Hoşgeldiniz!

kainat

Kainat Güzellik Yarışması Birincisi Venezuela'dan 00:20
Kainat Güzellik Yarışması Birincisi Venezuela'dan 29.641 izlenme - 4 yıl önce Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 2013 Kainat Güzellik Yarışması'nda birincilik...-
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 1. Bölüm 01:00:24
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 1. Bölüm 33.460 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur.Bu gönderdiğim video ise belgeselin 1.bölümüdür.İyi seyirler..
En Seksi Kainat Güzeli Seçildi 02:16
En Seksi Kainat Güzeli Seçildi 19.646 izlenme - 5 yıl önce Siyah Kuğu filminin ünlü yıldızı Mila Kunis, Esquire dergisi tarafından “yaşayan en seksi kadın” seçildi.
Bardakla Ateizmi Çökerten Genç - Yusuf Efe Göçer 03:16
Bardakla Ateizmi Çökerten Genç - Yusuf Efe Göçer 11.217 izlenme - 2 yıl önce Allah kainatı yarattıysa Allah'ı kim yarattı? Evren tesadüfen mi oluştu? Evrim Teorisi gerçek mi? Gün geçtikçe çürüyen ateizm teorilerinin soru işaretlerine bir cevap daha geldi. İyi seyirler.
Keriman Halis  Güzellik  (1932) 01:15
Keriman Halis Güzellik (1932) 703 izlenme - 3 ay önce eriman Halis Ece (16 Şubat 1913; İstanbul - 28 Ocak 2012; İstanbul[1]), Türk piyanist, model ve Türkiye'nin ilk dünya güzeli. Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve Miss Turkey olarak bilinen organizasyonun 1932 yılındaki birincisi seçilmiştir. Ubıhlardandı[2]. 31 Temmuz 1932'de Belçika'nın Spa kentinde yapılan ve yirmi sekiz ülkenin delegelerinin katıldığı, dönemin en prestijli yarışması, Dünya Güzellik Yarışmasında birinci olarak "Dünya Güzellik Kraliçesi" seçilmiştir. Resmî olarak Kâinat Güzeli ve Zarafet Güzeli unvanları ile de adlandırılabilir. İstanbul'da 28 Ocak 2012 98 yaşında hayatını kaybetti. Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Jiddu Krishnamurti -  Ölüm üzerine 08:01
Jiddu Krishnamurti - Ölüm üzerine 2.098 izlenme - 9 ay önce Dünyaya baktigi objektif perspektif ile irkcilik , milliyetcilik gibi köktenci kalıpları reddederek insanin nasil mutlu bir sekilde yasayabilecegini anlatan krishnamurti , evrensellik ve hümanistligin resmini çiziyor ... "sadece sessizce dinleyin… neden oynamak zorunda olduğunuzu, neden yemek yemek zorunda olduğunuzu, neden nehre bakmak zorunda olduğunuzu, neden zalim olduğunuzu sormuyorsunuz, değil mi? bir şeyi yapmak istemediğinizde başkaldırıyor, neden yapmak zorunda olduğunuzu soruyorsunuz. ama okumak, oynamak, gülmek, zalim olmak, iyi olmak, nehri, bulutları görmek, tüm bunlar hayatın parçalarıdır; ve okumayı bilmezseniz, yürümeyi bilmezseniz, bir yaprağın güzelliğini takdir edemezseniz, yaşamıyorsunuz demektir. yaşamın bütününü anlamanız gerek, sadece küçük bir parçasını değil. îşte bu yüzden okumak zorundasınız, işte bu yüzden gökyüzüne bakmak zorundasınız, bu yüzden şarkı söylemek, dans etmek, şiirler yazmak, acı çekmek ve anlamak zorundasınız; çünkü tüm bunlar hayattır…" jiddu krishnamurti
Essubhu Beda Min Tal'atihi (Türkçe Manasıyla) 03:15
Essubhu Beda Min Tal'atihi (Türkçe Manasıyla) 9.143 izlenme - 4 yıl önce Daha Fazlası İçin Takipte kalın: https://www.facebook.com/kainatpadisahicom ESSUBHU BEDA MİN TAL'ATİHİ Essubhu beda min tal'atihi Velleylü deca min vefratihi...
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 01:00:11
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 4.623 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Daha önce gönderdiğim Cosmos belgeselinin Kozmik Arayışta Tek Ses adındaki 2. bölümüdür.İyi seyirler.
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 3. Bölüm 58:22
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 3. Bölüm 2.763 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Cosmos belgeselinin Dünyaların Uyumu adlı 3. bölümüdür.İyi seyirler.
Allah'ı Kim Yarattı? - Caner Taslaman 05:58
Allah'ı Kim Yarattı? - Caner Taslaman 2.637 izlenme - 3 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünden Prof. Dr. Caner Taslaman, İnançlı/İnançsız herkesin dilinde olan "Allah'ı kim yarattı?" sorusuna cevap vermiş. Çok basit bir örnek olabilir ama ben de eklemek istedim. X programını Mehmet yazdı, peki Mehmet'i kim yazdı? demek mantık hatasıdır. Mehmeti bir programmış gibi görüyoruz yani aynı özellikte görüyoruz. Soruyu soranlar aynı bu örnekteki gibi Allah'ı bir madde gibi görüyorlar. Bu da çok ciddi bir mantık hatasını öne getiriyor. İzleyiniz efendim.
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Uzaylılar (Discovery Channel) 43:29
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Uzaylılar (Discovery Channel) 2.287 izlenme - 3 yıl önce Belgeselin orijinal adı Into The Universe With Stephen Hawking'dir. Dilimize çevrildiğinde "Stephen Hawking ile Evrenin İçine" gibi bir anlam çıkıyor. Ben bazı yerlerde gördüğüm şekilde yazdım. Seri üç bölümden oluşur. İlgi çekici ve izlemesi bir hayli zevkli noktalara değinen seride evrende olup bitenler Hawking'in fikirleriyle anlatılıyor. Bu bölümde ise yaşamın başlangıcı, uzaylıların var olup olmadığı gibi konular ele alınıyor. İyi seyirler.
Bu Da Kainat Güzeli İngilizcesi 01:29
Bu Da Kainat Güzeli İngilizcesi 4.920 izlenme - 10 yıl önce kainat güzellik yarışmasında bizi temsil! eden güzelimiz döktürüooooooo :)
Uzaylılara Türkçe ''Hayırlı Sabahlar'' Mesajı (NASA) 00:05
Uzaylılara Türkçe ''Hayırlı Sabahlar'' Mesajı (NASA) 3.046 izlenme - 3 yıl önce Dış uzayda insanoğundan daha gelişmiş canlılar olma ihtimali düşünülerek, NASA' nın 1977 yılında uzaya çeşitli işaretler bırakmak amacıyla gönderdiği, Voyager uzay aracı 116 görüntü 22 müzik parçası 39 değişik sesin yanı sıra 55 dilde selamlama kaydını da kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Buraya kadar olan kısımları bilimsel mantık çerçevesin de anlamaktayız. Fakat gönderilen mesajların bazılarına baktığımızda, uzaylılar dünyaya davet edilerek yemek yiyip yemediği gibi garip sorular soruluyor. Çeşitli dillerde gönderilen selam mesajlarının bazıları şöyle Çince gönderilen mesaj ''Umarız afiyettesinizdir, hep sizi düşünüyoruz, zamanınız olursa lütfen bizi ziyarete gelin'', Amoy dilinde gönderilen mesaj ise "Uzaylı dostlar, nasılsınız, yemek yediniz mi? Zamanınız olursa bizi ziyarete gelin şeklinde'' Ve Türkçe gönderilen mesaja geldiğimizde ise daha absürt bir selamlamayla karşılaşıyoruz ''Sayın Türkçe bilen arkadaşlarımız sabah şerifleriniz hayırlı olsun''. Ülkemizin ileri gelen diplomatları bilim insanları böyle uluslararası bir olaya katılırken şu mesaj konusunda daha dikkatli olamazlar mıydı? Yarın öbürgün uzaylılar bu işaretleri bulsa ve Türkçe gönderilen mesajı ''çözse'' ('''Türkçe bilen'' değil) ne der acaba hiç düşündünüz mü? Uzaylılar biz Türkler hakkında ne düşünür acaba yorum sizin... Burdan Sayın Türkçe ''bilen'' uzaylılara selamlarımı iletiyorum, bilmeyenler de bilenlerden öğrensin.
Esma Serisi - Allah Temiz mi? 04:02
Esma Serisi - Allah Temiz mi? 1.797 izlenme - 2 yıl önce İnsandaki küçük hücrelerden büyük galaksilere, yıldızlara kadar gördüğümüz bu temizlik faaliyetini kim yapıyor? 4 dk'da tefekkür için izlemenmesi gereken bir çalışma.. Yorum bırakarak ve paylaşarak daha çok kişiye erişmesine destek olabilirsiniz.
Sessiz Çığlık - Hayatın Anlamı (Caner Taslaman) 03:25
Sessiz Çığlık - Hayatın Anlamı (Caner Taslaman) 1.215 izlenme - 2 yıl önce Ne yazsam az gelir. Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, global bir takım endüstrilerin baskılarıyla tamiri çok zor yaralar alıyoruz her birimiz. Bırakın Orta Doğu'yu, Türkiye'de dahi tüm bu sorunların konsantre bir hezeyanına şahit olabiliriz. Ama olamıyoruz! Kısaca özetlemek gerekirse; Bir tarafta İslam'ı kendilerine kamufle edinmiş bir tavırla, İslam ile alakası olmayan apayrı bir dinin pratiklerini uygulan yobazlar, Bir tarafta ise, uygulanan bu dini pratikleri İslam zannederek İslam'ın kendisine bir eleştiri getirmeye çalışan seküler yobazlar. Yobazlar, hadis adı altında Allah'a ve peygamberlerine atılan her türlü iftirayı inatla sahiplenme iç güdüsü içinde bocalarken, seküler yobazlar, aynı iftiraları İslam zannederek ad hominem safsatasının içine düşüp, Allah'ı ve peygamberlerini inkar etme çabasına girişiyor. Halen, dinin tek kaynağının Kur'an olması gerekliliğini sindiremeyen ve Kur'an'ı yeterli görmeyen yobazlar ile ''ama peygamber 6 yaşındaki kızla...'' diye yine anlamsız bir şekilde İslam'a karşı gelmeye çalışan saçma sapan seküler yobazların kavgasına maruz kalıyoruz. Peki soruyorum; Tüm bu karmakarışıklık içinde Kur'an'ı okuyan ve anlamaya çalışan kaç kişiyiz?! ''Göklerde ve yerde olan herkes ister istemez ALLAH'a secde eder. Gölgeleri de sabah akşam...'' Ra'd/15 Bütün güzel isimlerin sahibi, bütün eksik isimlerden uzak olan Allah'ın yarattığı sistem içinde istesek de istemesek de ona secde ederiz. Teslim olmak dışında hiçbir çaremiz yok... ''Yaratan Rabbinin ismiyle oku.'' Alak/1
Miss Universe 2015 Kraliçesi Kolombiyalı Paulina Vega Oldu 00:46
Miss Universe 2015 Kraliçesi Kolombiyalı Paulina Vega Oldu 1.843 izlenme - 3 yıl önce Miss Universe (Kainat Güzeli) 2015 yarışmasının kraliçesi Kolombiya'dan! 22 yaşındaki Kolombiyalı Paulina Vega, her gösteride mümkün olan en yüksek dereceyi aldı. 8 yaşında modelliğe başlayan Vega, Javeriana Ünivesitesi'nde 'iş idaresi' okuyor. Geniş bir aileye sahip. 4 kız, 3 erkek kardeşi var. Kolombiya'daki Alman lisesinden mezun olmuş. Fransızca ve İngilizce biliyor. Kolombiyalı Kraliçe Paulina Vega, ailesi zaman geçirmeyi köpeği Mateo'yu gezdirmeyi seviyor. Türk güzel Dilan Çiçek Deniz ise dereceye giremedi.
Kainat Güzeli Jennifer Hawkinsin Eteği Düştü! 00:19
Kainat Güzeli Jennifer Hawkinsin Eteği Düştü! 3.510 izlenme - 8 yıl önce kainat güzeli jennifer hawkins,defilede eteği düşünce çok utandı.
Ne Kadar Küçük Olduğumuzun Kanıtı 03:09
Ne Kadar Küçük Olduğumuzun Kanıtı 1.323 izlenme - 4 yıl önce Kainatın Sırrı..
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 06:04
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 1.727 izlenme - 3 yıl önce Evrenin tarihçesinde varoluşumuz bir göz kırpışı kadar yer kaplamasa dahi, bizler onun gözleri ve dili olmayı başarabildik. Carl Sagan, bize bir masalcı edasıyla evrendeki yolculuğumuzu anlatıyor. Daha fazlası için; YouTube.com/memoseler2
2015 Kainat Güzeli Kolombiyalı Paulina Vega Seçildi 00:41
2015 Kainat Güzeli Kolombiyalı Paulina Vega Seçildi 1.295 izlenme - 3 yıl önce miss universe (kainat güzeli) 2015 yarışmasının kraliçesi kolombiya'dan! 22 yaşındaki kolombiyalı paulina vega, her gösteride mümkün olan en yüksek dereceyi aldı.
kainat güzeli 01:47
kainat güzeli 2.464 izlenme - 10 yıl önce kainat güzeli
Evren Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Şaşırtıcı Bilgi 03:39
Evren Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Şaşırtıcı Bilgi 1.150 izlenme - 3 yıl önce Ruhi Çenet Videoları - 5. Video : "Evren Hakkında Az Bilinen 10 Önemli Bilgi" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: 10) Gözlemlenebilir evrende en az 50 milyar galaksinin olduğu tahmin ediliyor ve her bir galaksinin milyarlarca yıldızı olduğu düşünülüyor. Gözlemler devam ettikçe bu sayı artmaktadır. 9) Yıldızlar arasında gaz ve toz bulutu olan "Sagittarius B"nin içinde milyarlarca litre alkol bulunur. "Sagittarius B"nin Dünya'dan 26.000 ışık yılı olduğu düşünülüyor. 8) Nasa'ya göre, evrenin %'i ya da daha fazlası "karanlık madde"den oluşmuştur. "Karanlık madde"nin varlığı kanıtlanmamıştır, sadece var olduğu düşünülmektedir ve ne olduğu konusunda yeterli bir bilgi yoktur. Çünkü "karanlık madde" görülmüyor, sadece evrende bir etkisinin olduğu düşünülüyor. 7) Zaman Dünya'nın ekseni etrafında daha yavaş geçmektedir. Bu demek oluyor ki, Dünya'ya dönen astronotlar Dünya'daki insanlara kıyasla daha az yaşlanmış olarak dönüyorlar. 6) Astronomlar, evrenin giderek artan bir hızla genişlediğini keşfettiler. Kuran'da evrenin genişlemesi Zariyat suresinin 47.ayetinde geçmektedir. Bu genişlemenin nedeni hala bilinmiyor. 5) "Nötron Yıldız"ları kendi etraflarında inanılmaz hızlarla dönerler ve aşırı yoğundurlar. "Nötron Yıldız"ların küçücük parçaları bile milyarlarca ton ağırlıklara sahiptirler. 4) Atomların ™.9999999999999'u boştur ve dolu olan kısımları çekirdek ve elektronlardan meydana gelmektedirler. Yeni Dünya'daki bütün insanları oluşturan maddelerin hepsi bir şeker küpüne sığabilir. 3) Şuana kadar evrende bilinen en büyük patlamalar gama ışını patlamalarıdır. Yakınımızda meydana gelebilecek bir gama ışını patlaması ozon tabakasını yok ederek yeryüzündeki yaşamı ortadan kaldırabilir. 2) Kuantum fiziğine göre, gelecekte yapacağımız bir seçim geçmişi etkileyebilir. Yani bu hipotez, herhangi bir sonucun kendisini oluşturan sebepten önce ortaya çıkmasının mümkün olduğunu savunur. 1) Hızımız attıkça zaman daha yavaş geçer. Işık hızına ulaşılınca zaman durur. Işık saniyede 299.792.458 metre yol kat eder, insanoğlunun yaptığı en hızlı cisim olan "Helios 2" ise saniyede 70.220 metre yol kat eder.
100 Milyon Işık Yılı Uzağa ve Atom Çekirdeğine 03:48
100 Milyon Işık Yılı Uzağa ve Atom Çekirdeğine 1.236 izlenme - 3 yıl önce İzledikten sonra aklıma ilk gelen şey böylesine şahane bir videodan mahrum kalmamanız gerektiği. İzlerken düyleriniz diken diken olacak.
Sirius Ulduzu 05:55
Sirius Ulduzu 895 izlenme - 5 yıl önce Sirius Ulduzu
Ne Kadar Küçük Olduğumuzun Kanıtı - (BU VİDEOYU ÖLMEDEN İZLEYİN !) 05:13
Ne Kadar Küçük Olduğumuzun Kanıtı - (BU VİDEOYU ÖLMEDEN İZLEYİN !) 984 izlenme - 3 yıl önce ÜCRETSİZ ABONE OLUN: http://www.youtube.com/user/mrruhicen... "Ne Kadar Küçük Olduğunuzun Kanıtı (BU VİDEOYU ÖLMEDEN İZLEYİN !)" başlıklı videonun metni aşağıdadır: Dünya! Aşağıda yoğun bir hayat döngüsü devam ediyor. Sıradan insanlar, sıradan problemlerinden dolayı öfkeliler. Yukarıdaysa bambaşka bir döngü var. İnsanoğlu için ölümcül şartlara sahip korkunç bir döngü, ama büyüleyici güzelliği nedeniyle eşsiz bir döngü. İşte burası uzay. Eski insanlar Ay'ı kendilerine çok yakın olan komşu bir gezegen zannederlerdi. Fakat Ay Dünya'ya o kadar uzaktır ki; aralarına Güneş Sistemi'ndeki bütün gezegenler sığabilir. Peki Ay nasıl oluştu? En çok kabul gören teoriye göre; 4.52 milyar yıl önce "Theia" isimli bir gezegen Dünya'ya çarptı ve uzaya saçılan dev bir kaya parçası Dünya'nın çekim etkisi nedeniyle yörüngeye takıldı ve Ay ismini aldı. Bu teori, Ay ile Dünya yüzeyinin aynı maddelerden oluşmasına dayanmaktadır ve bu çarpışma sonucu Dünya'nın ekseni 23.5 derece eğilmiştir ki; böylelikle mevsimler yaşanır. Eğer bu eğim, 1 derece bile farklı olsaydı elverişsiz iklim şartları nedeniyle Dünya'da hayat olmazdı. Güneş'in çapı Ay'ın çapının 400 katıyken, Dünya'ya olan mesafesi Ay'ın mesafesinden 400 kat fazladır. Bu yüzden ikisi de Dünya'dan bakıldığında aynı boyutta gözükür ve Güneş tutulması mümkün olur. Ay yüzeyinden Dünya'ya bir bakış. Mars yüzeyinden Dünya'ya bir bakış. Satürn'ün buz kristallerinden oluşan halkasından Dünya'ya bir bakış. Bugüne kadar sevdiğiniz herkes ve her şey 1.5 milyar km uzaktaki şu mavi noktanın üzerinde. Dünya'mız Güneş'e kıyasla çok küçüktür. Güneş de bilinen en büyük yıldız olan UY Scuti'ye kıyasla çok küçüktür. UY Scuti (VY Canis Majoris'ten daha büyük), tahmini olarak Güneş'in 5 milyar katı büyüklüğünde. Bu dev yıldız, Samanyolu Galaksisi'nde bir nokta gibi kalır ve galaksimizde 400 milyar civarında yıldız var. Biz Samanyolu Galaksisi'nin sakinleriyiz. Geceleri gökyüzünde gördüğümüz bütün yıldızlar aslında aşağıdaki kırmızı daireden ibaret. Fakat gözlemlenebilir evrende galaksimiz gibi en az 100 milyar galaksi var. Samanyolu Galaksisi'nin bazı diğer galaksilerle kıyaslanması. Dünya'mıza milyarlarca ışık yılı mesafedeki bu galaksilerin fotoğraflarına baktığımızda milyarlarca yıl öncesine ait geçmişlerini görüyoruz. Çünkü görüntülerinin(ışıklarının) bize ulaşması milyarlarca ışık yılı sürdü. Evrende, Dünya'daki tüm sahillerin tüm kum tanelerinin toplamından daha fazla yıldız ve gezegen mevcut. Fakat bu zenginliğe rağmen hala insan benzeri bir uzaylı yaşantısına rastlanılamadı. Peki, uzaylılar var mı? Müzikler: incompetech.com FACEBOOK https://www.facebook.com/RuhiCenetVid... TWİTTER https://twitter.com/RuhiCenet YOUTUBE http://www.youtube.com/user/mrruhicenet? sub_confirmation=1
Güzellik Yarışmasındaki Skandal Hata! (Miss Universe 2015) 05:52
Güzellik Yarışmasındaki Skandal Hata! (Miss Universe 2015) 624 izlenme - 2 yıl önce Güzellik yarışmasına sunucunun yaptığı hata damga vurdu. Yanlış ismi anons eden sunucu, durumu fark edince yarışmacının başındaki tacı alıp asıl 1. Filipinli güzele taktı. ABD, Las Vegas'ta bulunan Planet Hollywood Resort&Casino'da gerçekleşen Miss Universe yarışmasını kazanan Filipinli güzel Pia Alonzo Wurtzbach oldu. Renkli şovların sahnelendiği geceye sunucu Steve Harvey'nin yaptığı yanlış anons damga vurdu. YANLIŞ ANONS SKANDALI 'Kainat Güzeli'ni açıklamak için mikrofonu eline alan dünyaca ünlü şovmen, birinciyi Kolombiyalı Ariadna Gutierrez-Arévalo olarak anons etti. Birinciğini kutlayan Kolombiyalı yarışmacı tacını takıp, seyircileri selamlamaya gittiğinde sunucu yanlış anons yaptığını duyurdu.
Dünya Dönmekten Vazgeçerse Ne olur #5 05:22
Dünya Dönmekten Vazgeçerse Ne olur #5 1.244 izlenme - 2 yıl önce Dünya dönmekten vazgeçerse ne olur serisi kaldığı yerden devam ediyor.Çok yakında 5.bölümü de gelecek. 1.Bölüm = https://goo.gl/2YXLcf 2.Bölüm = https://goo.gl/nt9Q5k 3.Bölüm = https://goo.gl/JRCg1l Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap Canlı Yayın https://www.younow.com/sahtearap Sahte Arap Uygulamasını İndir https://goo.gl/p3HjPX SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Twitter: https://twitter.com/sahtearap Instragram: @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv 4 Yil 6 ay sonra (günler artık 768 saat) Dünyanın dönüş hızının yavaşlamaya başlamasının ardından 4,5 yıl geçti. Eskiden saatte 1600km hızla dönüyordu.Artık hemen hemen hiç kıpırdamıyor. Güneş 16 gün boyunca batmıyor. Dönüş hızının yavaşlamasıyla okyanuslar kutup bölgelerine yöneldi. 2 yeni okyanus oluştu.denizin derinliği 16km. 800bin km karelik Amerika birleşik devletleri eski yüz ölçümünün sadece 10”da 1ne sahip. Hayatta kalabilenler kendi besinlerini yetiştiriyor ve hayatta kalabilmek için sürekli kapalı alanlarda yaşamak zorunda kalıyor Yeni okyanuslar sınırlı besin kaynaklarından biri. Kıtaların sular altında kalması besinlerin artmasını ve bu da balık nüfusunun artmasını sağladı. Okyanuslar yer değiştirdiği için kıyılardaki ekolojik yaşamın yanı sıra ılık su canlıları yok olmuş durumda. Ama uskumru ve ton balığı gibi soğuk su türleri hayatta kalmayı başardı. Okyanus karaların ortasına ulaştığı için bir zamanlar çiftçilik yapanlar artık balıkçılık yapıyor. Uzun ve soğuk gecelerde insanlar buz gibi sularda ekipler halinde balıkların peşinde koşuyor. Ve bunları yaşadıkları yerlere götürüyorlar. İnsan bedeninin sadece 1 kaç dakika dayanabileceği -55 derece ısıda kendi hayatlarını riske atıyorlar. Buzların altında balık yakalamaya çabaları kuzey Amerikalılar için yeterli olmaktan çok uzak Dünyanın dönüşü yavaşladıkça gözleri kör eden kar kesiliyor. Dönüşle oluşan ve havayı dikte eden koriyolis etkisi artık yok. Artık fırtınalar tahmin edilebiliyor.Azalan hız hava şartlarını daha anlaşılabilir kıldı. Ama hala sıcak günler ve soğuk geceler arasında dev ısı farkları var. Bu da daha az yağmur yağmasına neden oluyor. Yağmur genelde okyanusun ortalarında yağarken , rüzgar olmadığı için kıyıya ulaşamıyor. Seyrekte olsa kansasa ulaşan yağmur suları , kurak günler için depolanıyor. Artık herkes çaresiz durumda. Maiami Florida , Maimi gibi sular altına gömülmeyen şehirlerde kalanlar en büyük zorluklarla karşılaşıyor. Burda yaşam çok zor.Yicek çok az şey var.elektriğe güvenilemiyor.Temiz su bulmak imkansız Denizden besin nakliyesi tamamen kesildi.Teknolojik yaşamın konforu artık yok. Geride kalan kaynaklarda tükendiğinde maiminin var olmasına imkan yok. Zaman daralıyor.Sona yaklaşırken geri de kalanlar yola çıkmaya karar veriyor. Toprakla çevrelenmemiş bir yer bulmak zorundalar Bu tuhaf dünyada var olabilmek için suya yakın olmak gerekir. Bunun için en uygun yerse binlerce km uzakta. Okyanuslar dünyanın protein sağlanabilecek en son kaynağı. Orta pasifikte yeni bir koloni oluşuyor. Yiyecek ve koruma amacıyla küçük bir üs kuruldu. Karanlık çöktüğünde iklim değişikliği insanın dayanma sınırlarını zorluyor. Korunma olağının sınırlı olduğu bu mega kıtada 16 gün süren dondurucu soğuklar felaketlere yol açıyor. Dünya tamamen durduğunda daha ölümcül değişimler olacak. (5.bölümün sonu)
Can Bonomo - Kainat Sustu (Full Albüm) 31:55
Can Bonomo - Kainat Sustu (Full Albüm) 248 izlenme - 9 ay önce Can Bonomo’nun, AVRUPA MÜZİK YAPIM etiketiyle yayımlanan "Kâinat Sustu" isimli albümü Avrupa Müzik Youtube kanalında. Şarkı Listesi: 1. Kal Bugün 00:00 2. Yan 03:54 3. Tutmayın Beni 07:38 4. Esmer 09:57 5. Keyfim Kaçık Acık 13:26 6. Yaz Gelsin 16:31 7. Sakla 19:15 8. Vurulmuşum 21:34 9. Terslik Var (feat. Ceza) 25:23 10. Bravo 28:43 Download Linkleri: Türk Telekom Müzik: https://goo.gl/CJ3Jds iTunes: https://goo.gl/iodKvE Fizy: http://trcll.im/QMvgh Spotify: https://goo.gl/4fXXzL
ne kadar büyüksün? ki!!! 02:21
ne kadar büyüksün? ki!!! 1.540 izlenme - 9 yıl önce İnsanlar tarafından keşfedilebilen gök cisimlerine oranla kainatta kapladığınız yeri düşünün.!.
Yaşamın Var Olmasını Sağlayan Güneş'in 10 Özelliği 03:22
Yaşamın Var Olmasını Sağlayan Güneş'in 10 Özelliği 880 izlenme - 3 yıl önce "Güneş'in Şaşırtıcı 10 Özelliği" başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: Eğer Güneş ortadan kaybolsaydı, Dünya'nın sıcaklığı 1 hafta içinde ortalama -17.78°C olurdu. 1 yıl içinde -75°C ve daha uzun süreler sonra -240°C sabitlenirdi. Güneş'in sıcaklığı zamanla artıyor ve her bir milyar yılda  daha fazla ışık verir hale geliyor. Bu demek oluyor ki milyarlarca yıl sonra Dünya üzerinde su kaynağı kalmayacaktır. Güneş'in r'si hidrojenden, &'sı helyumdan, %2'si ise diğer elementlerden oluşmuştur. Bildiğimiz kadarıyla, bu yoğun gaz kütleleri Güneş Sistemi'ndeki kütlelerin ™'unu oluşturuyorlar. Güneş etrafına inanılmaz derecede enerji saçar ve böylece Güneş Sistemi ısınır. Güneş'in bu füzyon işlemi sırasında her saniye 700 milyon ton hidrojen 695 milyon ton helyuma ve 5 milyon ton gama ışınımı biçiminde enerjiye dönüşmektedir. Güneş'in atmosferi yüzeyinden daha sıcaktır, yaklaşık olarak 9700°C kadar. Güneş'in yüzeyi ise 5700°C civarındadır. Corona sıcaklığının ise 1.000.000°C civarında olduğu tahmin ediliyor. Güneş Samanyolu galaksisinin merkezinden tahmini 30.000 ışık yılı mesafededir. Samanyolu galaksisinin etrafında saniyede 250 km hızla dönmesine rağmen, Güneş'in bir turu yaklaşık 240 milyon yıl sürmektedir. Güneş gazlardan oluştuğu için, Güneş üzerindeki farklı kısımlar farklı hızlarda dönmektedir. Ekvator kısmı yaklaşık olarak 25 günde bir, kutup kısımlarıysa yaklaşık olarak 36 günde bir dönmektedir. Bazı gezegenlerde ve uydularda, Güneş'in asla batmadığı yerler vardır. Bunun sebebi Güneş'le olan açı ilişkisidir. İnsanoğlunun Güneş'in dışarıya verdiği enerjiye denk bir enerji üretebilmesi için her saniye yaklaşık olarak 100 milyar dinamit patlatması gerekir. Uzaybilimcileri Güneş'in 4.59 milyar yıl önce oluşmaya başladığını ve Güneş'in ömrünün tahmini olarak yarısının bittiğini düşünüyorlar. Bundan 5 milyar yıl sonra, Güneş "kırmızı dev" haline gelecek ve etrafındaki herşeyi yok ederek ebediyen sönecektir.