Hoşgeldiniz!

kara tahta

Peki sen bir bardak çay için neler yaparsın Vol3 02:55
Peki sen bir bardak çay için neler yaparsın Vol3 10.467.773 izlenme - 4 yıl önce Çay içmeye gittiğimde başıma ne gelebilir ki?” demeden önce, bunu mutlaka izleyin!
Kara Tahta Öğrencilere Bilgisayar Öğreten Öğretmen 01:22
Kara Tahta Öğrencilere Bilgisayar Öğreten Öğretmen 2.559 izlenme - 2 ay önce Eğitim imkanlarının yeterli olmadığı Gana'da, Richard Appiah Akoto isimli öğretmen kara tahtaya çizerek öğrencilerine bilgisayar kullanmayı öğretti. Akoto, bilgisayarsız bilgisayar dersinin zor olduğunu vurgulayarak "Bilgisayar çağındayız, öğrencilerimin diğer şehirlerdeki öğrenclerden geri kalmasını istemiyorum" demiş.
Kara Tahta - Tahte-i Siah (2000) 01:15
Kara Tahta - Tahte-i Siah (2000) 2.071 izlenme - 3 yıl önce Yönetmen: Samira Makhmalbaf Said Mohamadi Bahman Ghobadi Behnaz Jafari Rafat ,Moradi 2000 - İran - İtalya - Japonya ortak yapımı. Kara Tahta, Kürtçe olarak çekilmiş bir İran filmi. Cannes Film Festivali'nde jüri büyük ödülü almış olan Kara Tahta filminin DVD'sini Türkçe seslendirmeli olarak bulabilirsiniz. TRT 6 veTRT'nin diğer kanallarında arada yayımlanır. Filmde seksenler İran'ına ait çok şey vardır. Kaçakçı çocuklar, Halepçe'den kaçan Kürtler. Filmdeki gibi sırtlarında kara tahtalarla yola düşen öğretmenler sahiden olmuş. İran devleti kırsala okuma yazmayı öğretmeyi hedeflemiş. Filmdeki evlenme ve boşanma sahneleri süperdir, tavsiye edilir. Filmde ünlü İranlı yönetmen Bahman Ghobadi'de oyuncu olarak yer alıyor.
Kara Tahta, Kara Saksı, Kara Kutu (Yok Kara Kutu Olmadı O Başka Birşeydi) 00:49
Kara Tahta, Kara Saksı, Kara Kutu (Yok Kara Kutu Olmadı O Başka Birşeydi) 966 izlenme - 1 yıl önce Bugün oğlumla kara tahta yaptık. Oldu mu oldu valla! Aslında kara tahta boyası diye bir boya satılıyormuş, ama onu bulamayınca kendimiz yaptık. 1 bardak siyah yağlı boyaya, 2 kaşık derz dolgusu koyup karıştırıyorsunuz. Sonra tahta bir yüzeyi boyuyorsunuz. Bize tek tahta yetmedi, üzerine bir çikolata kutusu, bir de saksı boyadık. Sonra da aldık tebeşirimizi elimize resim yaptık. Tek sorun ne biliyor musun? Temizlik!!! Beni bilirsin temizliği hiiç dert etmem. Ama bu sefer yağlı boya olunca ellerimizden çıkması çok zor oldu. Tiner, aseton, kolonya işe yaramadı! Tabi bunları Demir'in elinde denemedik. Başka bir annenin oğlunun elinde, yani eşimin elinde denedik. Ne işe yaradı biliyor musun? Bulaşık deterjanı!!! Hal böyle olunca Demir uzuun uzun bulaşık yıkadı ve çook eğlendi. O bulaşık yıkarken ben de yanında yemeklerimizi yaptım iyi oldu valla. Hem eller temizlendi hem yemekler pişti. Bu arada başka bir şey bulamayınca saksı boyadık ama güzel oldu. Aslında biberiye, maydanoz falan ekip, mutfağa koyup, üzerine günün mönüsü falan yazılabilir di mi? Ya da yavrun önce üstündekileri yolar, tahta kısmına da kafadan bacaklı adam çizer. Olabilir yani...
Kara Tahta Boyası ile Kavanoz Çalışması 06:51
Kara Tahta Boyası ile Kavanoz Çalışması 692 izlenme - 3 yıl önce Cam kavanozların sıkıcılığını bu çalışma ile ortadan kaldırabilirsiniz. Gerekli malzemeler; cam, mdf,ahşap,polyester vb. istediğiniz bir obje, kara tahta boyası,tebeşir, kağıt bant, kavanoz kapağı için akrilik boya. Sosyal medya hesaplarım! https://instagram.com/aycanhayatadair/ https://twitter.com/aycanhayatadair http://www.pinterest.com/aycanhayatadair/ https://www.facebook.com/aycanhayatadair https://plus.google.com/u/0/+aycnozcn/posts http://www.youtube.com/user/aycanhayatadair
Kara Tahta - Kınalı Kar 02:43
Kara Tahta - Kınalı Kar 4 izlenme - 1 yıl önce Emrah ve Sabahat Akkiraz 'ın "Kınalı Kar" isimli beklenen albümü sizlerle.