Hoşgeldiniz!

kanser riski

Sucuk Salamı Yerde Bulsam Yerim 00:39
Sucuk Salamı Yerde Bulsam Yerim 1.937 izlenme - 12 ay önce Sokaktaki vatandaşlara işlenmiş et hakkında sorular yöneltildi. Kanser yapma riski taşıyan işlenmiş etlerle ilgili bir vatandaşın yorumuysa çok ilginçti.
Sigara kullanımı kanser riskini nasıl etkiler? 01:17
Sigara kullanımı kanser riskini nasıl etkiler? 22 izlenme - 2 yıl önce Sigara ve tütün tüketimi özellikle akciğer kanseri ve mesane kanserlerini olumsuz etkiler, diğer kanser türlerinde etkisi çok azdır.
Et tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 01:29
Et tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 20 izlenme - 2 yıl önce Batı tıbbında et kansere olumsuz etki eder, ama o ülkelerdeki etlerin endüstriyel olduğuna dikkat çekmek gerekir, hayvanlar çok hızlı büyütülmüşlerdir ve paketlenilmiş şekilde tüketilen et ise çok fazla işlemden geçmiştir. Oysa ülkemizde hayvanlar daha sağlıklı şekilde büyütülür ve benzeri kanser riskleri taşımazlar.
Hangi besinler kanser riskini artırır? 01:34
Hangi besinler kanser riskini artırır? 9 izlenme - 2 yıl önce Bugüne kadar yapılan değerlendirmelerde özel bir yiyecek grubunu kanserle ilişkilendirme çabasını öne çıkarıyor, oysa uzun raf ömrü olan besinlere içerdikleri koruyuculardan dolayı daha fazla dikkat etmek gerekiyor.
Alkol tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 01:37
Alkol tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 12 izlenme - 2 yıl önce Alkol tüketiminin kansere sebep olup olmadığını anlayabilmek için bileşimlerini incelemek gerekir.
Pet Şişedeki Zeytinyağında Kanser Riski 01:32
Pet Şişedeki Zeytinyağında Kanser Riski 21 izlenme - 5 yıl önce Pet Şişedeki Zeytinyağında Kanser Riski
Obezite kanser riskini nasıl etkiler? 00:57
Obezite kanser riskini nasıl etkiler? 8 izlenme - 2 yıl önce Bugüne kadar yapılan araştırmalar kanser ile obezite arasında bir ilişki olabileceğini gösteriyor. Ama obezitenin direkt olarak kanseri tetikleyip tetiklemediği ya da kansere paralel ilerleyen bir hastalık olup olmadığı hala araştırılıyor.
Katkılı gıda maddeleri kanser riskini nasıl etkiler? 01:15
Katkılı gıda maddeleri kanser riskini nasıl etkiler? 7 izlenme - 2 yıl önce Katkı maddeleri direkt olarak kansere sebep olmaz, her biri ayrı ayrı test edilip onaylanır. Ama bir gıda içerisinde farklı katkı maddeleri bir arada kullanılabilir ve bu gıdalar gerekli testlerden genellikle geçmemiştir.
Kolesterol kanser riskini nasıl etkiler? 00:47
Kolesterol kanser riskini nasıl etkiler? 8 izlenme - 2 yıl önce Kolesterol ve kanser arasındaki bağı anlamaya yönelik araştırmalar sonuç vermemiştir. Ama kolestrolü olan insanların kalp rahatsızlığı olma ihtimali daha yüksektir ve kalp hastası olan bir insanda kanser görülme riski daha fazla olabilir. Kolesterol dolaylı olarak kanser riskini artırabilir.
Kafein tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 00:40
Kafein tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 5 izlenme - 2 yıl önce Kafein ve kahve farklı şeylerdir, kafein direkt olarak kanseri tetiklemez, kahvenin içindeki diğer bileşenlerin ise kansere sebep olduğuna dair bir bilgi yoktur.
Yağ tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 00:59
Yağ tüketimi kanser riskini nasıl etkiler? 4 izlenme - 2 yıl önce Rafine zeytinyağı ya da rafine tereyağı, margarin gibi yağlara kıyasla kanser riskini azaltır. Ama tüketilen miktar itibariyle, iyileştirici değil, ancak koruyucu bir unsur olarak değerlendirilebilir.
Hangi besinler kanser riskini azaltır? 01:28
Hangi besinler kanser riskini azaltır? 3 izlenme - 2 yıl önce Besinler kaliteli oldukları sürece kanser riskleri azdır. Önemli olan mümkün olduğunca az işlemden geçmiş besinler tüketmek.