Hoşgeldiniz!

kapital

Kapitalizm Nedir? (Tespit İçerir) 04:11
Kapitalizm Nedir? (Tespit İçerir) 9.304 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizm size ihtiyaçlar doğurur. Önce size yaşamınızı devam ettirmek için iş sunar. Sonra o işte çok yorulursunuz ve tatil ihtiyacınız olur. Tatil için çalışırsınız. Tatile giderken bikini alırsınız. Bikininin üstüne giymek için bu pareo size çok yakışır hanımefendi denir. Alırsınız. Plaj çantanız var mı? Ama bu bikiniye o çanta olmaz. Siz 3 alın 2 ödeyin. 3 al iki öde mi? Tabii ki.
Kapital Fragman 02:02
Kapital Fragman 1.637 izlenme - 3 yıl önce 13 Şubat 2014'te #buperşembe Politik Film Gecesi'nde, 28 Şubat 2014'te Başka Sinema salonlarında!
David Harvey - Kapital'i Okumak 01:51:18
David Harvey - Kapital'i Okumak 1.258 izlenme - 2 yıl önce David Harvey'nin Reading Marx's Capital derslerinin Türkçe simultane olarak tercüme edilip "dublajlanmış" halini izliyoruz.
Karl Marx Cinnidir - Üstad Kadir 03:04
Karl Marx Cinnidir - Üstad Kadir 1.241 izlenme - 3 yıl önce Üstad Kadir'in Karl Marx hakkında yapmış olduğu yorumları izleyeceğiz.
son ders filminden güzel bir sahne 00:49
son ders filminden güzel bir sahne 2.483 izlenme - 8 yıl önce lan das kapital
Anlatılan Senin Hikayen - Karl Marx 04:57
Anlatılan Senin Hikayen - Karl Marx 451 izlenme - 2 yıl önce "Bugün hala Dünyada İncil'den sonra en çok satılan kitap olan Kapital. Sky Türk tarafından hazırlanmış kısa bir belgesel."
Kapital Türkçe Altyazılı Fragman 02:02
Kapital Türkçe Altyazılı Fragman 785 izlenme - 3 yıl önce Le Capital 28 Şubat'ta Sinemalarda. Genç ve hırslı Marc Tourneuil, Avrupa'nın en büyük bankalarından biri olan Phoenix Bank'ın genel müdürlüğünü yürüten Jack Marmande'ın sağ koludur. Jack Marmande'a konulan kanser teşhisinin ardından hastaneye kaldırılmasıyla işler gerçek anlamda Marc'a kalmış olur. Yeni görevine resmi olarak atanan Marc, bankayı kendi usullerine göre yönetme konusunda son derece hırslı ve kararlıdır. Üstüne bankanın Amerikan yatırımcılar tarafından satın alınmasının gündeme gelmesiyle işler bir hayli karışır; Mark Tourneuil'in dudak uçuklatan yükselişi böylece başlamış olur. Z ve Missing gibi başyapıtlara imzasını atan Oscar ödüllü Yunan yönetmen Costa-Gavras tarafından yönetilen film, Sundance Film Festivali'nde büyük ödül için yarışmıştı.
Le Capital - Kapital Fragmanı 01:00
Le Capital - Kapital Fragmanı 398 izlenme - 4 yıl önce Usta yönetmen Costa Gavras’ın kapitalist sistemi sorguladığı bir Fransız filmi olan Le Kapital (Kapital) 'in fragmanı.
Fast Food Yerken Bir Daha Düşünün 03:16
Fast Food Yerken Bir Daha Düşünün 142 izlenme - 3 yıl önce Gerçekten acı bir fast food gerçeği.. Ne yediğimizi bilmiyoruz,kapital sistemin aşıladığı şeyler yüzünden dışarıda her gün neleri tüketiyoruz farkında mısınız? Hayvanlara verilen zarar da cabası.. Eğer, mezbaların duvarları camdan olsaydı, hiç şüphesiz ki vejeteryan olurdunuz.
Nihat Doğan - Sulandırma Operasyonu 10:00
Nihat Doğan - Sulandırma Operasyonu 110 izlenme - 2 yıl önce Nihat Reyis bir tv kanalına çıkıp kendi hakkında çıkan idaalara cevap veriyor. Söylediği çoğu şeyi anlayamadım o kadar bilgili entel bir insan değilim. Ama her halde çok derin şeyler söylüyor. Yazarın notu: Televizyon sunucularının sırf reyting uğruna saf ayağına yatması beni derinden sarsıyor.
Kapital-İST-anbul (Kısa Film) 10:51
Kapital-İST-anbul (Kısa Film) 104 izlenme - 2 yıl önce Türkiye kapitalinin başkenti İstanbul'da başarıya ve paraya endeksli 1980 sonrası kuşağının mutsuzluğu, bıkkınlığı, hayal kırıklığı ve ikilemi... Bu kuşak kim olduğunu, ne yaptığını ve nereye gittiğini sürekli sorgulasa da, rutini durdurmaktan ve kapitalin hareketinin dışında kalmaktan korkuyor. Kaostan ve başarma zorunluluğundan kaçışı bazen yirmi dakikalık vapur yolculuğunda gerçekleştirse bile, yolculuk bittiğinde tekrar şehrin kaosunda kayboluyor. İnsanları gibi yorgun ve bıkkın olan İstanbul da onların devinimleriyle beslenen ancak kapitalin hızına ve açgözlülüğüne boyun eğmek zorunda kalmış bir canavarı andırıyor. Aysim Türkmen ve Erkin Peprek tarafindan çekilmis ve senaryosu yazılmıştır. (2004) Akbank Kısa Film Yarışması Belgesel Dalında En İyi Film Hisar Kısa Film Festivali REC Ses Tasarımı Ödülü almıştır. Not: İçerik açıklaması araktır. Saygılarımla