Hoşgeldiniz!

Kapitalizm Videoları İzle

Para Nasıl İcat Edildi? 29:55
Para Nasıl İcat Edildi? 45.760 izlenme - 10 ay önce Para, mal ve hizmetlerin değiş-tokuşu için kullanılan araçlardan en yaygın olanı .. Genellikle madenî para ve banknotlar denildiginda akla gelen bu kavramin dogusunu izliyoruz.. Not : uzun soluklu bir video .. Sistemin kölesi haline gelen , düsünmekten bir haber , hayatinda toplasan 10 kitap okumamis kitle uzaklaşsın.. İyi seyirler..
Nikola Tesla & Aleyna Tilki 02:33
Nikola Tesla & Aleyna Tilki 3.453 izlenme - 4 ay önce Eğitim neden şart, popüler kültür neden tehlikeli, bilim neden önemli? Bizim millet de anca cüppeli şunu dedi, yok efendim götümün deliğine su kaçtı orucum bozulurmu diye uğraşın.
Kapitalizm Nedir? (Tespit İçerir) 04:11
Kapitalizm Nedir? (Tespit İçerir) 9.265 izlenme - 1 yıl önce Kapitalizm size ihtiyaçlar doğurur. Önce size yaşamınızı devam ettirmek için iş sunar. Sonra o işte çok yorulursunuz ve tatil ihtiyacınız olur. Tatil için çalışırsınız. Tatile giderken bikini alırsınız. Bikininin üstüne giymek için bu pareo size çok yakışır hanımefendi denir. Alırsınız. Plaj çantanız var mı? Ama bu bikiniye o çanta olmaz. Siz 3 alın 2 ödeyin. 3 al iki öde mi? Tabii ki.
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 04:57
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 4.950 izlenme - 6 ay önce Geçen $40 dolar alan Kübalı doktorlar Akciğer Kanseri Aşısı bulmuş diye solcular paylaşıyordu. Hatta bir tanesi ''şeker yararlıdır desin diye doktorlara para verilen sisteme kapitalizm,akciğer kanseri aşısını bedava dağıtına sosyalizm denir.''Yahu ''Kanser aşısı'' sahahahaaha. Bedava dağıtıyorlarmış. Gidip olalım ahahahahaha.Sonra Çernobile turistik gezi yaparız, bir şey olmaz. Aşılıyız ya. Ben tabi bunlarla dalga geçince nasıl sinirlendiler.Bir tanesi ciddi ciddi ölümle falan tehdit etti :).Ona sosyalistler bulduğu ilaçları kendilerine saklasın dedim.Otomatikman kapitalistler ölür dedim :) Bu arada o haber Küba Devlet Gazetesinin internet sitesinde var.Adamlar aşı yaptık demiyor.Tedavi bulduk demişler.Ama tam olarak ne yaptığını söylememişler.İlacın işlevi olarak ''Mükemmel'' kelimesini kullanmışlar. Bizim solcular uçak yaptık diyen islamcıyla aynı.İdeolojik propaganda için yalandan çekinmiyor.Aynısınız totaliter kafa.
Kapitalizm 2 Para Hilesi Trgala 02:31
Kapitalizm 2 Para Hilesi Trgala 9.343 izlenme - 3 yıl önce Kapitalizm 2 Para Hilesi Trgala
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 02:20
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 2.248 izlenme - 6 ay önce Türk dizilerinden benzetmeyi alırsak. Devlet baba gerçekten baba mı,yoksa üvey baba mı? Güya bizim iyiliğimizi düşünerek yaptığı şeyler bize yarar mı,zarar mı getiriyor? Bu altın kalpli devlet babamızın ve babaların yaptıkları şeyler kendi çıkarlarına mı hizmet ediyor? Korumacılığı samimi anlamda yapsa bile bu yarar mı zarar mı sağlıyor? Bu soruların cevabını burada bulabilirsiniz ama anlayana :).
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 03:58
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 1.529 izlenme - 6 ay önce Kapitalizme örnek alarak bu videoyu izlediğiniz cihazı gösterebiliriz.Az sonra belki de hakaret yazacağınız cihazı kapitalizm kafanıza silah dayayarak mı aldırtdı? Silah satıcıları muhtemelen aklınıza gelicek.O da kapitalizm ya. Bir rapor incelemiştim.2011'de hazırlanmıştı.Dünya üzerindeki kişi başına en çok silah düşen ülke ABD,ikinci İsviçre,sonuncu Suriye. Suriye'de şuan neler oluyor.Suriyede kapitalizm olsaydı.Herkes silah satın alabilseydi o cihatçılar o kadar rahat tecavüz show yapabiliyorlar mıydı görürdük. Ayrıca son bir şey.70'lerde aynı silahla bir gün solcu bir gün sağcı vurulurdu.O silahlar gençlerin eline nerden ulaşıyordu,kim getiriyordu? biliyor musunuz? Komünist Bulgaristan.Bunu Uğur Mumcu ortaya çıkartmıştır bu arada.
İsveç'in Sosyal Demokrasi İle Kalkındığı Yanılgısı 01:28
İsveç'in Sosyal Demokrasi İle Kalkındığı Yanılgısı 2.436 izlenme - 6 ay önce Solcuların ideolojilerini savunurken pek bir argümanı yoktur. Sanırım onlardan bir argümanları daha çürüdü. Gerçi hepsi çürük de, neyse. Kalan birkaç tane sağlam gözükeni de çürütücem. Yakında entellektüelleriniz bile ''Abi ama her şey bedava'' demeye başlıyacak.
Kapitalizm ve Tüketim Toplumu 21:22
Kapitalizm ve Tüketim Toplumu 2.989 izlenme - 1 yıl önce Bu dünyayı yaşanamaz yapan insanlardır. Ama aynı dünyayı tekrar yaşanabilir hale getirecek olanlar da yine insanlardır. Sosyalizm dışındaki hiçbir çözüm önerisi neo liberal sistemden bağımsız değildir ve ortaya atılacak en tutarlı teori gerçek ihtiyaçların belirlenmesi ve ihtiyaç fazlası tüketimden uzak durulması olacaktır.
Gayrisafi Milli Hasıladan Başlayıp Mezardan Çıkan Dayı 01:15
Gayrisafi Milli Hasıladan Başlayıp Mezardan Çıkan Dayı 1.841 izlenme - 6 ay önce Gayri Safi Millî Hasıla'dan başlayıp, Emekli Maaşı, Kapitalizm, Vergi, Benzin, Gıda, Sosyal Devlet Anlayışı ve Mezar'a kadar giden varoluşsal sıkıntıları 1 dakika 16 saniye içinde dile getiren yurdum insanı. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Anarşizm Ne kadar Hayal? - Devletin Genelev Açtığı Ülkede Bunu Hayal Edin 05:47
Anarşizm Ne kadar Hayal? - Devletin Genelev Açtığı Ülkede Bunu Hayal Edin 889 izlenme - 6 ay önce Bu arada sakın gitmeyin oralara,midem bulanmıştı.Evet,devlet orda bile çok başarısız :).4 dakikada devletin genelev açtığı bir ülkede anarşizmi tabi ki hayal edemezsiniz.Normalde liberteryenimdir.Bu videoyu 3 ay önce izlemiştim.Şimdi bir daha izledim.Artık dahada mantıklı geliyor.Siyasetlerin ''Ülkeyi en iyi şekilde yöneticez.'' dediği bir ülkede yetiştik.Bu 4 dakikada bile o tiplerin yıllarca anlattığından daha fazla açıklama var yinede.Youtube'de daha fazlası için seminerler var.İzleminizi tavsiye ederim.Hayata en azından bambaşka bir açıdan bakan bir görüşü dinlemeniz bile kişisel gelişiminize büyük katkı yapacaktır.Siyaseti takip ederken İsmail Saymaz'ın seri ayarlarıyla tatmin olmaktan bıkmadınız mı?
Demokratik Seçimler Nasıl Manipüle Edilir? 03:21
Demokratik Seçimler Nasıl Manipüle Edilir? 1.611 izlenme - 8 ay önce Daha fazlası için: http://liberalizm.tv Kaynak: Learnliberty.org Konuşmacı: Prof. Diana Thomas / Utah State University Çeviri: Cansu Akbulut Redaksiyon: Ahmet Altundal
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 09:50
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 2.101 izlenme - 7 ay önce Kapitalizmin doğuşu, hayatımıza etkileri, nasıl insanları sömürdüğü kısaca anlatılmış. Zeitgeist'in tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Kapitalizm öldürür diyelim ve iyi seyirler dileyelim.
Kuzey Kore Başkenti Pyongyang Tanıtımı 03:23
Kuzey Kore Başkenti Pyongyang Tanıtımı 4.580 izlenme - 2 yıl önce Yıllarca filmlerle olsun uydurma ve çarpıtılma haberlerle olsun envai çeşit yalan dolan ile insanlara korku dolu bir devlet gibi gösterilen Kore Demokratik Halk Cumhuriyetinin guzide başkenti Pyongyang'u tanıtan bir görsel çalışma. Koreli kardeşlerimizin durumuna bakınca türkiyeden bile iyi durumda görünüyor en azından tvlerinde her dakika şehit haberleri vs. yok....
Kapitalizm 2 Yıldız Hilesi Yeni 01.01.2015 !! 07:56
Kapitalizm 2 Yıldız Hilesi Yeni 01.01.2015 !! 2.583 izlenme - 2 yıl önce Facebook Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/OyunF... NOT: EĞER FACEBOOK ONAY İSTERSE TARAYICINIZIN ÇEREZLERİNİ SİLİP TEKRAR ÜYE OLUN!! Name Generator : behindthename.com/random SocksList : sockslist.net -Açılmazsa : http://www.socks-proxy.net - Yapamazsanız facebook.com/rainw0w adresinden mesaj atabilirsiniz. [Not: Linkinizi Firefox'a yapıştırınca biraz beklemeniz gerekebilir F5 Yapabilirsiniz, Bekletmesi Normaldir.] Tesekkürler :P
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 06:29
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 3.190 izlenme - 2 yıl önce tüm rejimlerin birbirinin düşman kardeşi aynı bokun laciverti olduğunu rus tarihi üzerinden ve tetris blokları dizme metaforuyla anlatılmış hali... çar rejiminde halk açken aristokrasi tabağında altın yiyo, bolşevikler sosyalistler iktidarken yemek var ama tek tipleştirme var özgürlük yok, aykırı hiçbir ses çıkaramazsın.kapitalizm geldi paradan önemli hiçbişey yok, insani duygular rafa kaldırılmış ve yine sol yükselmeli.döngü tekrar başa dönerek sürer gider.
Cem Toker - Şimdi Beraber Islanın Bakalım 02:29
Cem Toker - Şimdi Beraber Islanın Bakalım 3.655 izlenme - 1 yıl önce Zamanında "Beraber yürüdük biz yollarda" dediniz şimdi de beraber ıslanın bakalım. Liberal Demokrat Parti genel başkanı Cem Toker, GSS prim borcu hakkında konuşuyor.
Kapitalizm2 Yıldız Hilesi DENENDİ Çalışıyor!!!!! 10:16
Kapitalizm2 Yıldız Hilesi DENENDİ Çalışıyor!!!!! 2.206 izlenme - 3 yıl önce 720P HD İZLEYİN!! Name Generator Sitesi: behindthename.com/random Sock Sitesi : sockslist.net Yapamazsanız mesaj atın konuşuruz :) 2. şarkı için özür dilerim :) Enjoy it ! ;)
Sahip Oldukların Zamanla Sana Sahip Olur - Fight Club 02:13
Sahip Oldukların Zamanla Sana Sahip Olur - Fight Club 1.544 izlenme - 2 yıl önce Fight Club, çok az kişi tarafından doğru dürüst anlaşılmış, kavga felsefesi ve de kavga filmi diye akıllarda kalmış, modern yaşamın yarattığı bireyin açmazlarını konu eden filmdir. İnsanlar bu şaheser filmi "Bak ne güzel kavga ediyolar" mantığı ile izleseydi imdb top 250 dandik uzak doğu dövüş filmleriyle dolardı. Filmdeki kapitalizm karşıtı mesajlar sayesinde imdb'de 16. sıradadır Fight Club.
David Harvey - Kapital'i Okumak 01:51:18
David Harvey - Kapital'i Okumak 1.226 izlenme - 2 yıl önce David Harvey'nin Reading Marx's Capital derslerinin Türkçe simultane olarak tercüme edilip "dublajlanmış" halini izliyoruz.
Türkiye'deki İhanet Projeleri 22:13
Türkiye'deki İhanet Projeleri 1.607 izlenme - 1 yıl önce Van 100.yıl üniversitesi'den Öğretim Üyesi olarak emekli olan İlyas Yılmazer; Türkiye'nin, yer üstü ve yer altı doğal kaynaklarının, doğal güzelliklerinin yerli ve yabancılara nasıl peşkeş çekildiğini anlatıyor.
Bir Alışveriş Çılgınlığı: Amerika'da Black Friday Günü 07:02
Bir Alışveriş Çılgınlığı: Amerika'da Black Friday Günü 1.542 izlenme - 1 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerin'de, Black Friday, Şükran Günün'den sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve Ingıltere'de de Black Frıday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinde iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin karları sürekli artmıştır. Son yıllarda, mağazalarda, Black Friday gününde, aşırı kalabalıktan dolayı kaza oranı artmıştır. Örneğin, alışverişte kullanılan arabalar müşterilere ya da çalışanlara çarpıp, yaralanmalarına sebep olmaktadır. Örneğin, 2006 yılında, ABD'nin Columbus, Ohio şehrindeki asi Wal-Mart müşterileri, kapılar açılır açılmaz içeri taşıp, çalışanların mallara çarpıp, yaralanmalara sebep olmuşlardı. 2008'de ise, ABD'nin Valley Stream, New York şehrindeki sabah 5'deki açılışını bekleyen müşteriler, kapılar açılır açılmaz içeri girip, hem kapıyı kırdılar, hem de 34 yaşındaki bir çalışanı ezip, ölümüne sebep oldular. Müşteriler bu çalışanın başına gelen üzücü olaydan hiç şuçlu hissetmedikleri gözlemlenmiştir. 2010 yılında, Buffalo, New York'ta da Target mağazasında benzer bir olay olmuştur. Bazı müşteriler, uzun kuyruklara aradan girmeye kalkışıp, başka müşterileri tehdıt etmişlerdir. 2010 yılında, ABD'nin Madison, Wisconsin şehrindeki bir kadın, Toys 'R' Us mağazasında kuyruklara aradan girip itiraz edenleri vurmakla tehdit ettiği için tutuklandı. 2012'de ise, ABD'nin Tallahassee, Florida şehrinde, Wal-Mart'ın park yerinde, iki kişi park etme meselesinden dolayı vuruldu. Black Friday günündeki şiddete rağmen, bu gün ABD'de çok meşhurdur.
Ali Koç - Eşitsizliğin Kalkması İçin Kapitalizm Ortadan Kalkması Gerekir 01:32
Ali Koç - Eşitsizliğin Kalkması İçin Kapitalizm Ortadan Kalkması Gerekir 622 izlenme - 1 yıl önce G-20 zirvesi öncesi iş adamı Ali Koç, sözleriyle büyük tartışma başlattı. Türkiye'nin en büyük holdinglerinden Koç Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, "Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir. Gerçek sorun kapitalizmdir " dedi.
Araba Modellerinin 100 Yıllık Değişimi 03:21
Araba Modellerinin 100 Yıllık Değişimi 1.035 izlenme - 1 yıl önce Tüketici toplumlarının önemli metalarından biri olan otomobillerin klasik olmuş modelleriyle 100 yıllık değişimini içeren bir çalışma efendiler.
Âşık Mahzuni Şerif - Amerika Katil 2 04:31
Âşık Mahzuni Şerif - Amerika Katil 2 1.090 izlenme - 2 yıl önce Mahsuni'nin Katil Amerika isimli albümünde söylediği türküdür, sözleri şu şekildedir; Defol git benim yurdumdan Amerika katil katil Yıllardır bizi bitirdin Amerika katil katil Tuz diye yutturur buzu Gafil düştük kuzu kuzu Dünyanın en namussuzu Amerika katil katil Devleti devlete çatar İt gibi pusuda yatar Kan döktürür, silah satar Amerika katil katil Japonya'yı yiyen velet Dünyadaki tek nedamet İki yüzlü kahpe millet Amerika katil katil İnsanın alçak sarısı Küstü dünyanın yarısı Vietnam'ın pis karısı Amerika katil katil Bunca milletlere yazık Sömürülmüş bağrı ezik Seni seven kanı bozuk Amerika katil katil Mahzuni der Türk milleti Çıksın gitsin elin iti Demedim mi bunlar kötü Amerika katil katil
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 02:07
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 1.173 izlenme - 2 yıl önce 1990 yılında Sovyetlerin çökmesine bir yıl kala başkent Moskova'ya açılan ilk Mc Donalds şubesi aynı zamanda kapitalizmin Sovyetler Birliği'ne ilk ayak basışı olarak da anlamlandırılabilir.İnsanların ilgisi ise dikkatte şayan.
Ödüllü Kısa Film - Kapitalizm 09:47
Ödüllü Kısa Film - Kapitalizm 688 izlenme - 2 yıl önce Nedir Bu kapitalizm ne işe yarar? Kısaca kolelerin de efendi olabilecekleri imkaninin oldugu vaadini veren, ama bunu basarabilmeleri icin asil konumlari olan kolelik gorevlerini cok iyi icra etmeleri gerektigini soyleyen ve bu sekilde kolelerin daha onceki idari sistemlerden cok daha verimli kullanilabildigi yonetim sistemi. İzleyeceğiniz video 1974 yılı Cannes Film Festivali En İyi Kısa film ödüllü bu yapıtı izlemenizi öneririm. İyi Seyirler
Suyun Ticarileşmesi 12:22
Suyun Ticarileşmesi 1.095 izlenme - 1 yıl önce Akarsuların gasp edilip barajları tıkılması ve suyun hapsedilmesi sebebiyle doğaya verdiği zararın yanı sıra, yapılan bu eylemin insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceğine dair açıklamaların olduğu videoyu seyrediyoruz.
kapitalizmin mülkiyet hukukunu yerle bir etme 01:40
kapitalizmin mülkiyet hukukunu yerle bir etme 2.010 izlenme - 5 yıl önce öyle bir geçer zaman ki osman
Kapitalizm 2 Hile 01:06
Kapitalizm 2 Hile 692 izlenme - 3 yıl önce