Hoşgeldiniz!

japon balıkçısı

Castle Bravo Hidrojen Bombası Testi 04:08
Castle Bravo Hidrojen Bombası Testi 7.358 izlenme - 3 yıl önce Başarısız bir hidrojen bombası testi.1954'de gerçekleşti.Los Alamos Ulusal Laboratuvarı, nükleer silahlarını sınamadan önce yanlış bir hesaplama yaptı.Hidrojen bombaları beklenenin iki katından daha güçlüydü.Bomba, 15 megatonluk bir patlamaya neden oldu; bir Japon balıkçı teknesi ile birkaç Pasifik adasını radyoaktif serpintiye maruz bıraktı.Nazım Hikmet’in Japon Balıkçısı şiirinin esin kaynağı bu patlamadır.
Burak Bura - Japon Balıkçısı (1998) 04:28
Burak Bura - Japon Balıkçısı (1998) 533 izlenme - 5 ay önce Sene 1998, Mevsim Sonbahar... Burak Bora adında bir sanatçı Nazım Hikmet'in "Japon Balıkçısı" şiirini yorumlayarak çıkış yapmış ve uzun süre gündemde kalmıştır. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak ve 1998 yılına bir dönüş yapmak istedim. İyi nostaljiler.
badem gözlüm japon balıkçısı burak bora 04:42
badem gözlüm japon balıkçısı burak bora 2.636 izlenme - 8 yıl önce
Ünol Büyükgönenç - Japon Balıkçısı 05:14
Ünol Büyükgönenç - Japon Balıkçısı 1.363 izlenme - 9 yıl önce ünol büyükgönenç - japon balıkçısı (alamut1@hotmail.de)
Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı (2014) Yeni 04:50
Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı (2014) Yeni 374 izlenme - 4 yıl önce Şarkı Sözleri(lyrics): Denizde bir bulutun öldürdüğü japon balıkçısı genç bir adamdı Dostlarından dinledim bu türküyü.. Nurettin Rençber - Ayrı Ayrı Nurettin Rençber - Gözlerim Nurettin Rençber - Nerdesin Şimdi Nurettin Rençber - Gidersin Nurettin Rençber - Yalnız İnsan Nurettin Rençber - Japon Balıkçısı Nurettin Rençber - Sessiz Nehir Nurettin Rençber - Keremce Nurettin Rençber - Çedenem Nurettin Rençber - Yeşil Erik Dalları Nurettin Rençber - Hayalifener
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 06:27
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 398 izlenme - 6 yıl önce
Japon Balıkçısı - Sümeyra 05:32
Japon Balıkçısı - Sümeyra 564 izlenme - 9 yıl önce
Burak Bora - Japon Balıkçısı 04:33
Burak Bora - Japon Balıkçısı 139 izlenme - 3 yıl önce Nazım Hikmet'in Japon Balıkçısı'nı seslendirmiştir Burak Bora 90'larda. O zamanlardan beri severek dinlediğimdir ayrıca. Denizde bir bulutun öldürdüğü Japon balıkçısı genç bir adamdı. Dostlarından dinledim bu türküyü Pasifik'te sapsarı bir akşamdı. Balık tuttuk yiyen ölür. Elimize değen ölür. Bu gemi bir kara tabut, lumbarından giren ölür. Balık tuttuk yiyen ölür, birden değil, ağır ağır, etleri çürür, dağılır. Balık tuttuk yiyen ölür. Elimize değen ölür. Tuzla, güneşle yıkanan bu vefalı, bu çalışkan elimize değen ölür. Birden değil, ağır ağır, etleri çürür, dağılır. Elimize değen ölür... Badem gözlüm, beni unut. Bu gemi bir kara tabut, lumbarından giren ölür. Üstümüzden geçti bulut. Badem gözlüm beni unut. Boynuma sarılma, gülüm, benden sana geçer ölüm. Badem gözlüm beni unut. Bu gemi bir kara tabut. Badem gözlüm beni unut. Çürük yumurtadan çürük, benden yapacağın çocuk. Bu gemi bir kara tabut. Bu deniz bir ölü deniz. İnsanlar ey, nerdesiniz? Nerdesiniz?
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 06:27
Ezginin Günlüğü - Japon Balıkçısı 103 izlenme - 4 yıl önce Albüm Adı: Ölüdeniz Çıkış Tarihi: 06.03.1990 Etnik Şarkı Sözleri: Balık tuttuk yiyen ölür Elimize değen ölür Bu gemi bir kara tabut Lumbarından giren ölür Balık tuttuk yiyen ölür Birden değil ağır ağır Etleri çürür dağılır Balık tuttuk yiyen ölür Elimize değen ölür Tuzla güneşle yıkanan Bu vefalı, bu çalışkan Elimize değen ölür Birden değil ağır ağır Etleri çürür dağılır Elimize değen ölür Badem gözlüm beni unut Bu gemi bir kara tabut Lumbarından giren ölür Üstümüzden geçti bulut Badem gözlüm beni unut Boynuma sarılma gülüm Benden sana geçer ölüm Badem gözlüm beni unut Bu gemi bir kara tabut Badem gözlüm beni unut Çürük yumurtadan çürük Benden yapacağın çocuk Bu gemi bir kara tabut Bu deniz bir ölü deniz İnsanlar ey nerdesiniz? Nerdesiniz?
D-100 - Japon Balıkçısı 04:36
D-100 - Japon Balıkçısı 74 izlenme - 4 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Evin Hüznü Çıkış Tarihi: 31.01.1996 Türkçe Pop
Nazım Hikmet - Japon Balıkçısı  01:40
Nazım Hikmet - Japon Balıkçısı 1 izlenme - 3 ay önce Abone OL: http://bit.ly/esenmusic Kendi Sesinden Şiirler © 1994 ESEN MÜZİK Apple Music: http://apple.co/2zPUmr1 Spotify: http://spoti.fi/2kmuss2 Amazon: http://amzn.to/2iT78lx Deezer: http://bit.ly/2AQ6onR Fizy: https://fizy.in/1zUcX Muud: http://bit.ly/2Ayszwn Esenshop: http://bit.ly/2sEfyMa -- Bizi takip edin: Facebook: http://facebook.com/esenmuzik Twitter: http://twitter.com/esenmuzik Instagram: http://instagram.com/esenmusic --- --- --- Bizi takip edin: Facebook: http://facebook.com/esenmuzik Twitter: http://twitter.com/esenmuzik Instagram: http://instagram.com/esenmusic Online Satış: http://www.esenshop.com/