Hoşgeldiniz!

japon balıkçısı

Castle Bravo Hidrojen Bombası Testi 04:08
Castle Bravo Hidrojen Bombası Testi 6.898 izlenme - 2 yıl önce Başarısız bir hidrojen bombası testi.1954'de gerçekleşti.Los Alamos Ulusal Laboratuvarı, nükleer silahlarını sınamadan önce yanlış bir hesaplama yaptı.Hidrojen bombaları beklenenin iki katından daha güçlüydü.Bomba, 15 megatonluk bir patlamaya neden oldu; bir Japon balıkçı teknesi ile birkaç Pasifik adasını radyoaktif serpintiye maruz bıraktı.Nazım Hikmet’in Japon Balıkçısı şiirinin esin kaynağı bu patlamadır.
badem gözlüm japon balıkçısı burak bora 04:42
badem gözlüm japon balıkçısı burak bora 2.621 izlenme - 7 yıl önce
Ünol Büyükgönenç - Japon Balıkçısı 05:14
Ünol Büyükgönenç - Japon Balıkçısı 1.363 izlenme - 8 yıl önce ünol büyükgönenç - japon balıkçısı (alamut1@hotmail.de)
Nazım Hikmet - Japon Balıkçısı 01:41
Nazım Hikmet - Japon Balıkçısı 571 izlenme - 5 yıl önce
Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı (2014) Yeni 04:50
Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı (2014) Yeni 356 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri(lyrics): Denizde bir bulutun öldürdüğü japon balıkçısı genç bir adamdı Dostlarından dinledim bu türküyü.. Nurettin Rençber - Ayrı Ayrı Nurettin Rençber - Gözlerim Nurettin Rençber - Nerdesin Şimdi Nurettin Rençber - Gidersin Nurettin Rençber - Yalnız İnsan Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı Nurettin Rençber - Sessiz Nehir Nurettin Rençber - Keremce Nurettin Rençber - Çedenem Nurettin Rençber - Yeşil Erik Dalları Nurettin Rençber - Hayalifener
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 06:27
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 394 izlenme - 5 yıl önce
Japon Balıkçısı - Sümeyra 05:32
Japon Balıkçısı - Sümeyra 563 izlenme - 8 yıl önce
Burak Bora - Japon Balıkçısı 04:33
Burak Bora - Japon Balıkçısı 109 izlenme - 2 yıl önce Nazım Hikmet'in Japon Balıkçısı'nı seslendirmiştir Burak Bora 90'larda. O zamanlardan beri severek dinlediğimdir ayrıca. Denizde bir bulutun öldürdüğü Japon balıkçısı genç bir adamdı. Dostlarından dinledim bu türküyü Pasifik'te sapsarı bir akşamdı. Balık tuttuk yiyen ölür. Elimize değen ölür. Bu gemi bir kara tabut, lumbarından giren ölür. Balık tuttuk yiyen ölür, birden değil, ağır ağır, etleri çürür, dağılır. Balık tuttuk yiyen ölür. Elimize değen ölür. Tuzla, güneşle yıkanan bu vefalı, bu çalışkan elimize değen ölür. Birden değil, ağır ağır, etleri çürür, dağılır. Elimize değen ölür... Badem gözlüm, beni unut. Bu gemi bir kara tabut, lumbarından giren ölür. Üstümüzden geçti bulut. Badem gözlüm beni unut. Boynuma sarılma, gülüm, benden sana geçer ölüm. Badem gözlüm beni unut. Bu gemi bir kara tabut. Badem gözlüm beni unut. Çürük yumurtadan çürük, benden yapacağın çocuk. Bu gemi bir kara tabut. Bu deniz bir ölü deniz. İnsanlar ey, nerdesiniz? Nerdesiniz?
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 06:27
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 101 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Ölüdeniz Çıkış Tarihi: 06.03.1990 Etnik Şarkı Sözleri: Balık tuttuk yiyen ölür Elimize değen ölür Bu gemi bir kara tabut Lumbarından giren ölür Balık tuttuk yiyen ölür Birden değil ağır ağır Etleri çürür dağılır Balık tuttuk yiyen ölür Elimize değen ölür Tuzla güneşle yıkanan Bu vefalı, bu çalışkan Elimize değen ölür Birden değil ağır ağır Etleri çürür dağılır Elimize değen ölür Badem gözlüm beni unut Bu gemi bir kara tabut Lumbarından giren ölür Üstümüzden geçti bulut Badem gözlüm beni unut Boynuma sarılma gülüm Benden sana geçer ölüm Badem gözlüm beni unut Bu gemi bir kara tabut Badem gözlüm beni unut Çürük yumurtadan çürük Benden yapacağın çocuk Bu gemi bir kara tabut Bu deniz bir ölü deniz İnsanlar ey nerdesiniz? Nerdesiniz?
Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı 04:55
Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı 70 izlenme - 3 yıl önce Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı (2014 Albümü)
D-100 - Japon Balıkçısı 04:36
D-100 - Japon Balıkçısı 62 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Evin Hüznü Çıkış Tarihi: 31.01.1996 Türkçe Pop