Hoşgeldiniz!

jitem

Kod Adı Yeşil - Yeşil'in Hikayesi 03:41
Kod Adı Yeşil - Yeşil'in Hikayesi 3.978 izlenme - 9 ay önce Mahmut Yıldırım, Türk kontrgerilla, işte Yeşil'in hikayesi... 1973'te Bingöl Genç İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görev aldı ve ilişki aynı yıl MİT Tatvan Bölge Müdürlüğü'ne tayin edildi. Kasım 1975'te askerden geldikten sonra Millî Görüş hareketi içinde MİT adına çalıştı. Yıldırım, Elazığ'da 1977'de Etibank Ferro Krom tesislerinde puantör olarak göreve başladı. İşlemleri 20938 sicil numarası üzerinden yapılıyordu. Tam dört yıl sonra farklı bir göreve soyunup, farklı bir isimle anılmaya başladı. Operasyonlarda PKK’lı gibi giyinen Mahmut Yıldırım, güvenlik görevlilerince ayırt edilebilmek için ‘yeşil fular’ takıyordu. Susurluk kazasından sonra ortaya dökülen ilişkiler, pek çok cinayetin tetikçisi olduğunu ortaya koydu. Herkes Yeşil'den söz etti ancak bulunamadı. Dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz, aldığı bilgileri aktarırken Yeşil'in öldürüldüğünü söyledi. Ancak kısa bir süre sonra Yeşil, İHD Başkanı Akın Birdal'ı vuranların arkasındaki isim olarak ortaya çıktı. Daha sonraki bilgiler Yeşil'in hâlâ hayatta olduğunu ortaya koydu. Susurluk Raporu'nda da Yeşil'e 12 sayfalık özel bir yer ayrıldı. Ahmet Demir, Mehmet Kırmızı sahte kimliklerini kullanan, Güneydoğu'da "Sakallı" adıyla bilinen Solhanlı Mahmut Yıldırım'ın geçmişi bir ölçüde deşifre edilebildi. Bir dönem MİT'te, bir dönem JİTEM'de görev aldığı anlaşıldı. JİTEM subayı Ahmet Cem Ersever'in öldürülmesinden, Güneydoğu'daki pek çok fail-i meçhul cinayete kadar sayısız olayda tetikçilik yaptığı belirlendi. Hatta Abdullah Öcalan'ın Suriye'de öldürülmesi için görevlendirilen ekipte de yer aldı. Afyon Cezaevi'nde Sabancı suikastı sanıklarından DHKP-C'li Mustafa Duyar'ı Türkiye'nin Şam Büyükelçiliği'nden alıp getiren ekipte onun da adı sayıldı. Ancak istihbarat birimlerinin kamuoyuyla pek de paylaşmadığı kanıya göre, aslında "Yeşil" tek bir kişinin değil, birden fazla görevlinin kullandığı ortak kod adı. Üzerinde taşıdığı telefonla aradığı yerler arasında resmî kurumların yanı sıra Abdullah Çatlı, Sami Hoştan, Sedat Peker gibi isimler de bulunuyor. Mesut Yılmaz'a Budapeşte'te yumruk atanlar da Yeşil'in telefonundan arananlar arasında yer alıyor. Yeşil adının korkuyla anılması Susurluk çetesi tarafından tahsilat amacıyla kullanıldı. Susurluk çetesinin tehditle para topladığı kişileri arayan hep Yeşil idi. Ömer Lütfü Topal'ın öldürülmeden önce para yatırdığı Ziraat Bankası Ankara Heykel Şubesi'ndeki hesabın sahibinin de Ahmet Demir kimliğini kullanan Yeşil olduğu ortaya çıktı. Musa Anter, Cem Ersever, Tarık Ümit ve Behcet Cantürk olmak üzere birçok faili meçhul cinayette "zanlı" olarak isminden söz edilmektedir. Mahmut Yıldırım'ın izi uzun süredir bulunamadı. Yaşayıp yaşamadığı konusunda da net bir bilgi henüz yok. Kevin MacLeod sanatçısının Long Note One adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır. Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-... Sanatçı: http://incompetech.com/
Jitem WT vs Katrei Matem 00:35
Jitem WT vs Katrei Matem 2.223 izlenme - 3 yıl önce Hile Demeleri Üzerine Videolu Çekim Yapılmıştır.
Çözüm Sürecini En İyi Anlatan Görüntüler! 01:09
Çözüm Sürecini En İyi Anlatan Görüntüler! 743 izlenme - 1 yıl önce 3 sene boyunca asker ve polısın elını kolunu bağlayan çözum surecını en ıyı anlatan göruntulerden sadece bırı... Kendı adıma surecı desteklemıştım ama örgute tavız verılmeden buradan anlaşılıyor kı örgut yandaşlarının çoğalmasından başka pekte bır ışe yaramamış bundan böyle bır çözum olacaksa da bu pkk ıle mucadele ederek o bölgedekı sıvıl halk muhatap alınarak olmalı örgut muhatap alınmamalı en azından bu sureç bıze bunu göstermıştır...
Erol Budan Kendin Bilirsin 04:42
Erol Budan Kendin Bilirsin 3.131 izlenme - 8 yıl önce ßir anda ßitemezsin ßeni terk edemezsin ! ßen senin yüzünden cok çile cektim !. ßitirdin saßrım i$te sonunda !
12 Eylül Ya Da Gençliğim Eyvah 04:49
12 Eylül Ya Da Gençliğim Eyvah 1.882 izlenme - 7 yıl önce t ü r : protest ö n s ö z : cia , mİt , nato , mgk , tİt , jİtem , mafya , polis , devlete yardımcı kuvvetler , faşist çeteler , ve daha neler nelerin iç içe geçtiği , kanlı süreçlerden geçtik ; hala da geçmekteyiz.derin ve karanlık inlerde şekillenen büyük stratejiler gereğince insanlar katledilmekte,zulme uğramaktalar.12 eylüle zemin hazırlamak için yürütülen "özel harp"in kurbanı olarak, gençliğini yaşayamadan,yaşlanmaya fırsat verilmeden kırıma uğratılan dostlarımızın anılarına saygıyla..
Down Dan Linda Sürekli İsınlanırken 00:15
Down Dan Linda Sürekli İsınlanırken 823 izlenme - 8 yıl önce bin savascı ortamında bilenler bilir ısınlayıcı yoktur ama bir saman süreli ısınlanıyor. yorum sizin
Jitem - 1. Trt Buyuk Takip 09:00
Jitem - 1. Trt Buyuk Takip 420 izlenme - 6 yıl önce
Pusula - Susurluk Kazası Analizi (1996) 46:26
Pusula - Susurluk Kazası Analizi (1996) 130 izlenme - 1 yıl önce Mithat bereketin hazırlayıp sundugu can dündarın program danısmanı olarak görev icra ettigi bu kaza analizi temalı belgeseli izlerken, eski ve yeni düzenin ayırımının gayet kolaylasacagını umuyorum. Sistemin carklarının isleyisine biraz daha genis kapsamlı deginilmis,iyi seyirler.
Beyin Nakli By Jitem 02:35
Beyin Nakli By Jitem 290 izlenme - 4 yıl önce BY JİTEM 04- Mc TirlYoN MERT MURATPAŞA CREW07
Cizrede Kobane de İŞİD çetelerinin Yaptığı Saldırlar Kınandı.! 02:26
Cizrede Kobane de İŞİD çetelerinin Yaptığı Saldırlar Kınandı.! 15 izlenme - 1 yıl önce Cizrede YDGH üyeleri tarafından Kobane de yapılan çete saldırıları protesto edildi.! Fethullah Gülen'e ait okuma salonuna Molotof ve Havai Fişeklerle Eylem Yapıldı.! Eski Korucu Başı ve Jitem davasından yargılanan Kamil Atak'ın Yeğenleri Gençlere Silah çekerek karşılık verdi.!
Cumartesi anneleri 287. haftasıda. 1 aylık bebek sahibiyken kaybedilen eşini 20 yıldır soruyor 07:50
Cumartesi anneleri 287. haftasıda. 1 aylık bebek sahibiyken kaybedilen eşini 20 yıldır soruyor 15 izlenme - 1 yıl önce 20 yıldır 1 aylık bebek sahibiyken kaybedilen eşini soruyor Katledilen ve kaybedilen yakınlarının akıbetlerinin bulunması ve faillerinden hesap sorulması için Cizre'de her hafta gerçekleştirdikleri eylemlerinde Dayikên Şemiyê (Cumartesi Anneleri), bu kez 1994 yılında Güçlükonak'a bağlı Fındık köyünde gözaltına alındıktan sonra kaybettirilen 5 yurttaşın akıbetini sordu.
Cizre Cumartesi Anneleri 264'üncu haftasında 03:39
Cizre Cumartesi Anneleri 264'üncu haftasında 6 izlenme - 1 yıl önce Kaybedilen yakınları için adalet talebiyle 264'üncü haftada da bir araya gelen Dayikên Şemiyê (Cumartesi Anneleri) faili JİTEM olan kayıpların akıbetini sordu.
Cizre Cumartesi Anneleri 275'inci haftasında 06:08
Cizre Cumartesi Anneleri 275'inci haftasında 7 izlenme - 1 yıl önce Cizre Cumartesi Anneleri 275'inci haftasında 03.10.2015 günü Botan Press kanalına yüklediğim 'Cizre Cumartesi Anneleri 275'inci haftasında' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/botanpress kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...