Hoşgeldiniz!

jacques

Olay Transparan Canlı Yayını Kestirdi 01:00
Olay Transparan Canlı Yayını Kestirdi 35.761 izlenme - 1 yıl önce Cesur güzel Cláudia Jacques, konuk olduğu televizyon programına transparan elbiseyle çıkınca stüdyodan büyük alkış aldı. Uzun süre iltifat yağmuruna tutulan Jacques, program boyunca ilgi odağı oldu.
Radikal İslam Dünya'nın Başına Beladır  -  Besim Tibuk 16:36
Radikal İslam Dünya'nın Başına Beladır - Besim Tibuk 1.165 izlenme - 8 ay önce Liberal Demokrat Parti'nin kurucusu ve onursal başkanı Besim Tibuk, radikal İslam hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.
Tibet'te Yedi Yıl Fragman 02:27
Tibet'te Yedi Yıl Fragman 8.270 izlenme - 4 yıl önce Tibet\'te Yedi Yıl filminin resmi fragmanı.
Canlı Yayına Transparan Kıyafetle Katıldı 01:08
Canlı Yayına Transparan Kıyafetle Katıldı 917 izlenme - 1 yıl önce Portekizli güzel Cláudia Jacques konuk olduğu televizyon programına transparan elbiseyle çıkınca stüdyodan büyük alkış aldı.
Jacques Brell 03:15
Jacques Brell 2.724 izlenme - 10 yıl önce
Aslan vs Yavru Ayı - Ayı Filmi Final Sahnesi 03:54
Aslan vs Yavru Ayı - Ayı Filmi Final Sahnesi 738 izlenme - 1 yıl önce Bu video Jean-Jacques Annaud'un Ayi filminin final sahnesi. Ayi da olsa ana gibi yar olmaz dedirtti bana paylasmak istedim. Filmde egitimli hayvanlar, robotlar ve cesitli efektler kullanildi. Filmin 1988 yilinda çekildiğini de düşünürsek, bu da filmin taktir ettiğim başka bir yönü.. Ayrica aslanim kendi boyunda birini bul sana sen. Ne istersin tuyu bitmemis sabiden??
Ennio Morricone - Le Marginal 03:57
Ennio Morricone - Le Marginal 415 izlenme - 1 yıl önce Baş rollerini Jean-Paul Belmondo ve Henry Silva nın oynadığı, 1983 yılı yapımı bir Jacques Deray filmi olan Le Marginal in dünyaca ünlü besteci Ennio Morricone tarafından bestelenen film müziğidir.
Jacques Brel – Quand On N'a Que L'amour (Altyazılı) 02:31
Jacques Brel – Quand On N'a Que L'amour (Altyazılı) 330 izlenme - 1 yıl önce Jacques Brel’in 1956'da sahnelediği resitalinden kısa ama etkileyici bir bölüm olan “ Quand on n'a que l'amour ” Türkçe çevirisi ile sizlerle. İyi seyirler...
Françoise Hardy - Le Temps De L'amour 1964 02:23
Françoise Hardy - Le Temps De L'amour 1964 919 izlenme - 3 yıl önce Françoise Hardy - Le Temps De L'amour 1964
jacques brel - la valse  mille temps - paroles lyrics 03:51
jacques brel - la valse mille temps - paroles lyrics 475 izlenme - 5 yıl önce
Ölümcül İçgüdü Fragman 01:39
Ölümcül İçgüdü Fragman 814 izlenme - 4 yıl önce Başrollerinde Vincent Cassel, Cécile De France ve Gérard Depardieu gibi isimlerin yer aldığı Aksiyon/Suç türündeki Ölümcül İçgüdü filminin fragmanı.
Ressamın Gözü-Socrates'in Ölümü 03:59
Ressamın Gözü-Socrates'in Ölümü 156 izlenme - 10 ay önce Trt Türk'te yayınlanan,resim sanatı hakkında yapılan ve her bölüm maksimum beş dakika süren mini belgeseldir.Kısa olduğu için izleyicinin dikkati dağıtmamaktadır.Resim sanatına ilgi duymayanların bile çekici bir anlatım sayesinde resme ilgi duymaya başlayabileceği kaliteli bir yapımdır. Programı,Murat ATIL muhteşem anlatımıyla seslendiriyor. (Bu adamı dinlerken,tek eksik olan şey,şömineli bir dağ evi.Fazla da bir şey istemiyorum yani,kuzine sobalı da olur) Tabloya gelirsek, Fransız ressam Jacques-Louis David’in 1787 yılında yaptığı bir yağlıboya tablodur. Bazı Atinalılara karşı düşüncelerini ifade etmesi ve gençlerin ahlakını bozma suçlamaları sonucunda baldıran zehri içirilerek ölüme mahkûm edilen Yunan filozof Sokrates’in ölüm sahnesini temsil eder. Sitede daha önce yayınlanmış güzel bölümleri mevcuttur.Gönül tümünün yüklemekten yana ,fakat beklediği ilgiyi göreceğini sanmıyorum.En azından böyle ufak hatırlatmalarla hafızalarda yer edinmesini sağlamak yeterli sanırım.
Ne Me Quitte Pas - Terk Etme Beni (Türkçe Altyazılı) 04:09
Ne Me Quitte Pas - Terk Etme Beni (Türkçe Altyazılı) 197 izlenme - 1 yıl önce Jacques Brel tarafından seslendirilen ve Zeki Müren tarafından ''Beni Terk Etme'' ismiyle Türkçeye uyarlanan ve tüm zamanların en iyi şarkılarından olan Ne Me Quitte Pas (terk etme beni) isimli parçanın türkçe sözleri eşliğindeki hali...Sitede bulunmasına rağmen asıl vurucu kısmın sözleri olduğunu düşünerek altyazılı halini atmak istedim... Sitedeki Hali İçin: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/24038/jacgues-bre-ne-me-quitte-pas Zeki Müren Tarafından uyarlanan Beni Terk Etme Şarkısı İçin: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/28277/zeki-muren-beni-terketme
Cumartesi Cumartesi - Karısından Salam Yapan Adam 04:42
Cumartesi Cumartesi - Karısından Salam Yapan Adam 239 izlenme - 1 yıl önce Tunç Okan'ın Cumartesi cumartesi adlı filminden nadide bir bölüm. Sanık kasap, karısını kuş sütü ile besleyip istediği kıvama getirdikten sonra ondan muazzam bir salam yapar. Mahkemede sorulan -Neden yaptınız? sorusuna verdiği cevap ve son anda mahkemeden yediği kazık gerçekten kallavidir. Literatürden Notlar: * 1984 - 85 sezonunda yılın en iyi Türk filmleri içerisinde 9. olmuştur. * Filmin "Kasabın Rüyası" isimli bölümü Friedrich Durrenmatt'ın "Sucuk" ismiyle Türkçeye çevrilen öyküsünden esinlenilmiştir. * Filmin müzikleri bir sonra ki filminde müziklerini üstlenen Vladimir Cosma tarafından bestelenmiştir. Bu iş için bir ücret talep etmeyen Cosma, özellikle Natuk Baytan serisinden Kemal Sunal filmlerine farkında olmadan yaptığı müzikal katkılarla önemli bir müzik adamıdır.
Michael Schumacher Niye Sevilmez? 01:18
Michael Schumacher Niye Sevilmez? 175 izlenme - 1 yıl önce 2000'li yılların şampiyon pilotu olarak ün salmış çılgın Alman'ın, şampiyonluk uğruna rakibine kasten çarpmasını izleyeceksiniz. Son yarışa rakibi Villeneuve'ün 1 puan önünde giren kahramanımız, Villeneuve'ün atağına cevap veremeyince kırdı direksiyonu. Ateistlerin açıklayamayacağı bir şekilde Villeneuve yoluna devam ederken yarış dışı kalan da kendisi oluyordu. İlerleyen turlarda iki Mclearen pilotuna yol veren Villeneuve, yarışı üçüncü bitirip Dünya Şampiyonluğunu kazanırken Schumacher'e ise ceza olarak sene içinde kazandığı bütün puanlarının silinmesini uygun gördü FIA yönetimi. Geriye de ondan nefret etmemizi sağlayacak bu görüntüler kaldı.
Jacques Brel  -  Les Bourgeois 02:49
Jacques Brel - Les Bourgeois 132 izlenme - 2 yıl önce flaman asıllı belçikalı eşsiz usta sanatçı, devrimci. şarkıyı ise pek açıklamaya gerek yok. sözlerinin tercümesi şöyle(ekşisözlük-ama arkadaslar iyidir den); yüreğimiz sımsıcak gözlerimizi gömerek biraya şişko adriene de montalant da dostum jojo'yla ve dostum pierre'le yirmili yaşlarımızı içiyoruz birlikte jojo kendini voltaire sanıyor pierre'se kazanova'yı oynuyor ve ben, ben ki daha başı havada ben sanıyorum ki kendimim yalnızca ve gece yarısı üç sülün otelinden noterler çıkıp geçerken onlara kıçımızı gösterip saygılar sunuyoruz. ve hep bir ağızdan şarkı söylüyoruz: domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça aptallaşırlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça yüreğimiz sımsıcak gözlerimizi gömerek biraya şişko adriene de montalant da dostum jojo'yla ve dostum pierre'le yirmili yaşlarımızı yakıyoruz birlikte voltaire bir naip gibi dans ediyor kazanova ise cesaret edemiyor ve ben ki hala daha başı havada iyice sarhoşum neredeyse kendi çapımda ve gece yarısı üç sülün otelinden noterler çıkıp geçerken onlara kıçımızı gösterip saygılar sunuyoruz ve hep bir ağızdan şarkı söylüyoruz domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça aptallaşırlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça yüreğimiz dinginleşmiş gözlerimiz yere inmiş üç sülün otelinin barında üstat jojo'yla ve üstat pierre'le noterler arasında eğleniyoruz birlikte jojo lafı voltaire'den açar pierre'se kazanova'yı anar. ben yine kendimden söz ediyorum yalnızca ve sayın başkomiser gece yarısı olunca, bayan montalant'dan koşup çıkıyorlar her gece bu genç serseri kıçı kırıklar ve şu şarkı eşliğinde bize mabatlarını açıyorlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça aptallaşırlar domuz gibidir burjuvalar yaşlandıkça
OUT 1: Noli me tangere / Spectre (1971) Fragman 02:22
OUT 1: Noli me tangere / Spectre (1971) Fragman 54 izlenme - 7 ay önce 1971 yapımı Fransız Jacques Rivette'in 2 filmi OUT 1: Noli me tangere / Spectre filmlerinin ortak fragmanı.
Üç Pilotun Aynı Dereceyi Yapması (F1 - 1997) 03:13
Üç Pilotun Aynı Dereceyi Yapması (F1 - 1997) 197 izlenme - 1 yıl önce Video kalitesi düşük olsa da bu tarihi anı bilmeyenlerle paylaşmak istedim. Görüntüler F1 1997 Avrupa GP'ine ait. Sıralama turlarında Jacques Villeneuve, Michael Schumacher ve Heinz-Harald Frentzen aynı dereceleri yaparak belkide trilyonda bir olan ihtimali gerçekleştiriyorlar. İyi seyirler.
Ayı (Bir Sevgi Filmi) - The Bear 01:43
Ayı (Bir Sevgi Filmi) - The Bear 196 izlenme - 1 yıl önce Gérard Brach'ın, James Oliver Curwood'un kitabından uyarladığı, efsanevi yönetmen Jean-Jacques Annaud (Gülün Adı, Kapıdaki Düşman, Tibet'te Yedi Yıl) tarafından yönetilen ve otoriteler tarafından Annaud un "efsane"leşmesine neden olan destan niteliğindeki "Ayı" filminin fragmanı. 1988 Fransa,Amerika ortak yapımı bu filmi belgesel sananlar çoğunluktadır ; fakat bu bir konulu filmdir, Türkiye'de gösterime girdiği dönemde ise türkçe çevirisi "Bir Sevgi Filmi" olarak bizlere sunulmuştur.
Jacques Mesrine - Fransız Gangster 05:01
Jacques Mesrine - Fransız Gangster 140 izlenme - 2 yıl önce Fransızların efsanevi gangsteri. Sohreti, kadını, kolay parayı seven Jacques Mesrine Fransa'da halk düşmanı ilan edilmiştir. Yani kısacası görüldüğü yerde vurulması şeklinde devlet fetva yayınlamıştır. Birçok soygun, adam kaçırma, cinayet gibi suçlardan hüküm giymisliği, hapisane basmışlığı vardır. Ayrıca mahkeme salonunda hakimi rehin almışlığu, sante hapishanesi gibi en azılı suçluların (cakal carlos) tutulduğu yüksek güvenlikli bir hapishaneden kaçmışlığı vardır. Kanada'da hapishane ve Fransadaki bankaların guvenlik anlayışının değiştirmiştir. En son Porte de Clignancourt meydanında bir kamyon otomatik silahlı adam tarafindan taranmıştır. Çaldığı milyonlarca frankı nerede sakladığını soran hakime, "Bankada" diye cevap vermiştir. "Hala en güvenilir yerler orası çünkü!" annesine göre ise, Cezayir'de askerlik yaptıktan sonra balatayı sıyırmıştır. Toplum düşmanı olmasında Cezayir'de gördüklerinin etkisinin büyük olduğunu belirtmiştir.
jacques brel amsterdam live 02:39
jacques brel amsterdam live 330 izlenme - 5 yıl önce jacques brel'in amsterdam live performansıdır..
Elektrik Kablosuna İşeyerek Ölmek - Les Morfalous 02:14
Elektrik Kablosuna İşeyerek Ölmek - Les Morfalous 160 izlenme - 1 yıl önce Başrolünde Jean Paul Belmondo nun oynadığı 1984 yapımı Les Morfalous filminde banka müdürünün hacet gidermek istersen mefta olduğu sahne.Filmde 'cumartesi cumartesi' de karısından salam yapan kasap Jacques Villeret de görünmektedir.
jacques brel-ne me quitte pas eng. subtitles 04:09
jacques brel-ne me quitte pas eng. subtitles 288 izlenme - 5 yıl önce
Offenbach -  Orpheus in the Underworld Overture / Kankan Dansı Müziği 02:11
Offenbach - Orpheus in the Underworld Overture / Kankan Dansı Müziği 118 izlenme - 1 yıl önce Jacques Offenbach Alman asıllı Fransız bir müzisyendir. Bestelerini genellikle canlı, coşkulu, şakacı bir çizgide bestelemiştir. Bu tür de günümüzün Fransız Operatını yaratmıştır. Kankan dansı, 19. yüzyılda Paris'in en büyük simgelerinden biri haline gelmiştir. Kankan dansını en iyi aslında hepimiz Red Kid'den tanımaktayız. Offenbach'ın en büyük eseri "Hoffmann'ın masalları" adlı operasıdır.
amsterdam - jacques brel 03:09
amsterdam - jacques brel 201 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/ozgurluksarkilari
Zeki Müren - Beni Terketme 02:58
Zeki Müren - Beni Terketme 73 izlenme - 1 yıl önce 1972 yılında Zeki Müren in, Jacques Brel e ait olan ne me quitte pas adlı şarkıya türkçe söz yazıp yorumladığı şarkıdır. yayınlanan 45 likte yer alan iki şarkıdan birisidir. " Kirpiklerinden bir yudum su ver, öpme gözümden ayrılık derler. "
Barış Manço - Jenny Jenny 02:07
Barış Manço - Jenny Jenny 48 izlenme - 1 yıl önce Barış Manço'nun 1964 yılında, bıyıklarının yeni yeni terlemeye başladığı dönemlerde, Elvis'e özenerek "Rock n Roll" denemesi yaptığı şarkılardan biri... Sonradan doğru yolu buldu da, özüne döndü.. İyi ki de öyle yaptı.. Büyüksün Barış abi! Saygıyla anıyorum..
Barış Manço - Jacques Danjean Orchestra - Baby Sitter 02:07
Barış Manço - Jacques Danjean Orchestra - Baby Sitter 46 izlenme - 1 yıl önce 45 sene evvelinden kopup gelen bir plak daha, hicbir yerde bulunmayanları bulan site alkislarlayasiyorum.com
Jean Jacques Goldman - Là-Bas 04:52
Jean Jacques Goldman - Là-Bas 82 izlenme - 2 yıl önce Şarkı sözü: Là-bas Tout est neuf et tout est sauvage Libre continent sans grillage Ici nos rêves sont étroits C'est pour ça que j'irai là-bas Là-bas Faut du coeur et faut du courage Mais tout est possible à mon âge Si tu as la force et la foi L'or est à portée de tes doigts C'est pour ça que j'irai là-bas N'y va pas Y a des tempêtes et des naufrages Le feu, les diables et les mirages Je te sais si fragile parfois Reste au creux de moi On a tant d'amour à faire Tant de bonheur à venir Je te veux mari et père Mais toi tu rêves de partir Ici tout est joué d'avance Et l'on y peut rien changer Tout dépend de ta naissance Et moi je ne suis pas bien-né Là-bas Loin de nos vies, de nos villages J'oublierai ta voix, ton visage J'ai beau te serrer dans mes bras Tu m'échappes déjà là-bas J'aurai ma chance le jour et mes droits N'y va pas Et la fierté qu'ici je n'ai pas Là-bas Tout ce que tu mérites est à toi N'y va pas Ici les autres imposent leurs lois Là-bas Je te perdrai peut-etre là bas N'y va pas Mais je me perds si je reste là Là-bas La vie ne m'a pas laissé le choix N'y va pas Toi et moi ce sera là bas ou pas Là-bas Tout est neuf et tout est sauvage N'y va pas Libre continent sans grillage Là-bas Beau comme on imagine pas N'y va pas Ici nos reves sont étroits Là-bas C'est pour ça que j'irai là-bas N'y va pas On ne m'a pas laissé le choix Là-bas Je me perds si je reste là N'y va pas C'est pour ça que j'irai là-bas.
Jean-Jacques Goldman - Quand La Musique Est Bonne 03:38
Jean-Jacques Goldman - Quand La Musique Est Bonne 138 izlenme - 5 yıl önce