Hoşgeldiniz!

jan hammer

Miami Vice - 1. Bölüm (1984) 01:37:18
Miami Vice - 1. Bölüm (1984) 2.371 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de "Kanun Namına" adıyla yayınlanan, 80'li yılların efsane dizisi Miami Vice'ın sitede sadece müzikleri ve tanıtım videoları yer alıyordu. O dönem müziklerinden kullandıkları arabalara kadar hayranlık uyandıran bu yapıt asla unutulmayacak şeyler arasında yerini almış bulunmakta. Çok güzel bir açıklama yapmak istiyordum fakat 60kb upload hızıyla 2 tane elektrik kesintisi birleşince elimdekiler uçup gitti. Sitede 'carteblanch' isimli bir üye var. 15 içeriği de Miami Vice hakkında. Bu kadar büyük hayranı olmasam da 30 yıl zaman farkına rağmen günümüzdeki çoğu yapımdan daha kaliteli geliyor Miami Vice. Diğer sezonların altyazısı yok ve ilk sezonkiler de biraz amatörce hazırlanmışlar. Kendim çevirseydim bu konuda rahat davranırdım fakat eldekileri düzeltmeye çalışacağım. Ufak hatalar olabilir. 16 Eylül 1984'te yayınlanan $5,000,000 bütçeli Brother's Keeper adlı bölüm; 97 dk (Normal süre 50dk) Bölümde çalan şarkılar; "Miss You" - The Rolling Stones "Body Talk" - The Deele "Somebody's Watching Me" - Rockwell "Girls Just Wanna Have Fun" - Cyndi Lauper "Only In Miami" - Bette Midler "All Night Long (All Night)" - Lionel Richie "In The Air Tonight" - Phil Collins 1. Sezonda kullanılan silahlar; http://www.imfdb.org/wiki/Miami_Vice_-_Season_1 1. Sezondaki arabalar; http://en.wikipedia.org/wiki/Cars_in_Miami_Vice#Season_1 Şunlar tanıdık gelebilir; Philip Michael Thomas(Vice City'deki Lance Vance'ı seslendiriyor) Crockett's Theme(Vice city - Emotion 98.3.) Don Johnson & Philip Michael Thomas(Vice City'de 3. yıldızla gelen polis arabası) ve neredeyse Vice City'nin tamamı. Şöyle de bir tesadüf yakaladım. 54.47'de akademi ödülü alamamış birinden bahsediliyor ve arka masada George Lucas'ın tıpatıp bir kopyası yer alıyor. Onun da 4 adaylığı bulunmakta.
miami vice original soundtrack by jan hammer 02:35
miami vice original soundtrack by jan hammer 3.193 izlenme - 9 yıl önce 80 lerin meşhur dizisi miami vice in klibi
Miami Vice - 2. Bölüm (1984) 49:06
Miami Vice - 2. Bölüm (1984) 820 izlenme - 2 yıl önce 28 Eylül 1984'te yayınlanan Miami Vice'ın "Heart of Darkness" adlı ikinci bölümü. Bölümde çalan şarkılar; "She's A Beauty" - The Tubes "Missing You" - John Waite "Going Under" - Devo "This Masquerade" - George Benson Porno setinde Crockett'in şöyle güzel bir repliği var "Hiçbir şey işe yaramazsa, bunları berbat diyalogdan içeri atarız"
Glenn Frey - You Belong To The City (Miami Vice Soundtrack) 05:48
Glenn Frey - You Belong To The City (Miami Vice Soundtrack) 711 izlenme - 2 yıl önce 80'lerin ve 90'ların efsanevi polisiye dizisi (80'lerde TRT,90'larda STAR TV'de gösterilen) Kanun Namına(Miami Vice)'da 2.sezon 1.bölüm olan prodigal son bölümünde (Don Johnson ile Philip Michael Thomas ya da namı diğer Sonny Crockett ile Ricardo Tubbs New York'a undercover olarak uyuşturucu şebekesini çökertmeye gittiğinde Sonny sokakta yürürken çalar.. Ayrıca Glenn Frey Don Johnson ile Pepsi Reklamında oynamış ve 1.Sezon Smugler's Blues (Kaçakcının Düşü) bölümünde Sonny ve Rico'ya yardım eden uçak kulanan taşıyıcıyı (malı taşımak için) oynamıştır.Şarkı George Michael'ın Careless Wisper şarkısının tonlarındadır.. http://eksisozluk.com/you-belong-to-the-city--873959 Miami Vice ile ilgili Türkçe bilgiler:http://tr.wikipedia.org/wiki/Miami_Vice http://tinyrul.com/miamivicegoogle http://eksisozluk.com/miami-vice--46307 http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/17693-kanun-namina-miami-vice.html
miami vice - crocketts theme (soundtrack album) 03:16
miami vice - crocketts theme (soundtrack album) 1.229 izlenme - 9 yıl önce 80 lerin meşhur dizisi miami vice
miami vice - crocketts theme (2 flics a miami) new 03:21
miami vice - crocketts theme (2 flics a miami) new 1.392 izlenme - 9 yıl önce 80 lerin meşhur dizisi Miami Vice
Miami Vice - 4. Bölüm (1984) 49:04
Miami Vice - 4. Bölüm (1984) 468 izlenme - 2 yıl önce 19 Ekim 1984'te yayınlanan Miami Vice'ın "Calderone's Return (Part I)" adlı 4. bölümü. Bölümde çalan şarkılar; "I'm So Excited" - The Pointer Sisters "Tush" - ZZ Top "In The Night" - Russ Ballard Jan Hammer; "The Chase" "Crockett's Theme" ilk defa bu bölümde duyuluyor. SPOILER İÇERİR -Bölümün adı "The Hit List" olarak belirlenmiş fakat hikayenin devamıyla bağlantılı olması için şuanki adı almış. -Lt. Lou Rodriguez(Gregory Sierra) Miami'de yaşamak istemediği için diziden çıkarılmak istemiş. -Kiralık katili oynayan Jim Zubiena, gerçekten silahlar konusunda uzman biriymiş. Bu bölümde birçok kez bu teknikleri görüyoruz (Mozambique Drill; iki kez gövdeye, daha sonra kafaya ateş etme şekli) dahil. Miami Vice'ın yapımcısı Michael Mann, filmlerinde bu tekniklere önem verirmiş. 9. dakikadaki sahne oldukça başarılı, bu kaliteye ulaşan çok az yapım var.
Miami Vice - 3. Bölüm (1984) 49:03
Miami Vice - 3. Bölüm (1984) 425 izlenme - 2 yıl önce 5 Ekim 1984'te yayınlanan Miami Vice'ın "Cool Runnin'" adlı üçüncü bölümü. Bölümde çalan şarkılar; "King Tubby Meets The Rockers Uptown" - Augustus Pablo "Well of Souls (Feel the Spirit) - Wailing Souls "Reality Dub" - Linton Johnson "Jamming" - Bob Marley & the Wailers Jan Hammer; "Cool Runnin'" "Boat Party" -Tubbs'ın okyanusa düşürdüğü 28.95 dolarlık ıstakozun 2012 yılındaki değeri 63.43 dolarmış. -Tubbs'ın elindeki TASER 80 model. -Crockett ve Tubbs'ın bir minibüsün içinde şüphelilerin peşindeyken ölüme yaklaştığı iki bölümden biri.
Miami Vice - Jan Hammer - Crocketts Theme 05:52
Miami Vice - Jan Hammer - Crocketts Theme 135 izlenme - 2 yıl önce Birçok ünlü diziye imza atmış NBC kanalının en efsane dizileri arasındadır Miami Vice . Crocketts Theme ise bu diziye ait ve en unutulmaz dizi müziklerinde en baştadır kimilerine göre. Enstrümental olarak hazırlanan şarkının onlarca güzel mixi varken hiç biri 1984 yılındaki orjinali kadar sevilmemiştir herhalde. Klipte göreceğiniz ünlü testarossa (beyaz renk olması düşündürücüdür, fakat arabın orjinal ferrari olmadığı vs de söylenir ki, kuvvetle muhtemeldir) ile şekil yapan abimizde Don Jonhson'dır. Şarkı bu abimizin dizi rolündeki ismi olan Sony Crocketts karakterinden adını almıştır. Beyaz ceketi ve helikopter başlangıç sahnesi unutulmazlar arasındadır. Yapım başka bir video ile detaylıca incelenmesi gereken dizilerdendir... Not:Bir süredir aranızdan ban sebiyle ayrılmıştım uzun gereksiz bir hikaye... Parçayı birçoğu aramızdan ayrılan fakat arada girip eski dostlarına bakan ve aramızda online olmayan fakat unutulmayan alkışlarlayaşıyorumdaki eski kardeşlerime yolluyorum.
Jan Hammer - Crockett's Theme (Miami Vice) 05:52
Jan Hammer - Crockett's Theme (Miami Vice) 20 izlenme - 3 yıl önce 80lerin unutulmaz tv dizilerinden Miami Vice'ın soundtrackidir efendim. Dinleyelim yad edelim.
Jan Hammer  - Miami Vice Theme 02:35
Jan Hammer - Miami Vice Theme 6 izlenme - 1 yıl önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...