Hoşgeldiniz!

Kadın Hakları Videoları İzle

Türkiye Hürriyet Şarkısını Yazıyor 01:22
Türkiye Hürriyet Şarkısını Yazıyor 232.518 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin Hürriyet şarkısında yer almak için hürriyet senin! Cümleni seç, fotoğrafını yükle, kendi hürriyetinin şarkısını hazırla. Hepsi hurriyetbenim.com'da.
Polisan Boya İle Kadın Haksızlıklarına Sessiz Kalma 05:50
Polisan Boya İle Kadın Haksızlıklarına Sessiz Kalma 77.432 izlenme - 4 yıl önce Polisan Boya ile Kadın Haksızlıklarına Sessiz Kalma
IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar 02:29
IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar 7.911 izlenme - 3 ay önce Onlar, terör örgütü IŞİD’in elinde aylarca rehin kaldı. Annelerinden koparıldılar, her türlü şiddete maruz kalarak seks kölesi olarak satıldılar. Ezidi kızları ve genç kadınların bazıları IŞİD’in elinden kurtulmayı başararak Irak’ın kuzeyinde, Dohuk’taki kadınlara destek merkezinde buluştu. Jinekolok Naam Nevzat ağır bir travma geçirdiklerini anlatıyor: “Gerçekten çok zor. İmkanlarımın çok ötesinde. İki yıldan bu yana bu tür vakalarla uğraşıyorum. Bu kadınların hepsi paramparça olmuş. Hiçbirinin durumu diğerinden iyi değil. Her vaka bir diğerinden daha acı. Dokuz yaşında tecavüze uğrayan çocuklar görüyorsunuz. En acımasız ve en aşağılayıcı bir duruma maruz kaldıklarına tanık oluyorsunuz.” 0.49 Terör örgütü militanları “kafir” olarak niteledikleri Ezidi kadın ve kız çocuklarına tecavüz edip, esir pazarlarında satışa çıkarıyordu. Bir yıl boyunca IŞİD’in rehin tuttuğu bu kadın yaşadığı travmayı şu sözlerle anlatıyor: “Biz köleydik ve ben beş adama birden satıldım. Bir çıkış yolu aradım. Bana dokunmamaları için üç kez intihar etmeyi denedim.” Yetkililer bir yıl içerisinde bu merkeze 800’den fazla kadının müracaat ettiğini söylüyor. İstisnasız hepsi köle olarak satıldığını ve tecavüze uğradığını anlatıyor. Doktorlar büyük bir kısmının ağır depresyon geçirdiğini aktarıyor: “Ben içimdeki öfkeyi atmak için doktora geldim. Küçük kızım dahil, hiç bir şeyi kontrol edemiyorum.” Dohuk’taki kadınlara destek merkezi Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından finanse ediliyor. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Irak temsilci Ramanathan Balakrishnan: “Tüm dünya genç kadın ve kızların terör örgütü IŞİD tarafından uğradığı şiddetin farkında. Ancak haber değeri olan sadece geçmiştir. Hayatta kalmayı başaranların yeniden yaşama tutunabilmesini sağlamak için büyük bir çaba gerekiyor.” Örgütün elinden kaçmayı başaranların sayısı artsa da yaklaşık 3 binden fazla kadının hala IŞİD’in elinde olduğu tahmin ediliyor.
Biz Hiç Karın Kası Sevemeyecek miyiz? 00:52
Biz Hiç Karın Kası Sevemeyecek miyiz? 20.918 izlenme - 8 ay önce Hep fit vücutlu kadın isteyip, kendisine bakmayan erkek milletine, bu bacımızın çağrısıdır gençler. Göbekli bir erkek olarak kendimden utandım. Hani kırkımı aşmamış olsam, bu videodan sonra spora başlardım. Hani onlar da haklı.
Eski Bir Amerikan Filminde Atatürk'ten Bahsedilmesi 00:53
Eski Bir Amerikan Filminde Atatürk'ten Bahsedilmesi 4.389 izlenme - 6 ay önce Amerikalı bir kadın Efes’e tatile gidince tur rehberine Mustafa Kemal Atatürk'ü sorar ve tur rehberi kadına Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınları özgürleştirdiğini söyleyince Amerikalı kadın yersiz bir espri yapar.
İlber Ortaylı Ayşe Hür'ü gömüyor (Türkiye'de feminizm) 06:45
İlber Ortaylı Ayşe Hür'ü gömüyor (Türkiye'de feminizm) 6.783 izlenme - 1 yıl önce İlber Hoca'nın Ayşe Hür ile yaptığı kadın hakları üzerine tartışma.
Kadın Sünneti 07:09
Kadın Sünneti 1.061 izlenme - 3 ay önce Özellikle Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde yaygın olarak uygulanan kadın sünneti göçler yoluyla Avrupa’ya da taşınmış durumda ve artık bu kıtada da onbinlerce kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Kadın sünnetinde genellikle klitorisin kesilmesiyle kadının geleneklere göre ayıp sayılan cinsel birleşmede zevk almasının önüne geçilmek amaçlanıyor. Ancak bu operasyonun sonucu bununla sınırlı kalmıyor ve çok zaman fiziki ve psikolojik zararları görülüyor. İngiliz resmi araştırmaları ülkede 170 bin genç kızın kadın sünneti olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca kısa bir vadede bunlara 65 bin kişinin daha ekleneceği öngörülüyor. Bu operasyon İngiltere’de yasal olmamakla birlikte yapılıyor fakat daha çok Somali, Gambiya ve Sudan’da yapıldığı biliniyor. Hristiyan bir ailede büyüyen Sarian Londra’ya gelmeden önce ülkesi Sierra Leone’de kadın sünnetine maruz kaldığında henüz 11 yaşındaydı. Müdahale bir bayramda anestezi uygulanmadan yapılmıştı
Mısır'da Kadın Sünnetine 7 Yıl Hapis Cezası 02:11
Mısır'da Kadın Sünnetine 7 Yıl Hapis Cezası 993 izlenme - 5 ay önce Mısır hükümeti kadın sünnetini yasaklamaya yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Hükümet pazar günü açıkladığı bir yasa tasarısı kapsamında kadın sünneti uygulayan sağlık görevlilerine 7 yıla yakın hapis cezası uygulayacağını kaydetti. Kadının cinsel organının dikilmesi, sinirsel yoğunluğun fazla olan kısımlarının alınarak cinsel hazzın yok edilmesine sebep olan bu işlem kadının sadakatinin güvence altına alınmasını amaçlıyor.
Pakize'nin isyanı! Kadın haklamaları! 02:29
Pakize'nin isyanı! Kadın haklamaları! 812 izlenme - 6 yıl önce kocasından dayak yiyen ve kadın sığınma evine sığınan pakizenin inanılmaz öyküsü.izleyin ve gülün pardon ağlayın!!!
Kadına Şiddete Ve Tecavüze Hayır ! 05:09
Kadına Şiddete Ve Tecavüze Hayır ! 530 izlenme - 3 yıl önce Özgür Bir Dünya İçin.. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/erdisener kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kadın Hakları 03:56
Kadın Hakları 705 izlenme - 7 yıl önce yasamda bende varım eğitimleri
Kadın Olmak 02:32
Kadın Olmak 423 izlenme - 4 yıl önce Kadın olmanın zorluğu, Women life for a day...
43 Bin Kez Tecavüze Uğrayan Karla Yaşamını Hayat Kadınlarına Adadı 02:55
43 Bin Kez Tecavüze Uğrayan Karla Yaşamını Hayat Kadınlarına Adadı 9 izlenme - 1 ay önce İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre; Jacinto, genç bir kızken dört yıl boyunca her gün günde en az 30 adamla ilişkiye girmeye zorlandığını anlattı. Sadece 12 yaşındayken bir insan kaçakçısının tuzağına düşen Jacinto, ailesinin hediye ve paralarla kandırıldığını aktardı. Meksika'nın en büyük şehirlerinden biri olan Guadalajara'ya götürülen ve fuhuşa zorlanan Jacinto, 2008 yılında insan kaçakçılarına yönelik bir operasyonda kurtarılmış. Şimdilerde 24 yaşında olan Jacinto, yaşadığı travmayı atlatarak bir insan hakları aktivistine dönüştü. DÜNYAYI GEZEREK, YARDIM ELİ UZATIYOR Dünyayı gezerek fuhuşa süreklenen kadınlara yardım eli uzatan genç kadın, konuyu tartışmak üzere Vatikan'da Papa Francis'le bile buluştu. Meksika'daki insan kaçakçılığı konusunda farkındalık yaratmaya çalışan Jacinto, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Beni sopalarla, kablolarla, zincirlerle döverlerdi. Beni 12 yaşında fuhuşa sürüklediler. Ağladığım için bana gülerlerdi. Yaptıklarını görmemek için gözlerimi kapardım." Genç kadın, yaşının küçük olduğunu bildikleri halde, üniformalı polislerin ve hatta yargıçların ve rahiplerin bile kendisiyle birlikte olduklarını söyledi. Meksika'da her yıl yaklaşık 20 bin kadının insan kaçakçılarının ağına düştüğü tahmin ediliyor.
Kadın Olmak (Süper Empati) 02:36
Kadın Olmak (Süper Empati) 149 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de kadın olmak zor, peki hiç kendinizi kadınların yerine koyarak düşündünüz mü? Sokakta yanlız yürüyüp, mobinge boyun eğmek zrounda kaldığınızı ve laf atmaları savuşturmayı düşündünüz mü? Düşünmediyseniz bu film sizin için hazırlandı.
Femen'den Üsküdar'da Seçim Eylemi 00:48
Femen'den Üsküdar'da Seçim Eylemi 262 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna merkezli dünyaca ünlü Uluslararası Kadın Hakları Örgütü Femen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın önceki yıllarda oy kullandığı Burhaniye İlköğretim Okulu'nda soyunarak eylem yaptı. Vücutlarına "Ban Erdoğan" yazan iki Femen üyesi kadın yaka paça gözaltına alındı. Hürriyet'in haberine göre Femen gurubu üyesi 2 kadın, Üsküdar, Burhaniye İlköğretim Okulu'na saat 12:00'de geldi. Bir süre okulun giriş kapısında bekleyen Femen üyeleri, muhtar adayları tarafından dağıtılan reklam kağıtlarını aldı. Burada telefonla konuşan iki kadın, daha sonra okulun içerisine girdi. 2148 numaralı sandığın bulunduğu öğretmenler odasına oy kullanacakmış gibi giren kadınlar, slogan atarak üzerlerindeki mont ve gömleği çıkardı. Oy kağıtlarının bulunduğu masaların üzerine çıkan kadınlar, ayaklarıyla oy pusulalarını yere attı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında eylemlerini sürdüren kadınlar "Ban Erdoğan" diye slogan attı.Femen üyeleri bazı oy pusulalarını eline alıp havaya saçtılar. Bu sırada salon görevlileri ve polisler içeri girerek iki kadını yaka paça gözaltına aldı. Kadınları koridora çıkaran polisler sürükleyerek başka bir salona koydu. Bu sırada oy kullanmak için okula gelen vatandaşlar şaşkınlıkla olan biteni izledi. Yaklaşık bir dakika süren eylem sonrasında bazı vatandaşlar gazetecilere tepki gösterdi. Femen Türkiye Twitter hesabından yapılan açıklamada "FEMEN aktivistleri Erdoğan'ın İstanbul 'da oy kullanacağı yerde oy zarflarını fırlattı" denildi. Femen Türkiye, üyeleri geçen hafta da Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafta, grubun üyelerinden birinin, göğsüne "#DNS" ve "#DirenTwitter" hashtag'lerinin yanı sıra DNS sayıları yazarak Türkiye'deki twetter yasağını protesto etmişti.
Yekta Bahattin Sayar 00:23
Yekta Bahattin Sayar 368 izlenme - 8 yıl önce haber masası
Kadına Biraz Daha Saygı - Atakan Korkmaz 03:45
Kadına Biraz Daha Saygı - Atakan Korkmaz 514 izlenme - 7 yıl önce şiir ve müzik
PKK kurnazlık taktiği Sözde kadın hakları savunuculuğu 01:19
PKK kurnazlık taktiği Sözde kadın hakları savunuculuğu 110 izlenme - 2 yıl önce PKK kurnazlık taktiği Sözde kadın hakları savunuculuğu. Adnan Oktar’ın 27 Kasım 2014 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org
Scbc Tv 16.03.2003 05:30
Scbc Tv 16.03.2003 142 izlenme - 7 yıl önce KADIN HAKLARI
İzmirin Sesi 2 Scbs Tv 02:24
İzmirin Sesi 2 Scbs Tv 99 izlenme - 7 yıl önce 16 mart 2003 scbs tv
Kadın Hakları Kamu Spotu - dayak yiyen adam / komik edit 01:50
Kadın Hakları Kamu Spotu - dayak yiyen adam / komik edit 14 izlenme - 9 ay önce 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anısına; hep kadın hakları kadın hakları diyolar nerde erkek hakları :D http://www.incicaps.com/adanagucu
Galatasaray'dan İhraç Edilen Nihat Doğan Çıldırdı 00:27
Galatasaray'dan İhraç Edilen Nihat Doğan Çıldırdı 92 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda kulüp üyeliğinden ihraç edilen Nihat Doğan, Aydemir Akbaş ve Adnan Öztürk'ü topa tuttu.
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 02:55
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 3 izlenme - 1 ay önce A9 TV Yeni FREKANSIMIZ: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/235831/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Kabile-Kulturunde-Kadin-ve-Gercek-Islam A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sare Davutoğlu: 04:58
Sare Davutoğlu: "Her Geçen Gün Kadınlarımızın AK Parti'ye Katılımı Artıyor" 51 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Kadın Milletvekili Adayları Tanışma Toplantısı- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Kadın Milletvekili Adayları Tanışma Toplantısı- Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu: - "Kadın, sadece aileden, çocuklardan, kadınlardan, engellilerden sorumlu görevler üstlenmemeli. Ben şu andaki mevcut milletvekillerimizin hem şu anda aday gösterilen milletvekillerimizin birçok farklı alanda söz sahibi olacak, karar verebilecek, politika uygulayabilecek yetkinlikte olduğunu görmekten gerçekten büyük gurur duydum"- "Her geçen gün kadınlarımızın AK Parti'ye katılımı artıyor.
Hommen - Femen'e Alternatif Grup 01:29
Hommen - Femen'e Alternatif Grup 32 izlenme - 2 yıl önce Femen sevmeyenleri de düşünerek Hommen adında bir aktivist grup daha kurulmuş. Hommen de üstsüz eylemler yapmakta ama erkeklerden oluşmakta. Femen’den esinlenen Fransız aşırı sağcı gençlerin kurduğu Hommen grubu ilk eylemlerini de Paris'te gerçekleştirmiş. AlkışlarlaYaşıyorum.Com memeciler kadar kezbanları da düşünen site...
8 Kayıp Kadın 8 Sanatçıda Can Buldu 01:31
8 Kayıp Kadın 8 Sanatçıda Can Buldu 50 izlenme - 4 yıl önce Şiddet sonucu hayatını kaybetmiş 8 kadın, 8 kadın sanatçıda yeniden can buldu. "O ben olabilirdim" diyerek öldürülen kadınlarla empati kuran ünlü isimler fotoğraf çekimlerinde duygusal anlar yaşadı
HDP’nin kadın haklarını savunması, modernliği güzel ancak arkasında mafya teşkilatı PKK olması 04:17
HDP’nin kadın haklarını savunması, modernliği güzel ancak arkasında mafya teşkilatı PKK olması 14 izlenme - 1 yıl önce HDP’nin kadın haklarını savunması, modernliği güzel ancak arkasında mafya teşkilatı PKK olması tedirgin edici.
Daha Kaliteli Bir Siyaset İçin Daha Çok Kadın - A9 Tv 04:38
Daha Kaliteli Bir Siyaset İçin Daha Çok Kadın - A9 Tv 3 izlenme - 2 ay önce Daha kaliteli bir siyaset için daha çok kadın Dünyadaki insan nüfusunun yarıya yakını kadınlardan oluşmaktadır. İlk başta dengeli gibi görünen bu dağılımı kadınların sahip oldukları imkânlarda ve toplum içindeki konum ve değerlerinde görmek ise imkânsızdır. Hemen hemen tüm      toplumlarda kadın nüfusun eğitim derecesi erkeklere göre çok daha düşüktür. Çalışma oranları daha azdır. Düşündürücü olan ise kadınların siyasetteki yerinin erkeklere göre çok daha dar bir alanı kapsamasıdır. Parlamentolardaki kadın oranında dünya ortalaması sadece   .9’dur. Demokrasinin hakim olduğu ülkelere bakıldığında kadınların siyasetteki yerinin çok daha fazla olduğu hemen göze çarpmaktadır. Örneğin İskandinavya gibi demokrasileri yerleşmiş ülkelerde Parlamenterlerin yarıya yakını kadınlardan oluşurken, Amerika ve Avrupa ülkelerinde ise bu oran dörtte bire düşmektedir. Asya’da beşte bir olan oran, Ortadoğu ve Afrika’da onda bir ve altına kadar düşüş gösterir. Açıktır ki, İslam alemi kadınların siyasi hakları konusunda olumsuz bir tablo ortaya koymaktadır. Fakat şu da bilinmelidir ki kadını politikada, siyasette, devlet yönetiminde, sosyal hayatta görmek istemeyen İslam değildir, İslam’ın temel değerleri ile tamamen zıt olan bağnaz zihniyettir. Bu ayrımcılığın yok edilmesi için yapılması gereken ise Kuran’daki din ahlakının anlatılmasıdır. Kuran’daki kadın, Sebe Melikesi örneğinde gördüğümüz gibi devletlerin yöneticisidir. Allah ayetlerde kadın ile erkeğin toplumdaki yerinin eşit olduğunu bildirmiştir. Kuran’da bildirilenler bu kadar açıkken, birçok İslam toplumunda bugün kadının üzerindeki sosyal baskı, giydiği kıyafetle başlayıp, gülmesine, bakımlı olmasına, sokağa çıkmasına kadar devam etmektedir. Batı dünyasının İslam aleminden uzaklaşmasının ve Müslümanlardan korkmasının ana sebebi de kadınlara olan bu baskıdır. İslamafobinin temeli bu kadın karşıtlığıdır. Bunu kaldırmanın yolu ise, kadına Kuran’da bildirildiği gibi her yönde özgürlük sağlanması, iş hayatı ve siyaset gibi alanlarda kadınlara öncelik verilmesidir. Müslüman ülkelerde kadınlara karşı ayrımcılığın kaldırılması, kadına şiddet uygulanmasının önlenmesi ve kadınlara daha çok eğitim imkânı tanınması son derece aciliyetlidir. Bu konuda kadınlara da önemli görevler düşmektedir. Öncelikle siyasete giren kadınlar kaliteyi ve nezaketi bulundukları ortamlara taşımalıdırlar. Siyaseti kadınların güzel özellikleri ile yeniden yapılandırmalıdırlar. Doğru olan kadınların zerafetini, dikkatini, merhametini siyasete hakim kılmaktır. Dünya kadınları ilk olarak kadın siyasetçilere emanettir. Kadınların sosyal hayatta öne çıkmaları, kadına şiddetin engellenmesi, kadına yönelik toplumsal sevgi ve saygının artırılması kadın siyasetçilerin önceliği olmalıdır. Dünyadaki sistem değişmelidir. Batı’da, Bakanların 0’unun kadın olması bir zafer değildir. Sayıca daha çok kadının bulunduğu siyaset hayatı çok daha nezih ve zengin olacaktır. Tüm dünya kadınların zarafetlerinden, detayları görme yeteneklerinden ve azimli çalışmalarından istifade edebilecektir.  Toplumların ruhundaki gerilim ve saldırganlık hislerini bastıran bir güç olacaktır. Erkeğin kadına ne yapacağını öğrettiği bir dünyaya ihtiyaç yoktur. Erkek egemenliğinin dünyanın genelini nasıl bir hale getirdiği herkesin malumudur. Dünyanın dirliğini koruyacak, kaliteyi artırıp, ülkelerin ayakta durmasını sağlayacak olan kadınlara özgürlük verilmesidir.   http://www.a9.com.tr/izle/235211/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Daha-kaliteli-bir-siyaset-icin-daha-cok-kadin A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bir kadını prenses gibi yaşatacaksan, onurunu koruyacaksan, seveceksin. 02:54
Bir kadını prenses gibi yaşatacaksan, onurunu koruyacaksan, seveceksin. 7 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 4 Kasım 2015 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/212900/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Bir-kadini-prenses-gibi-yasatacaksan-onurunu-koruyacaksan-seveceksin A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sistem en çok genç kızları eziyor, onları koruyacak kanunlar çıkarılmalı. 03:21
Sistem en çok genç kızları eziyor, onları koruyacak kanunlar çıkarılmalı. 11 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 28 Eylül 2015 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/210106/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Sistem-en-cok-genc-kizlari-eziyor-onlari-koruyacak-kanunlar-cikarilmali- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo