Hoşgeldiniz!

kalp sağlığı

Omega 3 Önemi Mutlaka İzle 38:00
Omega 3 Önemi Mutlaka İzle 445 izlenme - 6 yıl önce
Faruk Eczacıbaşı, Bilin Deneyin Ekibiyle Keşfe Çıktı - 31.12.2017 Pazar 27:04
Faruk Eczacıbaşı, Bilin Deneyin Ekibiyle Keşfe Çıktı - 31.12.2017 Pazar 3 izlenme - 3 hafta önce Kertenkele, karınca ve pıtrak bitkisi, bilime nasıl katkı sağladı? Faruk Eczacıbaşı, Rahmi Koç Müzesi'nde Bilin Deneyin'in konuğu oldu. Birlikte güç uygulamadan teneke kutuyu nasıl büktüler? Genç bilim insanı Canan Dağdeviren'in bitmeyen kalp pili nasıl çalışıyor? 5 dakikada bir ayakkabı nasıl su geçirmez hale getirilir? Hepsi, Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli'nin sunduğu Bilin Deneyin'de ekrana geldi.
Ünlülerden Kalp Sağlığı Mesajı - Tv8 01:33
Ünlülerden Kalp Sağlığı Mesajı - Tv8 86 izlenme - 6 yıl önce Ünlülerden kalp sağlığı mesajı - tv8
Kalp çarpıntısının psikolojik nedenleri nelerdir ? 01:25
Kalp çarpıntısının psikolojik nedenleri nelerdir ? 74 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, kalp hastalıklarının psikiyatri ile ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Kalp çarpıntısının psikolojik nedenleri nelerdir ? Halk arasında kalp çarpıntısı olarak tarif edilen durum taşikardidir. Taşikardinin birçok nedeni olmakla birlikte psikiyatrik durumlarda kalp çarpıntısına yol açar. Genellikle psikiyatrik açıdan altta yatan metabolik bir durum yoksa anksiyete dediğimiz kaygı dediğimiz veya panik atak dediğimiz durumlarda taşikardi yani kalp çarpıntısı olabilmektedir. Kişi bir tehdit algısı hissettiği ana beynimizde bulunan amigdala uyarılması ve tehdit karşısında bir stres tepkisinin oluşmasıyla vücudumuzdaki belli hormonlar salınarak taşikardi dediğimiz durum ortaya çıkar. Sebebi savaş ya da kaç reaksiyonunun tetiklenmesidir. Kişideki bu hayatta kalma mekanizmasının tetiklenmesinden dolayı taşikardi psikolojik olarak meydana çıkabilmektedir. Bunun en sık görüldüğü durum psikiyatrik anlamda anksiyete dediğimiz durumdur.
Kalp damar hastalıklarını önlemek için beslenmede nelere dikkat edilmelidir ? 00:55
Kalp damar hastalıklarını önlemek için beslenmede nelere dikkat edilmelidir ? 67 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite ve kalp damar hastalıkları ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hastalıklardan korunabilmek için özellikle dengeli beslenmemiz gerekmektedir. Kaloriyi çok fazla göz önünde bulundurmuyoruz ancak sebze meyve grubu kalp sağlığımızı korumamızda çok önemlidir. Bunun dışında tabi ki yağlar kalp damar dediğimiz zaman yağlar aklımıza geliyor. Yağları tüketirken de dengeli olması kaydıyla sadece hayvansal kaynaklı yağlar değil sadece bitkisel kaynaklı yağlar değil dengeli olarak yağları tüketmemiz gerekiyor. Özellikle tüketeceğimiz günlük omega 3 alımları veya haftalık en azından bir gün balık tüketimleri kanımızın damarlardaki akışını hızlandırdığı için damar tıkanıklıklarına engel olmaktadır.
Op. Dr. Harun Gülmez - Büyük Damar Hastalıkları Nedir ? Ne Zaman Cerrahi Müdahale Gerekir ? 01:43
Op. Dr. Harun Gülmez - Büyük Damar Hastalıkları Nedir ? Ne Zaman Cerrahi Müdahale Gerekir ? 30 izlenme - 1 yıl önce Normal kalpte 2 koroner atardamar sistemi bulunur, bunlar Sağ ve Sol karıncık ve kulakçıkların hepsinin kan dolaşımından sorumludurlar: Sağ Koroner Arteriel sistem (Right Coronary Artery: RCA) Sol Koroner Arteriel sistem. (Left Main Coronary Artery = LMCA) Sol Koroner arteryel sistem, kendi içinde ikiye bölünür ve bir kısmı arkaya yönlenirken Circumflex Arter (Cx) adını alır, bir kısmı da kalbin ön yüzüne ulaşarak aşağı inerek hemen hemen kalbin yarısını besleyen bir ana arter doğurur: Left Anterior Descending (LAD). Bu anatomik oluşum normal kabul edilen toplumda ™’un üstünde bulunur. İsimlendirme Aort kapağı üzerindeki koroner arterlerin çıkış yerine göre yapılmıştır. Sol koroner arter hastanın sol tarafına bakan Valsalva Sinüsünden, sağ koroner arter (Right Coronary Artery = RCA) ise hastanın sağ tarafındaki Valsalva Sinüsünden çıkar. %1 den daha az bir sıklıkla, normal insanlarda koroner arterlerin çıkış ve seyir anomalileri bulunabilir. Bunlar genellikle selim tabiatlı varyasyonlar olup semptom yaratmazlar. Bazen doğumsal olarak ta bir koroner arter hiç oluşmamış olabilir, özellikle LMCA nın en önemli dalı olan LAD’nin doğuştan oluşmamış olması, erken yaşlarda ritm bozuklukları yaratarak hasta ölümüne neden olabilir. Bu tür nadir olgulara ancak kalp ameliyatlarının yüksek sayılarda yapıldığı merkezlerde rastlamak mümkün olabilir, dünyada 5 adet bildirilmiş böyle bir olguya biz de ameliyat ettiğimiz bir hastada karşılaştık. Hastanın LAD arteri tıkalı zannedilmiş ve anjiyografiyle hiç görüntülenemediği için başka bir merkezde “inoperable” denilmişti. Yandaş hasta damarlara bypass yapıldı ve hasta halen sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmektedir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Kalp Sağlığı, Sünnet, Estetik Ve Hemoroid Tedavisi - Sağlık Kontrolü 08.07.2017 Cumartesi 42:43
Kalp Sağlığı, Sünnet, Estetik Ve Hemoroid Tedavisi - Sağlık Kontrolü 08.07.2017 Cumartesi 18 izlenme - 6 ay önce Sağlık Kontrolü doğruluğu kanıtlanmış tıbbi bilgiler ve güvenilir doktorların yorumlarıyla hayatınıza sağlık katmaya devam ediyor. Leyla Ataman bu hafta Prof. Dr. Muzaffer Değertekin ile yaz aylarında kalp sağlığı, Prof. Dr. Abdurrahman Öner ile sağlıklı bir sünnetin gerekleri, Dr. Zafer Atakan ile ameliyatsız estetik uygulamaları ve Op. Dr. Yasir Gözü ile hemoroid tedavisini ele aldı.
Kalp Sağlığı Kontrollerine Ne Zaman Başlanmalıdır ? 00:49
Kalp Sağlığı Kontrollerine Ne Zaman Başlanmalıdır ? 3 izlenme - 2 ay önce Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Haldun Akgöz, "Kalp Sağlığı" üzerine soruları cevaplıyor.
Kalp Sağlığı, Kanser Tedavisi Ve Aşırı Şişmanlık - Sağlık Kontrolü 01.07.2017 Cumartesi 47:40
Kalp Sağlığı, Kanser Tedavisi Ve Aşırı Şişmanlık - Sağlık Kontrolü 01.07.2017 Cumartesi 19 izlenme - 7 ay önce Leyla Ataman "Sağlık Kontrolü"nde bu hafta Prof. Dr. Bingür Sönmez ile sıcak yaz günlerinde kalp sağlığı, Prof. Dr. Gökhan Demir ile kanser tedavisindeki yeni buluşlar ve Prof. Dr. Halil Coşkun ile aşırı şişmanlık tedavisini konuştu.
Kalp ameliyatı geçiren hastanın psikolojisi nasıl etkileniyor ? 00:45
Kalp ameliyatı geçiren hastanın psikolojisi nasıl etkileniyor ? 38 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, kalp hastalıklarının psikiyatri ile ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Kalp ameliyatı geçiren hastanın psikolojisi nasıl etkileniyor? Kalp ameliyatı geçiren hastalar ameliyat sonrasında psikiyatrik durumlarla çok sık karşılaşabilmektedirler. Bunlardan en önemlisi anksiyete bozukluğu dediğimiz durumdur. Özellikle travma sonrası stres bozukluğu belirtileri çok sık karşımıza çıkmaktadır. Uzun ameliyat süresi gibi durumlar bunda etkilidir. Kalp ameliyatları sonrasında hastaların bir psikiyatristten yardım almaları önem arz etmektedir.
Kalp hastaları nasıl bir diyet programı uygulamalıdır ? 00:29
Kalp hastaları nasıl bir diyet programı uygulamalıdır ? 45 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci kalp hastalarında beslenme hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kalp hastalıklarında daha çok bitkisel kaynaklı yağları öneriyoruz. Bunun haricinde et tükettiklerinde etin yağlı kısımlarını tavuğun derisini veya kızartılmış halini diyetlerinden çıkartarak günlük hayatlarına devam edebilmekteler.
Yrd. Doç. Dr. İbrahim Susam - Kalp Krizi Tedavisi Nasıl Yapılır ? - Kolan Tv 00:59
Yrd. Doç. Dr. İbrahim Susam - Kalp Krizi Tedavisi Nasıl Yapılır ? - Kolan Tv 18 izlenme - 1 yıl önce Kalp krizi acil bir durumdur. Hastaneye yatmayı ve yoğun bakımı gerektirir. Sürekli EKG takibi hemen başlatılmalıdır, çünkü ölümcül ritim bozuklukları (aritmiler) kalp krizinin ilk bir kaç saatinde ölümün başlıca sebebidir. Tedavinin amaçları kalp krizinin ilerlemesini durdurmak, kalp hasarını en az düzeyde tutmak, iyileşebilmesi için kalbin taleplerini azaltmak ve komplikasyonları önlemektir. Eğer hasta ilk 12 saat içinde gelmiş ise tıkalı damarın açılması ile kalp kasının ölmesi önlenebilir. Bunun 2 yöntemi var: Damardaki tıkanmadan sorumlu pıhtıyı eritmek (trombolitik tedavi), Tıkalı bölgeyi balon+stent ile açmak. Aspirin çiğnetilmesi önemlidir. Kanın sulanmasını sağlayan aspirin mutlaka verilir. Hatta şiddetli göğüs ağrısı olanların hastaneye giderken, zaman geçirmemek için mutlaka aspirin (300-500 mg tablet) çiğnemelerinde yarar vardır.Hastanede damardan verilebilen kan sulandırıcı ilaç olan heparin tedavisi de başlatılır. Hastanede ilaçların ve sıvıların kontrollü bir şekilde verilebilmesi için intravenöz (damar içi) yol açılacaktır. Bazı görüntüleme cihazları gerekli olabilir. Sıvı durumunu yakından takip etmek için bir idrar sondası yerleştirilmesi gerekebilir. Kandaki oksijen seviyesi normal olsa bile genelde oksijen verilir. Bu, dokular için hazır oksijen sağlar ve kalbin yükünü azaltır. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Op. Dr. Harun Gülmez - Çalışan Kalpte Kalp Ameliyatı Nasıl Yapılır ? Üstünlükleri Nelerdir ? 01:38
Op. Dr. Harun Gülmez - Çalışan Kalpte Kalp Ameliyatı Nasıl Yapılır ? Üstünlükleri Nelerdir ? 21 izlenme - 1 yıl önce Çalışan kalpte koroner bypass ameliyatı, kalbi durdurmadan, atan kalpte, kalp akciğer pompasına bağlanmadan -off pump- gerçekleştirilen bir kalp cerrahisi yöntemidir. Cerrah, ameliyat sırasında özel stabilize edici cihazlar kullanarak, sadece üzerinde çalışacağı kalp bölgesinin hareketlerini azaltır. Bu sırada kalp hem vücuda hem de kendisine kan pompalamaya, yaşam için gerekli tansiyonu oluşturmaya devam eder. Böylelikle, kalp- akciğer pompasının kullanıldığı ve geçici olarak kalbin durdurularak devre dışı bırakıldığı “açık kalp ameliyatlarının” olası riskleri en aza indirilir.Klasik açık kalp ameliyatları sırasında; aortaya kross-klemp konarak kalbin sistemik dolaşımla bağlantısı geçeci olarak durdurulur, bu klempin operasyon sonunda kaldırılması sırasında çok sayıda mikrokalsifıkasyon, yağ, plak embolisine neden olduğu bilinmektedir. Çalışan kalpte koroner bypass ameliyatlarında kros-klemp kullanılmaz, böylece mikroemboli riski en aza indirilir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Dünya Kalp Günü'nü Kutladık 06:12
Dünya Kalp Günü'nü Kutladık 35 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesinde düzenlenen etkinlikle, 29 Eylül Dünya Kalp Günü'nü hastalarımızla birlikte kutladık.
Ünlü İsimler 'kalbim Seninle' Dediler 01:31
Ünlü İsimler 'kalbim Seninle' Dediler 60 izlenme - 5 yıl önce 37 ünlü isim, 'bebek ve çocuklarda kalp sağlığına dikkat çekmek' için 'Kalbim Seninle' projesi kapsamında objektif karşısına geçti.
Stres nedeniyle kalp sağlığı konusunda sıkıntı yaşayan hastalara neler önerirsiniz ? 00:51
Stres nedeniyle kalp sağlığı konusunda sıkıntı yaşayan hastalara neler önerirsiniz ? 19 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, kalp hastalıklarının psikiyatri ile ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Stres nedeniyle kalp sağlığı konusunda sıkıntı yaşayan hastalara neler önerirsiniz? Kalp hastalıklarında stres başlığıyla toplanan psikiyatrik etkiler oldukça önemlidir. Özellikle depresyon kaygı bozuklukları kalp sağlığını oldukça fazla etkilemektedir. Dolaylı ve doğrudan bu etkileri oluşturmaktadır. Bu nedenle kalp sağlığı için aynı zamanda bir psikiyatrik yardım almak psikoterapiler ve ilaç tedavileriyle kalp sağlığımızı korumaya yarımcı olmak gerekmektedir.
Kişinin psikolojisi kalp krizi riskini artırıyor mu ? 01:21
Kişinin psikolojisi kalp krizi riskini artırıyor mu ? 18 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, kalp hastalıklarının psikiyatri ile ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Kişinin psikolojisi kalp krizi riskini artırıyor mu ? Psikolojik durumumuz diğer bütün hastalıklarda oluğu gibi kalp hastalıklarında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Hatta kalp hastalıkları için özel bir yer tutmaktadır. Çünkü kalp krizinin ve kalp hastalıklarının ortaya çıkmasına özellikle koroner kalp hastalıklarının ortaya çıkmasında kişilik yapısı oldukça önem arz etmektedir. Anksiyete durumları, kaygı durumları, kronik anksiyete kronik kaygı durumları kişinin kardiyak hastalıklarına aha çok yakalanmasına yol açmaktadır. Aynı zamanda acil servise başvuran kardiyologlara başvuran birçok hastanın altta anksiyete bozukluğu hastalığının yattığını da tespit etmekteyiz. Birçok psikiyatrik hasta taşikardi ve panik atak ile yanlışlıkla kariyologlara da başvurmaktadır.
Yrd. Doç. Dr. İbrahim Susam - Kalp Krizi Nedir ? Belirtileri Nelerdir ? - Kolan Tv 00:55
Yrd. Doç. Dr. İbrahim Susam - Kalp Krizi Nedir ? Belirtileri Nelerdir ? - Kolan Tv 11 izlenme - 1 yıl önce Kalp krizinin en yaygın olarak görülen belirtileri; yoğun bir halsizlik, kalbin çok hızlı çarpması ya da düzensiz kalp çarpıntısı, nefes darlığı, kalbe yetersiz kan gelmesi sonucu oluşan göğüs ağrısıdır. Eğer bunları normal günlük aktiviteleriniz sırasında yaşarsanız bu kalp krizi belirtisi olabilir. Kalp krizi sırasında göğüste yaşanan baskı, doluluk hissi ve göğüs sanki eziliyormuş gibi yaşanan ağrı genellikle bir kaç dakikadan uzun sürer. Ağrının derecesi, krizin şiddetine göre orta dereceliden şiddetliye doğru farklılık gösterebilir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Prof. Dr. Mehmet Toner, Bilin Deneyin Ekibiyle Keşfe Çıktı - 24.12.2017 Pazar 26:26
Prof. Dr. Mehmet Toner, Bilin Deneyin Ekibiyle Keşfe Çıktı - 24.12.2017 Pazar 1 izlenme - 4 hafta önce YGA-Young Guru Academy mezunlarının hazırlayıp sunduğu Bilin Deneyin'in bu haftaki konuğu, ABD'nin en saygın ve profesyonel kuruluşlarından olan Ulusal Mühendislik Akademisi (National Academy of Inventors) ve ABD Ulusal Mucitler Akademisi (US National Academy of Inventors) üyesi Prof. Dr. Mehmet Toner oldu. Çekimler için sıra dışı deneyler yapan Prof. Mehmet Toner, Bilin Deneyin ekibi ile birlikte neler keşfetti? Elektrik ne zaman çarpmaz? 300 bin voltluk bir yıldırımdan nasıl korunabiliriz? Kablo olmadan elektrik transferi yapılabilir mi? Kanseri teşhis eden mikroçipi nasıl buldu? Kanser ile kalp arasında nasıl bir bağ kurdu? Tüm bu soruların cevabı Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli'nin sunduğu Bilin Deneyin'de ekrana geldi.
Kalp Sağlığı İçin Hangi Sporlar Yapılmalıdır ? 01:06
Kalp Sağlığı İçin Hangi Sporlar Yapılmalıdır ? 1 izlenme - 2 ay önce Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Haldun Akgöz, "Kalp Sağlığı" üzerine soruları cevaplıyor.
Kalp hastası olan kişilerin aileleri hastaya nasıl yaklaşmalıdır ? 00:47
Kalp hastası olan kişilerin aileleri hastaya nasıl yaklaşmalıdır ? 14 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, kalp hastalıklarının psikiyatri ile ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Kalp hastası olan kişilerin aileleri hastaya nasıl yaklaşmalıdır? Kalp hastası olan kişilerin aileleri tabi ki hastalara şefkat merhamet ve ilgiyle yaklaşmalıdır. Ama bunun yanında hastayı tedirgin edecek ani şoklara yol açacak haberleri birden vermemeleri, hastanın stresini azaltıcı yönde davranmaları ve güven ilişkisinde hastayla bağ kurmaları önemlidir.
Bayramda Kalp Sağlığına Dikkat Edin! 08:07
Bayramda Kalp Sağlığına Dikkat Edin! 4 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz'dan kalp hastalarına tavsiyeler: "Bayramda kırmızı et tüketimine dikkat edin. Sağlıklı insanlarda bile et tüketiminde aşırıya kaçılması istenmeyen sonuçlar doğurabilirken, özellikle kalp, tansiyon, kolesterol gibi rahatsızlıkları olanlar eti kızartarak değil haşlayarak tüketmeliler. Bayram dönemlerinde yeni kesilmiş etin hemen tüketilmeyip, birkaç gün dinlenmeye bırakılması da dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir." www.hastane.fatih.edu.tr
Soğuk Havada Kalpteki Değişimler Sonucu Çıkan Sorunlar 00:32
Soğuk Havada Kalpteki Değişimler Sonucu Çıkan Sorunlar 0 izlenme - 2 ay önce Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Refik Erdim, "Kış ve Kalp Sağlığı " üzerine soruları cevaplıyor.