Hoşgeldiniz!

kadın hastalıkları ve doğum

Rahim Filmi HSG Nasıl Çekilir? Acılı Bir Yöntem Midir? 00:32
Rahim Filmi HSG Nasıl Çekilir? Acılı Bir Yöntem Midir? 25.995 izlenme - 3 yıl önce Rahim filmi nasıl çekilir? Hangi hastalıkların tespitinde kullanılır? Rahim filmi ne kadar sürede çekilir? Acılı bir yöntem midir? Cevapları Kapsül Tv videolarından öğrenin... http://kapsultv.com/ https://www.facebook.com/kapsultv https://twitter.com/kapsultv https://plus.google.com/+Kapsultv http://www.youtube.com/c/kapsultv http://www.dailymotion.com/kapsultv http://vimeo.com/kapsultv http://www.pinterest.com/kapsultv
Normal doğum ne kadar sürer? 01:03
Normal doğum ne kadar sürer? 650 izlenme - 3 yıl önce Normal doğumun süresi gebenin kaçıncı doğumunu yaptığına göre değişir.
Aşılamada Gebelik Oranları Nedir? 00:48
Aşılamada Gebelik Oranları Nedir? 407 izlenme - 3 yıl önce Aşılama gebelikte ne kadar etkilidir? Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç yanıtlıyor..
Polikistik Over Nedir? 02:10
Polikistik Over Nedir? 179 izlenme - 3 yıl önce Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç Soruları Cevaplıyor. Polikistik Over Hakkında Bilgiler Veriyor.
Rahim Ameliyatlarında Laparoskopinin Avantajları Nelerdir? 00:49
Rahim Ameliyatlarında Laparoskopinin Avantajları Nelerdir? 175 izlenme - 3 yıl önce Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç , laparoskopinin avantajlarından ve rahim ameliyatlarından söz ediyor.
Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir? 02:40
Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir? 102 izlenme - 3 yıl önce Vajinismus nedir? Vajinismus nedenleri arasında psikolojik etkenlerin, toplumsal baskının rolü nedir? Vajinismus hastalarının hamile kalması mümkün mü? Cevapları Kapsül Tv videolarından öğrenin! http://kapsultv.com/ https://www.facebook.com/kapsultv https://twitter.com/kapsultv https://plus.google.com/+Kapsultv http://www.youtube.com/c/kapsultv http://www.dailymotion.com/kapsultv http://vimeo.com/kapsultv http://www.pinterest.com/kapsultv
Rahim İçi Kanseri Nedir ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 00:23
Rahim İçi Kanseri Nedir ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 93 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim içi kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim İçi Kanseri Nedir? Rahim içi kanseri yani endometrium kanseri rahimin iç dokusunda döşeyen epitelyum dediğimiz tabakanın kanserleşmesidir.
İlaçsız Tüp Bebek Nedir? 01:18
İlaçsız Tüp Bebek Nedir? 83 izlenme - 3 yıl önce Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç, İlaçsız Tüp Bebek nedir, yöntemler Hakkında Bilgiler Veriyor.
Sancılı Adet Nelerin Belirtisi Olabilir? 00:52
Sancılı Adet Nelerin Belirtisi Olabilir? 59 izlenme - 3 yıl önce Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç sancılı adetin belirtisi ve nedenlerinden bahsediyor.
Normal doğumda doğum tarihi nasıl hesaplanır? 01:29
Normal doğumda doğum tarihi nasıl hesaplanır? 70 izlenme - 3 yıl önce Normal doğumda doğum tarihi kişinin son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanır.
Sancılı Adet Tedavisi Nedir? 01:06
Sancılı Adet Tedavisi Nedir? 61 izlenme - 3 yıl önce Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç Yanıtlıyor.., Sancılı Adetin Tedavisi Hakkında Bilgiler Veriyor.
Kimlerde rahim ağzı kanseri riski daha fazladır ? / Kadın Hastalıkları ve Doğum 00:32
Kimlerde rahim ağzı kanseri riski daha fazladır ? / Kadın Hastalıkları ve Doğum 38 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kimlerde Rahim Ağzı Kanseri Riski Daha Fazladır? Rahim ağzı kanserinin risk faktörleri vardır. Bunları sayarsak; erken yaşta evlilik, erken yaşta cinsel ilişkiye başlamak, eşin sünnetsiz olması, birçok farklı eşin bulunması bu risk faktörüne maruz kalanlarda rahim ağzı kanseri biraz daha yüksektir.
Obezite İle Rahim Kanseri Arasında Bir İlişki Var Mıdır ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 00:28
Obezite İle Rahim Kanseri Arasında Bir İlişki Var Mıdır ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 23 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Obezite ile Rahim Kanseri Arasında Bir İlişki Var Mıdır? Hayat tarzı değişiklikleri ve şişmanlıkla rahim kanseri arasında ilişki vardır. Özellikle şişman kadınlar da yağ dokusuna salınan östrojen miktarı fazla olduğu için bunlarda rahim kanseri artış riski vardır.
Hormon tedavisi rahim kanserine yol açabilir mi ? 00:35
Hormon tedavisi rahim kanserine yol açabilir mi ? 19 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Hormon Tedavisi Rahim Kanserine Yol Açabilir Mi? Hormon tedavisinde bahsettiğimiz monopüset kadının menopoz hormonlarını alması ise zaten tek başına bu hormon verilmez beraberinde rahim kanserini önleyici ilaçlarla beraber verilir. Dolayısıyla hormon tedavisi yani hormon replasman tedavisi alan kadınlardaki rahim kanserinde artış olmaz.