Hoşgeldiniz!

jüpiter

Dünya'nın Koruyucu Gezegeni - Gaz Devi Jüpiter © 03:40
Dünya'nın Koruyucu Gezegeni - Gaz Devi Jüpiter © 3.461 izlenme - 7 ay önce -------------------------------------- Beni desteklemek için videoma yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın. Jüpiter Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni. Güneş'ten uzaklığa göre beşinci sırada yer alır. Büyük ölçüde hidrojen ve helyumdan oluşmakta ve gaz devleri sınıfına girmektedir.Jüpiter'in 67 doğal uydusu bilinmektedir. Galileo Galilei 1610 yılında kendi yaptığı basit teleskopla Jüpiter'in en büyük dört uydusu İo, Europa, Ganymede, ve Callisto'yu keşfederek ilk kez Yerküreden başka bir gezegene ait uyduların varlığını göstermiştir. Dahası fazlası icin videoyu izleyiniz. ------------------------------------- Müzik : http://incompetech.com/ Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 http://creativecommons.org/licenses/b... ----------------------------------- Gezegenler Ve Uyduların Gizemi oynatma listesi: https://www.youtube.com/playlist?list... ------------------------------
Jüpiter'e Çarpan Cisim Amatör Kameraya Yakalandı 01:05
Jüpiter'e Çarpan Cisim Amatör Kameraya Yakalandı 4.139 izlenme - 8 ay önce Jüpiter'e çarpan cisim amatör bir gök bilimci tarafından kaydedildi. 17 Mart'ta çekilen bu görüntü hakkında henüz net bir bilgi yok ama NASA, Jüpiter'e çarpan bu cismin bir asteroit ya da kuyrukluyıldız olduğunu belirtiyor.
Juno Jüpiter’in Yörüngesine Yerleşti 01:48
Juno Jüpiter’in Yörüngesine Yerleşti 1.701 izlenme - 5 ay önce Jüpiter'in sırlarını çözmek için 5 yıl önce fırlatılan NASA'ya ait uzay aracı Juno, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeninin yörüngesine girdi.
metin2 jüpiter artemis hile 00:08
metin2 jüpiter artemis hile 17.667 izlenme - 8 yıl önce jüpiter ilk 30 metin2 artemis server hile
 26 Ağustos 2016 Venüs Ve Jüpiter'in Buluşması 02:35
26 Ağustos 2016 Venüs Ve Jüpiter'in Buluşması 492 izlenme - 3 ay önce İki gezegenin biririne yakınlaşarak, görsel bir şölen yaşatacakları gök bilim olayı. müthiş. Yeni videolar için kanalıma abone olun
vtec lunapark jüpiter 02:56
vtec lunapark jüpiter 8.559 izlenme - 8 yıl önce jüpiter denen alet ve içindeki ugur ;=)
Çizgi Film - Uzay Araçları - Uzay vinci - Space crane  (Loader) 05:25
Çizgi Film - Uzay Araçları - Uzay vinci - Space crane (Loader) 3.208 izlenme - 1 yıl önce Uzaydaki vinç operatörünün görevi uzayda yer alan bütün nesneleri toplamayı gerektirmektedir. Bütün nesneleri toplarken renkleri de öğrenmemize katkı sağlayacaktır. Uzay vinci adı verilen ancak asıl adı Space Crane Parkıng Vinç kolunun hareketleriyle ve ucunda yer alan manyetik mıknatıslar sayesinde çevrede bulunan nesneleri daha rahat bir şekilde yakalıyor. Uzay vincinin kollarını kontrol etmekiçin ön kabinden yönetmek gerekir .Kabinden asla çıkılmamalıdır. Çünkü ucayda yer çekimi yok . Uzaydaki bütün araç gereçler yerçekimi olmaması kanunu üzerine dizayn edilerek uzaya gönderilmiş. Uzay vincinin kolları ileri geri ya da sağa sola doğru hareket etmektedirler.ve yakalayıp kasaya yüklemektedir . Adeta dünyadaki oto kurtarma araçları gibi.
tepsii 00:36
tepsii 4.416 izlenme - 8 yıl önce balerin ve kamikaze birleşimiii :)
Jupiter'in En Yakın Görüntüleri 00:35
Jupiter'in En Yakın Görüntüleri 141 izlenme - 3 ay önce Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'ne (NASA) ait uzay aracı Juno, Jüpiter'den şimdiye kadar alınan en yakın görüntüleri gönderdi. Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'in sırlarını çözmek için 2011'de uzaya gönderilen Juno, bu yıl 5 Temmuz'da gezegenin yörüngesine girdi. Jupiter’sSouthernLights! Infraredof southernauroraof Jupiter, capturedby @NASAJuno: https://t.co/sZYPdE8dHF pic.twitter.com/D1smgbmNTw— NASA (@NASA) 2 Eylül2016 Beş yılda 2,8 milyar kilomet… İLGILI HABERLER: http://tr.euronews.com/2016/09/03/ist... euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı. Üye ol! http://www.youtube.com/subscription_c... euronews şimdi 13 ayrı dilde: https://www.youtube.com/user/euronews... Türkçe: Web sayfası: http://tr.euronews.com/ Facebook: https://www.facebook.com/euronews.tr Twitter: http://twitter.com/euronews_tr
Ay Savaşçısı-Anılar(Memories)  By Princess Moon 03:57
Ay Savaşçısı-Anılar(Memories) By Princess Moon 3.907 izlenme - 7 yıl önce 3. videom =)
Dünyanın Küçüklüğü 01:04
Dünyanın Küçüklüğü 2.911 izlenme - 7 yıl önce bizim uzayda ne kadar kapladığımız yer, işte sadece bu kadar.
NASA'nın Uzay Aracı Juno'nun Jüpiter'den Yolladığı Sesler 00:16
NASA'nın Uzay Aracı Juno'nun Jüpiter'den Yolladığı Sesler 142 izlenme - 5 ay önce Dün itibariyle Jüpiter'e giriş yapan Juno gezegenin manyetosferinden bazı sesler kaydetti. Jüpiter'in zorlu atmosferi karşısında hiçte kolay olmayan bir göreve giden Juno dün itibariyle Güneş Sistemi'nin en devasa gezegeninin güçlü manyetik alandan oluşan manyetosfer tabakasına giriş yaptı. Bu manyetosfer tabakası Jüpiter'in güçlü manyetik etkisinin bir sonucu olarak oluşuyor.Manyetik tabakada sayısız parçacıklar serbest halde dolaşarak gezegenin devasa gaz kütlelerini Güneş'in ışığından korumuş oluyor. Juno gerçekten zor bir görevde.Zira gelen bilgilere göre bu manyetik atmosferden geçerken yüzeyinin her 2.5 cm karesi başına 16 parçacık ile çarpışmış.Bu elbette Juno'dan bir şeyler götürdü.Yüzeyindeki her 2.5 cm karede var olan parçacık sayısı da 100 kat azaldı. Juno bu zorlu görevi devam ettirirken gezegenin manyetik alanı ile Güneş rüzgarlarının adeta birbirleriyle savaş halinde olduğu alandan bazı sesler kaydetti. Bu alanda gerçekleşen olay ise Güneş rüzgarlarının gezegenin güçlü manyetik alanından çok fazla etkilenerek yavaşlaması ve bunun sonucu olarakta ortaya çıkan yüksek ısı.Juno da Güneş rüzgarlarının manyetosferle ilk teması olan bu Bow Shock(Şok Dalgaları) olayından çıkan sesleri kaydetti. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nostaljik Cine 5 Reklamı 00:26
Nostaljik Cine 5 Reklamı 484 izlenme - 2 yıl önce Bir dönem gençliğinin aklından,fikrinden eksik olmayan,yerli yersiz "Ulan ne var acaba bu cine 5te" dedirten esrarengiz kanalın nostaljk reklamı.
Gökben - Şiribom Şiribom 01:49
Gökben - Şiribom Şiribom 351 izlenme - 1 yıl önce 25 Kasım 1952 yılında yeryüzüne teşrifini gerçekleştiren asıl adı Nermin Gökben olan ama halk arasında sadece 'Gökben' olarak bilinen şarkıcının 70'li yıllarda çekilen Yeşilçam filmlerinde yer aldığı birçok gazino sahnelerinden birinde seslendirdiği o güzel, o neşeli "şiribim şiribom" şarkısı.
Arz Ederim Hasan Ne Diyorsun Sen? 02:00
Arz Ederim Hasan Ne Diyorsun Sen? 502 izlenme - 2 yıl önce İşleri güçleri birbirlerinin pişirdiği yemeklere bok atmak olan yarışmacılar o gece Arz Ederim Hasan' ın malikanesinde toplanmışlardır.Sofra adabının kitabını yazmış olan Hasan Altıntop' un her eleştiriye bir cevabı vardır.
''Köşeyi Dönen Adam'' filminin sansürlenen bölümü 04:12
''Köşeyi Dönen Adam'' filminin sansürlenen bölümü 544 izlenme - 2 yıl önce 1978 yapımı bir ATIF YILMAZ filmi başrollerini Kemal Sunal ve Meral Orhonsay paylaşıyor. Sansürlenmiş bölümüdür.
Jüpiter'in Dünyamız İçin Önemi - Efe Aydal 00:37
Jüpiter'in Dünyamız İçin Önemi - Efe Aydal 293 izlenme - 1 yıl önce Conmech'ten tanıdığımız, misafirliğe gittiğinizde aile büyükleri tarafından övülen, efendiliğinden taviz vermeyen keten pantolonlu genç kıvamındaki insan, Efe Aydal. efe ile astronomi serisinde bizim için jüpiterin önemini anlatmış, izliyoruz.
Jüpiter Ve Ay Aynı Videoda! 16 Ağustos 2008 Parçal 00:21
Jüpiter Ve Ay Aynı Videoda! 16 Ağustos 2008 Parçal 1.201 izlenme - 8 yıl önce ay tutulurken jüpiterinde gözüktüğü video.
Ay Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı 01:28
Ay Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı 490 izlenme - 3 yıl önce ''Way Anasını...
Sinema - Jupiter Yükseliyor 01:24
Sinema - Jupiter Yükseliyor 184 izlenme - 2 yıl önce Türkiye sinemalarında bu hafta 1'i, 6 film vizyona girecek. Daha fazlası www.izlesene.com/sondakikacom kanalında...
Rıza Silahlıpoda & Ritm 68 Orkestrası-24 Saat 02:07
Rıza Silahlıpoda & Ritm 68 Orkestrası-24 Saat 221 izlenme - 1 yıl önce 70'li ve 80'li yıllar arasında TRT'de jenerik müziği olarak kullanılan, bestesi Elias Rahbani'ye ait şarkı
Rachid Taha - Ya Rayah 03:34
Rachid Taha - Ya Rayah 202 izlenme - 1 yıl önce Türk milli takımının bel kemiği oktay derelioğlu'na olan benzerliğiyle gönlümüzde taht kurmuş,90'lı yıllarda ülkemizi kasıp kavurmuş rachid taha nın enfes eseri.
Şener Şen - Aşk Olsun 03:22
Şener Şen - Aşk Olsun 254 izlenme - 2 yıl önce Arabesk filminin mükemmel soundtracklarından sadece biri, tabiri caiz ise tüyleri diken diken edebilecek, arabesk dinlemeyeni bile içine çekebilecek bi şarkı. Kadir Savun Abi' mizi hapishanenin babası olarak görürüz.
Belkıs Özener & Boş Kalan Çerçeve 03:53
Belkıs Özener & Boş Kalan Çerçeve 192 izlenme - 1 yıl önce Anılar vardır içinde... Kimsenin görmediği ve asla göremeyeceği fotoğraflar... Yüreğinizden çıkartıp içine yerleştirdiğiniz ki, aslında o çerçeveyi de kimse görmez sizden başka, arada öylesine dalarsınız ya duvara... İşte tam da o noktadadır o çerçeve. Nerede dalıp giderseniz karşınızdadır... Bir an ya da binlerce bakış, kucaklar dolusu sarılış, minik bir öpücük, aşk dolu bir dokunuş ve hatta bir ses, söz, şarkı... Hepsi o çerçevenin içinde alır yerini, bazen öyle bir akarsınız ki o çerçevenin içine, kaybolursunuz... Gözlerinin derinliğinde, duyamadığınız sevgi sözcükleri gelir kulaklarınıza, hoş bir sedaya ulaşır sessizlik... Artık bülbül ötmüyor gül dolu pencerede, Yalnız hatıran kaldı boş kalan çerçevede... Bir deniz kıyısında, bir gün batımında elindeki rakı kadehinin en derinlerinde, martının kanat çırpışında, balıkçının dönüş huzurunda, bir türlü ayak basamadığınız dalgaların kumla buluştugu noktada, bir yıldız kayışında... Hep yanınızdadır o çerçeve. söylediğiniz şarkılarda, bir nota vuruşunun gamında bulursunuz kendinizi. yalvarasınız gelir; Bırakma, ellerimi... Bırakma, yalnız beni... Oysa... Bilseydiniz onun son bakış oldugunu, daha bir doya doya, daha bir beyninize kazıyarak bakmaz mıydınız? Daha sıkı sarılıp, daha bir uzun öpmez miydiniz? Aşkların en güzelini, Yalnız sende duymuştum; Son defa seyredeyim, o yaşlı gözlerini. Artık bülbül ötmüyor, gül dolu pencerede, Yalnız hatıran kaldı, boş kalan çerçevede... Son defası olmaz işte... "O" sonmuş, anlarsınız...
Hakkı Bulut Salon Konserleri Part 2 & Gözüme Sokar Giderim... 01:43
Hakkı Bulut Salon Konserleri Part 2 & Gözüme Sokar Giderim... 273 izlenme - 2 yıl önce Manitasının gözlerinin içine bakarak şarkı söyleyen Hakkı Baba' yı evire çevire dövdükten sonra odaya kapatan salon sahibi, iki adet tercihe göre göze ya da döte sokmalık paşabahçe bibloyu eksik etmemiştir. "Her hatunu keserim ama Kenan Abi' nin metresine çok yanlış yaptım" die kendiyle hesaplaşan Hakkı bibloları gözüne sokmaya karar verir.Ve Hakkı Bulut gözlerini çıkarıyor...
Ayın Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı Dünyadan Nasıl Gözükürdü? 01:42
Ayın Yerinde Diğer Gezegenler Olsaydı Dünyadan Nasıl Gözükürdü? 130 izlenme - 2 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Ay yerinde diğer gezegenler olsaydı ne olurdu ? Merkür,Venüs,Mars,Jüpiter,Satürn,Uranüs,Neptün
Evren-Jüpiter Serüveni - Belgesel 46:32
Evren-Jüpiter Serüveni - Belgesel 110 izlenme - 2 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Jüpiter bildiğiniz gibi Güneş sistemimizin elektrikli süpürgesi gibi, Güneş sistemimizin en büyük gezegeni, Güneşe en yakın gezegen olaraksa 5. sırada..
Dünya ve Ay'ın Kozmik Dansı 01:23
Dünya ve Ay'ın Kozmik Dansı 104 izlenme - 2 yıl önce Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, Dünya ve Ay'ın uzaydaki ilginç dansını gösteren bir video yayınladı. Videoyu oluşturan fotoğraflar, Jupiter'e gitmekte olan Juna uydusu tarafından Ekim ayında çekildi.
Jüpiter'in Dünyamız İçin Önemi (Mizahi Anlatım) 00:37
Jüpiter'in Dünyamız İçin Önemi (Mizahi Anlatım) 134 izlenme - 2 yıl önce jüpiter'in dünya için önemini anlatan bu mizahi video sizleri gülme krizine sokacak. işte o anlar sizlerle. Hep birlikte izliyoruz...
Dünya'nın Uzaydaki Küçüklüğü 01:04
Dünya'nın Uzaydaki Küçüklüğü 230 izlenme - 3 yıl önce güneş sistemi'ndeki bu muhteşem dengenin yanısıra üzerinde yaşadığımız dünya gezegeninin bu sistem ve genel olarak uzay içindeki yeri de yine kusursuz bir yaratılışın varlığını göstermektedir.