Hoşgeldiniz!

Karen Gillan

The Circle (2017) Fragman 01:50
The Circle (2017) Fragman 1.935 izlenme - 1 yıl önce Oyuncular: Karen Gillan, Emma Watson, Tom Hanks Yönetmen: James Ponsoldt 2017'de gösterime girecek The Circle filminin fragmanı.
Galaksinin Koruyucuları Fragman (Marvel's Guardians of Galaxy Trailer) 02:30
Galaksinin Koruyucuları Fragman (Marvel's Guardians of Galaxy Trailer) 613 izlenme - 4 yıl önce Galaksinin Koruyucuları 1 Ağustosta sinemalarda ...Galaksinin uzaylılar tarafından istila edilmesiyle birlikte, sıra dünyamıza gelmiştir. Peki istila altında olan dünyayı kim kurtaracaktır? Kendi türlerinden hayatta kalan son uzaylı süper kahramanlar...
Doctor Who - En İyi Dalek Sahneleri - 1963 - 2013 02:18
Doctor Who - En İyi Dalek Sahneleri - 1963 - 2013 294 izlenme - 3 yıl önce Dalek, Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who'da Doktor'un baş düşmanı olan dünya dışı ırk. Dizideki ilk görünümleri 1963 yılında yayınlanan ilk sezonun 6. bölümü "The Daleks"te gerçekleşmiştir. Dönemin ve dizinin ilk Doktor'u William Hartnell'dir. Dalekler evrende duygusu olan ve Dalek olmayan her canlıyı yoketmek için çalışırlar. Dalekler ilk olarak yazar Terry Nation ve BBC tasarımcısı Raymond Cusick tarafından tasarlanmıştır. Dalekler Skaro gezegeninde yaşamaktadır. Zaman Lordları'yla Son Zaman Savaşı'nda karşı karşıya gelmiş ve klasik seride bu savaşa devam etmektedirler. Doktor'u Dünya'ya giderken izlemişlerdir. Dünya'yı da Doktor'u yoketmek istedikleri gibi yoketmek istiyorlardır. Dalek sesi Modern serideyse Son Zaman Savaşı Dalekler ve Zaman Lordları'nın sonu olmuştur. Skaro ve Galiffrey tamamen yokedilmiştir. Son Zaman Savaşı'ndan geriye sadece bir Dalek ve son Zaman Lordu olan Doktor kalmıştır. Hayatta kalan son Dalek olduğu sanılan Dalek ise Dalek bölümünde kendini yoketmiştir. Fakat Dalekler The Parting Of the Ways bölümünde geri dönerler. İmparatorluk gemilerinden biri hasarlı bir şekilde Zaman Savaşından kurtulmuş ve Dalekler Dünya'ya geldiğinde İmparator Dalek, ordusunu insan cesetleri ile yeni baştan yaratmıştır. Böylece Dalekler Doctor Who evrenine geri dönmüşlerdir. Asylum of the Daleks bölümünde Dalekler, Doktor, Amy ve Rory'yi hapisane olarak kullandıkları gezegenin güç alanının kapatılmasını içeren imkansız bir göreve zorladı. Görev başarılıp güç alanı kapatılırsa Dalekler gezegeni yok edebileceklerdi. Gezegende güç alanını kapatmanın bir yolunu ararlarken, Dalek teknolojisini hackleyebilen Oswin Oswald ile tanıştılar. Oswin, Dalekler üzerinde ana bir silme işlemi gerçekleştirerek Doktor'la ilişkili tüm veritabanlarını yoketti. Gezegenden kaçan Doktor ve ekibi Daleklerle karşılaştığında Dalekler Doktor'u hatırlamadı.
Doctor Who - En İyi Master (Usta) Sahneleri (1971-2010) 04:08
Doctor Who - En İyi Master (Usta) Sahneleri (1971-2010) 277 izlenme - 3 yıl önce Usta, Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who'da adı geçen bir karakter. Gallifrey'den gelen kötü bir Zaman Lordu'dur ve Doktor en büyük düşmanlarından biridir. Usta, Ocak 1971'de 3.Doktor döneminde dizide ortaya çıktığında Roger Delgado tarafından canlandırılıyordu. Delgado, 1973'e kadar Usta rolünü oynamaya devam etti. 1976'da Peter Pratt Usta rolünü canlandırdı. 1981 yılına dek Usta dizide bir daha gözükmedi.1981 yılında Geoffrey Beevers rolü devraldı fakat Usta rejenerasyon geçirdi ve Beevers yerini Anthony Ainley devraldı. Ardından 1989'da dizi bitene kadar Anthony Ainley bu karakteri canlandırdı. 1996'da yapılan Doctor Who sinema filminde Eric Roberts tarafından oynanan Usta karakterini Doctor Who dizisi 2005'te yeniden başlayınca Derek Jacobi canlandırmıştır. Derek Jacobi bu rolü sadece 2 bölüm sürdürmüştür. Usta Doktor'un TARDİS'inde rejenerasyon geçirerek rolü John Simm canlandırmaya başlamıştır. 2010'da End of Time bölümünde Usta Rassilon ve Zaman Lordları ile birlikte Son Büyük Zaman Savaşı'na geri gönderilmiştir.
Doctor Who - En İyi Davros Sahneleri - 1975 - 2013 02:31
Doctor Who - En İyi Davros Sahneleri - 1975 - 2013 218 izlenme - 3 yıl önce doctor who aleminde daleklerin yaratıcısı, skaro gezegeninden çıkma, evlat olsa sevilmeyecek insanlar kategorisinde rahatlıkla ilk 3'e oynayabilecek şerefsiz bilim adamı. bambaşka bir kötü karakter, übermensch, aşmış kötülükleriyle kendisine hayran bıraktıran kötü adam tipi... reality bomb ne demek, gerçekliği yok etmekler filan, bütün paralel evrenlerde, bir de üstüne bundan kaçış planını da bulmak. böyle kötü bir karakter görülmez kolay kolay. bir filmi, film yapan kötü karakterleridir derler ya, işte davros'un olduğu bölümlerde onuncu doktorumuz david tennant nasıl da coşuyor oradan anlamak mümkün. (sözlükten alınıtıdır)
Doctor Who - En İyi Tardis Sahneleri (1963-2013) 07:28
Doctor Who - En İyi Tardis Sahneleri (1963-2013) 186 izlenme - 3 yıl önce TARDIS (Time And Relative Dimension In Space)Yani Uzay ve Zamanda Göreceli Boyut Anlamına Geliyor İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who'daki uzay ve zamanda herhangi bir yere gidebilen, Gallifrey adlı bir gezegende yaşayan Zaman Lordları tarafından yaratılan bir zaman makinesidir. Bazen adı "The Blue Box" yani "Mavi Kulübe" olarak da geçer. Asıl şekli olmasa da dışarıdan 1963 yılı Londrasından kalma bir polis telefon kulübesi olarak görünmektedir. Şekil değiştirmesini sağlayan kamuflaj ünitesi bozulduktan sonra Doktor onu tamir etmemiş, öyle bırakmıştır. Aynı anda 6 kişinin kullanabilme kapasitesi olan bu zaman makinesinin aynı zamanda içi dışından daha büyüktür. TARDIS'in içinde uyuma bölümleri, özel ihtiyaç odaları, gardırop, kütüphane, inziva odası ve kontrol odası bulunuyor. TARDIS, taşıdığı yolculara farklı dilleri anlama ve konuşma yetisi veren bir sisteme sahiptir. Ayrıca her TARDIS'in kendine has bir zekası ve kişiliği vardır. Doktor onu çalmıştır ya da kendi söylediğine göre ödünç almıştır ve onunla birlikte son büyük zaman şavaşından kaçmayı başarmıştır. "The Doctor's Wife" bölümünde TARDIS insan görünümündedir ve Doktor'un kendisini çaldığını değil de kendisinin Doktor'u çaldığını iddia eder. Doctor Who dizisi İngiltere'nin her yerine yayıldıktan sonra popüler kültür arasına girmeyi de başarmıştır. "TARDIS" kelimesi artık içi dışından büyük görünen herhangi bir şeyin adı olmuştur. Kavramsal tarihi 1963'te Doctor Who dizisi yazılırken, yazan kişiler Doktor'un zaman makinesinin neye benzemesi gerektiğini tartışmaktaydılar. Belli bir şekilde tutmak için "Police Box" olarak yapılmasına karar verilmişti. Ve the ship's "chameleon circuit" adlı bölümde şeklinin aynı olmasının nedeni açıklanmıştı. Diğer Zaman Lordları TARDIS'in bir diğer adı olan TT Kapsülü yani Time Travel Capsule (Zaman Yolculuğu Kapsülü) adını kullanmaktadırlar.
Karen Gillan - ALS Ice Bucket Challange 00:29
Karen Gillan - ALS Ice Bucket Challange 58 izlenme - 3 yıl önce Karen Gillan- ALS Ice Bucket Challange'ı yaptı. Bakın bakalım kimi dahil etti bu hayır toplama işine.
Doctor Who - En İyi Cyberman Sahneleri - 1966 - 2013 02:24
Doctor Who - En İyi Cyberman Sahneleri - 1966 - 2013 84 izlenme - 3 yıl önce Cyberman ya da çoğul adıyla Cybermen (Siberadam) Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who 'da adı geçen en önemli uzaylılarından biridir. 10 insan gücündeki dev metal yaratıklar, aslında insan soyundan gelen bir ırktı. Zaman içinde zayıflıklarını yok etmek adına vücutlarına metal ve plastik parçaları eklemeye başladılar. Bu süreçte de hislerini kaybedip, robotlaştılar. Esasen Dünya'nın ikiz gezegeni Mondas'tan gelen Cyberman'in soyunun tükendiği düşünülüyordu. Doktor paralel bir evrene yaptığı ziyaret sırasında John Lumic adlı dahi tarafından yeniden yaratıldıklarını öğrendi. Bu sefer önlerine çıkan her şeyi yok etmek üzere yaratılmışlardı. Cyberman, Dünya'yı pek çok kez ele geçirmeye çalıştı. Ne var ki Doktor her seferinde onları yenmeyi başardı.
Matt Smith'in ALS IceBucketChallenge Etkinliği ve Karen Gillan'a Meydan Okuması 00:41
Matt Smith'in ALS IceBucketChallenge Etkinliği ve Karen Gillan'a Meydan Okuması 50 izlenme - 3 yıl önce Matt Smith "Ice Bucket Challenge" etkinliğine katıldı ve Karen Gillan'a meydan okudu!
John Barrowman'ın Ice Bucket Challenge Etkinliği ve David Tennant'a Meydan Okuması 00:41
John Barrowman'ın Ice Bucket Challenge Etkinliği ve David Tennant'a Meydan Okuması 71 izlenme - 3 yıl önce John Barrowman "Ice Bucket Challenge" etkinliğine katıldı ve David Tennant'a meydan okudu!