Hoşgeldiniz!

Kardak Videoları İzle

Ali Türkşen'in Herkese Giydirdiği Amansız Konuşması 02:20
Ali Türkşen'in Herkese Giydirdiği Amansız Konuşması 13.848 izlenme - 11 ay önce Ali Türkşen 1996'da patlak veren Kardak Krizi'nde ikinci adaya çıkan SAT komandolarından biridir. Daha sonra Balyoz ve Poyrazköy davalarında aleyhine üretilen sahte delillerle hüküm giymiş ve 3.5 sene hapis yatmıştır. Dün gece CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına kendisi gibi Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk vs. davaları ile kumpas kurulup ordudan tasfiye edilmiş diğer şerefli Türk subayları ile birlikte katılmış ve yaptığı son konuşma ile milyonların sesi olmuştur.
20. Yılında Tüm Detaylarıyla Kardak Operasyonu 24:01
20. Yılında Tüm Detaylarıyla Kardak Operasyonu 1.673 izlenme - 1 yıl önce Ocak 1995 tarihinde Ege Denizi'nde yasanan ve Turkiye ve Yunanistan'i savasin esigine getiren Kardak Kayaliklariyla ilgili operasyonu ve tum detaylarini, operasyonu icra eden komandolarin agzindan dinleyeceksiniz. Spoiler vermek istemiyorum, aciklamam bu kadar iyi seyirler.
Tansu Çiller - Kardak Krizi Açıklaması (1996) 00:29
Tansu Çiller - Kardak Krizi Açıklaması (1996) 1.244 izlenme - 2 yıl önce Tansu Çiller'in zamanında kardak ile ilgili yaptığı açıklamayı izliyoruz. Misak-ı milli sınırları içerisinde olan bir toprağımızı boşalttığımız bu günde manidar olur diye düşünüyorum.
Kardak Krizi (1996) 10:33
Kardak Krizi (1996) 1.372 izlenme - 3 yıl önce Çiller döneminde Ocak 1996'da Yunanistan ile Türkiye arasında Türk bandıralı bir geminin bize göre Kardak onlara göre Imia Kayalıkları'nda karaya oturması sonucu Türk ve Yunan kurtarma ekipleri arasında anlaşmazlık çıkınca patlayan krizdir ve iki ülkeyi savaşın eşiğine getirmiştir. Çiller ''o asker oraya gider, o bayrak iner'' diyerek gerekli gazı verip operasyonun olacağını söylemiş. beklenilen aksine hava operasyonu değil bu bir deniz operasyonuydu ve hala onların tartıştığı konu da Yunan kuvvetlerinin bu olayı nasıl sezemediğidir, zira Yunan Başbakanı Türk askerinin Kardak'a çıktığını Amerika'daki gezisinde Amerikalılardan öğrenmiştir.
TURKISIH AİR FORCE 03:15
TURKISIH AİR FORCE 3.644 izlenme - 10 yıl önce TÜRK YILDIZLARI;GÜÇ;AİR FORCE
Yunan Televizyonunda Tansu Çiller Parodisi 04:55
Yunan Televizyonunda Tansu Çiller Parodisi 939 izlenme - 2 yıl önce Türk ve Yunan medyasının canhıraş çabalarıyla iki ülkeyi savaşa sokmasına ramak kalmış Kardak krizinin en civcivli dönemlerinde, o dönem Yunanistan'da Olacak O Kadar benzeri bir program yapan ünlü tiyatrocu Lakis Lazopoulos konuyla ilgili skecinde Tansu Çiller'i varsayımsal olarak karşısına alır ve iki devletin de sinekten hamaset çıkarmaya yönelik tutumlarına güzelce giydirir. Her ne kadar Türkçe'yi çok kıvıramasalar da özellikle Çiller'in meşhur "o bayrak inecektir o asker gidecektir" sözüne karşı söylenen muhteşem atasözü (1:03) cuk oturmuştur. Ekşisözlük'ten aris anastasiadis'e sevgilerle. Ve evet, lütfen, bu skeç saldırı değil güldürü amaçlıdır. Hamasi yorum yapanın ağzına sinek girsin.
 Yunan Tacizine Türk Sahil Güvenlik Ekibi Son Verdi 02:07
Yunan Tacizine Türk Sahil Güvenlik Ekibi Son Verdi 1.597 izlenme - 4 yıl önce balıkçı teknelerine yapılan yunan tacizine, türk sahil güvenlik ekibi son verdi.uluslararası sularda avlanan türk balıkçı teknelerini taciz eden yunanistan'a ait sahil güvenlik botu, türk sahil güvenlik ekibince bölgeden uzaklaştırıldı. genelkurmay başkanlığı internet sitesindeki "günlük faaliyetler" başlığında yer alan bilgiye göre, kuzey ege'de yunanistan'a ait sahil güvenlik botunun türk balıkçı teknelerini taciz etmesi üzerine, sahil güvenlik komutanlığına ait sahil güvenlik botu bölgeye süratle intikal etti. sahil güvenlik ekibi, türk balıkçı tekneleri ile yunan sahil güvenlik botunun arasına girerek tacize son verdi, balık tutma faaliyetine devam edilmesini sağladı ve yunan sahil güvenlik botunu bölgeden uzaklaştırdı.
Kardak Krizi - Türkiye & Yunanistan Anlık Savaş Eşiği 03:18
Kardak Krizi - Türkiye & Yunanistan Anlık Savaş Eşiği 718 izlenme - 2 yıl önce Ocak 1996'da Yunanistan ile Türkiye arasında Türk bandıralı bir geminin Kardak Kayalıkları'nda karaya oturması sonucu Türk ve Yunan kurtarma ekipleri arasında anlaşmazlık çıkınca patlayan krizdir ve iki ülkeyi savaşın eşiğine getirmiştir. Figen Akat isimli Türk gemisi 25 Aralık 1995 tarihinde Ege Denizi'ndeki Kardak Kayalıkları'nda karaya oturdu. Bu olaydan sonra Yunanistan, deniz kazasının kendi karasularında olduğunu ileri sürdü. Türkiye ise söz konusu adaların kendisine ait olduğunu belirtti. Yunanistan Ordusu, bir süre sonra doğudaki adacığa asker çıkarıp bayrak dikti. Bunun üzerine iki ülkenin deniz kuvvetleri adanın çevresinde konuşlandı. Olanlar oldu ve Yunanistan geri adım attı böylece olası bir savaş önlenmiş oldu...
kaŞ'in dİbİnde yunan askerİ ve karargahi 04:22
kaŞ'in dİbİnde yunan askerİ ve karargahi 1.684 izlenme - 8 yıl önce kaŞ'in dİbİnde yunan askerİ ve karargahi yeni bir kardak krizimi basliyor
Kardak Kayalıkları Krizi (1996) - Mehmet Ali Birand 08:51
Kardak Kayalıkları Krizi (1996) - Mehmet Ali Birand 247 izlenme - 2 yıl önce 27 Aralık 1995 tarihinde bir Türk teknesinin kayalıklara çarpmasıyla başlayan ve 1996 yılında da devam eden Kardak krizinin hikayesi. Mehmet Ali Birand'ın anlatımıyla, dönemin Türk ve Yunan siyasetçilerinin ağzından yaşananlar ve nasıl çözüme gidildiği anlatılıyor.
Kardak Kahramanlarından Sat Komandosu Levent Binbaşı 09:39
Kardak Kahramanlarından Sat Komandosu Levent Binbaşı 394 izlenme - 3 yıl önce - Öfkeli Misiniz, Kırgın Mısınız, Kızgın Mısınız? - Öfkeli Değilim. Kızgın, Kırgın Değilim. Kimseye Bir Kin, Nefret Duygusu Taşımıyorum. Bu Bir Süreç. Çok Güzel Bir Söz Vardır ''coğrafya Kaderdir'' Diyorlar. Biz Norveç'te, Danimarka'da Doğmadık Bu Ülke Topraklarında Yaşananları Tarih Sürecinde Herkes Gördü, Okudu. - Ama Genede Böyle Bir Şey Beklemiyor Dunuz Değil Mi? - Hayatımın Hiç Bir Döneminde, 'eğer Beklentileri Olasılık Olarak Söylerseniz' Milyonda Bir Bile Deseniz, Benim Aklımın Ucundan Dahi Geçmedi Bu Ülkede Terörist Olarak Suçlana Bileceğim. Hatta Bizi Biliyor Sunuz Canilikle Suçladılar. Suçsuz Günahsız Çocukları Katledeceğimizi İddia Ettiler. - Genel Kurmay Başkanı Terörist Olmakla Suçlandı? - Çok Güzel Bir (örnek) Ne Diyebilirim Ki! Ben Bir Kıdemli Binbaşı Olarak Demek Ki Daha Fazla Şeylerle Suçlanabilirmişim!!.
O Bayrak İnecek - Kardak Krizi 03:51
O Bayrak İnecek - Kardak Krizi 325 izlenme - 2 yıl önce Tansu Çiller döneminde yaşanan kardak krizinde Sayın Başbakanımızın yaptığı konuşmadan kesitler içeriyor... Bizde can verilir çakıl taşı verilmez..
Cahit Berkay  Grup Zan - Kardak Zeybeği 06:15
Cahit Berkay Grup Zan - Kardak Zeybeği 438 izlenme - 5 yıl önce
Kardak Kayalıkları Önlerinde Hareketli Anlar 01:39
Kardak Kayalıkları Önlerinde Hareketli Anlar 7 izlenme - 4 ay önce Muğla'nın Bodrum açıklarındaki Kardak kayalıklarında Türk karasularını ihlal eden Yunan botu ile Türk Sahil Güvenlik birimleri arasında yaşanan hareketli anlar görüntülendi.
Türk sahil güvenliği Kardak kayalıklarını havadan kontrol ediyo! 00:51
Türk sahil güvenliği Kardak kayalıklarını havadan kontrol ediyo! 5 izlenme - 4 ay önce Sahil güvenlik komutanlığına bağlı tam donanımlı uçak Genelkurmay Başkanı orgeneral Hulusi Akar'ın ardından bir süredir gerginlik yaşanan Kardak kayalıklarının üzerinde alçak uçuş gerçekleştirdi! Bu gelişme karşısında aşağıda yani kayalıklarda patlak veren Türk - Yunan mücadelesi durmak şöyle dursun, artarak devam etti! Yunan kamuoyu sakinleşene kadar bu olumsuzlukların süreceği düşünülüyo!