Hoşgeldiniz!

jiddu krishnamurti

Jiddu Krishnamurti - Din Sizin İçin Ne İfade Ediyor 06:37
Jiddu Krishnamurti - Din Sizin İçin Ne İfade Ediyor 1.323 izlenme - 3 ay önce "Yaşamın bütününü anlamamız gerek, yalnızca küçük bir parçasını değil. İşte bu yüzden okumak, gökyüzüne bakmak, şarkı söylemek, dans etmek, şiirler yazmak, acı çekmek ve anlamak zorundayız. çünkü tüm bunlar hayattır," diyen Krishnamurti bu videoda din konusun ele alıyor.
Jiddu Krishnamurti -  Ölüm üzerine 08:01
Jiddu Krishnamurti - Ölüm üzerine 2.112 izlenme - 10 ay önce Dünyaya baktigi objektif perspektif ile irkcilik , milliyetcilik gibi köktenci kalıpları reddederek insanin nasil mutlu bir sekilde yasayabilecegini anlatan krishnamurti , evrensellik ve hümanistligin resmini çiziyor ... "sadece sessizce dinleyin… neden oynamak zorunda olduğunuzu, neden yemek yemek zorunda olduğunuzu, neden nehre bakmak zorunda olduğunuzu, neden zalim olduğunuzu sormuyorsunuz, değil mi? bir şeyi yapmak istemediğinizde başkaldırıyor, neden yapmak zorunda olduğunuzu soruyorsunuz. ama okumak, oynamak, gülmek, zalim olmak, iyi olmak, nehri, bulutları görmek, tüm bunlar hayatın parçalarıdır; ve okumayı bilmezseniz, yürümeyi bilmezseniz, bir yaprağın güzelliğini takdir edemezseniz, yaşamıyorsunuz demektir. yaşamın bütününü anlamanız gerek, sadece küçük bir parçasını değil. îşte bu yüzden okumak zorundasınız, işte bu yüzden gökyüzüne bakmak zorundasınız, bu yüzden şarkı söylemek, dans etmek, şiirler yazmak, acı çekmek ve anlamak zorundasınız; çünkü tüm bunlar hayattır…" jiddu krishnamurti
Düşüncenin Bir Tanrı Fikri Uydurması - Jiddu Krishnamurti 02:54
Düşüncenin Bir Tanrı Fikri Uydurması - Jiddu Krishnamurti 2.527 izlenme - 2 yıl önce Krishnamurti diyor ki; Eğer birazcık aklım var ise ve Tanrı’yı düşünürsem; düşündüğüm Tanrı da küçücük bir Tanrı olacaktır ve düşüncelerim ile ona büyüklük, güzellik, bilgelik ve geri kalan tüm özellikleri giydirebilirim. ‘Tanrı’yı seviyorum’ demek saçmadır. Tanrı’ya taparken kendine tapıyorsundur ve bu sevgi değildir.
Krishnamurti: Hakikate Giden Yol Yoktur! 01:56
Krishnamurti: Hakikate Giden Yol Yoktur! 1.384 izlenme - 3 yıl önce Hindistan'da dogup büyüyen , 8 yasindan sonra ' dünya ögretmeni' statusune erişen jiddu krishnamurti'den hakikat ve insanligin degisimi üzerine kısa bir dip not . İyi seyirler.
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 04:51
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 1.159 izlenme - 2 yıl önce Krishnamurti'nin vefaatinden evvel yaptığı son konuşmalardan birinin bir bölümünü izliyoruz.
Jiddu Krishnamurti - Bu Toplumu Biz Meydana Getirdik 03:28
Jiddu Krishnamurti - Bu Toplumu Biz Meydana Getirdik 76 izlenme - 2 ay önce Konuşmacı Krishnamurti içinde bulunduğumuz toplumu hep birlikte bu hale getirdiğimizi söylüyor ve bir değişimin meydana getirilip getirilemeyeceğini sorguluyor.
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 01:08
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 500 izlenme - 3 yıl önce Özellikle din hakkında daha önce bilmediğiniz yeni şeyler öğretecek, sırf bu yüzden bile çok seveceğiniz belgesel olan Zeitgeist serisinin ikincisi olan Zeitgeist Addendum'un sistemin insanların bilinçaltına nasıl hükmettiklerini anlatan Jiddu Krishnamurti'nin harika giriş cümlesi. "İnsanların aklına köklü bir devrim fikrini getirmenin, ne kadar önemli olduğundan bahsediyorduk. Bu kriz, aslında bir bilinç krizidir. Öyle bir kriz ki, artık daha fazla eski kuralları, eski şablonları, eskiden kalma gelenekleri kabul edemez. Hele Dünya'nın bugünkü haline bakınca, bunca sefalet çatışma, yıkıcı zulüm, saldırganlık... İnsanoğlu hala eskiden beri bildiğimiz gibi; hala barbar, hala şiddet tutkunu, saldırgan, açgözlü ve rekabetçi. İnşa ettiği toplum da bu değerler üzerine kurulu... Bu denli hastalıklı bir topluma iyi entegre olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz!" "Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok. Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz. Siz her şeysiniz! Ve anlamak, değişimdir..."
Jiddu Krishnamurti - Ben Kimim 07:31
Jiddu Krishnamurti - Ben Kimim 450 izlenme - 3 yıl önce Ünlü yazar Aldous Huxley'nin "Onu dinlemek Buda'yı dinlemeye benziyor. Öylesine güçlü, öylesine insanın içine işliyor ki!" dediği Krishnamurti'nin "Siz kimsiniz?" sorusuna verdiği bir cevap. Video 1981 yılına ait. İyi seyirler.
Krishnamurti - Neden Değişmiyorsun? 04:20
Krishnamurti - Neden Değişmiyorsun? 270 izlenme - 3 yıl önce Hindistanlı düşünür Krishnamurtinin bir konuşmasından bir kesit, krishnamurti asla kişisel gelişimcilerle aynı safa konmamalıdır.
Jiddu Krishnamurti - Eski Anlayışlardan Kurtulmak 02:36
Jiddu Krishnamurti - Eski Anlayışlardan Kurtulmak 243 izlenme - 3 yıl önce "Tek amacım var: İnsanın özgürleşmesi; insana sınırlarını yıkmak konusunda yardımcı olmak" diyen Hindistan asıllı düşünür, konuşmacı ve yazar. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu kesinlikle reddetmiştir. Bütün dünyada geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmış olmasına rağmen çevresindekiler tarafından oluşturulan örgütü kendisi dağıtmıştır. Hiçbir zaman kendisini bir otorite olarak görmedi ve çevresinde müridlerin oluşmasını istemedi. Her zaman bir birey ile bir başka birey olarak konuşmayı tercih etti. Bu konuşması Zeitgeist Addendum belgeselinin başında yer almaktadır.
Jiddu Krishnamurti Old Video.. ( Watch Must ) 01:07
Jiddu Krishnamurti Old Video.. ( Watch Must ) 25 izlenme - 4 yıl önce Jiddu Krishnamurti Old Video.. ( Watch Must )