Hoşgeldiniz!

kara mithat

Dinçer Çekmez Anısına 03:26
Dinçer Çekmez Anısına 736 izlenme - 3 yıl önce Bir yeşilçam klasiği, Büyük Usta Kemal Sunal .. Ve herkesin aklında "O KADAR" repliğiyle yer etmiş büyük bir oyuncu Dinçer Çekmez. Şiki Şiki Baba larla ve bir o kadar güzel filmleriyle hatırlayacağımız Dinçer Çekmez' e Allah'tan rahmet diliyoruz.
İnek Şaban'ın Kendinin Bülent Olmadığına İnandıramaması 01:18
İnek Şaban'ın Kendinin Bülent Olmadığına İnandıramaması 554 izlenme - 3 yıl önce 1978 yapımı İnek Şaban filmindeki bu sahne her izlediğimde beni çok güldürmüştür. Şaban'ın kendi kendine seslenmesi, antrenörün beynine tekme yediğini söylemesi, Kara Mithat'ın özellikle ordinaryus istemesi... Hepsi bu sahnenin absürt ve efsane diyaloglardır.
Kara Mithat ile Çek Karalamaca 02:09
Kara Mithat ile Çek Karalamaca 626 izlenme - 3 yıl önce Kara Mithat,Fenerbahçe'nin işlerini halletmektedir.Tabi bu işlerin bir karşılığıda olacak elbette.Nakit paranın taşınması zor olduğundan kulüp başkanına her defasında cüzi bir miktar çek karalatmaktadır...O kadar!!!
Kemal Sunal Tayfası 09:55
Kemal Sunal Tayfası 611 izlenme - 3 yıl önce Bir arkadaşımın evinde kalabalık bir grupla otururken arkadaşımın, çay mı kola mı diye soran üçüncü bir arkadaşa ''votkamla eriği çalıştır ulan'' demesi ve 3 arkadaşın keh keh keh diye gülerken daha genç olanların bön bön bakması sonrasında , Kemal Sunal filmlerinde ki tiplerden ufak kesitler içeren bir video hazırlamak güzel olur diye düşündük, çünkü Kemal Sunal filmleri asla sadece Kemal Sunal'dan ibaret değildir. Bu filmlerde Kemal ustaya eşlik eden bir tayfa vardır. Söz konusu filmlerin bir nesil için neşe kaynağı olmasında bu tayfanın etkisi göz ardı edilemez. Gerçek isimleri pek bilinmez ama filmlerdeki gayet eğlenceli ve bence orijinal lakapları ve replikleri ile özellikle ait olduğum kuşağın zihninde önemli bir yer edinmişlerdir. Elbet daha pek çok orijinal tiplemeler var. Fırsatım olduğunda onları da ekleyeceğim.
Bir Yeşilçam Efsanesi Kara Mithat - O Kaddarr 03:23
Bir Yeşilçam Efsanesi Kara Mithat - O Kaddarr 437 izlenme - 4 yıl önce Dinçer Çekmez, dense belki çoğu kişi tanımaz ancak ''bana Mazlum'u getirin'' diyen adam şeklinde tarif edildiğinde , onu tanımayan kişi muhtemelen bu ülkede yaşamıyor demektir.Gerçek bir usta olan büyük karakter oyuncusu, Dİnçer Çekmez abimize saygılarla.Eğer bunu okuyorsan, bu site senin değerini yaşarken bilen, laubalilikten hoşlanmayan,ciddiyeti seven,disipline hayran insanların sitesidir.