Hoşgeldiniz!

kanama

Iraklı Doktorun Hastaya Müdahalesi 01:17
Iraklı Doktorun Hastaya Müdahalesi 32.414 izlenme - 2 yıl önce Bacağından yaralanmış bir hastanın Iraklı bir doktor tarafından yapılan müdahalesini izliyoruz.
Metroda Regl Şakası Yapmak 01:27
Metroda Regl Şakası Yapmak 13.117 izlenme - 2 yıl önce Sancılar içerisinde kıvranan ve metroda inlemeye başlayan kadına bakın trendekiler nasıl yardım ediyor.
Adet Gören Kadın Oruç Tutabilir mi? 02:50
Adet Gören Kadın Oruç Tutabilir mi? 2.128 izlenme - 1 yıl önce Adet Gören Kadın Oruç Tutabilir mi? Kadınlar adet döneminde oruç tutabilirler mi? Bu esnada tutulmayan oruçların durumu nedir? Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Hanımların adet yani (ay hali) zamanlarında, temizleninceye kadar eşleriyle cinsi ilişkide bulunmaları, namaz kılmaları, oruç tutmaları ve Kabe’yi tavaf etmeleri kesinlikle yasaktır. Hanımlar bu özel hallerinde kılmadıkları namazı kaza etmezler, ancak tutmadıkları oruçlarını temizlendikleri zaman kaza etmelidirler. Peygamber efendimiz birçok hadis-i şerifte hanımların hayız hallerinde oruç tutmayacaklarını bildirmiştir. Hazreti Aişe validemizde kendisine, neden adet gören bir kadın, temizlendikten sonra adet günlerinde kılmadığı namazları kaza etmiyor da tutmadığı oruçları kaza ediyor? diye soran Muaze adlı hanıma: “Sen Haruriyye’den (Haricilerden) misin?” demiş; bu kadının: “Hayır, Haruriyye değilim, ama (öğrenmek için) soruyorum.” cevabı üzerine de, Hazreti Aişe: “Vaktiyle bu iş bizim başımıza geldiğinde, orucu kaza etmekle emr olunduk, namazın kazasıyla emir olunmadık.” demiştir. (Müslim, Hayız, 76-69). (Şafii, el-Ümm, I, 130-131; Sahnun, el-Müdevvene, I, 49; Merğinani, el-Hidaye, I/30-32; İbn Kudame, el-Muğni, I, 198; İbn Abidin, Reddu’l-muhtar, II/371). Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 01:54
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 2.145 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Dış Kanamada İlkyardım ve Turnike Uygulaması nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından dış kanama durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
20 Saniyede Kanamayı Durduran Buluş 00:26
20 Saniyede Kanamayı Durduran Buluş 1.034 izlenme - 2 yıl önce Vetigel adlı bitki bazlı jel yaklaşık 20 saniyede kanamaları durduruyor. Vay anasını sayın seyirciler diyoruz..
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 00:28
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 968 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kulak Kanamasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kulak kanaması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Cinsel ilişki sırasında kanama normal mi? 01:23
Cinsel ilişki sırasında kanama normal mi? 691 izlenme - 2 yıl önce İlk cinsel birliktelik sırasında kızlık zarının yırtılması kanamaya sebep olabilir ve bu normal bir durum olarak nitelenebilir. Ancak ilk cinsel birliktelik dışındaki birlikteliklerde kanama olması anormal durumlara işaret eder. Rahim ağzı iltihapları veya kanser öncesi durumlar anormal kanamalara sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İç Kanama Nasıl Anlaşılır? 01:11
İç Kanama Nasıl Anlaşılır? 236 izlenme - 2 yıl önce İç kanama maalesef çok rahat anlaşılamayan bir durumdur. Eğer kişi iç kanama geçiriyorsa huzursuzdur, endişelidir, hızlı hızlı nefes alıyordur, sıkıntı olabilir, ama bu belirtilerin hiçbirine de rastlamayabilirsiniz. Kişiler iç kanama geçirdiklerini kendileri bile anlamadan yanlarındaki diğer kaza geçiren kişilerce hastaneye götürülüp ondan sonra kendileri yere yığılabilirler, hatta hayatlarını bile kaybederler. O yüzden biz diyoruz ki yüksekten düşmelerde, trafik kazalarında ya da büyük travma geçirmiş kişilerde enkaz altından çıkardığınız kişilerde mutlaka ve mutlaka sağlık kontrolünden geçirin. Kesinlikle hastanede kontrolden geçmeden o kişilerin günlük hayatlarına devam etmelerine izin vermeyin. Çünkü kanama çok yavaş olabilir, yavaş yavaş kanadığı için de hiç fark edemeyebilir. Lütfen sağlık kontrolünden geçin ve ondan sonra evinize dönün.
Gözde Kanama Göziçi Kanama | Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 04:45
Gözde Kanama Göziçi Kanama | Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 526 izlenme - 3 yıl önce Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Prof. Dr. Özcan Kayıkçıoğlu Gözde kanama, göziçi kanama retina hastalıkları hakkında bilgi veriyor. Kaşkaloğlu Göz Hastanesi İzmir www.kaskaloglu.com Randevu için tıklayınız: http://kaskaloglu.com/gozrandevu
kanama durdurma yöntemleri 04:53
kanama durdurma yöntemleri 1.188 izlenme - 6 yıl önce kanama durdurma yöntemleriilkyardım bilgisikanamalarehliyet sınavına hazırlık dersidenge sürücü kursu dersleriçetin büyükçınar ilkyardım dersi anlatıyor http//www.dengeehliyet.com
Reglin kaçıncı gününde denize girilebilir? 02:02
Reglin kaçıncı gününde denize girilebilir? 321 izlenme - 2 yıl önce Adet süresi, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genellikle adetin ilk iki veya üç günü kanama yoğun olarak gerçekleşir. Kişi bu dönemde denize veya havuza girmek istiyorsa vajen içi tampon kullanması gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kaykay İle Bira Taşımanın Sonu 01:31
Kaykay İle Bira Taşımanın Sonu 433 izlenme - 3 yıl önce Hafif kırık kalmış sarhoş arkadaşımız Riise bize kaykayla bir kasa bira nasıl taşınamaz onu gösterecek.
Gebelikte kanama 01:56
Gebelikte kanama 155 izlenme - 2 yıl önce gebelikte kanama gebelikte kanama neden olur gebelikte kanama olur mu gebelikte kanama belirtileri www.kliniksankara.com www.sevtaphamdemir.com 0312 431 61 62 - 0532 476 11 39
Kanama Nasıl Durdurulur? 01:01
Kanama Nasıl Durdurulur? 206 izlenme - 2 yıl önce Kanımız damarlarımız içerisinde akar. Herhangi bir sebeple damar bütünlüğü bozulup kanın vücut dışarısına çıkmasına dış kanama denir. Dış kanamaları durdurmak için yapılması gereken ilk şey temiz bir bezle kanayan bölge üzerine baskı yapılmasıdır. Bu kullanılan ilk bez kesinlikle kaldırılmaması gerekir. Çünkü bu bezi koyduğumuzda bir pıhtı oluşur. Bezi kaldırmaya çalıştığımızda pıhtıyı bozarak kanamanın yeniden başlamasına neden oluruz. Birinci bezi kaldırmadan ikinci bir bez koyarak kanamayı durdurmaya çalışmaya devam ederiz. Gerekirse biraz basınçlı bir bandaj uygulayarak baskıyı artırabiliriz. İkinci olarak kanayan bölgeyi kalp seviyesinden yukarıya kaldırarak kanın daha az daha yavaş akmasını sağlayabiliriz. Üçüncü olarak da bir üst ana damar üzerine baskı yaparak kanamanın durdurulmasını çalışmayı sağlayabiliriz.
Gebelikte Kanama Atoni Kanaması 04:54
Gebelikte Kanama Atoni Kanaması 454 izlenme - 5 yıl önce
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 03:52
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 165 izlenme - 2 yıl önce Anormal vajinal kanamalar, rahim içi sorunlara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Endometrium kanseri, miyomlar veya polipler kanamalara yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Gözün beyazında kanama | Göz doktorunuz yanıtlıyor. 02:55
Gözün beyazında kanama | Göz doktorunuz yanıtlıyor. 107 izlenme - 1 yıl önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu gözün beyazında kanama hakkında bilgilendiriyor.
Göz İçi Kanamalari | Göz Doktorunuz Yanıtlıyor. - Sağlık 01:06
Göz İçi Kanamalari | Göz Doktorunuz Yanıtlıyor. - Sağlık 84 izlenme - 2 yıl önce Göz içi Kanamaları Nedir? Tedavisi nasıl yapılır? Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Hanife Öztürk Kahraman yanıtlıyor. İntraoküler hemoraji veya göz iç boşluğunu dolduran kanamalar gözün tehlikeli ve görmeyi bozan hastalıklarındandır. En çok diyabetik şeker hastalarımızda karşılaştığımız bu durum kendiliğinden olabileceği gibi damar çatlamalarıyla retina yırtılmalarıyla birlikte de görebildiğimiz durumlardır. Eğer nedeni yoksa altında yatan neden araştırılmalı ve takip edilmelidir. Göz İçi Kanamaları vücut tarafından kendiliğinden temizlenebilir. Ancak altta yatan hastalığın bu süreç zarfında ilerlemeyeceği ve gözü bozmayacağı konusunda göz hekiminizin emin olması gerekmektedir. Örneğin lazer tedavileri tamamlanmış bir şeker hastasında ortaya cıkan kanamada bir süre beklemek mümkündür. Bu süre 1-3 ay arasında değişiklik gösterebilir. Oysaki retina da bir yırtık neticesinde göz içinde kanama ortaya çıkmış ise bu aşamada hiç beklemeden bu kanamanın temizlenmesi ve gerekli cerrahi müdahalenin acilen yapılması gerekmektedir. Göz içi kanaması ortaya çıktığında hastalarımızın aniden görmede kaybolma ve azalma ortaya çıkacaktır. Bazı hastalarımız bu kanamadan dolayı kırmızı renkli bir görüntü gördüklerini bazı gölgeler ve gözün önünde uçuşan bazı yabancı engelleyici gölgeler gördüklerini ifade edebilirler. Eğer kanama nedeniyle göz doktorunuz gözün iç tabakalarını düzgün bir şekilde değerlendiremiyor ise sizden muhakkak ultrason ismi verilen bir yöntem yardımıyla retina tabakasının sağlam olduğuna dair bir inceleme talep edecektir. Eğer sorun yoksa sizin dik olarak 15-20 gün dinlenmenizi ve daha sonra kontrole kendilerine gitmenizi isteyeceklerdir. Dik dinlenmenin sebebi ise kanamanın aşağıya doğru çekerek gözümüzün önünden uzaklaşmasıdır. Eğer dinlenme neticesinde kanama hala geçmediyse görmemiz hala bozuksa artık karşımızda bir kaç seçenek bulunmaktadır. Retina sağlam ise dinlenmeye devam edilmesi gerekir.
Burun Kanamasının Nedenleri 07:29
Burun Kanamasının Nedenleri 154 izlenme - 4 yıl önce Burun Kanaması Neden Olur Nasıl Durur
Spiralin yan etkileri var mı? 02:14
Spiralin yan etkileri var mı? 122 izlenme - 2 yıl önce Spiralin bazı durumlarda istenmeyen etkileri olabilir. Bakırlı spiraller, kişinin adet düzenini etkileyebilir. Kanama miktarını artırabilir. Adeti uzun süren kişilere hormonlu spiral önerilir. Kişinin yapısına uygun spiral türünü tercih etmesi gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kkka'dan Hayatını Kaybeden Kadın Toprağa Verildi 02:43
Kkka'dan Hayatını Kaybeden Kadın Toprağa Verildi 16 izlenme - 5 ay önce KKKA'dan hayatını kaybeden kadın toprağa verildi -Cenaze özel ekip tarafından defnedildiÇORUM - Çorum'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden iki çocuk annesi Meryem Koçak, Dodurga ilçesine bağlı Dikenli köyünde toprağa verildi.
Regl Düzensizliği Hangi Durumlarda Normal Kabul Edilir? 01:22
Regl Düzensizliği Hangi Durumlarda Normal Kabul Edilir? 4 izlenme - 1 ay önce Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımız Doktor Namık Demir, Regl Düzensizliği konusunda bilgilendiriyor.
Merak Ediyorum - Kader Güz 05:39
Merak Ediyorum - Kader Güz 168 izlenme - 7 yıl önce mektup
Düzensiz Regl Ne Tür Sorunlara Yol Açar? 01:08
Düzensiz Regl Ne Tür Sorunlara Yol Açar? 3 izlenme - 1 ay önce Kadın Hastalıkları ve Regl uzmanımız Doktor Namık Demir, Doğum konusunda bilgilendiriyor. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Namaz Vakti Girdiğinde Kanama Devam Ediyorsa, Yarayı Sarıp Üzerine Mesh Etmek Yeterli midir? 04:50
Namaz Vakti Girdiğinde Kanama Devam Ediyorsa, Yarayı Sarıp Üzerine Mesh Etmek Yeterli midir? 24 izlenme - 11 ay önce Namaz Vakti Girdiğinde Kanama Devam Ediyorsa, Yarayı Sarıp Üzerine Mesh Etmek Yeterli midir? - Fatih Kalender Hocaefendi Lalegül Tv İlmihal Programı Soru-Cevap Derneğimizin internet sitesi: http://www.suffedernegi.org Derneğimizin Facebook Adresi : http://www.facebook.com/suffedersincan
Vajinal Kanama Geçirdim, Düşük Yapmış Olabilir Miyim? - Dr. Kağan Kocatepe 02:50
Vajinal Kanama Geçirdim, Düşük Yapmış Olabilir Miyim? - Dr. Kağan Kocatepe 9 izlenme - 5 ay önce Beta HCG adı verilen testin henüz yaygın olmadığı, idrar testlerinin de ancak ve ancak 15 - 20 gün sonra pozitif sonuç verdiği durumlarda genel senaryo şöyledir: Kadının adeti gecikir. Gecikme sonrası adet görür. Aslında bu kadınların bir kısmı düşük yapmış olur. Teknoloji henüz çok gelişmiş olmadığı, ultrasonografi yaygın olmadığı için düşüğün en başlangıcındaki bu dönemi anne adayı sökülmek olarak tanımlıyordu. Günümüzde anne ve baba adayları ultrason ile hamileliğin en başından itibaren tüm süreçleri detaylarıyla takip edebilir. Bu hep Beta HCG testi adet olmadan önce bile sonuç verebilir. İdrar testleri de adet kanaması olmadan da sonuç verebilir. Anne adayı vajinal kanama geçirdiği zaman telaşla doktora gider. Eğer doktoru gebelik kesesini daha önceden görmüş ve muayenede görememişse o zaman düşük var demektir. Henüz gebelik o kadar erkendir ki doktor tarafından yapılan ultrason sonrasında bir de Beta HCG testi yapılır. Bu testte eğer olması gereken yükselme olmuşsa, sağlıklı yükselme 2 ya da 3 günde bir yapılan kan ölçümlerinde yüzde 60'la yüzde 100 arasında bir artış demektir. Kanama olmasına rağmen bu artış devam ediyorsa bu düşük demek değildir. Eğer seviye aynı kalmışsa veya azalmışsa bu bir sorun demektir. Kanama geçiren her hamile düşük yapıyor demek değildir. Ama bu durumda mutlaka doktora gitmek gerekir.
Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? 01:25
Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? 54 izlenme - 2 yıl önce Burun kanamasını durdurmak için videodaki yöntemlere ek olarak burun çevresine ve yanaklara buz uygulaması yapılabilir. Buna ek olarak kanama durduğunda çok sıcak ortamlardan kaçınılmalı ve baharatlı yiyeceklerden bir süre uzak durulmalıdır.
Ağrılı Regl Geçirenler Rahatlamak İçin Neler Yapabilir? 01:08
Ağrılı Regl Geçirenler Rahatlamak İçin Neler Yapabilir? 3 izlenme - 1 ay önce Kadın Hastalıkları ve Regl uzmanımız Doktor Namık Demir, Doğum konusunda bilgilendiriyor. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Tolga Çevik'in Sahnede Burnunun Kanaması 02:35
Tolga Çevik'in Sahnede Burnunun Kanaması 54 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşım Hoşgeldin 5.Bölümünde Tolga Çevik Sahnede Ufak Bir Kaza Geçirdi. Tabureden düşen Tolga Çevik, burnunu kanamasına rağmen oyuna devam etti. Seyirciler rol icabı sandı.
Kilisede Dua Ederken Kanamaya Başlayan Kutsal Ekmek  00:59
Kilisede Dua Ederken Kanamaya Başlayan Kutsal Ekmek 4 izlenme - 5 ay önce Tanrının Afrika yerine kilisede bir grubun duasına karşılık tepkisine sosyal medyadan öfkelenen insanları çıkartan olay.