Hoşgeldiniz!

Kanama Videoları İzle

Iraklı Doktorun Hastaya Müdahalesi 01:17
Iraklı Doktorun Hastaya Müdahalesi 32.081 izlenme - 1 yıl önce Bacağından yaralanmış bir hastanın Iraklı bir doktor tarafından yapılan müdahalesini izliyoruz.
Metroda Regl Şakası Yapmak 01:27
Metroda Regl Şakası Yapmak 10.641 izlenme - 1 yıl önce Sancılar içerisinde kıvranan ve metroda inlemeye başlayan kadına bakın trendekiler nasıl yardım ediyor.
Regl Nedir? PMS Bir Adet midir? 02:34
Regl Nedir? PMS Bir Adet midir? 8.140 izlenme - 8 ay önce Regl, kadınların rahim iç yüzeyinde oluşan damar ve dokuların kan ile birlikte vücuttan atılmasıdır. Ay hali, adet, halam geldi gibi anlamdaşları da var reglin. Bir de kirli diyor kimileri regl olan kadına; ama bizce dememeliler! Saçma, çirkin ve bir o kadar da yargılayıcı bir tanım çünkü regl olan kadına kirli demek. Kadınların genellikle ayda 3 ila 5 gün regl kanamaları olur. Regl döneminden önce de pms yani regl öncesi sendromu vardır. PMS Nedir? dersen, aynı adlı eğlenceli videomuza göz atabilirsin;)
Adet Gören Kadın Oruç Tutabilir mi? 02:50
Adet Gören Kadın Oruç Tutabilir mi? 2.085 izlenme - 8 ay önce Adet Gören Kadın Oruç Tutabilir mi? Kadınlar adet döneminde oruç tutabilirler mi? Bu esnada tutulmayan oruçların durumu nedir? Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Hanımların adet yani (ay hali) zamanlarında, temizleninceye kadar eşleriyle cinsi ilişkide bulunmaları, namaz kılmaları, oruç tutmaları ve Kabe’yi tavaf etmeleri kesinlikle yasaktır. Hanımlar bu özel hallerinde kılmadıkları namazı kaza etmezler, ancak tutmadıkları oruçlarını temizlendikleri zaman kaza etmelidirler. Peygamber efendimiz birçok hadis-i şerifte hanımların hayız hallerinde oruç tutmayacaklarını bildirmiştir. Hazreti Aişe validemizde kendisine, neden adet gören bir kadın, temizlendikten sonra adet günlerinde kılmadığı namazları kaza etmiyor da tutmadığı oruçları kaza ediyor? diye soran Muaze adlı hanıma: “Sen Haruriyye’den (Haricilerden) misin?” demiş; bu kadının: “Hayır, Haruriyye değilim, ama (öğrenmek için) soruyorum.” cevabı üzerine de, Hazreti Aişe: “Vaktiyle bu iş bizim başımıza geldiğinde, orucu kaza etmekle emr olunduk, namazın kazasıyla emir olunmadık.” demiştir. (Müslim, Hayız, 76-69). (Şafii, el-Ümm, I, 130-131; Sahnun, el-Müdevvene, I, 49; Merğinani, el-Hidaye, I/30-32; İbn Kudame, el-Muğni, I, 198; İbn Abidin, Reddu’l-muhtar, II/371). Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 01:54
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 1.642 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Dış Kanamada İlkyardım ve Turnike Uygulaması nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından dış kanama durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
20 Saniyede Kanamayı Durduran Buluş 00:26
20 Saniyede Kanamayı Durduran Buluş 834 izlenme - 1 yıl önce Vetigel adlı bitki bazlı jel yaklaşık 20 saniyede kanamaları durduruyor. Vay anasını sayın seyirciler diyoruz..
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 00:28
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 620 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kulak Kanamasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kulak kanaması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Cinsel ilişki sırasında kanama normal mi? 01:23
Cinsel ilişki sırasında kanama normal mi? 470 izlenme - 2 yıl önce İlk cinsel birliktelik sırasında kızlık zarının yırtılması kanamaya sebep olabilir ve bu normal bir durum olarak nitelenebilir. Ancak ilk cinsel birliktelik dışındaki birlikteliklerde kanama olması anormal durumlara işaret eder. Rahim ağzı iltihapları veya kanser öncesi durumlar anormal kanamalara sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İç Kanama Nasıl Anlaşılır? 01:11
İç Kanama Nasıl Anlaşılır? 165 izlenme - 2 yıl önce İç kanama maalesef çok rahat anlaşılamayan bir durumdur. Eğer kişi iç kanama geçiriyorsa huzursuzdur, endişelidir, hızlı hızlı nefes alıyordur, sıkıntı olabilir, ama bu belirtilerin hiçbirine de rastlamayabilirsiniz. Kişiler iç kanama geçirdiklerini kendileri bile anlamadan yanlarındaki diğer kaza geçiren kişilerce hastaneye götürülüp ondan sonra kendileri yere yığılabilirler, hatta hayatlarını bile kaybederler. O yüzden biz diyoruz ki yüksekten düşmelerde, trafik kazalarında ya da büyük travma geçirmiş kişilerde enkaz altından çıkardığınız kişilerde mutlaka ve mutlaka sağlık kontrolünden geçirin. Kesinlikle hastanede kontrolden geçmeden o kişilerin günlük hayatlarına devam etmelerine izin vermeyin. Çünkü kanama çok yavaş olabilir, yavaş yavaş kanadığı için de hiç fark edemeyebilir. Lütfen sağlık kontrolünden geçin ve ondan sonra evinize dönün.
Gözde Kanama Göziçi Kanama | Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 04:45
Gözde Kanama Göziçi Kanama | Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 435 izlenme - 3 yıl önce Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Prof. Dr. Özcan Kayıkçıoğlu Gözde kanama, göziçi kanama retina hastalıkları hakkında bilgi veriyor. Kaşkaloğlu Göz Hastanesi İzmir www.kaskaloglu.com Randevu için tıklayınız: http://kaskaloglu.com/gozrandevu
kanama durdurma yöntemleri 04:53
kanama durdurma yöntemleri 1.159 izlenme - 6 yıl önce kanama durdurma yöntemleriilkyardım bilgisikanamalarehliyet sınavına hazırlık dersidenge sürücü kursu dersleriçetin büyükçınar ilkyardım dersi anlatıyor http//www.dengeehliyet.com
Gebelikte kanama 01:56
Gebelikte kanama 150 izlenme - 2 yıl önce gebelikte kanama gebelikte kanama neden olur gebelikte kanama olur mu gebelikte kanama belirtileri www.kliniksankara.com www.sevtaphamdemir.com 0312 431 61 62 - 0532 476 11 39
Kaykay İle Bira Taşımanın Sonu 01:31
Kaykay İle Bira Taşımanın Sonu 406 izlenme - 2 yıl önce Hafif kırık kalmış sarhoş arkadaşımız Riise bize kaykayla bir kasa bira nasıl taşınamaz onu gösterecek.
Kanama Nasıl Durdurulur? 01:01
Kanama Nasıl Durdurulur? 164 izlenme - 2 yıl önce Kanımız damarlarımız içerisinde akar. Herhangi bir sebeple damar bütünlüğü bozulup kanın vücut dışarısına çıkmasına dış kanama denir. Dış kanamaları durdurmak için yapılması gereken ilk şey temiz bir bezle kanayan bölge üzerine baskı yapılmasıdır. Bu kullanılan ilk bez kesinlikle kaldırılmaması gerekir. Çünkü bu bezi koyduğumuzda bir pıhtı oluşur. Bezi kaldırmaya çalıştığımızda pıhtıyı bozarak kanamanın yeniden başlamasına neden oluruz. Birinci bezi kaldırmadan ikinci bir bez koyarak kanamayı durdurmaya çalışmaya devam ederiz. Gerekirse biraz basınçlı bir bandaj uygulayarak baskıyı artırabiliriz. İkinci olarak kanayan bölgeyi kalp seviyesinden yukarıya kaldırarak kanın daha az daha yavaş akmasını sağlayabiliriz. Üçüncü olarak da bir üst ana damar üzerine baskı yaparak kanamanın durdurulmasını çalışmayı sağlayabiliriz.
Gebelikte Kanama Atoni Kanaması 04:54
Gebelikte Kanama Atoni Kanaması 445 izlenme - 4 yıl önce
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 03:52
Anormal vajinal kanamanın sebepleri nelerdir? 137 izlenme - 2 yıl önce Anormal vajinal kanamalar, rahim içi sorunlara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Endometrium kanseri, miyomlar veya polipler kanamalara yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Gözün beyazında kanama | Göz doktorunuz yanıtlıyor. 02:55
Gözün beyazında kanama | Göz doktorunuz yanıtlıyor. 64 izlenme - 11 ay önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu gözün beyazında kanama hakkında bilgilendiriyor.
Burun Kanamasının Nedenleri 07:29
Burun Kanamasının Nedenleri 149 izlenme - 4 yıl önce Burun Kanaması Neden Olur Nasıl Durur
Namaz Vakti Girdiğinde Kanama Devam Ediyorsa, Yarayı Sarıp Üzerine Mesh Etmek Yeterli midir? 04:50
Namaz Vakti Girdiğinde Kanama Devam Ediyorsa, Yarayı Sarıp Üzerine Mesh Etmek Yeterli midir? 20 izlenme - 4 ay önce Namaz Vakti Girdiğinde Kanama Devam Ediyorsa, Yarayı Sarıp Üzerine Mesh Etmek Yeterli midir? - Fatih Kalender Hocaefendi Lalegül Tv İlmihal Programı Soru-Cevap Derneğimizin internet sitesi: http://www.suffedernegi.org Derneğimizin Facebook Adresi : http://www.facebook.com/suffedersincan
Göz İçi Kanamalari | Göz Doktorunuz Yanıtlıyor. - Sağlık 01:06
Göz İçi Kanamalari | Göz Doktorunuz Yanıtlıyor. - Sağlık 45 izlenme - 11 ay önce Göz içi Kanamaları Nedir? Tedavisi nasıl yapılır? Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Hanife Öztürk Kahraman yanıtlıyor. İntraoküler hemoraji veya göz iç boşluğunu dolduran kanamalar gözün tehlikeli ve görmeyi bozan hastalıklarındandır. En çok diyabetik şeker hastalarımızda karşılaştığımız bu durum kendiliğinden olabileceği gibi damar çatlamalarıyla retina yırtılmalarıyla birlikte de görebildiğimiz durumlardır. Eğer nedeni yoksa altında yatan neden araştırılmalı ve takip edilmelidir. Göz İçi Kanamaları vücut tarafından kendiliğinden temizlenebilir. Ancak altta yatan hastalığın bu süreç zarfında ilerlemeyeceği ve gözü bozmayacağı konusunda göz hekiminizin emin olması gerekmektedir. Örneğin lazer tedavileri tamamlanmış bir şeker hastasında ortaya cıkan kanamada bir süre beklemek mümkündür. Bu süre 1-3 ay arasında değişiklik gösterebilir. Oysaki retina da bir yırtık neticesinde göz içinde kanama ortaya çıkmış ise bu aşamada hiç beklemeden bu kanamanın temizlenmesi ve gerekli cerrahi müdahalenin acilen yapılması gerekmektedir. Göz içi kanaması ortaya çıktığında hastalarımızın aniden görmede kaybolma ve azalma ortaya çıkacaktır. Bazı hastalarımız bu kanamadan dolayı kırmızı renkli bir görüntü gördüklerini bazı gölgeler ve gözün önünde uçuşan bazı yabancı engelleyici gölgeler gördüklerini ifade edebilirler. Eğer kanama nedeniyle göz doktorunuz gözün iç tabakalarını düzgün bir şekilde değerlendiremiyor ise sizden muhakkak ultrason ismi verilen bir yöntem yardımıyla retina tabakasının sağlam olduğuna dair bir inceleme talep edecektir. Eğer sorun yoksa sizin dik olarak 15-20 gün dinlenmenizi ve daha sonra kontrole kendilerine gitmenizi isteyeceklerdir. Dik dinlenmenin sebebi ise kanamanın aşağıya doğru çekerek gözümüzün önünden uzaklaşmasıdır. Eğer dinlenme neticesinde kanama hala geçmediyse görmemiz hala bozuksa artık karşımızda bir kaç seçenek bulunmaktadır. Retina sağlam ise dinlenmeye devam edilmesi gerekir.
Spiralin yan etkileri var mı? 02:14
Spiralin yan etkileri var mı? 85 izlenme - 2 yıl önce Spiralin bazı durumlarda istenmeyen etkileri olabilir. Bakırlı spiraller, kişinin adet düzenini etkileyebilir. Kanama miktarını artırabilir. Adeti uzun süren kişilere hormonlu spiral önerilir. Kişinin yapısına uygun spiral türünü tercih etmesi gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Adetliyken Kuran Okunur mu ? 02:36
Adetliyken Kuran Okunur mu ? 26 izlenme - 8 ay önce Kur’ân’ın lafızlarının, başka bir dildeki harflerle yazılmış hâlini okumanın da aynen Kur’ân okumak gibi caiz olmadığı bildirilmiştir. Mesela Türkçe harflerle Kur’ân lafızları aynen yazılsa, bu kitap da Mushaf hükmünde olduğundan gusülsüz olarak onu okumak veya abdestsiz olarak ona dokunmak caiz görülmemiştir. Ancak Kur’ân’ın manasını ele alan ve onu tefsir eden kitaplara dokunma ve onları okuma konusu bunun dışındadır zira bu kitaplar bir Mushaf değildir. Mushaf olmadığı için de âyet metinlerine dokunmadan kitaba temas edilebilir ve gözle okunabilir. Bununla beraber, âyetlerin diğer metinlerden daha fazla olması durumunda o tefsir kitabına dokunmayı mekruh görenler de olmuştur. Kur’ân’ın Arapça metnini almadan sadece meal olarak basılan kitaplarda ise yukarıda sakıncalar söz konusu değildir. Evet, meallerde Arapça Kur’ân metni olmadığı gibi Kur’ân lafızlarının Türkçe harflerle yazılmış hâli de yoktur. Dolayısıyla sadece meal yazan kitapları alıp okumada, hayız ve lohusalık dönemindeki kadınlar için bir mahzur söz konusu değildir.[2] Ancak meal konusundaki genel bir düşüncemizi burada aktarmadan geçmek istemiyoruz: Arapça bilmeyen insanların meal okuması tavsiye edilmemektedir zira mealler, Kur’ân’ın manasını tam yansıtmamaktadır. Hele bir de Arapça dil kurallarına, İslâm ilimlerine, usûl kaidelerine vâkıf olmadan yazılmışlarsa Kur’ân’ı anlama bir tarafa Kur’ân hakkında şüphe uyarmaya bile sebep olabilirler. Hatta bu gibi mealleri okuyarak dinden uzaklaşanlar bile olmuştur. Bu yüzden meal yerine tefsir okunması, meal okunacaksa bile en azından açıklamalı küçük bir tefsir sayılabilecek meallerin seçilmesi daha isabetli bir tercih olacaktır.
Reglin kaçıncı gününde denize girilebilir? 02:02
Reglin kaçıncı gününde denize girilebilir? 61 izlenme - 2 yıl önce Adet süresi, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genellikle adetin ilk iki veya üç günü kanama yoğun olarak gerçekleşir. Kişi bu dönemde denize veya havuza girmek istiyorsa vajen içi tampon kullanması gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Merak Ediyorum - Kader Güz 05:39
Merak Ediyorum - Kader Güz 167 izlenme - 7 yıl önce mektup
Hangi durumlarda hamilelikte cinsellik risklidir? 01:08
Hangi durumlarda hamilelikte cinsellik risklidir? 45 izlenme - 2 yıl önce Hamilelikte cinsellik genellikle riskli değildir. Ama daha önce düşük ya da erken doğum yapmış kadınlara tavsiye edilmez. Uzamış kanamaları olan ya da çoklu hamilelik durumunda olan kadınlar da cinsel ilişkiye girmemelidir.
Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? 01:25
Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? 51 izlenme - 2 yıl önce Burun kanamasını durdurmak için videodaki yöntemlere ek olarak burun çevresine ve yanaklara buz uygulaması yapılabilir. Buna ek olarak kanama durduğunda çok sıcak ortamlardan kaçınılmalı ve baharatlı yiyeceklerden bir süre uzak durulmalıdır.
Çocuklarda vajinal kanama sebepleri nelerdir? 01:11
Çocuklarda vajinal kanama sebepleri nelerdir? 30 izlenme - 2 yıl önce Vajinanın içine yabancı cisim kaçması, parazit enfeksiyonu ve benzeri sebepler çocuklarda vajinal kanamaya sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi nasıl bulaşır? 01:04
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi nasıl bulaşır? 34 izlenme - 2 yıl önce Kırım Kongo Kanamalı Ateşi özellikle iki tür keneden direkt olarak insana ya da kene tutunmuş hayvanlardan geçebilir. Kırım Kongo kanamalı Ateşi insandan insana da kan ya da vücut sıvısı yolları ile bulaşabilir ve ölümcül bir hastalıktır.
Tolga Çevik'in Sahnede Burnunun Kanaması 02:35
Tolga Çevik'in Sahnede Burnunun Kanaması 52 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşım Hoşgeldin 5.Bölümünde Tolga Çevik Sahnede Ufak Bir Kaza Geçirdi. Tabureden düşen Tolga Çevik, burnunu kanamasına rağmen oyuna devam etti. Seyirciler rol icabı sandı.
Bademcik ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli? 01:34
Bademcik ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli? 22 izlenme - 2 yıl önce Bademcik ameliyatı sonrası ilk gün kanama normal olarak nitelenebilir. Ancak sonraki günlerde devam eden bir kanama söz konusuysa vakit kaybetmeden hekime başvurmak gerekir. Ameliyattan sonraki birkaç gün sıcak ve yutulması zor besinlerin tüketilmemesi önerilir. Genellikle sıvı veya yarı sıvı besinlerin tüketilmesi uygun olur. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."