Hoşgeldiniz!

Kadın Hakları Videoları İzle

Kampüste Lgbti Öğrencinin Feministlere Vaazı - Ankara 02:50
Kampüste Lgbti Öğrencinin Feministlere Vaazı - Ankara 6.402 izlenme - 6 gün önce Üniversiteli Kadın Kolektifi Ankara Üniversitesi “DTCF İtiraf Ediyor” facebook sayfasında paylaşılan “Son zamanlarda fakültede bu LGBT olanlar çoğaldı. Ortabahçe de adeta onların yaşam alanı, kendilerine yeni yol arkadaşı arıyorlar ve daha fazlasını istiyorlar. Neden? Çünkü biz onların önünü açıyoruz, onlar gruplar kurup sapıklık serüvenlerine devam ederken bazıları bu duruma çanak tutuyor. Diyecekler ki o insanlar öldürüldükleri için,saldırıya uğradığı için dernekler var. Şundan emin olun sizinkinin hırsızların, tecavüzcülerin,sübyancıların dernek kurmasından hiçbir farkı yok” açıklaması ardından üniversitelerde baş gösteren homofobi ve cinsiyetçiliği kınadı. 2014
Türkiye Hürriyet Şarkısını Yazıyor 01:22
Türkiye Hürriyet Şarkısını Yazıyor 232.692 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin Hürriyet şarkısında yer almak için hürriyet senin! Cümleni seç, fotoğrafını yükle, kendi hürriyetinin şarkısını hazırla. Hepsi hurriyetbenim.com'da.
Polisan Boya İle Kadın Haksızlıklarına Sessiz Kalma 05:50
Polisan Boya İle Kadın Haksızlıklarına Sessiz Kalma 77.457 izlenme - 4 yıl önce Polisan Boya ile Kadın Haksızlıklarına Sessiz Kalma
Biz Hiç Karın Kası Sevemeyecek miyiz? 00:52
Biz Hiç Karın Kası Sevemeyecek miyiz? 21.435 izlenme - 1 yıl önce Hep fit vücutlu kadın isteyip, kendisine bakmayan erkek milletine, bu bacımızın çağrısıdır gençler. Göbekli bir erkek olarak kendimden utandım. Hani kırkımı aşmamış olsam, bu videodan sonra spora başlardım. Hani onlar da haklı.
IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar 02:29
IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar 8.407 izlenme - 8 ay önce Onlar, terör örgütü IŞİD’in elinde aylarca rehin kaldı. Annelerinden koparıldılar, her türlü şiddete maruz kalarak seks kölesi olarak satıldılar. Ezidi kızları ve genç kadınların bazıları IŞİD’in elinden kurtulmayı başararak Irak’ın kuzeyinde, Dohuk’taki kadınlara destek merkezinde buluştu. Jinekolok Naam Nevzat ağır bir travma geçirdiklerini anlatıyor: “Gerçekten çok zor. İmkanlarımın çok ötesinde. İki yıldan bu yana bu tür vakalarla uğraşıyorum. Bu kadınların hepsi paramparça olmuş. Hiçbirinin durumu diğerinden iyi değil. Her vaka bir diğerinden daha acı. Dokuz yaşında tecavüze uğrayan çocuklar görüyorsunuz. En acımasız ve en aşağılayıcı bir duruma maruz kaldıklarına tanık oluyorsunuz.” 0.49 Terör örgütü militanları “kafir” olarak niteledikleri Ezidi kadın ve kız çocuklarına tecavüz edip, esir pazarlarında satışa çıkarıyordu. Bir yıl boyunca IŞİD’in rehin tuttuğu bu kadın yaşadığı travmayı şu sözlerle anlatıyor: “Biz köleydik ve ben beş adama birden satıldım. Bir çıkış yolu aradım. Bana dokunmamaları için üç kez intihar etmeyi denedim.” Yetkililer bir yıl içerisinde bu merkeze 800’den fazla kadının müracaat ettiğini söylüyor. İstisnasız hepsi köle olarak satıldığını ve tecavüze uğradığını anlatıyor. Doktorlar büyük bir kısmının ağır depresyon geçirdiğini aktarıyor: “Ben içimdeki öfkeyi atmak için doktora geldim. Küçük kızım dahil, hiç bir şeyi kontrol edemiyorum.” Dohuk’taki kadınlara destek merkezi Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından finanse ediliyor. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Irak temsilci Ramanathan Balakrishnan: “Tüm dünya genç kadın ve kızların terör örgütü IŞİD tarafından uğradığı şiddetin farkında. Ancak haber değeri olan sadece geçmiştir. Hayatta kalmayı başaranların yeniden yaşama tutunabilmesini sağlamak için büyük bir çaba gerekiyor.” Örgütün elinden kaçmayı başaranların sayısı artsa da yaklaşık 3 binden fazla kadının hala IŞİD’in elinde olduğu tahmin ediliyor.
Eski Bir Amerikan Filminde Atatürk'ten Bahsedilmesi 00:53
Eski Bir Amerikan Filminde Atatürk'ten Bahsedilmesi 4.433 izlenme - 11 ay önce Amerikalı bir kadın Efes’e tatile gidince tur rehberine Mustafa Kemal Atatürk'ü sorar ve tur rehberi kadına Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınları özgürleştirdiğini söyleyince Amerikalı kadın yersiz bir espri yapar.
İlber Ortaylı Ayşe Hür'ü gömüyor (Türkiye'de feminizm) 06:45
İlber Ortaylı Ayşe Hür'ü gömüyor (Türkiye'de feminizm) 6.896 izlenme - 2 yıl önce İlber Hoca'nın Ayşe Hür ile yaptığı kadın hakları üzerine tartışma.
Doğmamış Kızından Babasına Mektup 04:59
Doğmamış Kızından Babasına Mektup 619 izlenme - 5 ay önce Efendim bu video ile Facebook'ta karşılaştım. #CareNorway'de Youtube sayfasında yayınlamış ilk. Video Türkçe alt yazılıdır. İstedikleri de çok basit aslında. "Kız olarak doğmam hayatımın en büyük tehlikesi olmasın" diyorlar. İzleyelim.
Kadın Sünneti 07:09
Kadın Sünneti 1.194 izlenme - 8 ay önce Özellikle Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde yaygın olarak uygulanan kadın sünneti göçler yoluyla Avrupa’ya da taşınmış durumda ve artık bu kıtada da onbinlerce kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Kadın sünnetinde genellikle klitorisin kesilmesiyle kadının geleneklere göre ayıp sayılan cinsel birleşmede zevk almasının önüne geçilmek amaçlanıyor. Ancak bu operasyonun sonucu bununla sınırlı kalmıyor ve çok zaman fiziki ve psikolojik zararları görülüyor. İngiliz resmi araştırmaları ülkede 170 bin genç kızın kadın sünneti olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca kısa bir vadede bunlara 65 bin kişinin daha ekleneceği öngörülüyor. Bu operasyon İngiltere’de yasal olmamakla birlikte yapılıyor fakat daha çok Somali, Gambiya ve Sudan’da yapıldığı biliniyor. Hristiyan bir ailede büyüyen Sarian Londra’ya gelmeden önce ülkesi Sierra Leone’de kadın sünnetine maruz kaldığında henüz 11 yaşındaydı. Müdahale bir bayramda anestezi uygulanmadan yapılmıştı
Mısır'da Kadın Sünnetine 7 Yıl Hapis Cezası 02:11
Mısır'da Kadın Sünnetine 7 Yıl Hapis Cezası 1.061 izlenme - 10 ay önce Mısır hükümeti kadın sünnetini yasaklamaya yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Hükümet pazar günü açıkladığı bir yasa tasarısı kapsamında kadın sünneti uygulayan sağlık görevlilerine 7 yıla yakın hapis cezası uygulayacağını kaydetti. Kadının cinsel organının dikilmesi, sinirsel yoğunluğun fazla olan kısımlarının alınarak cinsel hazzın yok edilmesine sebep olan bu işlem kadının sadakatinin güvence altına alınmasını amaçlıyor.
Pakize'nin isyanı! Kadın haklamaları! 02:29
Pakize'nin isyanı! Kadın haklamaları! 812 izlenme - 6 yıl önce kocasından dayak yiyen ve kadın sığınma evine sığınan pakizenin inanılmaz öyküsü.izleyin ve gülün pardon ağlayın!!!
Kadına Şiddete Ve Tecavüze Hayır ! 05:09
Kadına Şiddete Ve Tecavüze Hayır ! 538 izlenme - 3 yıl önce Özgür Bir Dünya İçin.. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/erdisener kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kadın Hakları 03:56
Kadın Hakları 706 izlenme - 8 yıl önce yasamda bende varım eğitimleri
Kadın Olmak 02:32
Kadın Olmak 425 izlenme - 5 yıl önce Kadın olmanın zorluğu, Women life for a day...
İranlı Kadınlar Eşitlik İstiyor 03:10
İranlı Kadınlar Eşitlik İstiyor 7 izlenme - 1 ay önce İranlı kadınlar cumhurbaşkanlığı seçimlerinin düzenleneceği 19 Mayıs günü sandığa farklı beklentilerle gidecek. Bazı İranlı kadınlar Ruhani döneminde gerçekleştirilen açılımlardan memnunken, bazılarıysa rahatsız.
Kadın Olmak (Süper Empati) 02:36
Kadın Olmak (Süper Empati) 151 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de kadın olmak zor, peki hiç kendinizi kadınların yerine koyarak düşündünüz mü? Sokakta yanlız yürüyüp, mobinge boyun eğmek zrounda kaldığınızı ve laf atmaları savuşturmayı düşündünüz mü? Düşünmediyseniz bu film sizin için hazırlandı.
Femen'den Üsküdar'da Seçim Eylemi 00:48
Femen'den Üsküdar'da Seçim Eylemi 264 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna merkezli dünyaca ünlü Uluslararası Kadın Hakları Örgütü Femen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın önceki yıllarda oy kullandığı Burhaniye İlköğretim Okulu'nda soyunarak eylem yaptı. Vücutlarına "Ban Erdoğan" yazan iki Femen üyesi kadın yaka paça gözaltına alındı. Hürriyet'in haberine göre Femen gurubu üyesi 2 kadın, Üsküdar, Burhaniye İlköğretim Okulu'na saat 12:00'de geldi. Bir süre okulun giriş kapısında bekleyen Femen üyeleri, muhtar adayları tarafından dağıtılan reklam kağıtlarını aldı. Burada telefonla konuşan iki kadın, daha sonra okulun içerisine girdi. 2148 numaralı sandığın bulunduğu öğretmenler odasına oy kullanacakmış gibi giren kadınlar, slogan atarak üzerlerindeki mont ve gömleği çıkardı. Oy kağıtlarının bulunduğu masaların üzerine çıkan kadınlar, ayaklarıyla oy pusulalarını yere attı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında eylemlerini sürdüren kadınlar "Ban Erdoğan" diye slogan attı.Femen üyeleri bazı oy pusulalarını eline alıp havaya saçtılar. Bu sırada salon görevlileri ve polisler içeri girerek iki kadını yaka paça gözaltına aldı. Kadınları koridora çıkaran polisler sürükleyerek başka bir salona koydu. Bu sırada oy kullanmak için okula gelen vatandaşlar şaşkınlıkla olan biteni izledi. Yaklaşık bir dakika süren eylem sonrasında bazı vatandaşlar gazetecilere tepki gösterdi. Femen Türkiye Twitter hesabından yapılan açıklamada "FEMEN aktivistleri Erdoğan'ın İstanbul 'da oy kullanacağı yerde oy zarflarını fırlattı" denildi. Femen Türkiye, üyeleri geçen hafta da Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafta, grubun üyelerinden birinin, göğsüne "#DNS" ve "#DirenTwitter" hashtag'lerinin yanı sıra DNS sayıları yazarak Türkiye'deki twetter yasağını protesto etmişti.
Yekta Bahattin Sayar 00:23
Yekta Bahattin Sayar 372 izlenme - 8 yıl önce haber masası
Kadına Biraz Daha Saygı - Atakan Korkmaz 03:45
Kadına Biraz Daha Saygı - Atakan Korkmaz 519 izlenme - 8 yıl önce şiir ve müzik
PKK kurnazlık taktiği Sözde kadın hakları savunuculuğu 01:19
PKK kurnazlık taktiği Sözde kadın hakları savunuculuğu 114 izlenme - 2 yıl önce PKK kurnazlık taktiği Sözde kadın hakları savunuculuğu. Adnan Oktar’ın 27 Kasım 2014 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org
Işıltılar 4 Mart 2017 Cumartesi 23:19
Işıltılar 4 Mart 2017 Cumartesi 17 izlenme - 4 ay önce 401'inci bölümle ekrana gelen Tahire Demircan’la Işıltılar programı, Avukat Altın Mimir'i konuk etti. Mimir, kadın haklarını ve Kadın Hak Arama Rehberi kitabını Tahire Demircan’a anlattı.
Scbc Tv 16.03.2003 05:30
Scbc Tv 16.03.2003 172 izlenme - 7 yıl önce KADIN HAKLARI
43 Bin Kez Tecavüze Uğrayan Karla Yaşamını Hayat Kadınlarına Adadı 02:55
43 Bin Kez Tecavüze Uğrayan Karla Yaşamını Hayat Kadınlarına Adadı 14 izlenme - 7 ay önce İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre; Jacinto, genç bir kızken dört yıl boyunca her gün günde en az 30 adamla ilişkiye girmeye zorlandığını anlattı. Sadece 12 yaşındayken bir insan kaçakçısının tuzağına düşen Jacinto, ailesinin hediye ve paralarla kandırıldığını aktardı. Meksika'nın en büyük şehirlerinden biri olan Guadalajara'ya götürülen ve fuhuşa zorlanan Jacinto, 2008 yılında insan kaçakçılarına yönelik bir operasyonda kurtarılmış. Şimdilerde 24 yaşında olan Jacinto, yaşadığı travmayı atlatarak bir insan hakları aktivistine dönüştü. DÜNYAYI GEZEREK, YARDIM ELİ UZATIYOR Dünyayı gezerek fuhuşa süreklenen kadınlara yardım eli uzatan genç kadın, konuyu tartışmak üzere Vatikan'da Papa Francis'le bile buluştu. Meksika'daki insan kaçakçılığı konusunda farkındalık yaratmaya çalışan Jacinto, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Beni sopalarla, kablolarla, zincirlerle döverlerdi. Beni 12 yaşında fuhuşa sürüklediler. Ağladığım için bana gülerlerdi. Yaptıklarını görmemek için gözlerimi kapardım." Genç kadın, yaşının küçük olduğunu bildikleri halde, üniformalı polislerin ve hatta yargıçların ve rahiplerin bile kendisiyle birlikte olduklarını söyledi. Meksika'da her yıl yaklaşık 20 bin kadının insan kaçakçılarının ağına düştüğü tahmin ediliyor.
İzmirin Sesi 2 Scbs Tv 02:24
İzmirin Sesi 2 Scbs Tv 99 izlenme - 7 yıl önce 16 mart 2003 scbs tv
Galatasaray'dan İhraç Edilen Nihat Doğan Çıldırdı 00:27
Galatasaray'dan İhraç Edilen Nihat Doğan Çıldırdı 93 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda kulüp üyeliğinden ihraç edilen Nihat Doğan, Aydemir Akbaş ve Adnan Öztürk'ü topa tuttu.
Sare Davutoğlu: 04:58
Sare Davutoğlu: "Her Geçen Gün Kadınlarımızın AK Parti'ye Katılımı Artıyor" 53 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Kadın Milletvekili Adayları Tanışma Toplantısı- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Kadın Milletvekili Adayları Tanışma Toplantısı- Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu: - "Kadın, sadece aileden, çocuklardan, kadınlardan, engellilerden sorumlu görevler üstlenmemeli. Ben şu andaki mevcut milletvekillerimizin hem şu anda aday gösterilen milletvekillerimizin birçok farklı alanda söz sahibi olacak, karar verebilecek, politika uygulayabilecek yetkinlikte olduğunu görmekten gerçekten büyük gurur duydum"- "Her geçen gün kadınlarımızın AK Parti'ye katılımı artıyor.
8 Kayıp Kadın 8 Sanatçıda Can Buldu 01:31
8 Kayıp Kadın 8 Sanatçıda Can Buldu 50 izlenme - 4 yıl önce Şiddet sonucu hayatını kaybetmiş 8 kadın, 8 kadın sanatçıda yeniden can buldu. "O ben olabilirdim" diyerek öldürülen kadınlarla empati kuran ünlü isimler fotoğraf çekimlerinde duygusal anlar yaşadı
Hommen - Femen'e Alternatif Grup 01:29
Hommen - Femen'e Alternatif Grup 34 izlenme - 2 yıl önce Femen sevmeyenleri de düşünerek Hommen adında bir aktivist grup daha kurulmuş. Hommen de üstsüz eylemler yapmakta ama erkeklerden oluşmakta. Femen’den esinlenen Fransız aşırı sağcı gençlerin kurduğu Hommen grubu ilk eylemlerini de Paris'te gerçekleştirmiş. AlkışlarlaYaşıyorum.Com memeciler kadar kezbanları da düşünen site...
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 02:55
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 7 izlenme - 6 ay önce A9 TV Yeni FREKANSIMIZ: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/235831/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Kabile-Kulturunde-Kadin-ve-Gercek-Islam A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bir kadını prenses gibi yaşatacaksan, onurunu koruyacaksan, seveceksin. 02:54
Bir kadını prenses gibi yaşatacaksan, onurunu koruyacaksan, seveceksin. 7 izlenme - 2 yıl önce Adnan Oktar’ın 4 Kasım 2015 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/212900/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Bir-kadini-prenses-gibi-yasatacaksan-onurunu-koruyacaksan-seveceksin A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo