Hoşgeldiniz!

kalp nakli

Hint Usulü Kalp Nakli 00:54
Hint Usulü Kalp Nakli 2.687 izlenme - 2 yıl önce Sokak lezzeti tadında hint usulü kalp naklini izliyoruz.
Kalp Nakli - Heart Transplant 06:13
Kalp Nakli - Heart Transplant 3.183 izlenme - 3 yıl önce Amerika da ki kalp nakli ameliyatını izliyoruz. Kalp nakli sonrası deli gibi atan kalp dikkatimizi çekmiyor değil.
İlk Kafa Nakli - Çift Başlı Köpek (+18) 02:43
İlk Kafa Nakli - Çift Başlı Köpek (+18) 2.235 izlenme - 3 yıl önce Vladimir Demikhov adlı rus bilim adamı, 1952 yılında yaptığı bu ameliyatta yavru bir köpeğin başını irice bir alman kurdunun boynuna dikerek çift başlı bir köpek elde etmiş, aynı zamanda bu psikopat çalışmalarıyla ilk kalp naklinin de önünü açmıştır. O dönemlerde ütopya olarak görülebilecek bir olayı gerçekleştirerek, üstüne videodaki köpekleri yaklaşık 6 gün kadar da yaşatabilmiştir. Bu deneyden önce de 1946 yılında bir köpeğin tüm organlarını bir makine sistemiyle değiştirmiş, sırf kafa halinde olan bir köpeği yaşatabilmiştir. 15 yıl boyunca 19 kez bu deneyi farklı hayvanlar üzerinde dener. Hayvancağızlardan en uzunu 1 ay kadar yaşar. Yaptıkları etik midir, tartışılır. Vücudu bulunmadan yaşayan bir canlı neler hisseder, çektiği acılardan nasıl etkilenmiştir diye düşünmekten kafa bile kalmaz şerefsizim. Fakat kalp naklinin mümkünlüğünü kanıtlayarak bir çok insanın haya döndüğü de yadsınamaz...
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 4 Ambulansta Kalp Nakli 05:30
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 4 Ambulansta Kalp Nakli 3.009 izlenme - 4 yıl önce Evet herkese merhaba ben Orkun. Yine doktorluk yapyorum ve sadece video iinde doktorum. Umalm ki bir gn size ilk yardmda bulunmam gerekmesin , neden mi ? Videoyu izlemeniz yeterli.
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 1 Kalp Nakli 06:51
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 1 Kalp Nakli 2.061 izlenme - 4 yıl önce Gelen istekler zere tabiki sizi kramyp oynamaya karar verdim. bir ka blm daha gelecek. Biliyorsunuz videolar iin ok urayorum ve bir teekkr yeterli oluyor arkadalar. Sizinde oyun neriniz var ise forumdan veya steam den bana ulaabilirsiniz.
Babasının Kalbi Nikahına Geldi 01:53
Babasının Kalbi Nikahına Geldi 481 izlenme - 2 yıl önce Pensilvanya eyaletinde ilkokul öğretmeni olan gelin Jeni Stepien, babasının kalbinin nakledildiği adamla düğünde misafirlerin karşısına çıktı. Jeni Stepien’ın babası Michael Stepien, 2006 yılında işten evine giderken yolda 16 yaşındaki bir hırsız tarafından yakın mesafeden başına ateş edilerek öldürülmüştü. 53 yaşında yaşamını yitiren baba Michael Stepien’in kalbi, ölüm döşeğindeki dört çocuk babası Tom Thomas’a nakledilmişti. Thomas, ailenin özel günlerini çiçek, kart yollayarak kutlasa da aileyle hiç bir araya gelmemişti. Ta ki Jeni Stepien’ın düğününe kadar. 72 yaşındaki Tom Thomas, kendisini mektup yazarak düğüne davet eden Jeni Stepien’in isteğini reddetmeyerek New Jersey’dan Pensilvanya’ya gitti. Geçen cuma günü gerçekleşen kilisedeki düğünde babası yerine kendisi gelinin koluna girdi ve onunla mihraba kadar yürüdü, düğününde dans etti. Tom Thomas o anlarla ilgili “Ona bu özel gününde babasını hissettirmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünüyorum. Babasının kalbi bende atıyordu” dedi. Stepien ise çok duygulandığını söyleyerek “O an babamın bizimle olduğunu düşündüm” dedi.
Açık Kalp Nakli 06:13
Açık Kalp Nakli 90 izlenme - 11 ay önce
Acil Kalp Nakli 02:40
Acil Kalp Nakli 930 izlenme - 9 yıl önce acil kalp nakli gerekiyor.....
Öleceğini Öğrenen Genç Adamın Veda Mesajı 02:53
Öleceğini Öğrenen Genç Adamın Veda Mesajı 326 izlenme - 3 yıl önce Shaun Miller isimli bu güzel insan 2 defa kalp nakli ameliyatı geçirmiş. İkisinde de vücuttu kalbi kabul etmemiş ve doktorlar da Shuan’a artık çare olmadığını kısa bir sure sonra öleceğini söylemişler. O da ailesine ve arkadaşlarına veda olarak bu videoyu çekmiş ve çektikten bir kaç hafta sonra da babasının ellerini tutarken vefat etmiş. İnternette gezerken gördüğüm bu videoyu bu güzel insanın anısına, sizin için cevirdim. Beni çok ama çok etkiledi bu video. Benim de bir tanıdığımın bebeği vardı. Adi Şafak... 4-5 yaşına kadar ancak yasayabildi. Yaşadığı o kısacık zamanda 100 yaşında insanların görmediği kadar acı gördü. Cenazesi evine geldiği zaman bütün insanlar sokaktaki adeta put kesildi. Çünkü herkes severdi onu. Olum herkese zor ama genç olumu, çocuk olumu ayrı bir zor kardeşim. Neyse, size iyi seyirler dostlar. Okumak isteyenler icin haber adresi; http://www.dailymail.co.uk/news/article-2150745/Shaun-Wilson-Miller-Terminally-ill-boy-dies-weeks-posting-tragic-farewell-YouTube-video.html
Surgeon Simulator: Kalp Nakli - Bölüm 1 - Son Anda Can Kurtarmak! 13:46
Surgeon Simulator: Kalp Nakli - Bölüm 1 - Son Anda Can Kurtarmak! 154 izlenme - 3 yıl önce Surgeon Simulator: Kalp Nakli - Bölüm 1 - Son Anda Can Kurtarmak! daha fazlası www.izlesene.com/leafgaming35 kanalında...
kalp nakli şansını kaçıran kadına pilli kalp takıldı 02:04
kalp nakli şansını kaçıran kadına pilli kalp takıldı 93 izlenme - 7 yıl önce kalp nakli şansını kaçıran kadına pilli kalp takıldı
Kalp Nakli Bekleyen Tuğra'dan İyi Haber Var  01:29
Kalp Nakli Bekleyen Tuğra'dan İyi Haber Var 20 izlenme - 1 yıl önce İzmir'de yapay kalp cihazıyla yaşam savaşı veren ve yoğum bakımda tedavi altına alınan 7 yaşındaki Tuğra Dizyörür'ün enfeksiyonunda gerileme, durumunda iyileşme tespit edildi, doktor ve aile "organ bağışı" çağrısını yineledi. Bodrum'da yaşayan Çiğdem-Mehmet Dizyörür çiftinin kalp damarları ters olarak dünyaya gelen ve 4 açık kalp ameliyatından sonra 11 Mart 2016'da takılan yapay kalp cihazıyla yaşamaya başlayan Tuğra Dizyörür, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinin yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesini sürdürüyor.
Kalp Nakli Bekleyen Tuğçe ve Berk'e Mektup Desteği 05:05
Kalp Nakli Bekleyen Tuğçe ve Berk'e Mektup Desteği 15 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tuğçe ve Berk'in detayları Tuğçe ve Berk'e mektupların verilmesi Mektupların okunması Tuğçe ve Berk'in konuşması Kalp nakli bekleyen Tuğçe ve Berk'e mektup desteği Fenerbahçeliler Derneği tarafından organ bağışına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen organisyonda, Çanakkale'den gönderilen mektup ve hediyeler, İstanbul'daki hastanede uygun kalp bekleyen Tuğçe ve Berk'e teslim edildi Fenerbahçeliler Derneği tarafından organ bağışına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen organizasyonda, Çanakkale'den gönderilen mektup ve hediyeler, İstanbul'daki hastanede uygun kalp bekleyen 9 yaşındaki Berk Yıldız ile 10 yaşındaki Tuğçe Binici'ye ulaştırıldı.