Hoşgeldiniz!

kadına yönelik şiddet

Karısını Yol Ortasında Bıçaklayan Adam (+18) 02:24
Karısını Yol Ortasında Bıçaklayan Adam (+18) 1.264 izlenme - 3 yıl önce Denizli'de eşinden boşanmak isteyen kadın, yol ortasında kocası olan ama insna olmayı başaramamış öküzün biri tarafından defalarca bıçaklandı. kadın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bu rahatsız edici görüntülerin bu sitede ne işi var diye düşünebilirsiniz, ancak şu bir gerçek ki her gün bir başka kadın eşi ya da sevgilisi tarafından bur tarz muameleye maruz kalıyor ve buna karşı toplumda ciddi toplumda ciddi bir yankı uyandırmanın vakti geldi. Kadına yönelik şiddete dur haykırarak dur diyelim.
Kadına Yönelik Şiddeti Kadın Bıçaklayarak Protesto Etmek 00:33
Kadına Yönelik Şiddeti Kadın Bıçaklayarak Protesto Etmek 861 izlenme - 3 yıl önce Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı'nın kadına şiddete yaptığı yaptığı basın toplantısında temsili olarak bir erkeğin kadını bıçaklaması dikkati çekti. Basın toplantısı sırasında elinde bıçak olan Bursa İl Genel Meclisi Üyesi Selim Argın, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Şahin'i temsili olarak defalarca bıçaklaması ile ilgili canlandırması toplantıya damgasını vurdu. Toplantıda açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Teşkilatı, kadına yönelik şiddeti farklı bir tepkiyle kınadı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla CHP il binasında yapılan basın açıklamasına Bursa Milletvekili Sena Kaleli, İl Başkanı Metin Çelik ile partililer katıldı. Mirabel kardeşlerin diktatörün askerleri tarafından tecavüz edilerek işkenceyle katledildikleri 25 Kasım gününün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü olarak anıldığını söyleyen CHP Kadın Kolları Üyesi Macide Arıkan, ''1960 yılında Dominik Cumhuriyeti'nde katledilen ve dünyada ''Kelebekler'' adıyla efsaneleşen kardeşlerin anısına dünyanın dört bir köşesinde toplanan kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, ayrımcılığa, şiddete ve savaşa karşı kadın dayanışmasını örgütlüyor ve seslerini yükseltiyorlar'' dedi Ülkemizde son yıllarda kadına yönelik şiddette büyük bir artış olduğunu vurgulayan Arıkan, ''Öldürülen kadın sayısı 2002 yılında 66 iken, 2012 yılında 165, 2013 ilk 10 ayında ise 168'e çıkmıştır. Türkiye'de evli kadın nüfusunun yüzde 39'u fiziki şiddete, yüzde 15'i cinsel şiddete, yüzde 44'ü duygusal istismara maruz kalmaktadır'' açıklamasında bulundu. CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli ise, ''İnsan hakları ihlalini ve aynı zamanda ayrımcılığı, her alandaki şiddeti halkımıza anlatmamız gerekmektedir'' dedi.
Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi 1. Reklam Fil 00:45
Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi 1. Reklam Fil 1.077 izlenme - 9 yıl önce
Şiddetin Görüntüsü Bile Yetti 01:23
Şiddetin Görüntüsü Bile Yetti 405 izlenme - 4 yıl önce İzmirli makyaj sanatçısı Pınar Yılmaz, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığı makyaj çalışmalarıyla kadının maruz kaldığı şiddetin korkunç yüzünü ortaya koydu.
tcma 2 - film 1 00:40
tcma 2 - film 1 282 izlenme - 9 yıl önce
Scbc Tv 16.03.2003 02:06
Scbc Tv 16.03.2003 163 izlenme - 8 yıl önce scbc tv
Feyzioğlu: Kadına Yönelik Şiddet Hayvan Hakları Yasası İle Son Bulur 01:28
Feyzioğlu: Kadına Yönelik Şiddet Hayvan Hakları Yasası İle Son Bulur 5 izlenme - 6 ay önce Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hükümeti hayvan hakları yasasını yeniden düzenlemeye çağırdı. Barolar Birliği Başkanı, CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı ve gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de kadına ve çocuklara yönelik şiddetin ardında hayvanlara yapılan eziyetin bulunduğuna dikkat çeken Feyzioğlu, "Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, şiddet önce hayvanlara uygulanıyor. Hayvanlara eziyet edenler sonrasında kadınlara ve çocuklara yönelik şiddete başvuruyor. Hayvan hakları yasasını yeniden düzenlemek ve canlıları bir mal gibi görmekten vazgeçmek, kadın ve çocuklara yönelik şiddeti de önleyecektir" dedi.