panter 6.Bölüm Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş komedi filmleri serisi. İlk film, 1963'te çekilen Pembe Panter' dir.
Ne Me Quitte Pas - Terk Etme Beni (Türkçe Altyazılı) 04:09
Ne Me Quitte Pas - Terk Etme Beni (Türkçe Altyazılı) 952 izlenme - 2 yıl önce Jacques Brel tarafından seslendirilen ve Zeki Müren tarafından ''Beni Terk Etme'' ismiyle Türkçeye uyarlanan ve tüm zamanların en iyi şarkılarından olan Ne Me Quitte Pas (terk etme beni) isimli parçanın türkçe sözleri eşliğindeki hali...Sitede bulunmasına rağmen asıl vurucu kısmın sözleri olduğunu düşünerek altyazılı halini atmak istedim... Sitedeki Hali İçin: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/24038/jacgues-bre-ne-me-quitte-pas Zeki Müren Tarafından uyarlanan Beni Terk Etme Şarkısı İçin: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/28277/zeki-muren-beni-terketme
Aslan vs Yavru Ayı - Ayı Filmi Final Sahnesi 03:54
Aslan vs Yavru Ayı - Ayı Filmi Final Sahnesi 902 izlenme - 2 yıl önce Bu video Jean-Jacques Annaud'un Ayi filminin final sahnesi. Ayi da olsa ana gibi yar olmaz dedirtti bana paylasmak istedim. Filmde egitimli hayvanlar, robotlar ve cesitli efektler kullanildi. Filmin 1988 yilinda çekildiğini de düşünürsek, bu da filmin taktir ettiğim başka bir yönü.. Ayrica aslanim kendi boyunda birini bul sana sen. Ne istersin tuyu bitmemis sabiden??
Ennio Morricone - Le Marginal 03:57
Ennio Morricone - Le Marginal 597 izlenme - 2 yıl önce Baş rollerini Jean-Paul Belmondo ve Henry Silva nın oynadığı, 1983 yılı yapımı bir Jacques Deray filmi olan Le Marginal in dünyaca ünlü besteci Ennio Morricone tarafından bestelenen film müziğidir.
Jacques Brel – Quand On N'a Que L'amour (Altyazılı) 02:31
Jacques Brel – Quand On N'a Que L'amour (Altyazılı) 449 izlenme - 2 yıl önce Jacques Brel’in 1956'da sahnelediği resitalinden kısa ama etkileyici bir bölüm olan “ Quand on n'a que l'amour ” Türkçe çevirisi ile sizlerle. İyi seyirler...
Cumartesi Cumartesi - Karısından Salam Yapan Adam 04:42
Cumartesi Cumartesi - Karısından Salam Yapan Adam 402 izlenme - 2 yıl önce Tunç Okan'ın Cumartesi cumartesi adlı filminden nadide bir bölüm. Sanık kasap, karısını kuş sütü ile besleyip istediği kıvama getirdikten sonra ondan muazzam bir salam yapar. Mahkemede sorulan -Neden yaptınız? sorusuna verdiği cevap ve son anda mahkemeden yediği kazık gerçekten kallavidir. Literatürden Notlar: * 1984 - 85 sezonunda yılın en iyi Türk filmleri içerisinde 9. olmuştur. * Filmin "Kasabın Rüyası" isimli bölümü Friedrich Durrenmatt'ın "Sucuk" ismiyle Türkçeye çevrilen öyküsünden esinlenilmiştir. * Filmin müzikleri bir sonra ki filminde müziklerini üstlenen Vladimir Cosma tarafından bestelenmiştir. Bu iş için bir ücret talep etmeyen Cosma, özellikle Natuk Baytan serisinden Kemal Sunal filmlerine farkında olmadan yaptığı müzikal katkılarla önemli bir müzik adamıdır.
jacques brel - la valse  mille temps - paroles lyrics 03:51
jacques brel - la valse mille temps - paroles lyrics 514 izlenme - 6 yıl önce
Françoise Hardy - Le Temps De L'amour 1964 02:23
Françoise Hardy - Le Temps De L'amour 1964 1.015 izlenme - 4 yıl önce Françoise Hardy - Le Temps De L'amour 1964
Ölümcül İçgüdü Fragman 01:39
Ölümcül İçgüdü Fragman 891 izlenme - 4 yıl önce Başrollerinde Vincent Cassel, Cécile De France ve Gérard Depardieu gibi isimlerin yer aldığı Aksiyon/Suç türündeki Ölümcül İçgüdü filminin fragmanı.
Ayı (Bir Sevgi Filmi) - The Bear 01:43
Ayı (Bir Sevgi Filmi) - The Bear 351 izlenme - 2 yıl önce Gérard Brach'ın, James Oliver Curwood'un kitabından uyarladığı, efsanevi yönetmen Jean-Jacques Annaud (Gülün Adı, Kapıdaki Düşman, Tibet'te Yedi Yıl) tarafından yönetilen ve otoriteler tarafından Annaud un "efsane"leşmesine neden olan destan niteliğindeki "Ayı" filminin fragmanı. 1988 Fransa,Amerika ortak yapımı bu filmi belgesel sananlar çoğunluktadır ; fakat bu bir konulu filmdir, Türkiye'de gösterime girdiği dönemde ise türkçe çevirisi "Bir Sevgi Filmi" olarak bizlere sunulmuştur.
Üç Pilotun Aynı Dereceyi Yapması (F1 - 1997) 03:13
Üç Pilotun Aynı Dereceyi Yapması (F1 - 1997) 325 izlenme - 2 yıl önce Video kalitesi düşük olsa da bu tarihi anı bilmeyenlerle paylaşmak istedim. Görüntüler F1 1997 Avrupa GP'ine ait. Sıralama turlarında Jacques Villeneuve, Michael Schumacher ve Heinz-Harald Frentzen aynı dereceleri yaparak belkide trilyonda bir olan ihtimali gerçekleştiriyorlar. İyi seyirler.
Jacques Mesrine - Fransız Gangster 05:01
Jacques Mesrine - Fransız Gangster 227 izlenme - 2 yıl önce Fransızların efsanevi gangsteri. Sohreti, kadını, kolay parayı seven Jacques Mesrine Fransa'da halk düşmanı ilan edilmiştir. Yani kısacası görüldüğü yerde vurulması şeklinde devlet fetva yayınlamıştır. Birçok soygun, adam kaçırma, cinayet gibi suçlardan hüküm giymisliği, hapisane basmışlığı vardır. Ayrıca mahkeme salonunda hakimi rehin almışlığu, sante hapishanesi gibi en azılı suçluların (cakal carlos) tutulduğu yüksek güvenlikli bir hapishaneden kaçmışlığı vardır. Kanada'da hapishane ve Fransadaki bankaların guvenlik anlayışının değiştirmiştir. En son Porte de Clignancourt meydanında bir kamyon otomatik silahlı adam tarafindan taranmıştır. Çaldığı milyonlarca frankı nerede sakladığını soran hakime, "Bankada" diye cevap vermiştir. "Hala en güvenilir yerler orası çünkü!" annesine göre ise, Cezayir'de askerlik yaptıktan sonra balatayı sıyırmıştır. Toplum düşmanı olmasında Cezayir'de gördüklerinin etkisinin büyük olduğunu belirtmiştir.
Jacques Brel  -  Les Bourgeois 02:49
Jacques Brel - Les Bourgeois 182 izlenme - 2 yıl önce flaman asıllı belçikalı eşsiz usta sanatçı, devrimci. şarkıyı ise pek açıklamaya gerek yok. sözlerinin tercümesi şöyle(ekşisözlük-ama arkadaslar iyidir den); yüreğimiz sımsıcak gözlerimizi gömerek biraya şişko adriene de montalant da dostum jojo'yla ve dostum pierre'le yirmili yaşlarımızı içiyoruz birlikte jojo kendini voltaire sanıyor pierre'se kazanova'yı oynuyor ve ben, ben ki daha başı havada ben sanıyorum ki kendimim yalnızca ve gece yarısı üç sülün otelinden noterler çıkıp geçerken onlara kıçımızı gösterip saygılar sunuyoruz. ve hep bir ağızdan şarkı söylüyoruz: domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça aptallaşırlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça yüreğimiz sımsıcak gözlerimizi gömerek biraya şişko adriene de montalant da dostum jojo'yla ve dostum pierre'le yirmili yaşlarımızı yakıyoruz birlikte voltaire bir naip gibi dans ediyor kazanova ise cesaret edemiyor ve ben ki hala daha başı havada iyice sarhoşum neredeyse kendi çapımda ve gece yarısı üç sülün otelinden noterler çıkıp geçerken onlara kıçımızı gösterip saygılar sunuyoruz ve hep bir ağızdan şarkı söylüyoruz domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça aptallaşırlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça yüreğimiz dinginleşmiş gözlerimiz yere inmiş üç sülün otelinin barında üstat jojo'yla ve üstat pierre'le noterler arasında eğleniyoruz birlikte jojo lafı voltaire'den açar pierre'se kazanova'yı anar. ben yine kendimden söz ediyorum yalnızca ve sayın başkomiser gece yarısı olunca, bayan montalant'dan koşup çıkıyorlar her gece bu genç serseri kıçı kırıklar ve şu şarkı eşliğinde bize mabatlarını açıyorlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça aptallaşırlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça
Ressamın Gözü-Socrates'in Ölümü 03:59
Ressamın Gözü-Socrates'in Ölümü 216 izlenme - 2 yıl önce Trt Türk'te yayınlanan,resim sanatı hakkında yapılan ve her bölüm maksimum beş dakika süren mini belgeseldir.Kısa olduğu için izleyicinin dikkati dağıtmamaktadır.Resim sanatına ilgi duymayanların bile çekici bir anlatım sayesinde resme ilgi duymaya başlayabileceği kaliteli bir yapımdır. Programı,Murat ATIL muhteşem anlatımıyla seslendiriyor. (Bu adamı dinlerken,tek eksik olan şey,şömineli bir dağ evi.Fazla da bir şey istemiyorum yani,kuzine sobalı da olur) Tabloya gelirsek, Fransız ressam Jacques-Louis David’in 1787 yılında yaptığı bir yağlıboya tablodur. Bazı Atinalılara karşı düşüncelerini ifade etmesi ve gençlerin ahlakını bozma suçlamaları sonucunda baldıran zehri içirilerek ölüme mahkûm edilen Yunan filozof Sokrates’in ölüm sahnesini temsil eder. Sitede daha önce yayınlanmış güzel bölümleri mevcuttur.Gönül tümünün yüklemekten yana ,fakat beklediği ilgiyi göreceğini sanmıyorum.En azından böyle ufak hatırlatmalarla hafızalarda yer edinmesini sağlamak yeterli sanırım.
Michael Schumacher Niye Sevilmez? 01:18
Michael Schumacher Niye Sevilmez? 246 izlenme - 2 yıl önce 2000'li yılların şampiyon pilotu olarak ün salmış çılgın Alman'ın, şampiyonluk uğruna rakibine kasten çarpmasını izleyeceksiniz. Son yarışa rakibi Villeneuve'ün 1 puan önünde giren kahramanımız, Villeneuve'ün atağına cevap veremeyince kırdı direksiyonu. Ateistlerin açıklayamayacağı bir şekilde Villeneuve yoluna devam ederken yarış dışı kalan da kendisi oluyordu. İlerleyen turlarda iki Mclearen pilotuna yol veren Villeneuve, yarışı üçüncü bitirip Dünya Şampiyonluğunu kazanırken Schumacher'e ise ceza olarak sene içinde kazandığı bütün puanlarının silinmesini uygun gördü FIA yönetimi. Geriye de ondan nefret etmemizi sağlayacak bu görüntüler kaldı.
jacques brel amsterdam live 02:39
jacques brel amsterdam live 335 izlenme - 6 yıl önce jacques brel'in amsterdam live performansıdır..
Elektrik Kablosuna İşeyerek Ölmek - Les Morfalous 02:14
Elektrik Kablosuna İşeyerek Ölmek - Les Morfalous 232 izlenme - 2 yıl önce Başrolünde Jean Paul Belmondo nun oynadığı 1984 yapımı Les Morfalous filminde banka müdürünün hacet gidermek istersen mefta olduğu sahne.Filmde 'cumartesi cumartesi' de karısından salam yapan kasap Jacques Villeret de görünmektedir.
OUT 1: Noli me tangere / Spectre (1971) Fragman 02:22
OUT 1: Noli me tangere / Spectre (1971) Fragman 87 izlenme - 1 yıl önce 1971 yapımı Fransız Jacques Rivette'in 2 filmi OUT 1: Noli me tangere / Spectre filmlerinin ortak fragmanı.
jacques brel-ne me quitte pas eng. subtitles 04:09
jacques brel-ne me quitte pas eng. subtitles 317 izlenme - 6 yıl önce
Zeki Müren - Beni Terketme 02:58
Zeki Müren - Beni Terketme 144 izlenme - 2 yıl önce 1972 yılında Zeki Müren in, Jacques Brel e ait olan ne me quitte pas adlı şarkıya türkçe söz yazıp yorumladığı şarkıdır. yayınlanan 45 likte yer alan iki şarkıdan birisidir. " Kirpiklerinden bir yudum su ver, öpme gözümden ayrılık derler. "
Offenbach -  Orpheus in the Underworld Overture / Kankan Dansı Müziği 02:11
Offenbach - Orpheus in the Underworld Overture / Kankan Dansı Müziği 154 izlenme - 2 yıl önce Jacques Offenbach Alman asıllı Fransız bir müzisyendir. Bestelerini genellikle canlı, coşkulu, şakacı bir çizgide bestelemiştir. Bu tür de günümüzün Fransız Operatını yaratmıştır. Kankan dansı, 19. yüzyılda Paris'in en büyük simgelerinden biri haline gelmiştir. Kankan dansını en iyi aslında hepimiz Red Kid'den tanımaktayız. Offenbach'ın en büyük eseri "Hoffmann'ın masalları" adlı operasıdır.
Jacques Houdek - My Friend (Hırvatistan 2017 Eurovision Şarkısı) 03:07
Jacques Houdek - My Friend (Hırvatistan 2017 Eurovision Şarkısı) 21 izlenme - 4 ay önce Jacques Houdek - My Friend (Croatia) Eurovision 2017 Şarkı Sözleri (Lyrics) There are only two ways to live your life One is as though nothing is a miracle The other is as though everything is a miracle" There's a miracle my friend And it happens every day Hold out your hand Don't let it slip away Io so che esiste Guarda meglio su Ritorna ogni giorno Promettendo sempre più After the rain Nasce il sole I pray you'll see The light and find your way La forza del destino che è in te Do your best Take a chance Dare to dream And make it real Segui la verità Via della libertà My friend, my friend Don't let go Let it flow Credi nel miracolo For the miracle That I'm talking of Is the life that we're given La vita vincerà I pray you'll see The light and find your way I pray La forza del destino che è in te Do your best Take a chance Dare to dream and make it real Segui la verità Via della libertà My friend, my friend My friend, my friend