Hoşgeldiniz!

kardak

Yunan Sahil Güvenlik Botuna Çarpan Türk Sahil Güvenlik Botu 01:12
Yunan Sahil Güvenlik Botuna Çarpan Türk Sahil Güvenlik Botu 4.623 izlenme - 5 ay önce Türk Sahil Güvenlik botu ve Yunan Sahil Güvenlik botu arasında Kardak kayalıklarında 12 Şubat 2018 gecesi yaşanan çarpışmanın görüntüleri kameralara yansıdı.
Yunan Hücumbotunun, Türk Sahil Güvenliğini Engellemeye Çalışması 00:52
Yunan Hücumbotunun, Türk Sahil Güvenliğini Engellemeye Çalışması 4.177 izlenme - 6 ay önce Kardak yakınlarında Yunan Donanması'na ait bir hücumbot, Türk Sahil Güvenliği'ne ait bir botu sıkıştırdı.
Ali Türkşen'in Herkese Giydirdiği Amansız Konuşması 02:20
Ali Türkşen'in Herkese Giydirdiği Amansız Konuşması 14.160 izlenme - 2 yıl önce Ali Türkşen 1996'da patlak veren Kardak Krizi'nde ikinci adaya çıkan SAT komandolarından biridir. Daha sonra Balyoz ve Poyrazköy davalarında aleyhine üretilen sahte delillerle hüküm giymiş ve 3.5 sene hapis yatmıştır. Dün gece CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına kendisi gibi Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk vs. davaları ile kumpas kurulup ordudan tasfiye edilmiş diğer şerefli Türk subayları ile birlikte katılmış ve yaptığı son konuşma ile milyonların sesi olmuştur.
Türkiye Yunanistan İlişkileri 03:31
Türkiye Yunanistan İlişkileri 1.205 izlenme - 5 ay önce Türkiye ve Yunanistan Arasında Yaşanan Son Olaylarda Neler Yaşandı? Diplomatik İlişkilerimizin Perde Arkası Ne?
20. Yılında Tüm Detaylarıyla Kardak Operasyonu 24:01
20. Yılında Tüm Detaylarıyla Kardak Operasyonu 1.697 izlenme - 2 yıl önce Ocak 1995 tarihinde Ege Denizi'nde yasanan ve Turkiye ve Yunanistan'i savasin esigine getiren Kardak Kayaliklariyla ilgili operasyonu ve tum detaylarini, operasyonu icra eden komandolarin agzindan dinleyeceksiniz. Spoiler vermek istemiyorum, aciklamam bu kadar iyi seyirler.
2 Dakikada Kardak Kahramanı Ali Türkşen 02:20
2 Dakikada Kardak Kahramanı Ali Türkşen 335 izlenme - 6 ay önce 1965 Mustafakemalpaşa-Bursa doğumlu olan Ali Türkşen, 1987 senesinde Deniz Harp Okulundan Makine Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2015 yılına kadar devam eden kariyerinin önemli bir bölümünde SAT Komandosu olarak görev yapan Türkşen, bu süreçte 1993 yılında gerçekleştirilen Lucky-S uyuşturucu gemisinin 14,5 ton uyuşturucu yüküyle ele geçirilmesinde ve 1996 yılında Türkiye ve Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren Kardak Krizi sırasında SAT Komando Tim Komutanı olarak görev aldı. 2015 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden Deniz Kurmay Albay unvanıyla emekli oldu.
Tansu Çiller - Kardak Krizi Açıklaması (1996) 00:29
Tansu Çiller - Kardak Krizi Açıklaması (1996) 1.632 izlenme - 3 yıl önce Tansu Çiller'in zamanında kardak ile ilgili yaptığı açıklamayı izliyoruz. Misak-ı milli sınırları içerisinde olan bir toprağımızı boşalttığımız bu günde manidar olur diye düşünüyorum.
Yunan Hücum Botu Kardak'ta Türk Botuna Çarptı 00:52
Yunan Hücum Botu Kardak'ta Türk Botuna Çarptı 174 izlenme - 6 ay önce Kardak kayalıklarını geçerek Türk kara sularına giren Yunan savunmasına ait hücum botu Türk sahil Güvenlik botuna çarptı. Olaydan sonra Yunan hücum botu Türk karasularını terk ederken yaşanan temasta her iki botta da herhangi bir maddi hasarın olmadığı öğrenildi.
Kardak Krizi (1996) 10:33
Kardak Krizi (1996) 1.542 izlenme - 4 yıl önce Çiller döneminde Ocak 1996'da Yunanistan ile Türkiye arasında Türk bandıralı bir geminin bize göre Kardak onlara göre Imia Kayalıkları'nda karaya oturması sonucu Türk ve Yunan kurtarma ekipleri arasında anlaşmazlık çıkınca patlayan krizdir ve iki ülkeyi savaşın eşiğine getirmiştir. Çiller ''o asker oraya gider, o bayrak iner'' diyerek gerekli gazı verip operasyonun olacağını söylemiş. beklenilen aksine hava operasyonu değil bu bir deniz operasyonuydu ve hala onların tartıştığı konu da Yunan kuvvetlerinin bu olayı nasıl sezemediğidir, zira Yunan Başbakanı Türk askerinin Kardak'a çıktığını Amerika'daki gezisinde Amerikalılardan öğrenmiştir.
TURKISIH AİR FORCE 03:15
TURKISIH AİR FORCE 3.645 izlenme - 11 yıl önce TÜRK YILDIZLARI;GÜÇ;AİR FORCE
Yunan Televizyonunda Tansu Çiller Parodisi 04:55
Yunan Televizyonunda Tansu Çiller Parodisi 1.178 izlenme - 3 yıl önce Türk ve Yunan medyasının canhıraş çabalarıyla iki ülkeyi savaşa sokmasına ramak kalmış Kardak krizinin en civcivli dönemlerinde, o dönem Yunanistan'da Olacak O Kadar benzeri bir program yapan ünlü tiyatrocu Lakis Lazopoulos konuyla ilgili skecinde Tansu Çiller'i varsayımsal olarak karşısına alır ve iki devletin de sinekten hamaset çıkarmaya yönelik tutumlarına güzelce giydirir. Her ne kadar Türkçe'yi çok kıvıramasalar da özellikle Çiller'in meşhur "o bayrak inecektir o asker gidecektir" sözüne karşı söylenen muhteşem atasözü (1:03) cuk oturmuştur. Ekşisözlük'ten aris anastasiadis'e sevgilerle. Ve evet, lütfen, bu skeç saldırı değil güldürü amaçlıdır. Hamasi yorum yapanın ağzına sinek girsin.
 Yunan Tacizine Türk Sahil Güvenlik Ekibi Son Verdi 02:07
Yunan Tacizine Türk Sahil Güvenlik Ekibi Son Verdi 1.623 izlenme - 5 yıl önce balıkçı teknelerine yapılan yunan tacizine, türk sahil güvenlik ekibi son verdi.uluslararası sularda avlanan türk balıkçı teknelerini taciz eden yunanistan'a ait sahil güvenlik botu, türk sahil güvenlik ekibince bölgeden uzaklaştırıldı. genelkurmay başkanlığı internet sitesindeki "günlük faaliyetler" başlığında yer alan bilgiye göre, kuzey ege'de yunanistan'a ait sahil güvenlik botunun türk balıkçı teknelerini taciz etmesi üzerine, sahil güvenlik komutanlığına ait sahil güvenlik botu bölgeye süratle intikal etti. sahil güvenlik ekibi, türk balıkçı tekneleri ile yunan sahil güvenlik botunun arasına girerek tacize son verdi, balık tutma faaliyetine devam edilmesini sağladı ve yunan sahil güvenlik botunu bölgeden uzaklaştırdı.
Kardak Krizi - Türkiye & Yunanistan Anlık Savaş Eşiği 03:18
Kardak Krizi - Türkiye & Yunanistan Anlık Savaş Eşiği 874 izlenme - 3 yıl önce Ocak 1996'da Yunanistan ile Türkiye arasında Türk bandıralı bir geminin Kardak Kayalıkları'nda karaya oturması sonucu Türk ve Yunan kurtarma ekipleri arasında anlaşmazlık çıkınca patlayan krizdir ve iki ülkeyi savaşın eşiğine getirmiştir. Figen Akat isimli Türk gemisi 25 Aralık 1995 tarihinde Ege Denizi'ndeki Kardak Kayalıkları'nda karaya oturdu. Bu olaydan sonra Yunanistan, deniz kazasının kendi karasularında olduğunu ileri sürdü. Türkiye ise söz konusu adaların kendisine ait olduğunu belirtti. Yunanistan Ordusu, bir süre sonra doğudaki adacığa asker çıkarıp bayrak dikti. Bunun üzerine iki ülkenin deniz kuvvetleri adanın çevresinde konuşlandı. Olanlar oldu ve Yunanistan geri adım attı böylece olası bir savaş önlenmiş oldu...
kaŞ'in dİbİnde yunan askerİ ve karargahi 04:22
kaŞ'in dİbİnde yunan askerİ ve karargahi 1.684 izlenme - 9 yıl önce kaŞ'in dİbİnde yunan askerİ ve karargahi yeni bir kardak krizimi basliyor
Kardak Kayalıkları Krizi (1996) - Mehmet Ali Birand 08:51
Kardak Kayalıkları Krizi (1996) - Mehmet Ali Birand 318 izlenme - 3 yıl önce 27 Aralık 1995 tarihinde bir Türk teknesinin kayalıklara çarpmasıyla başlayan ve 1996 yılında da devam eden Kardak krizinin hikayesi. Mehmet Ali Birand'ın anlatımıyla, dönemin Türk ve Yunan siyasetçilerinin ağzından yaşananlar ve nasıl çözüme gidildiği anlatılıyor.
Kardak Kahramanlarından Sat Komandosu Levent Binbaşı 09:39
Kardak Kahramanlarından Sat Komandosu Levent Binbaşı 405 izlenme - 4 yıl önce - Öfkeli Misiniz, Kırgın Mısınız, Kızgın Mısınız? - Öfkeli Değilim. Kızgın, Kırgın Değilim. Kimseye Bir Kin, Nefret Duygusu Taşımıyorum. Bu Bir Süreç. Çok Güzel Bir Söz Vardır ''coğrafya Kaderdir'' Diyorlar. Biz Norveç'te, Danimarka'da Doğmadık Bu Ülke Topraklarında Yaşananları Tarih Sürecinde Herkes Gördü, Okudu. - Ama Genede Böyle Bir Şey Beklemiyor Dunuz Değil Mi? - Hayatımın Hiç Bir Döneminde, 'eğer Beklentileri Olasılık Olarak Söylerseniz' Milyonda Bir Bile Deseniz, Benim Aklımın Ucundan Dahi Geçmedi Bu Ülkede Terörist Olarak Suçlana Bileceğim. Hatta Bizi Biliyor Sunuz Canilikle Suçladılar. Suçsuz Günahsız Çocukları Katledeceğimizi İddia Ettiler. - Genel Kurmay Başkanı Terörist Olmakla Suçlandı? - Çok Güzel Bir (örnek) Ne Diyebilirim Ki! Ben Bir Kıdemli Binbaşı Olarak Demek Ki Daha Fazla Şeylerle Suçlanabilirmişim!!.
O Bayrak İnecek - Kardak Krizi 03:51
O Bayrak İnecek - Kardak Krizi 407 izlenme - 3 yıl önce Tansu Çiller döneminde yaşanan kardak krizinde Sayın Başbakanımızın yaptığı konuşmadan kesitler içeriyor... Bizde can verilir çakıl taşı verilmez..
Cahit Berkay  Grup Zan - Kardak Zeybeği 06:15
Cahit Berkay Grup Zan - Kardak Zeybeği 439 izlenme - 6 yıl önce
Türk ve Yunan Sahil Güvenlik Gemilerinin Çarpışma Görüntüsü 01:01
Türk ve Yunan Sahil Güvenlik Gemilerinin Çarpışma Görüntüsü 10 izlenme - 5 ay önce Pazartesi günü Ege Denizi’nde, Kardak kayalıkları yakınlarında, Türk Sahil Güvenlik gemisinin Yunan devriye gemisine çarptığı anın görüntüleri yayınladı.
Ege'de Türk-Yunan Gerilimi 02:14
Ege'de Türk-Yunan Gerilimi 4 izlenme - 3 ay önce Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki bir kayalığa bayrak dikmesi üzerine Türkiye ve Yunanistan arasında tansiyon yükseldi.…
Yunan Bakan Panos Kammenos Kardak'a Yaklaştırılmadı 01:56
Yunan Bakan Panos Kammenos Kardak'a Yaklaştırılmadı 6 izlenme - 6 ay önce Kardak bölgesine çelenk atmak üzere yunan hücumbot ile gelen Yunanistan Savunma Bakanı Kardak’a yaklaştırılmadı. Herhangi bir gerginlik olmadan yapılan ikaz üzerine Yunanistan Heyeti Türk karasularını terk etti.
Ege'de Kriz! Türkiye İle Yunanistan Arasında Neler Yaşanıyor? 14:29
Ege'de Kriz! Türkiye İle Yunanistan Arasında Neler Yaşanıyor? 6 izlenme - 5 ay önce Kardak krizi nasıl başladı? 12 Ada nasıl el değiştirdi? Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan son olaylarda neler yaşandı? Diplomatik ilişkilerimizin perde arkası ne? Bundan sonra ne olacak? Cüneyt Özdemir ile 5N1K, Kardak'ın perde arkasını anlattı.
Kardak krizinin perde arkasında neler yatıyor? 06:25
Kardak krizinin perde arkasında neler yatıyor? 4 izlenme - 5 ay önce Kardak krizi neden çözülmüyor? Bu krizin perde arkasında neler yatıyor? FETÖ'cü askerin ve DHKP-C'li teröristlerin son durumu nedir? Suçlular neden iade edilmiyor? Atina'daki artan yatırımların nedeni ne? Yunan ekonomisinde neler yaşanıyor? Cüneyt Özdemir, Hürriyet Atina Temsilcisi Yorgo Kırbaki ile konuştu.
Kardak Kayalıklarında Bir Erkek Cesedi Daha Bulundu 02:03
Kardak Kayalıklarında Bir Erkek Cesedi Daha Bulundu 6 izlenme - 8 ay önce Kardak kayalıklarında bir erkek cesedi daha bulunduMUĞLA - Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın Kalimnos Adası'na yasadışı yollarla geçmeye çalışırken tekneleri batarak kaybolan kaçaklardan bir kişinin daha cesedine ulaşıldı.
Kardak Kayalıkları Önlerinde Hareketli Anlar 01:39
Kardak Kayalıkları Önlerinde Hareketli Anlar 7 izlenme - 1 yıl önce Muğla'nın Bodrum açıklarındaki Kardak kayalıklarında Türk karasularını ihlal eden Yunan botu ile Türk Sahil Güvenlik birimleri arasında yaşanan hareketli anlar görüntülendi.