Hoşgeldiniz!

Kapitalizm Videoları İzle

Para Nasıl İcat Edildi? 29:55
Para Nasıl İcat Edildi? 45.847 izlenme - 1 yıl önce Para, mal ve hizmetlerin değiş-tokuşu için kullanılan araçlardan en yaygın olanı .. Genellikle madenî para ve banknotlar denildiginda akla gelen bu kavramin dogusunu izliyoruz.. Not : uzun soluklu bir video .. Sistemin kölesi haline gelen , düsünmekten bir haber , hayatinda toplasan 10 kitap okumamis kitle uzaklaşsın.. İyi seyirler..
Uyuşturucuyla Mücadelenin Irkçılıkla İlişkisi 05:20
Uyuşturucuyla Mücadelenin Irkçılıkla İlişkisi 1.232 izlenme - 1 ay önce Bilinen uyuşturucuların çoğu beyazların ''Şimdi bu pis zenciler,çinliler kafayı bulup bulup anamıza bacımıza saldırırlar.En iyisi yasaklayalım.Bunlara eğlence ne hele.Sokakta dolaştıklarına şükretsinler.'' mantığında yasaklanmışlardır.Şu an ise uyuşturucuların bazılarının serbest olduğu eyaletlerde şekerden ölen insan sayısının uyuşturucudan ölen kıyasla 100 katından fazla olduğu görülmüştür.Sırf devletlerin uyuşturucuya olan tavırlarından dolayı dünyada şiddetin yüzde 75 arttığı söylenir.Onla ilgili de video uploadlamıştım.Bireyin özgürlüğüne olan her müdahale asla iyi sonuçlar doğurmaz,iyi niyetli yapılsa bile. Bonzai ne iş hacı? diye soranlara şöyle cevaplayayım.Abd'de uyuşturucunun serbest olduğu eyaletlerde neden satılmıyor da burada satılıyor bonzai diye cevaplamak isterim.Gerisini araştırın aq http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/326176/uyusturucu-yasaginin-etkileri
Captain Fantastic - Eğitim Sistemi Üzerine 03:31
Captain Fantastic - Eğitim Sistemi Üzerine 1.530 izlenme - 2 ay önce Modern dünyanın iyiden iyiye insani esir aldigi şu zamanlarda hepimizin (kendimiz gibi gördüklerimizin) içinde bulunduğu doğaya kaçma eylemini güzel bir şekilde ele almış bir filmdir Captain Fantastic . insan evriminin son yılları, çok yakından şahit olduğumuz üzere tek tanrılı dinler vasıtasıyla geçmektedir. toplum olarak yaşamanın geldiği son noktada bu tek tanrılı dinlerin var olan felsefeleri de artık kaybolmuştur, çoğu insan için gelenekten başka bir şey değildir artık din. Endüstri devriminin, mass productionın, ekonominin ve kapitalizmin insanoğlu üzerindeki son sıçrayışı artık toplumu tamamen tüketici bir hale çevirdi, bunu hepimiz avmlerde görüyoruz sanırım. öyle ki bilgi bile artık tüketim nesnesi; kitaplar parayla, üniversiteler parayla, sanat parayla satılıyor. o kadar ki kutsal değerler mesela dinlerin kutsal kitapları bile parayla alınmıyor mu? insanın son dini kapitalizm insan yaşamını ve varlığını o kadar boş bir noktaya getirdi ki bunu fark edebilmek bile büyük çoğunluk için imkansız halde. üniversitelerin insanlara bilgi değil statü verdiğini ve insanların da bilginin peşinde değil, bu statünün ve getirdiği avantajların peşinde olduğunu görüyoruz. sözde okuyorlar ama ne okudukları hakkında en ufak bir fikirleri yok. "eğer hiç umut olmadığını farz edersen, hiç umut olmadığını garantilemiş olursun. eğer özgürlük için bir iç güdün olduğunu farz edersen, bir şeyleri değiştirme şansın olur. daha sonra dünyayı daha iyi hale getirmek için katkıda bulunma şansın var." noam chomsky.
Neden Birçok Şiddet Suçlusu Serbest Kalıyor? 02:35
Neden Birçok Şiddet Suçlusu Serbest Kalıyor? 823 izlenme - 1 ay önce Videonun özeti;devletiniz gerçek suçlular yerine torbacılarla uğraştığı için diyor.Ayrıca uyuşturucunun serbest olduğu ABD eyaletinde bundan kaynaklanan ölüm olanın şekerden kaynanlanan ölüm oranının 100'de 1'idir. ''Bonzai'' gibi maddeler için napıcaz?'' sorusunun cevabı ise yine serbestiyetle ilgili bir şey.Geçen okudum Meksika Kartelleri uyuşturucunun serbestleşmesinden dolayı eroinin konsantresini arttırıp ucuzlatmak zorunda kalmış.Serbestlik olmayan yerde adil mal,yüksek zararlı mala talep olur.Olmayan yerde bonzai gibi üretimi kolay ve çok zararı maddelere talep olur.Bu kadar basit.İnsan doğası olm.
Kapitalizm Nedir? (Tespit İçerir) 04:11
Kapitalizm Nedir? (Tespit İçerir) 9.302 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizm size ihtiyaçlar doğurur. Önce size yaşamınızı devam ettirmek için iş sunar. Sonra o işte çok yorulursunuz ve tatil ihtiyacınız olur. Tatil için çalışırsınız. Tatile giderken bikini alırsınız. Bikininin üstüne giymek için bu pareo size çok yakışır hanımefendi denir. Alırsınız. Plaj çantanız var mı? Ama bu bikiniye o çanta olmaz. Siz 3 alın 2 ödeyin. 3 al iki öde mi? Tabii ki.
Nikola Tesla & Aleyna Tilki 02:33
Nikola Tesla & Aleyna Tilki 3.527 izlenme - 7 ay önce Eğitim neden şart, popüler kültür neden tehlikeli, bilim neden önemli? Bizim millet de anca cüppeli şunu dedi, yok efendim götümün deliğine su kaçtı orucum bozulurmu diye uğraşın.
Kapitalizm 2 Para Hilesi Trgala 02:31
Kapitalizm 2 Para Hilesi Trgala 9.380 izlenme - 3 yıl önce Kapitalizm 2 Para Hilesi Trgala
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 04:57
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 5.016 izlenme - 9 ay önce Geçen $40 dolar alan Kübalı doktorlar Akciğer Kanseri Aşısı bulmuş diye solcular paylaşıyordu. Hatta bir tanesi ''şeker yararlıdır desin diye doktorlara para verilen sisteme kapitalizm,akciğer kanseri aşısını bedava dağıtına sosyalizm denir.''Yahu ''Kanser aşısı'' sahahahaaha. Bedava dağıtıyorlarmış. Gidip olalım ahahahahaha.Sonra Çernobile turistik gezi yaparız, bir şey olmaz. Aşılıyız ya. Ben tabi bunlarla dalga geçince nasıl sinirlendiler.Bir tanesi ciddi ciddi ölümle falan tehdit etti :).Ona sosyalistler bulduğu ilaçları kendilerine saklasın dedim.Otomatikman kapitalistler ölür dedim :) Bu arada o haber Küba Devlet Gazetesinin internet sitesinde var.Adamlar aşı yaptık demiyor.Tedavi bulduk demişler.Ama tam olarak ne yaptığını söylememişler.İlacın işlevi olarak ''Mükemmel'' kelimesini kullanmışlar. Bizim solcular uçak yaptık diyen islamcıyla aynı.İdeolojik propaganda için yalandan çekinmiyor.Aynısınız totaliter kafa.
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 02:20
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 2.263 izlenme - 9 ay önce Türk dizilerinden benzetmeyi alırsak. Devlet baba gerçekten baba mı,yoksa üvey baba mı? Güya bizim iyiliğimizi düşünerek yaptığı şeyler bize yarar mı,zarar mı getiriyor? Bu altın kalpli devlet babamızın ve babaların yaptıkları şeyler kendi çıkarlarına mı hizmet ediyor? Korumacılığı samimi anlamda yapsa bile bu yarar mı zarar mı sağlıyor? Bu soruların cevabını burada bulabilirsiniz ama anlayana :).
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 03:58
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 1.551 izlenme - 8 ay önce Kapitalizme örnek alarak bu videoyu izlediğiniz cihazı gösterebiliriz.Az sonra belki de hakaret yazacağınız cihazı kapitalizm kafanıza silah dayayarak mı aldırtdı? Silah satıcıları muhtemelen aklınıza gelicek.O da kapitalizm ya. Bir rapor incelemiştim.2011'de hazırlanmıştı.Dünya üzerindeki kişi başına en çok silah düşen ülke ABD,ikinci İsviçre,sonuncu Suriye. Suriye'de şuan neler oluyor.Suriyede kapitalizm olsaydı.Herkes silah satın alabilseydi o cihatçılar o kadar rahat tecavüz show yapabiliyorlar mıydı görürdük. Ayrıca son bir şey.70'lerde aynı silahla bir gün solcu bir gün sağcı vurulurdu.O silahlar gençlerin eline nerden ulaşıyordu,kim getiriyordu? biliyor musunuz? Komünist Bulgaristan.Bunu Uğur Mumcu ortaya çıkartmıştır bu arada.
İsveç'in Sosyal Demokrasi İle Kalkındığı Yanılgısı 01:28
İsveç'in Sosyal Demokrasi İle Kalkındığı Yanılgısı 2.447 izlenme - 9 ay önce Solcuların ideolojilerini savunurken pek bir argümanı yoktur. Sanırım onlardan bir argümanları daha çürüdü. Gerçi hepsi çürük de, neyse. Kalan birkaç tane sağlam gözükeni de çürütücem. Yakında entellektüelleriniz bile ''Abi ama her şey bedava'' demeye başlıyacak.
Kapitalizm ve Tüketim Toplumu 21:22
Kapitalizm ve Tüketim Toplumu 3.000 izlenme - 2 yıl önce Bu dünyayı yaşanamaz yapan insanlardır. Ama aynı dünyayı tekrar yaşanabilir hale getirecek olanlar da yine insanlardır. Sosyalizm dışındaki hiçbir çözüm önerisi neo liberal sistemden bağımsız değildir ve ortaya atılacak en tutarlı teori gerçek ihtiyaçların belirlenmesi ve ihtiyaç fazlası tüketimden uzak durulması olacaktır.
Kuzey Kore Başkenti Pyongyang Tanıtımı 03:23
Kuzey Kore Başkenti Pyongyang Tanıtımı 4.736 izlenme - 2 yıl önce Yıllarca filmlerle olsun uydurma ve çarpıtılma haberlerle olsun envai çeşit yalan dolan ile insanlara korku dolu bir devlet gibi gösterilen Kore Demokratik Halk Cumhuriyetinin guzide başkenti Pyongyang'u tanıtan bir görsel çalışma. Koreli kardeşlerimizin durumuna bakınca türkiyeden bile iyi durumda görünüyor en azından tvlerinde her dakika şehit haberleri vs. yok....
Gayrisafi Milli Hasıladan Başlayıp Mezardan Çıkan Dayı 01:15
Gayrisafi Milli Hasıladan Başlayıp Mezardan Çıkan Dayı 1.860 izlenme - 9 ay önce Gayri Safi Millî Hasıla'dan başlayıp, Emekli Maaşı, Kapitalizm, Vergi, Benzin, Gıda, Sosyal Devlet Anlayışı ve Mezar'a kadar giden varoluşsal sıkıntıları 1 dakika 16 saniye içinde dile getiren yurdum insanı. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Demokratik Seçimler Nasıl Manipüle Edilir? 03:21
Demokratik Seçimler Nasıl Manipüle Edilir? 1.617 izlenme - 11 ay önce Daha fazlası için: http://liberalizm.tv Kaynak: Learnliberty.org Konuşmacı: Prof. Diana Thomas / Utah State University Çeviri: Cansu Akbulut Redaksiyon: Ahmet Altundal
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 09:50
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 2.117 izlenme - 10 ay önce Kapitalizmin doğuşu, hayatımıza etkileri, nasıl insanları sömürdüğü kısaca anlatılmış. Zeitgeist'in tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Kapitalizm öldürür diyelim ve iyi seyirler dileyelim.
Anarşizm Ne kadar Hayal? - Devletin Genelev Açtığı Ülkede Bunu Hayal Edin 05:47
Anarşizm Ne kadar Hayal? - Devletin Genelev Açtığı Ülkede Bunu Hayal Edin 896 izlenme - 9 ay önce Bu arada sakın gitmeyin oralara,midem bulanmıştı.Evet,devlet orda bile çok başarısız :).4 dakikada devletin genelev açtığı bir ülkede anarşizmi tabi ki hayal edemezsiniz.Normalde liberteryenimdir.Bu videoyu 3 ay önce izlemiştim.Şimdi bir daha izledim.Artık dahada mantıklı geliyor.Siyasetlerin ''Ülkeyi en iyi şekilde yöneticez.'' dediği bir ülkede yetiştik.Bu 4 dakikada bile o tiplerin yıllarca anlattığından daha fazla açıklama var yinede.Youtube'de daha fazlası için seminerler var.İzleminizi tavsiye ederim.Hayata en azından bambaşka bir açıdan bakan bir görüşü dinlemeniz bile kişisel gelişiminize büyük katkı yapacaktır.Siyaseti takip ederken İsmail Saymaz'ın seri ayarlarıyla tatmin olmaktan bıkmadınız mı?
Kapitalizm 2 Yıldız Hilesi Yeni 01.01.2015 !! 07:56
Kapitalizm 2 Yıldız Hilesi Yeni 01.01.2015 !! 2.593 izlenme - 2 yıl önce Facebook Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/OyunF... NOT: EĞER FACEBOOK ONAY İSTERSE TARAYICINIZIN ÇEREZLERİNİ SİLİP TEKRAR ÜYE OLUN!! Name Generator : behindthename.com/random SocksList : sockslist.net -Açılmazsa : http://www.socks-proxy.net - Yapamazsanız facebook.com/rainw0w adresinden mesaj atabilirsiniz. [Not: Linkinizi Firefox'a yapıştırınca biraz beklemeniz gerekebilir F5 Yapabilirsiniz, Bekletmesi Normaldir.] Tesekkürler :P
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 06:29
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 3.249 izlenme - 2 yıl önce tüm rejimlerin birbirinin düşman kardeşi aynı bokun laciverti olduğunu rus tarihi üzerinden ve tetris blokları dizme metaforuyla anlatılmış hali... çar rejiminde halk açken aristokrasi tabağında altın yiyo, bolşevikler sosyalistler iktidarken yemek var ama tek tipleştirme var özgürlük yok, aykırı hiçbir ses çıkaramazsın.kapitalizm geldi paradan önemli hiçbişey yok, insani duygular rafa kaldırılmış ve yine sol yükselmeli.döngü tekrar başa dönerek sürer gider.
Cem Toker - Şimdi Beraber Islanın Bakalım 02:29
Cem Toker - Şimdi Beraber Islanın Bakalım 3.733 izlenme - 2 yıl önce Zamanında "Beraber yürüdük biz yollarda" dediniz şimdi de beraber ıslanın bakalım. Liberal Demokrat Parti genel başkanı Cem Toker, GSS prim borcu hakkında konuşuyor.
Serdar Kuzuloğlu'ndan Dikkat Çeken Yeni Nesil Örneği 02:46
Serdar Kuzuloğlu'ndan Dikkat Çeken Yeni Nesil Örneği 380 izlenme - 2 ay önce CNN TÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında, "Teknoloji, eğitim sistemi ve beslenme kültürü gençlerimizi nasıl etkiliyor?" sorusu masaya yatırıldı. Program konuklarından Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu, soruya dikkat çeken örneklerle yanıt verdi.
Kapitalizm2 Yıldız Hilesi DENENDİ Çalışıyor!!!!! 10:16
Kapitalizm2 Yıldız Hilesi DENENDİ Çalışıyor!!!!! 2.220 izlenme - 3 yıl önce 720P HD İZLEYİN!! Name Generator Sitesi: behindthename.com/random Sock Sitesi : sockslist.net Yapamazsanız mesaj atın konuşuruz :) 2. şarkı için özür dilerim :) Enjoy it ! ;)
Sahip Oldukların Zamanla Sana Sahip Olur - Fight Club 02:13
Sahip Oldukların Zamanla Sana Sahip Olur - Fight Club 1.626 izlenme - 2 yıl önce Fight Club, çok az kişi tarafından doğru dürüst anlaşılmış, kavga felsefesi ve de kavga filmi diye akıllarda kalmış, modern yaşamın yarattığı bireyin açmazlarını konu eden filmdir. İnsanlar bu şaheser filmi "Bak ne güzel kavga ediyolar" mantığı ile izleseydi imdb top 250 dandik uzak doğu dövüş filmleriyle dolardı. Filmdeki kapitalizm karşıtı mesajlar sayesinde imdb'de 16. sıradadır Fight Club.
David Harvey - Kapital'i Okumak 01:51:18
David Harvey - Kapital'i Okumak 1.256 izlenme - 2 yıl önce David Harvey'nin Reading Marx's Capital derslerinin Türkçe simultane olarak tercüme edilip "dublajlanmış" halini izliyoruz.
Türkiye'deki İhanet Projeleri 22:13
Türkiye'deki İhanet Projeleri 1.609 izlenme - 2 yıl önce Van 100.yıl üniversitesi'den Öğretim Üyesi olarak emekli olan İlyas Yılmazer; Türkiye'nin, yer üstü ve yer altı doğal kaynaklarının, doğal güzelliklerinin yerli ve yabancılara nasıl peşkeş çekildiğini anlatıyor.
Bir Alışveriş Çılgınlığı: Amerika'da Black Friday Günü 07:02
Bir Alışveriş Çılgınlığı: Amerika'da Black Friday Günü 1.559 izlenme - 2 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerin'de, Black Friday, Şükran Günün'den sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve Ingıltere'de de Black Frıday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinde iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin karları sürekli artmıştır. Son yıllarda, mağazalarda, Black Friday gününde, aşırı kalabalıktan dolayı kaza oranı artmıştır. Örneğin, alışverişte kullanılan arabalar müşterilere ya da çalışanlara çarpıp, yaralanmalarına sebep olmaktadır. Örneğin, 2006 yılında, ABD'nin Columbus, Ohio şehrindeki asi Wal-Mart müşterileri, kapılar açılır açılmaz içeri taşıp, çalışanların mallara çarpıp, yaralanmalara sebep olmuşlardı. 2008'de ise, ABD'nin Valley Stream, New York şehrindeki sabah 5'deki açılışını bekleyen müşteriler, kapılar açılır açılmaz içeri girip, hem kapıyı kırdılar, hem de 34 yaşındaki bir çalışanı ezip, ölümüne sebep oldular. Müşteriler bu çalışanın başına gelen üzücü olaydan hiç şuçlu hissetmedikleri gözlemlenmiştir. 2010 yılında, Buffalo, New York'ta da Target mağazasında benzer bir olay olmuştur. Bazı müşteriler, uzun kuyruklara aradan girmeye kalkışıp, başka müşterileri tehdıt etmişlerdir. 2010 yılında, ABD'nin Madison, Wisconsin şehrindeki bir kadın, Toys 'R' Us mağazasında kuyruklara aradan girip itiraz edenleri vurmakla tehdit ettiği için tutuklandı. 2012'de ise, ABD'nin Tallahassee, Florida şehrinde, Wal-Mart'ın park yerinde, iki kişi park etme meselesinden dolayı vuruldu. Black Friday günündeki şiddete rağmen, bu gün ABD'de çok meşhurdur.
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 02:07
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 1.394 izlenme - 2 yıl önce 1990 yılında Sovyetlerin çökmesine bir yıl kala başkent Moskova'ya açılan ilk Mc Donalds şubesi aynı zamanda kapitalizmin Sovyetler Birliği'ne ilk ayak basışı olarak da anlamlandırılabilir.İnsanların ilgisi ise dikkatte şayan.
Ali Koç - Eşitsizliğin Kalkması İçin Kapitalizm Ortadan Kalkması Gerekir 01:32
Ali Koç - Eşitsizliğin Kalkması İçin Kapitalizm Ortadan Kalkması Gerekir 624 izlenme - 1 yıl önce G-20 zirvesi öncesi iş adamı Ali Koç, sözleriyle büyük tartışma başlattı. Türkiye'nin en büyük holdinglerinden Koç Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, "Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir. Gerçek sorun kapitalizmdir " dedi.
Âşık Mahzuni Şerif - Amerika Katil 2 04:31
Âşık Mahzuni Şerif - Amerika Katil 2 1.210 izlenme - 2 yıl önce Mahsuni'nin Katil Amerika isimli albümünde söylediği türküdür, sözleri şu şekildedir; Defol git benim yurdumdan Amerika katil katil Yıllardır bizi bitirdin Amerika katil katil Tuz diye yutturur buzu Gafil düştük kuzu kuzu Dünyanın en namussuzu Amerika katil katil Devleti devlete çatar İt gibi pusuda yatar Kan döktürür, silah satar Amerika katil katil Japonya'yı yiyen velet Dünyadaki tek nedamet İki yüzlü kahpe millet Amerika katil katil İnsanın alçak sarısı Küstü dünyanın yarısı Vietnam'ın pis karısı Amerika katil katil Bunca milletlere yazık Sömürülmüş bağrı ezik Seni seven kanı bozuk Amerika katil katil Mahzuni der Türk milleti Çıksın gitsin elin iti Demedim mi bunlar kötü Amerika katil katil
Araba Modellerinin 100 Yıllık Değişimi 03:21
Araba Modellerinin 100 Yıllık Değişimi 1.039 izlenme - 1 yıl önce Tüketici toplumlarının önemli metalarından biri olan otomobillerin klasik olmuş modelleriyle 100 yıllık değişimini içeren bir çalışma efendiler.