Hoşgeldiniz!

jiddu krishnamurti

Düşüncenin Bir Tanrı Fikri Uydurması - Jiddu Krishnamurti 02:54
Düşüncenin Bir Tanrı Fikri Uydurması - Jiddu Krishnamurti 2.208 izlenme - 11 ay önce Krishnamurti diyor ki; Eğer birazcık aklım var ise ve Tanrı’yı düşünürsem; düşündüğüm Tanrı da küçücük bir Tanrı olacaktır ve düşüncelerim ile ona büyüklük, güzellik, bilgelik ve geri kalan tüm özellikleri giydirebilirim. ‘Tanrı’yı seviyorum’ demek saçmadır. Tanrı’ya taparken kendine tapıyorsundur ve bu sevgi değildir.
Krishnamurti: Hakikate Giden Yol Yoktur! 01:56
Krishnamurti: Hakikate Giden Yol Yoktur! 1.268 izlenme - 1 yıl önce Hindistan'da dogup büyüyen , 8 yasindan sonra ' dünya ögretmeni' statusune erişen jiddu krishnamurti'den hakikat ve insanligin degisimi üzerine kısa bir dip not . İyi seyirler.
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 04:51
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 1.011 izlenme - 11 ay önce Krishnamurti'nin vefaatinden evvel yaptığı son konuşmalardan birinin bir bölümünü izliyoruz.
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 01:08
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 284 izlenme - 2 yıl önce Özellikle din hakkında daha önce bilmediğiniz yeni şeyler öğretecek, sırf bu yüzden bile çok seveceğiniz belgesel olan Zeitgeist serisinin ikincisi olan Zeitgeist Addendum'un sistemin insanların bilinçaltına nasıl hükmettiklerini anlatan Jiddu Krishnamurti'nin harika giriş cümlesi. "İnsanların aklına köklü bir devrim fikrini getirmenin, ne kadar önemli olduğundan bahsediyorduk. Bu kriz, aslında bir bilinç krizidir. Öyle bir kriz ki, artık daha fazla eski kuralları, eski şablonları, eskiden kalma gelenekleri kabul edemez. Hele Dünya'nın bugünkü haline bakınca, bunca sefalet çatışma, yıkıcı zulüm, saldırganlık... İnsanoğlu hala eskiden beri bildiğimiz gibi; hala barbar, hala şiddet tutkunu, saldırgan, açgözlü ve rekabetçi. İnşa ettiği toplum da bu değerler üzerine kurulu... Bu denli hastalıklı bir topluma iyi entegre olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz!" "Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok. Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz. Siz her şeysiniz! Ve anlamak, değişimdir..."
Jiddu Krishnamurti - Ben Kimim 07:31
Jiddu Krishnamurti - Ben Kimim 278 izlenme - 2 yıl önce Ünlü yazar Aldous Huxley'nin "Onu dinlemek Buda'yı dinlemeye benziyor. Öylesine güçlü, öylesine insanın içine işliyor ki!" dediği Krishnamurti'nin "Siz kimsiniz?" sorusuna verdiği bir cevap. Video 1981 yılına ait. İyi seyirler.
Krishnamurti - Neden Değişmiyorsun? 04:20
Krishnamurti - Neden Değişmiyorsun? 172 izlenme - 2 yıl önce Hindistanlı düşünür Krishnamurtinin bir konuşmasından bir kesit, krishnamurti asla kişisel gelişimcilerle aynı safa konmamalıdır.
Jiddu Krishnamurti - Eski Anlayışlardan Kurtulmak 02:36
Jiddu Krishnamurti - Eski Anlayışlardan Kurtulmak 144 izlenme - 2 yıl önce "Tek amacım var: İnsanın özgürleşmesi; insana sınırlarını yıkmak konusunda yardımcı olmak" diyen Hindistan asıllı düşünür, konuşmacı ve yazar. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu kesinlikle reddetmiştir. Bütün dünyada geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmış olmasına rağmen çevresindekiler tarafından oluşturulan örgütü kendisi dağıtmıştır. Hiçbir zaman kendisini bir otorite olarak görmedi ve çevresinde müridlerin oluşmasını istemedi. Her zaman bir birey ile bir başka birey olarak konuşmayı tercih etti. Bu konuşması Zeitgeist Addendum belgeselinin başında yer almaktadır.
Jiddu Krishnamurti Old Video.. ( Watch Must ) 01:07
Jiddu Krishnamurti Old Video.. ( Watch Must ) 14 izlenme - 2 yıl önce Jiddu Krishnamurti Old Video.. ( Watch Must )