Hoşgeldiniz!

kar kütlesi

Tatilcilerin Çatıdan Düşen Karın Altında Kalması 04:58
Tatilcilerin Çatıdan Düşen Karın Altında Kalması 199 izlenme - 3 yıl önce Efendim olay Kocaeli Kartepe'de meydana geldi. İHA muhabirleri, haber yapmak amacıyla gittikleri otelde, otel yetkilisiyle röportaj yaptıkları sırada, çatıdan kar kütlesi düşüyor ve iki kişi altında kalıyor. Tatilcilerin kurtarılma anları an be an kameralara yansıyor.
Üzerine Kar Kütlesi Düşen Otomobil Hurdaya Döndü 01:13
Üzerine Kar Kütlesi Düşen Otomobil Hurdaya Döndü 29 izlenme - 1 yıl önce rzurum'da çatıdan üzerine kar kütlesi düşen otomobil kullanılamaz hale geldi. Yakutiye ilçesi Muratpaşa Mahallesi'nde bir iş yerinin önünde park halindeki 25 EM 474 plakalı bir otomobilin üstüne çatıdan kopan kar kütlesi düştü. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayda, tavan kısmı çöken otomobil, büyük hasar gördü. Olayın ardından işyeri çalışanları aracın üzerindeki karı temizledi. Park halindeki otomobilin üzerine kar kütlesinin düşme anı ve sonrasında yaşananlar güvenlik kamerasınca kaydedildi. Bazı vatandaşlar, kentte kar yağışı sonrası hava sıcaklıklarının yükselmesi sebebiyle çatılardaki kar ve buz sarkıtlarının eriyip düştüğünü belirterek, bu durumun sokakta yürüyenler için de tehlike oluşturduğuna dikkati çekti.
 Çatıdan düşen kar arabayı hurdaya çevirdi 02:43
Çatıdan düşen kar arabayı hurdaya çevirdi 36 izlenme - 2 yıl önce Muş’ta bir apartmanın çatısından düşen kar kütlesi, park halindeki aracın üzerine düşerek kullanılamaz hale getirdi.
Ölümcül Kazadan Saniyelerle Kurtuldu 01:32
Ölümcül Kazadan Saniyelerle Kurtuldu 11 izlenme - 1 yıl önce Konya’da bir kişi çatıdan düşen kar kütlesinin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yoğun kar yağışı sonrası beyaza bürünen kentte çatılarda biriken kar, yağışların bitmesiyle birlikte yavaş yavaş erimeye başladı. Karların erimesi ve çatılarda oluşan sarkıklar zaman zaman tehlike oluşturuyor. Bir binanın önündeki kaldırımda yürüyen bir kişi, üç katlı binanın çatısından düşen kar kütlesinin altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde kaldırımda yürüyen bir kişinin hemen arkasına kar kütlesinin düştüğü görülüyor.