Hoşgeldiniz!

karbonmonoksit

Tankerden Sızan Karbonmonoksit 00:59
Tankerden Sızan Karbonmonoksit 6.585 izlenme - 2 yıl önce Olay Almanya'nın Mainz kentinde yaşanıyor.Bilinmedik neden dolayı bir sokakta duran tanker gaz sızdırıyor ama zehirli gaz Karbonmonoksit gazı tüm sokağı kaplıyor,bu nasıl becerdi o tanker görevliler belli değil,ölen yada yaralalan yok
Kamu Spotu 15:21
Kamu Spotu 3.421 izlenme - 4 yıl önce Kamu Spotu
O. Kural: 00:48
O. Kural: 850 izlenme - 3 yıl önce Orhan Kural tepki topladı: 'Karbonmonoksitten ölüm çok tatlı bir ölümdür' Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 300'ü aşkın madencinin mahsur kaldığı faciadan sonra Anadolu Ajansı ve Orhan Kural'ın açıklamaları tepki topladı. Resmi twitter hesabından açıklama yapan Anadolu Ajansı bütün tedbirlerin alındığını iddia ederken, Orhan Kural ise CNN'de "tatlı bir ölüm" ifadesini kullandı. Manisanın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasından sonra Anadolu Ajansı'nın ve akademisyen Orhan Kural'ın yaptığı açıklamalar büyük tepki topladı. Anadolu ajansı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada " Soma Kömür İşletmeleri, alınan en yüksek ve sürekli denetimde olan tedbirlere rağmen yaşanan kazaya anında müdahele edildi" dedi. Anadolu Ajansının yaptığı bu açıklama sosyal paylaşım sitesi twitter'da büyük tepki topladı. Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapmak için CNNTürk'te Cüneyt Özdemir'in konuğu olan İTÜ Maden Fakültesi'nden Prof. Dr. Orhan Kural'ın 'karbonmonoksitten ölüm' için 'tatlı bir ölümdür' yorumu yapmasına tepki yağdı. Kural canlı yayında, "Karbonmonoksit oksijenden daha hafiftir, yukarı çıkar. Çok iyi bir intihar yoludur maalesef. Çok tatlı bir ölümdür, hiçbir şey hissetmezsiniz. Kokusu yoktur. Maalesef böyle bir ölüm getirir" dedi. Kural, izleyicilerden gelen tepki üzerine sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti, zehirlenerek, yanarak ölmekle kıyasladığı mesajını verdi. Ancak Kural'ın sözleri sosyal medyada geniş yankı buldu. Bazı kullanıcılar ise Kural'ın bir süre önce madencilikle ilgili programına Soma'daki madenin sahibini konuk ettiği, bu nedenle toz kondurmadığı eleştirisini getirdi.
Karabük'teki Karbonmonoksit Zehirlenmesi 00:58
Karabük'teki Karbonmonoksit Zehirlenmesi 142 izlenme - 3 yıl önce Karabük'teki karbonmonoksit zehirlenmesi- Sobadan sızan gazdan zehirlenerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 5 yaşındaki kız çocuğu toprağa verildi Karabük'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 5 yaşındaki Ecrin Ağaççıoğlu, toprağa verildi.
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 03:14
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 169 izlenme - 3 yıl önce Karabük emniyet genel müdürlüğünün öncülüğünde hazırlanmış olan karbonmonoksit zehirlenmesinin tamamen yerli karakter ve ifadelerle canlandırılmaya çalışılması. Ben konuya fazla ciddiyet gösteremedim, Flash tv'deki gerçek kesit ekibiyle çalışılmış gibi sanki. Ama yinede izlemekte fayda var.
AKUT Var Hayat Var - Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Alınması Gereken Önlemler ve İlk Yardım 03:45
AKUT Var Hayat Var - Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Alınması Gereken Önlemler ve İlk Yardım 124 izlenme - 3 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Alınması Gereken Önlemler ve İlk Yardım
Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım 04:42
Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım 60 izlenme - 3 yıl önce www.tibbivideolar.com Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım Bu Video 112 Acil Yardım Ambulans Personeli Eğitimi İçin Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Tarafınca ''Personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmelerini ve görevin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak, etkinlik ve tutumluluk bilinci ile yetiştirilerek verimliliklerini artırmak ve daha üst görevlere hazırlanmaları sağlamak" Amacı İle Yapılmıştır.
Ölülerin Hikayeleri - Edgar Allan Poe (Türkçe Dublaj) 46:01
Ölülerin Hikayeleri - Edgar Allan Poe (Türkçe Dublaj) 86 izlenme - 2 yıl önce Bu belgesel serisi Discovery tarafından hazırlanıp toplam 6 bölümden oluşmaktadır. Seri, adını tarihe yazdırmış kişilerin gizemli ölümlerini inceliyor.
Orhan Kural - Karbonmonoksit Tatlı Ölüm Dedi 00:41
Orhan Kural - Karbonmonoksit Tatlı Ölüm Dedi 58 izlenme - 3 yıl önce Orhan Kural - Karbonmonoksit Tatlı Ölüm Dedi
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 03:14
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 70 izlenme - 3 yıl önce Karabük emniyet genel müdürlüğünün öncülüğünde hazırlanmış olan karbonmonoksit zehirlenmesinin tamamen yerli karakter ve ifadelerle canlandırılmaya çalışılması. Ben konuya fazla ciddiyet gösteremedim, Flash tv'deki gerçek kesit ekibiyle çalışılmış gibi sanki. Ama yinede izlemekte fayda var.
 Kayseri’de soba faciası: 3 ölü 01:01
Kayseri’de soba faciası: 3 ölü 18 izlenme - 2 yıl önce Kayseri’de, sobadan sızan karbonmonoksit gazından aynı aileden 3 kişi zehirlenerek hayatını kaybetti.
Tokat'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi Şüphesi 02:23
Tokat'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi Şüphesi 15 izlenme - 3 yıl önce Tokat'ta, yurtta kalan 20 lise öğrencisi, karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Bilinçsiz Soba ve Yakıt Kullanımı Ölümle Sonuçlanıyor 05:38
Bilinçsiz Soba ve Yakıt Kullanımı Ölümle Sonuçlanıyor 4 izlenme - 8 ay önce Özellikle lodoslu havalarda sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmelerinde artış yaşanıyor. Karbonmonoksit zehirlenmesinde kısa sürede tıbbi müdahale yapılmazsa ölüm vakaları yaşanabildiğine dikkat çeken Şehzadeler Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Müjde İlgün özellikle rüzgarlı havalarda soba benzeri ısınma araçlarının kullanılmamasını tavsiye etti.
Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti 00:50
Karbonmonoksit Gazından Zehirlenen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti 4 izlenme - 10 ay önce Tekirdağ'da komşularının telefonu üzerine geldiği evinde, ailesinin sobadan sızan gaz nedeniyle zehirlendiğini gören baba şoke oldu. 6 yaşındaki kızı hastanede can verdi.