Hoşgeldiniz!

Kadifekale Videoları İzle

Yeşilçam'da Figüranlık Yapan İzmir'in Deniz Taşıtları 00:58
Yeşilçam'da Figüranlık Yapan İzmir'in Deniz Taşıtları 909 izlenme - 6 ay önce 1960 ve 1985 arasında çekilen izmirli yeşilçam filmlerinde sahne geçişlerinde boy gösteren deniz taşıtları derlemesi. Sırasıyla Selçuk vapuru, Kadifekale römorkörü, adı sonradan sismik olan Hora römorkörü, Cer 5 palamar botu, Hasköy vapuru, 9 Eylül vapuru ve isim babası Atatürk olan Efes vapuru. iyi seyirler.
Jigolo Arayan Haydut Kadınlar 00:55
Jigolo Arayan Haydut Kadınlar 3.321 izlenme - 2 yıl önce Hayatının haşin erkeklerini arayan yaşını oldukça almış teyzelerimizin, erkek bulmak için tek çıkar yolları yol kesip otobüs basmak kalmıştır. Bu uğurda maske takıp harekete geçen eylemcilerin planları oldukça başarılı olacaktır. Oysa ki maske takmaları zaten gereksizdir.
Muratlagezinti 05:41
Muratlagezinti 712 izlenme - 8 yıl önce muratlagezinti kadifekale
Haylaz Rapci Kadifekale Yolları 03:38
Haylaz Rapci Kadifekale Yolları 322 izlenme - 5 yıl önce daha fazlası için video sol üst bölümdeki begene tıkla...------ cok buyuk yükselişle izmir yer6 hızla yükselmeye devam ediyor...daha fazlası için ---- www.facebook.com/haylaz.rapc1 tıkla izmir yer altını sende takip altına al.
Samsun_kadifekale 05:12
Samsun_kadifekale 121 izlenme - 5 yıl önce samsun_kadifekale_gençlik
Silkroad  Cerberus 01:31
Silkroad Cerberus 313 izlenme - 6 yıl önce
Bitanecik Aşkıma 03:40
Bitanecik Aşkıma 210 izlenme - 7 yıl önce seni sewiyorum
Kadifenin Pususu 04:00
Kadifenin Pususu 502 izlenme - 7 yıl önce kadifenin pususu(kadifekale gençlik)
55 Gençlik 03:47
55 Gençlik 113 izlenme - 7 yıl önce
Eski Günler.09.11.2007 10:16
Eski Günler.09.11.2007 142 izlenme - 7 yıl önce eski arkaşlıklar
Kadifekale 01:48
Kadifekale 2 izlenme - 2 ay önce Büyük İskender'in Perslere karşı gerçekleştirdiği Doğu Seferi sırasında ele geçirilen Smyrna, şimdiki yerinde onun komutanlarınca yeniden kurulmuştur. Pagos olarak bilinen bu tepe hem kentin akropolü yani en kutsal yeri, hem de denize ve ovalara hakim bir noktada olması nedeniyle kentin savunma sisteminin merkezi durumundaydı. İlk kez Helenistik dönemde inşa edilen surlar Roma, Bizans, Aydınoğulları ve Osmanlı dönemlerinde tekrar tekrar onarım görmüştür. Bizans, Aydınoğulları ve Erken Osmanlı dönemlerinde kale kent konumundaydı ve kale içinde önemli nüfus ikamet etmekteydi. Bizans döneminde kalenin güneybatısında bir iç kale meydana getirilmiş, Aydınoğulları ve Erken Osmanlı dönemlerinde de idari ve askeri amaçlı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Bizans döneminde kale içinde konut yapılarının yanı sıra Hagios Demetrios Kilisesi'nin olduğu bilinmektedir. Bu kiliseye ait bu gün hiçbir iz bulunmazken dönemin bir başka yapısı olan Bizans Sarnıcı iyi durumda günümüze ulaşmıştır. 14.yüzyılda ilk kez Türklerin eline geçen kale zamanla Kadifekale adını almıştır. 17. yüzyılda yaşayan Büyük Türk Gezgini Evliya Çelebi kalenin adını Kraliçe Kaydafe'den aldığını nakletmektedir. Kadifekale'deki en önemli Türk Dönemi izi 14. yüzyılın hemen başına tarihlendirilen Kale Mescidi'dir. 16. yüzyıl ile birlikte giderek terk edilen Kadifekale'de cami ve iç kale güvenlik amaçlı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Öyle ki Evliya Çelebi İzmirli zenginlerin kıymetli eşyalarını aşağı kentin güvensiz ortamı nedeniyle iç kalede sakladıklarını aktarmaktadır. Kadifekale 18. yüzyılın sonunda tümüyle ıssızlaşmıştır.
Akyüz Kadifekale Yolları 03:38
Akyüz Kadifekale Yolları 39 izlenme - 5 yıl önce akyüz kadifekale yolları
Kadifekale Hava Şehitliği 00:48
Kadifekale Hava Şehitliği 1 izlenme - 2 ay önce Kadifekale Hava Şehitliği