Hoşgeldiniz!

kapitalist

Zeitgeist - The Movie (118 dk) 01:58:23
Zeitgeist - The Movie (118 dk) 7.086 izlenme - 3 yıl önce Zeitgeist serisinin ilk belgeseli Dünyanın nasıl bir düzen içinde yönetildiği dünya ekonomisinin ne kadar alçakca olduğu ne tür yalanlar üzerinde insanların oynatıldığını gözler önüne seriyor aslında bu seri amerikan halkını uyandırma, bilinçdirmek için yapılmış ama sorunlar üzerinde bahsettiği konular aslında küresel ve tüm insanların izlemesi ve idrak etmesi gerekir belgeselin alt metnide belki bir ütopya ama gerçekten hepimizin tüm insanların tek gerçeği, amacı olması gerekir. Kralın tahtından daha büyük bir güç tahtın arkasındakidir. İyi seyirler
Ya Nasip 09:20
Ya Nasip 6.880 izlenme - 4 yıl önce Dublaj işinin küfürsüz ne kadar mükemmel ve daha komik yapılacağını herkese gösteren Dalga Dublaj Takımı'nın sanatının zirve noktası. Her bir cümlesi dillere pelesenk olacak, otobüste "bacanak salyan akmış" lafı aklınıza geldikçe deli gibi kendi kendinize gülmenize sebebiyet verecek sanat eseri. Alkışlar Ağırbaşlı Biraderlere.
Quentin Tarantino Tarzı Kan Akıtmak 02:48
Quentin Tarantino Tarzı Kan Akıtmak 2.924 izlenme - 3 yıl önce Quentin Tarantino abimizin sinemaya yıllarını vererek bizim için çabalayıp saçını süpürge ederekten sadece ve sadece izleyicinin beğenisi için uğraşıp didinip yazdığı, yönettiği hatta ve hatta oynadığı filmlerindeki kan akıtılan sahnelerin montajlandığı çalışma efendiler.
Kapitalist Dünya - El Empleo (Kısa Film) 06:15
Kapitalist Dünya - El Empleo (Kısa Film) 1.141 izlenme - 4 yıl önce Sistem eleştirisi içeren bir kısa film. Aslında herkesin paspas olduğu insanların bu sistem çarkında cidden bir dişli olduğunu gösteren, bunu yaparken de oldukça çarpıcı bir dil kullanan bir eser. Sabah kalkıp başkasının ayağına paspas olanlar için gelsin efendim izliyoruz. Sınıf farkından değil sadece günümüzde insanların sermayeye ve kapitalizme hizmet edişini anlatıyor, senin maaşlı ve ssklı bir köle olduğundan bahsediyor o masa sandelye ve diğer şeylerdeki insan figürleride o işte çalışan ve sermayeye hizmet eden işçi ve emekçileri temsil ediyor. Bu ana fikirle diğer sahnelerde yorumlanabilir kafa karıştırmaya gerek yok.
Dünyanın En Fakir 10 Ülkesi 03:20
Dünyanın En Fakir 10 Ülkesi 549 izlenme - 4 yıl önce En çok kan dökülen, insanların en aç olduğu ve yemek için bir şey bulamadığı ülkelerin geneli Afrika kıtasında. Bunun en büyük sebeplerinden biriside şüphesiz ki Batılı ülkelerin onları yıllarca sömürmesidir. Üstelik içlerinde bulundukları bu duruma Dünyanın çoğu ülkesi kayıtsız kalıyor. Yeterli teknolojiye sahip olamadıkları için yeraltı zenginliklerini de Batı ülkeleri sömürüyor.
Anti Kapitalist Müslümanlar'ın Müslümanlığı Eksik - Ömer Tuğrul İnançer 01:17
Anti Kapitalist Müslümanlar'ın Müslümanlığı Eksik - Ömer Tuğrul İnançer 360 izlenme - 4 yıl önce Gezi eylemlerinde gördüğümüz İhsan Eliaçık yönetimindeki AntiKapitalist müslümanlar hakkında bir hocadan ifadeler.
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Oyun Oldu 01:12
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Oyun Oldu 337 izlenme - 4 yıl önce Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un Amerika'yla savaştığı bir oyun tasarlandı.
kapitalist toplumda yaşam 06:15
kapitalist toplumda yaşam 178 izlenme - 7 yıl önce http//sionvadisi.net/
Kapital-İST-anbul (Kısa Film) 10:51
Kapital-İST-anbul (Kısa Film) 149 izlenme - 4 yıl önce Türkiye kapitalinin başkenti İstanbul'da başarıya ve paraya endeksli 1980 sonrası kuşağının mutsuzluğu, bıkkınlığı, hayal kırıklığı ve ikilemi... Bu kuşak kim olduğunu, ne yaptığını ve nereye gittiğini sürekli sorgulasa da, rutini durdurmaktan ve kapitalin hareketinin dışında kalmaktan korkuyor. Kaostan ve başarma zorunluluğundan kaçışı bazen yirmi dakikalık vapur yolculuğunda gerçekleştirse bile, yolculuk bittiğinde tekrar şehrin kaosunda kayboluyor. İnsanları gibi yorgun ve bıkkın olan İstanbul da onların devinimleriyle beslenen ancak kapitalin hızına ve açgözlülüğüne boyun eğmek zorunda kalmış bir canavarı andırıyor. Aysim Türkmen ve Erkin Peprek tarafindan çekilmis ve senaryosu yazılmıştır. (2004) Akbank Kısa Film Yarışması Belgesel Dalında En İyi Film Hisar Kısa Film Festivali REC Ses Tasarımı Ödülü almıştır. Not: İçerik açıklaması araktır. Saygılarımla
Tüketirken Tükeniyoruz 05:26
Tüketirken Tükeniyoruz 69 izlenme - 4 yıl önce Bu videoda tüketiciler olarak sistemin devamını aslında kendimizin sağladığı ve gerçekte sistemin delice tüketimimizle nasıl ayakta durduğu anlatılmaktadır.
Kapitalist Sistemi En Güzel Açıklayan Yeşilçam Repliği 01:47
Kapitalist Sistemi En Güzel Açıklayan Yeşilçam Repliği 21 izlenme - 2 yıl önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Oyun Oldu 01:12
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Oyun Oldu 69 izlenme - 4 yıl önce Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un Amerika'yla savaştığı bir oyun tasarlandı.
Mehmet Dalkanat  -  Abdestli Kapitalist 04:36
Mehmet Dalkanat - Abdestli Kapitalist 12 izlenme - 1 yıl önce Anadolu Müzik Yapım. info@anadolumuzik.com.tr www.anadolumuzik.com.tr
Amerikan Şirketlerinin Petrole Bağımlılığı - Motorville 02:45
Amerikan Şirketlerinin Petrole Bağımlılığı - Motorville 23 izlenme - 3 yıl önce Amerikalıların bir şehir haritasından yola çıkarak sokaklar, karayolları ve otoyollardan yapılmış gövdesi animasyon halinde getirilmiş ve bunları beslemek amacıyla petrol bulmak için dünya çapında bir arayışını izleyeceğiz.
Terim, Arda'yı Messi ve Pele'ye Benzetti 01:16
Terim, Arda'yı Messi ve Pele'ye Benzetti 15 izlenme - 4 yıl önce A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, milli futbolcu Arda Turan'ı yıldız isimlerle özdeşleştirdi.