Hoşgeldiniz!

karbonmonoksit

Tankerden Sızan Karbonmonoksit 00:59
Tankerden Sızan Karbonmonoksit 6.640 izlenme - 3 yıl önce Olay Almanya'nın Mainz kentinde yaşanıyor.Bilinmedik neden dolayı bir sokakta duran tanker gaz sızdırıyor ama zehirli gaz Karbonmonoksit gazı tüm sokağı kaplıyor,bu nasıl becerdi o tanker görevliler belli değil,ölen yada yaralalan yok
Kamu Spotu 15:21
Kamu Spotu 3.427 izlenme - 5 yıl önce Kamu Spotu
O. Kural: 00:48
O. Kural: 850 izlenme - 5 yıl önce Orhan Kural tepki topladı: 'Karbonmonoksitten ölüm çok tatlı bir ölümdür' Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 300'ü aşkın madencinin mahsur kaldığı faciadan sonra Anadolu Ajansı ve Orhan Kural'ın açıklamaları tepki topladı. Resmi twitter hesabından açıklama yapan Anadolu Ajansı bütün tedbirlerin alındığını iddia ederken, Orhan Kural ise CNN'de "tatlı bir ölüm" ifadesini kullandı. Manisanın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasından sonra Anadolu Ajansı'nın ve akademisyen Orhan Kural'ın yaptığı açıklamalar büyük tepki topladı. Anadolu ajansı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada " Soma Kömür İşletmeleri, alınan en yüksek ve sürekli denetimde olan tedbirlere rağmen yaşanan kazaya anında müdahele edildi" dedi. Anadolu Ajansının yaptığı bu açıklama sosyal paylaşım sitesi twitter'da büyük tepki topladı. Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapmak için CNNTürk'te Cüneyt Özdemir'in konuğu olan İTÜ Maden Fakültesi'nden Prof. Dr. Orhan Kural'ın 'karbonmonoksitten ölüm' için 'tatlı bir ölümdür' yorumu yapmasına tepki yağdı. Kural canlı yayında, "Karbonmonoksit oksijenden daha hafiftir, yukarı çıkar. Çok iyi bir intihar yoludur maalesef. Çok tatlı bir ölümdür, hiçbir şey hissetmezsiniz. Kokusu yoktur. Maalesef böyle bir ölüm getirir" dedi. Kural, izleyicilerden gelen tepki üzerine sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti, zehirlenerek, yanarak ölmekle kıyasladığı mesajını verdi. Ancak Kural'ın sözleri sosyal medyada geniş yankı buldu. Bazı kullanıcılar ise Kural'ın bir süre önce madencilikle ilgili programına Soma'daki madenin sahibini konuk ettiği, bu nedenle toz kondurmadığı eleştirisini getirdi.
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 03:14
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 223 izlenme - 4 yıl önce Karabük emniyet genel müdürlüğünün öncülüğünde hazırlanmış olan karbonmonoksit zehirlenmesinin tamamen yerli karakter ve ifadelerle canlandırılmaya çalışılması. Ben konuya fazla ciddiyet gösteremedim, Flash tv'deki gerçek kesit ekibiyle çalışılmış gibi sanki. Ama yinede izlemekte fayda var.
Karabük'teki Karbonmonoksit Zehirlenmesi 00:58
Karabük'teki Karbonmonoksit Zehirlenmesi 142 izlenme - 4 yıl önce Karabük'teki karbonmonoksit zehirlenmesi- Sobadan sızan gazdan zehirlenerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 5 yaşındaki kız çocuğu toprağa verildi Karabük'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 5 yaşındaki Ecrin Ağaççıoğlu, toprağa verildi.
AKUT Var Hayat Var - Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Alınması Gereken Önlemler ve İlk Yardım 03:45
AKUT Var Hayat Var - Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Alınması Gereken Önlemler ve İlk Yardım 132 izlenme - 4 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Alınması Gereken Önlemler ve İlk Yardım
Ölülerin Hikayeleri - Edgar Allan Poe (Türkçe Dublaj) 46:01
Ölülerin Hikayeleri - Edgar Allan Poe (Türkçe Dublaj) 136 izlenme - 3 yıl önce Bu belgesel serisi Discovery tarafından hazırlanıp toplam 6 bölümden oluşmaktadır. Seri, adını tarihe yazdırmış kişilerin gizemli ölümlerini inceliyor.
Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım 04:42
Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım 67 izlenme - 4 yıl önce www.tibbivideolar.com Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım Bu Video 112 Acil Yardım Ambulans Personeli Eğitimi İçin Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Tarafınca ''Personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmelerini ve görevin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak, etkinlik ve tutumluluk bilinci ile yetiştirilerek verimliliklerini artırmak ve daha üst görevlere hazırlanmaları sağlamak" Amacı İle Yapılmıştır.
Soba Yaşlı Çiftin Sonu Oldu 01:58
Soba Yaşlı Çiftin Sonu Oldu 20 izlenme - 9 ay önce Soba yaşlı çiftin sonu olduKAYSERİ - Kayseri'de sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı çift hayatını kaybetti.
Orhan Kural - Karbonmonoksit Tatlı Ölüm Dedi 00:41
Orhan Kural - Karbonmonoksit Tatlı Ölüm Dedi 61 izlenme - 5 yıl önce Orhan Kural - Karbonmonoksit Tatlı Ölüm Dedi
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 03:14
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 71 izlenme - 4 yıl önce Karabük emniyet genel müdürlüğünün öncülüğünde hazırlanmış olan karbonmonoksit zehirlenmesinin tamamen yerli karakter ve ifadelerle canlandırılmaya çalışılması. Ben konuya fazla ciddiyet gösteremedim, Flash tv'deki gerçek kesit ekibiyle çalışılmış gibi sanki. Ama yinede izlemekte fayda var.
Afganistan Uyruklu Genç Çalıştığı Dükkanda Ölü Bulundu 02:07
Afganistan Uyruklu Genç Çalıştığı Dükkanda Ölü Bulundu 7 izlenme - 11 ay önce - Afganistan uyruklu genç çalıştığı dükkanda ölü bulundu Aksaray'da çalıştığı işyerinin ofisinde yanan soba kovasının yanında uyuyan Afgan gencin karbonmonoksit gazından zehirlendiği tahmin ediliyorAKSARAY - Aksaray'da sebze ve meyve halinde çalışan Afganistan uyruklu bir işçi çalıştığı...
 Kayseri’de soba faciası: 3 ölü 01:01
Kayseri’de soba faciası: 3 ölü 18 izlenme - 3 yıl önce Kayseri’de, sobadan sızan karbonmonoksit gazından aynı aileden 3 kişi zehirlenerek hayatını kaybetti.
Tokat'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi Şüphesi 02:23
Tokat'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi Şüphesi 18 izlenme - 4 yıl önce Tokat'ta, yurtta kalan 20 lise öğrencisi, karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Odaya Konan Soba Kovası Yaşlı Çifti Ayırdı 03:34
Odaya Konan Soba Kovası Yaşlı Çifti Ayırdı 5 izlenme - 10 ay önce Odaya konan soba kovası yaşlı çifti ayırdı -Kocasının öldüğünü gören eşi bağırarak hastaneye kaldırıldıADANA - Adana'da gece boyu yanan sobanın kovasını yatmadan önce çıkartıp odaya koyan yaşlı çift karbonmonoksit gazından zehirlendi.
Gaziantep'te Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 1 Ölü 00:43
Gaziantep'te Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 1 Ölü 5 izlenme - 10 ay önce Gaziantep'te karbonmonoksit zehirlenmesi: 1 ölüGAZİANTEP - Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 73 yaşındaki Emine Çevik hayatını kaybetti.
İtfaiyeden Karbonmonoksit Gazı Uyarısı 04:55
İtfaiyeden Karbonmonoksit Gazı Uyarısı 5 izlenme - 11 ay önce İtfaiyeden karbonmonoksit gazı uyarısı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Veysel Yiğit: "Karbonmonoksit, tedbir alınmazsa 3 dakika içinde öldürebilir"DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Veysel Yiğit, kış aylarında zehirlenme sayısı artan ve...
Sobadan Zehirlenen Koca Öldü, Eşi Yoğun Bakımda 01:57
Sobadan Zehirlenen Koca Öldü, Eşi Yoğun Bakımda 4 izlenme - 10 ay önce Sobadan zehirlenen koca öldü, eşi yoğun bakımda ZONGULDAK - Zonguldak'ın Devrek ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen bir kişi hayatını kaybetti, eşi yoğun bakıma alındı.
Anne ve Oğlu Yan Yana Son Yolculuğuna Uğurlandı 02:46
Anne ve Oğlu Yan Yana Son Yolculuğuna Uğurlandı 3 izlenme - 10 ay önce - Anne ve oğlu yan yana son yolculuğuna uğurlandı Karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden 2 kişi toprağa verildiKAYSERİ - Kayseri'de, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden anne ve oğlu, son yolculuklarına uğurlandı.
Yaşlı Çift 3. Kez Zehirlendikleri Sobadan Hayatını Kaybetti 01:05
Yaşlı Çift 3. Kez Zehirlendikleri Sobadan Hayatını Kaybetti 3 izlenme - 11 ay önce - Yaşlı çift 3. kez zehirlendikleri sobadan hayatını kaybettiKONYA - Konya'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı çift hayatını kaybetti.
Sobadan Çıkan Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti 00:48
Sobadan Çıkan Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti 2 izlenme - 9 ay önce Sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam hayatını kaybetti Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 83 yaşındaki Ömer Kocatürk hayatını kaybederken, oğlu 54 yaşındaki Yaşar Kocatürk'ün hastanede tedavisi sürüyorMANİSA - Manisa'nın Alaşehir ilçesinde sobadan...
Soba Faciasında Hayatını Kaybeden Yeni Evli Çift ve Babaanne Son Yolculuklarına Uğurlandı 04:19
Soba Faciasında Hayatını Kaybeden Yeni Evli Çift ve Babaanne Son Yolculuklarına Uğurlandı 2 izlenme - 9 ay önce Soba faciasında hayatını kaybeden yeni evli çift ve babaanne son yolculuklarına uğurlandıGAZİANTEP - Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölen 6 aylık evli çift ve babaanne, bugün kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna yan yana uğurlandı.
Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti 00:50
Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti 5 izlenme - 2 yıl önce Tekirdağ'da komşularının telefonu üzerine geldiği evinde, ailesinin sobadan sızan gaz nedeniyle zehirlendiğini gören baba şoke oldu. 6 yaşındaki kızı hastanede can verdi.
Bilinçsiz Soba ve Yakıt Kullanımı Ölümle Sonuçlanıyor 05:38
Bilinçsiz Soba ve Yakıt Kullanımı Ölümle Sonuçlanıyor 4 izlenme - 2 yıl önce Özellikle lodoslu havalarda sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmelerinde artış yaşanıyor. Karbonmonoksit zehirlenmesinde kısa sürede tıbbi müdahale yapılmazsa ölüm vakaları yaşanabildiğine dikkat çeken Şehzadeler Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Müjde İlgün özellikle rüzgarlı havalarda soba benzeri ısınma araçlarının kullanılmamasını tavsiye etti.
Karbonmonoksit CO Gazı Ölçümü - EUROLAB 01:19
Karbonmonoksit CO Gazı Ölçümü - EUROLAB 1 izlenme - 9 ay önce KISACA CO OLARAK TANIMLANAN KARBONMONOKSİT ZEHİRLİ BİR GAZDIR. KOLAY FARK EDİLMEDİĞİ İÇİN KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİNE İNSANLAR ÇOK SIK MARUZ KALMAKTADIR VE BU GAZI SOLUYAN KİŞİLERDE ÖLÜMLERE VARAN DERECEDE ZEHİRLENMELER OLABİLİR. SONUÇTA KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ İNSANLARIN YAŞAMLARINI TEHDİT EDEN BOYUTTA OLDUĞU İÇİN ÇALIŞMA ORTAMLARINDA VE ÖZELLİKLE RİSKLİ ALANLARDA SIK ARALIKLARLA KARBONMONOKSİT ÖLÇÜMLERİNİN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. BU ÖLÇÜMLER YETKİLİ TEST VE MUAYENE KURULUŞLARI TARAFINDAN YAPILMAKTADIR. ÖLÇÜMLER SIRASINDA YÜRÜRLÜKTE OLAN YASAL DÜZENLEMELER VE YERLİ VE YABANCI KURULUŞLAR TARAFINDAN YAYINLANAN STANDARTLAR DİKKATE ALINIR. KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ RİSK GRUBUNA GİREN BAŞLICA MESLEK GRUPLARI ŞUNLARDIR; İTFAİYE ÇALIŞANLARI, KAPALI GARAJLARDA ÇALIŞANLAR, TRAFİK POLİSLERİ, ÇELİK ÜRETİM TESİSLERİNDE ÇALIŞANLAR, BOYA ATÖLYELERİNDE ÇALIŞANLAR, KALORİFER KAZAN DAİRESİNDE ÇALIŞANLAR VE OTOMOBİL TAMİRCİLERİ. https://www.laboratuvar.com/cevre-analizleri/imisyon-analizleri/ortam-havasinda-gaz-olcumu/co-karbonmonoksit-olcum-ve-analizi
Gaziantep'te Soba Faciası: 3 Ölü 00:57
Gaziantep'te Soba Faciası: 3 Ölü 1 izlenme - 9 ay önce Gaziantep'te soba faciası: 3 ölü Gaziantep'te 3 kişilik aile sızan karbonmonoksitten zehirlenerek öldü Bir daha uyanamayan ailenin cesetleri öğlen saatlerinde bulunduGAZİANTEP - Gaziantep'te gece yaktıkları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 kişi hayatını kaybetti.