Hoşgeldiniz!

Kalça kireçlenmesi

Kalça Kireçlenmesi Tedavisi 01:33
Kalça Kireçlenmesi Tedavisi 20 izlenme - 5 ay önce Ortopedi ve Travmatoloji uzmanımız Prof. Dr. Erdal Cila, kalça kireçlenmesi tedavisi hakkında bilgilendiriyor.
Kalça kireçlenmesinin belirtileri nelerdir? 01:08
Kalça kireçlenmesinin belirtileri nelerdir? 97 izlenme - 3 yıl önce Kalça kireçlenmesinin belirtisi özellikle yorgunlukla kasık bölgesinde ortaya çıkan ağrı şeklindedir. Yıllar geçtikçe bu ağrı yavaş yavaş dize doğru vurur, hatta sadece dizde de hissedilebilir. Ağrının şiddetinin artmasıyla birlikte kalça hareketlerinde kısıtlanmalar başlar. Hastalar tamamen yere oturmakta ve kalkmakta güçlük çekerler. Namaz kılarken, çorap ya da ayakkabılarını giyerken ayaklarına ulaşmakta sıkıntı yaşarlar ve gittikçe kalça hareketlerinde değişiklikler olur. Kalçanın tamamen düz hale gelmesi mümkün değildir. Hastalar bir miktar öne doğru kasılmış halde kalırlar, bu şekilde yürümek belde de ağırlara sebep olur.
Kalça kireçlenmesi olanlar günlük hayatlarında nelere dikkat etmeli? 00:47
Kalça kireçlenmesi olanlar günlük hayatlarında nelere dikkat etmeli? 94 izlenme - 3 yıl önce Kalça kireçlenmesi olan kişiler günlük hayatlarında çok uzun süre ayakta kalmamaya, uzun mesafeler yürümemeye ve eğer kilolularsa kilolarını vermeye dikkat etmeliler. Eklem hareketleri gtitikçe kısıtlanacağı için bu kısıtlanmaların engellenmesi için kalça hareketlerini artırıcı egzersizler yapmaları gerekir. Ağrıya rağmen bu hareketlerin yapılması önemlidir. Aksi takdirde yıllar içinde bu hareketler kaybolur ve kalça eklemi neredeyse hiç oynamaz hale gelir.
Omurga Cerrahisi - Dr. Mahmut Mutlu 00:12
Omurga Cerrahisi - Dr. Mahmut Mutlu 12 izlenme - 6 ay önce Dr. Mahmut Mutlu Omurga Cerrahisi hakkında sizlere bilgi sunmaktadır ve birçok başarılı ameliyat gerçekleştirmiştir. Daha fazla bilgi ve iletişim adresleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. http://www.mahmutmutlu.com/omurga-cerrahisi/
Kalça protezi hangi durumlarda takılır 00:32
Kalça protezi hangi durumlarda takılır 54 izlenme - 3 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Haldun Seyhan bilgi veriyor... Randevu tel: 0537 489 26 82