Hoşgeldiniz!

kant

Tahsin Kant Kolbasti - Park Restaurant 2007 07:08
Tahsin Kant Kolbasti - Park Restaurant 2007 29.902 izlenme - 9 yıl önce
İnsan Bir Ödev Varlığıdır - Teoman Duralı 06:53
İnsan Bir Ödev Varlığıdır - Teoman Duralı 1.533 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin önde gelen Felsefe duayenlerinden Teoman durali'dan Kant'in Ödev Ahlaki üzerine kısa anektodlar .. Felsefe yolda olmaktir .. İyi seyirler..
İnsan ve Erdem İlişkisi -   İmmanuel Kant 03:18
İnsan ve Erdem İlişkisi - İmmanuel Kant 975 izlenme - 2 yıl önce Alman felsefesinin kurucu isimlerinden olan İmmanuel Kant'ın insan ve erdem üzerine algoritması ...
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 03:06
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 1.192 izlenme - 2 yıl önce Robert Nozick popüler konularda pek çalışma yapmatığından tanınmaz.Ama büyük bir bilim adamıdır.Bu verdiği örneklem ve sorduğu soru adamın kalitesini ortaya çıkarıyor.Devletçilik eleştirisi yapılırken pratikte ki başarısızlığından söz edilir daima.Teori olarak yeteri eleştiri getirilemediğinden devletçilik ve türevleri savunucuları tarafından ''Gerçek Şeriat bunlar değil,şöyle böyledir.'' ''Gerçek komünizm bunlar değil,şöyle böyledir.'' denildi.Sanırım bu örneklem ve soru bunları yıkacak boyutta.
Felsefe  Ödevi - Acemiler İçin Kant (Immanuel Kant İçerir) 10:00
Felsefe Ödevi - Acemiler İçin Kant (Immanuel Kant İçerir) 1.099 izlenme - 3 yıl önce Kızcağız heves etmiş "Imannuel Kant" ile ilgili bi ödev neyin hazırlayacağım demiş. Sonra da işi daha iyi bilen birisine danışma kararı almış. Bakalım neler olmuş... Bu arada kategori bulamadım, komiğe mi koysam ciddiye mi bilemedim.
Kant - Never You Mind 03:00
Kant - Never You Mind 1.037 izlenme - 5 yıl önce Kant - Never You Mind (Yeni Video Klip)
Bir Köyceğiz Masalı 01:29
Bir Köyceğiz Masalı 1.045 izlenme - 8 yıl önce 1968 yılında muğlanın şirin ilçesi ulanın kavakçalı köyünde dünyaya gelen yalçın avcı ilköğretim ve liseyi eğitimini köyceğizde aldı.çok geniş bir aileye sahip alan avcının yaşam öyküsü antalyanın kaş ilcesindeki pataranın gözde mekanlarından apollo restaurantta bulaşik yıkayarak iş hayatına başladı daha sonrakı yıllarda izmir antalya adana illerinde degişik işler yaparak bır yandanda inglizce ve arapca kursları alarak kendını geliştirdi vatani görevini yaptıktan sonra o da taşı toprağı altın di
By Kant 03:14
By Kant 257 izlenme - 7 yıl önce pkk diss herşey vatan için
Yeni Başlayanlar İçin Dogmatizm  (Din İçerir) 03:56
Yeni Başlayanlar İçin Dogmatizm (Din İçerir) 206 izlenme - 3 yıl önce Küçük bir çocuğun beyni tıpkı boş bir levha gibidir. Bu süreçte çevresel, kültürel ve ailevi faktörlerden dolayı çocuğun düşünceleri ve inançları şekillenmeye başlar. Din ve inanç ritüellerinin daha iyi anlatıldığı bir video izlememiştim uzun zamandır. En kısa zamanda dogmatik uykunuzdan uyanmanız ümidiyle, iyi seyirler.
By Kant Herbirşeyim 03:35
By Kant Herbirşeyim 157 izlenme - 7 yıl önce herşeyimsin
Aydın Kant - Ordu'nun Işıkları 02:04
Aydın Kant - Ordu'nun Işıkları 305 izlenme - 6 yıl önce
Furkanın Muzipliği 00:47
Furkanın Muzipliği 114 izlenme - 9 yıl önce
V-Unıt - Dresy W Kant Feat. Sopheey (Prod. Dj San Antonio) 04:33
V-Unıt - Dresy W Kant Feat. Sopheey (Prod. Dj San Antonio) 66 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 05:43
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 39 izlenme - 3 yıl önce Evrensellik, anlayış düzleminde, hem bilgi hem de siyasal alanlarda genel geçer ilkelerin var olduğunu öne süren ve bu ilkelerin her yerde mutlak geçerliliğini savunan anlayış biçimidir. Bu yaklaşım, gerçekliğin bir bütün olduğunu ve onun bilgisinin de bir bütün olarak varolması gerektigini öne sürer.Yani bir şeyin insanlar tarafından kabul görüldüğü anlamına gelir.Örneğin:basketbol kuralları genelde evrenseldir.En azından topun potanın içinden girmesi baskettir. Etik alanda evrensellik, bütün insanlarin kesin olarak benimsediği ya da benimsemek zorunda olduğu ilkeleri şart koşar. Ahlak ilkeleri her yerde ve her zaman bütün insanlar için geçerli bir yasa olmalıdır. Örneğin Kant'ın " normatif etik "i böyle evrensellik anlayışına bağlı bir etik anlayışıdır. Bu yaklaşım Tarih'e uygulandığında, bütün toplumlar için sabit evrensel bir yasa; epistemolojiye uygulandığında evrensel bir bilgi, yani her yerde herkes için nesnel/doğru anlamda bir bilgi; ve siyasala uygulandığında aynı şekilde evrensel bir siyasal modelin varlığını öngörür.Moderniteyle birlikte, tüm bilginin ve toplumsal gelişmenin dayanaklarından ya da ilkelerinden birisi de bu evrensellik düşüncesi olmuştur.Özgürlük ve Rasyonellik gibi Aydınlanma düşüncesinin önemli kavramlarından birisidir. Buna göre, tarih, evrensel olarak rasyonellikle uyumlu bir sekilde özgürlüğe doğru gelişmektedir.
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 05:43
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 21 izlenme - 4 yıl önce Evrensellik, anlayış düzleminde, hem bilgi hem de siyasal alanlarda genel geçer ilkelerin var olduğunu öne süren ve bu ilkelerin her yerde mutlak geçerliliğini savunan anlayış biçimidir. Bu yaklaşım, gerçekliğin bir bütün olduğunu ve onun bilgisinin de bir bütün olarak varolması gerektigini öne sürer.Yani bir şeyin insanlar tarafından kabul görüldüğü anlamına gelir.Örneğin:basketbol kuralları genelde evrenseldir.En azından topun potanın içinden girmesi baskettir. Etik alanda evrensellik, bütün insanlarin kesin olarak benimsediği ya da benimsemek zorunda olduğu ilkeleri şart koşar. Ahlak ilkeleri her yerde ve her zaman bütün insanlar için geçerli bir yasa olmalıdır. Örneğin Kant'ın " normatif etik "i böyle evrensellik anlayışına bağlı bir etik anlayışıdır. Bu yaklaşım Tarih'e uygulandığında, bütün toplumlar için sabit evrensel bir yasa; epistemolojiye uygulandığında evrensel bir bilgi, yani her yerde herkes için nesnel/doğru anlamda bir bilgi; ve siyasala uygulandığında aynı şekilde evrensel bir siyasal modelin varlığını öngörür.Moderniteyle birlikte, tüm bilginin ve toplumsal gelişmenin dayanaklarından ya da ilkelerinden birisi de bu evrensellik düşüncesi olmuştur.Özgürlük ve Rasyonellik gibi Aydınlanma düşüncesinin önemli kavramlarından birisidir. Buna göre, tarih, evrensel olarak rasyonellikle uyumlu bir sekilde özgürlüğe doğru gelişmektedir.
Hugo Kant - This Old Tune 05:13
Hugo Kant - This Old Tune 9 izlenme - 4 yıl önce Albüm Adı: Chill Out İstanbul 2012 Çıkış Tarihi: 10.05.2012 Dance
Kozmoloji: Yaratılışın keşfi 04:55
Kozmoloji: Yaratılışın keşfi 4 izlenme - 3 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/22036/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Kozmoloji-Yaratilisin-kesfi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Immanuel Kant (Hazırlayan: M. Mehtap Türk) 01:34
Immanuel Kant (Hazırlayan: M. Mehtap Türk) 1 izlenme - 2 yıl önce Immanuel Kant (Hazırlayan: M. Mehtap Türk), Müzik: Yasmin Levy - Perdono