Hoşgeldiniz!

kadın90lar günü

Kadınlar Günü Nasıl Kutlanır - Çiçeği Kendileri Alsınlar 00:44
Kadınlar Günü Nasıl Kutlanır - Çiçeği Kendileri Alsınlar 823 izlenme - 3 yıl önce Muhtemelen Dünya Kadınlar Günü'nde yapılan bir röportajda esnaf abimizin samimi itiraflarını ve pek çok hemcinsimizin ortak derdi olan kadınlara çiçek alma sorunsalına bulduğu pratik çözümü izliyoruz...
Halide Edip Kadınlara Sesleniş - Kurtuluş Filmi 02:33
Halide Edip Kadınlara Sesleniş - Kurtuluş Filmi 773 izlenme - 3 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk:''Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim, diyemez.'' ''Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın" Kadınlar günü için birileri belki vidyo paylaşır dayaktı,tacizdi vs. ben konuya farklı bir yerden bakmak istedim. Kadınlar günü için belki daha bir önem kazanır.
8 Mart 1995 Kadınlar Günü Röportajları 02:54
8 Mart 1995 Kadınlar Günü Röportajları 450 izlenme - 3 yıl önce 8 Mart 1995 Kadınlar Gününde yapılan röportajları izleyeceğiz efendim.Biber gazsız, copsuz bir eylemle kadınlar İstiklal 'de seslerini duyurmaktalar.Videoda çok değişik, farklı farklı kafalar mevcut. Kimisinden ( 1.40) 'Gadınlara dayah atmayacan ,benim de annem gadın yani' şeklinde cevaplar alırken, kimisi ( 1.50) Yıldo'dan esintiler ve mimiklerle anlatımını süslemekte, bazısı (2.44) kadınla erkek eşit mi olurmuş demekte, kimisi de(2.50) sosyal sorumluluk projesi tadında haydi kadınlar hala oturuyorsunuz kalkın artık şeklinde bir sesleniş yapmaktadır. En manidar olanı da aslında kameraman arkadaşımızın 2.09 da hanımefendi konuşurken zoom yaptığı bölgedir aslında. ' Üstündekileri çıkar bacım dediğin anlaşılmıyor' un eyleme yansımış biçimidir.Başta sitemizdeki azınlık hemcinslerim olmak üzere , tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun efendim. En klişe tabiriyle her özel günde söylendiği gibi bir gün değil her gün kadınlar günü olsun.
Erkek Polis Beni Arayamaz 2 00:39
Erkek Polis Beni Arayamaz 2 324 izlenme - 3 yıl önce Güler misin ağlar mısın detirten bir olay daha, dünya kadınlar günü kutlamalarına gelmiş arkadaşımız kendini kadın gibi hissettiği için kadın polislerin kendisini aramasını istiyor. Ancak polis amcalarda adamın pipisi olduğunu düşündükleri için kendileri aramak istiyor. Buyrun izleyin efenim
Sallabaş Amca ile Kadınlar Günü Üzerine 05:20
Sallabaş Amca ile Kadınlar Günü Üzerine 291 izlenme - 3 yıl önce Sorulan her soruya evet, tabi, olur vb. şeklinde cevap veren ve ya kafasını yukarı aşağı sallayarak onaylayan sallabaş amcamızla, kadınlar günü hakkında röportaj yapıyorlar. "Karına şiddet gösteriyo musun?" sorusuna "göstermiyim" diye cevap veren acamızın, bir karısı olmadığını muhabirle dertleşmeye başlamasından sonra anlıyoruz. Karısı olmadığı için kafasına buz düşen sallabaş amca konuştukça hüzün rüzgarlarında savruluyoruz.
8 Mart Sevgililer Günü Röportajı 00:26
8 Mart Sevgililer Günü Röportajı 232 izlenme - 3 yıl önce DEHA TV'de yayınlanan "Denizli Konuşuyor" programının 8 mart Dünya Kadınlar Günü' ne özel yaptıgı röportajdan bir kesit.Çok iyi oldu çokta güzel oldu.8 mart sevgililer günüdür lakin öyle değildir, benim yorumlamam bu gadar.
Dönüşüm - Kısa Film 05:23
Dönüşüm - Kısa Film 202 izlenme - 3 yıl önce Bir kadının umutları, bir kadının hayal kırıklığı, bir annenin yok oluşu... Güzel bir arkadaşlıkla başladı her şey, sonra büyük bir kıvılcım ve aşk. Giderek soldu ilk günkü çiçekler, ilk tokat, ilk özür. Yüzündeki kırmızı; ruj ve allık değildi artık... Film; 2012'de "Vicdan Filmleri" yarışmasına seçilmiştir.
Ben Transeksüel Değilim - Beni Kadın Polis Arasın Diyen Aktivist 11:00
Ben Transeksüel Değilim - Beni Kadın Polis Arasın Diyen Aktivist 237 izlenme - 3 yıl önce Onu hepiniz tanıyorsunuz efendim. Şu aralar hayatı çok zormuş, tehdit alıyormuş. Hatta üniversite okuduğu şehirden bile ayrılıp arkadaşının yanına gitmiş. Videoyu seyredip anlamayanlar için yazıyorum; transeksüel değil, eylemi dikkat çekmek için yapmış. Seyrediyoruz efendim...
Kadının Sırtından Sopayı Karnından Sıpayı Eksik Etmeyeceksin 01:02
Kadının Sırtından Sopayı Karnından Sıpayı Eksik Etmeyeceksin 208 izlenme - 3 yıl önce 8 Mart çeşitli sebeplerle kadınlarla ilgili bir gündür. Aytrıntılara girmeden direk konuya odaklanalım, kadınlara ait bir gün olması güzel olmakla beraber kadınların sırtından sopayı, karnında sıpayı eksik etmek, biz erkeklere yakışmayacak bir davranıştır. Yapılan araştırmalar da kadınların dövülmesi, iş hacimlerinde % 32'ye varan oranda düşüşlere sebep olduğu ortaya çıkarılmıştır. Yani kadınları ister bir eşya olarak, ister bir insan olarak görelim dövülmeleri verimli değildir. Kadınları sevmek ve kadınlar tarafından sevilmek hayatımızın ayrılmaz bir parçasıyken, sevgi kadar saygı da göstermeliyiz.
Evlilik Programında Harlem Shake Yapmak 03:12
Evlilik Programında Harlem Shake Yapmak 128 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde fenomen haline gelen evlilik programlarımızdan Su Gibi'nin 8 Mart günkü yayınında bir damat adayı arkadaşımız günün anlam ve önemine binaen yine son günlerin fenomeni harlem shake yapıyor, izliyoruz efenim...