Hoşgeldiniz!

jim jarmusch

Night On Earth (1991) Türkçe Altyazılı Fragman 02:33
Night On Earth (1991) Türkçe Altyazılı Fragman 108.283 izlenme - 8 ay önce 1991 yapımı Jim Jarmusch filmi Night on Earth'ün fragmanı. Filmde Roberto Benigni ve Winona Ryder gibi isimler oynuyor.
Paterson (2016) Türkçe Altyazılı Fragman 02:24
Paterson (2016) Türkçe Altyazılı Fragman 142.319 izlenme - 1 yıl önce 24 Şubat 2017'de sinemalarda olacak Paterson filminin fragmanı. Jim Jarmusch'un yönettiği filmin başrolünde Adam Driver var.
Paterson (2016) Fragman 02:30
Paterson (2016) Fragman 5.986 izlenme - 1 yıl önce 2016 yapımı Paterson filminin fragmanı. Yönetmen: Jim Jarmusch Yapımcı: Joshua Astrachan, Carter Logan Senaryo: Jim Jarmusch, Golshifteh Farahani Oyuncular: Adam Driver Görüntü Yönetmeni: Frederick Elmes Kurgu: Affonso Gonçalves
Permanent Vacation (Fragman) 02:15
Permanent Vacation (Fragman) 297 izlenme - 4 yıl önce Jim Jarmusch'un yönettiği ilk uzun metrajlı film olan ve müziklerini de kadim dostu John Lurie ile birlikte kotardığı 1980'in kült yapımlarından Permanent Vacation, o zamanların genç New York'lu portresini tüm gerçekçiliğiyle çizen bir film... Yaşam felsefesini çok erken oluşturmuş ve kendi ayakları üstünde durmaya alışmış bir genç olan Allie, 80'li yılların Manhattan'ında hayatını müzik ve graffiti arasında amaçsızca sürdürmektedir. Sürekli bir işi olmayan, kalıcı ilişkilere giremeyen ve Lower East Side caddelerinden başka kalacak gerçek bir evi olmayan delikanlı, devamlı yeni insanlarla tanışıp oradan oraya sürüklenen gerçek bir 'aylak'tır. Film, kendini "sürekli tatilde olan bir turist" olarak tanıtan Allie'nin yaşamından kısa bir kesiti yansıtır.
Down By Law - Ayakkabı Sahnesi (Tom Waits İçerir) 03:37
Down By Law - Ayakkabı Sahnesi (Tom Waits İçerir) 170 izlenme - 3 yıl önce Jim Jarmusch'ın Down By Law filminden izleyeceğiniz bu sahnede Tom Waits abimize hatunu çok kızmıştır. Tozu dumana katar; çünkü Tom abinin sorumsuzluğu canına tak etmiştir neredeyse tüm eşyaları sokağa boşaltır, bağırır,çağırır hatta Tom Wait'i biraz hırpalar ama hırsını bir türlü alamaz fakat Tom abi "gık" demez tüm bunlara ta ki hatun sonunda çok sevdiği ayakkabılarını camdan fırlatana dek!
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream - Down by Law 02:44
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream - Down by Law 98 izlenme - 3 yıl önce 1986 yapımı Down by Law filminde geçen harika bir Roberto Benigni repliği.i scream ve ice cream'in fonetik acidan benzerligi uzerine kurulu bir espri. filmde butun hapishane bu çıgliklarla yankilanir iyi seyirler.
Tom Waits - Jockey Full Of Bourbon (Down By Law Soundtrack) 04:04
Tom Waits - Jockey Full Of Bourbon (Down By Law Soundtrack) 102 izlenme - 3 yıl önce 1986 yapımı Jim Jarmusch filminin giriş sahnesidir. New Orleans'ta geçen öyküde baş kahramanlarımız DJ Zack(Tom Waits), kadın taciri Jack (John Lurie) ve İtalyan turist Bob (Roberto Benigni) yollarını aynı hapishane hücresinde kesişmiş bulurlar. Bunun öncesi ve sonrası da senaryo oluverir. Filmin girişinde yönetmenin seyirciye yaptırdığı New Orleans turu önce bana pek bir şey ifade etmemişti. Sadece güzeldi. Film ilerledikçe o görüntüye geri dönüşler yaptım zihnimde ve bittiğinde hemen başa alıp tekrardan izledim. Artık filmi tekrardan izlemeye gerek duymuyorum. Bu sahneyi izlemek her şeyi hatırlamama yetiyor.
Dead Man - Fragman 02:36
Dead Man - Fragman 50 izlenme - 3 yıl önce Jim Jarmusch'un yönetmenliğini yaptığı ve johnny Depp'in, William Blake karakteriyle boy gösterdiği mükemmel western filmi. 1995 yapımı olan ve müziklerini efsane gitarist Neil Young'un yaptığı filmi ayakta alkışlıyor ve şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Johnny Depp bence en iyi performansını bu filmde sergiliyor.