Hoşgeldiniz!

Karamanoğlu Mehmet Bey

Prof. Merçil İddiasına Tdk Dan Cevap Bekliyor 01:43
Prof. Merçil İddiasına Tdk Dan Cevap Bekliyor 357 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. Erdoğan Merçil Türkçe Fermanı Hakkındaki iddiasını yenileyerek Türk Dil Kurumunu göreve çağırdı.
Karamanoğlu Mehmet Bey Divan Sonrasında Vezirdir! 11:15
Karamanoğlu Mehmet Bey Divan Sonrasında Vezirdir! 371 izlenme - 3 yıl önce http://www.turkdilbayrami.com/ Prof. Dr. Erdoğan Merçil, Türkiye Selçukluları Devrinde Türkçenin Resmî Dil Olmasını Kim Kabul Etti? Makalesiyle, 13 Mayıs 1277 de Türkçenin resmî dil olarak kabul edilmesi kararının Selçuklu Dîvanı tarafından alındığını 27.12.2011 de ki Tvnet "Akşama Doğru" programında yeniden iddia etmiştir. Ayrıntılı bilgi için http://tvnet.tv.tr/...program...27.12... tarihli Akşama Doğru Programı Selçuklular Makaleler, Bilge Kültür Sanat İstanbul 2011 tarihli yayın.
Bir Şehir Tanıyalım - Karaman 22:35
Bir Şehir Tanıyalım - Karaman 89 izlenme - 2 yıl önce Karaman'ımızın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı bu filmi izlemeniz dileğiyle. Yunus Emre'nin aşka geldiği şehirdir karaman.
Karamanoğlu Mehmet Bey Türkçe Fermanı 09:31
Karamanoğlu Mehmet Bey Türkçe Fermanı 58 izlenme - 2 yıl önce Bir milleti tarih sahnesinden indirmek isteyen güçler, ilk önce o milletin dilini hedef alır. İhanete uğrayan milletler ilk önce dilini, kimliğini, sonra da bütünlüğünü kaybeder. Karamanoğlulları, Oğuz Türklerinin Salur boyuna mensup bir Türk kabilesidir. Moğolların Asya'da Oğuz ülkelerine akınları ve baskıları, Müslüman Oğuzların batıya göç etmesini başlatmış oldu. Büyük Selçuklu İmparatorluğunun yıkılmasıyla da, burada yaşayan Oğuzlar, daha batıya, Anadolu'ya ve Mezopotamya'ya doğru göç etmeye başlamışlardı. Malazgirt zaferiyle de Anadolu'yu ve Mezopotamya'yı ebedi yurt edindiler. Yahya Kemal, '' Türkçe'nin çekilmediği yerler vatandır. Ancak çekildiği yerler, vatanlıktan çıkar. Vatanının kendi gövde ve ruhu Türkçedir. Bu bağ uzak coğrafyalardaki milyonlarca Türk'ü birbirine bağlar" diye ne güzel dile getirmiştir. KAYNAK: http://www.dilimiz.com/dil/KMB.htm