Hoşgeldiniz!

Karıncalı Videoları İzle

Orhaneli Termik Santrali Yedek Vardiyesi Piknikte. 01:46
Orhaneli Termik Santrali Yedek Vardiyesi Piknikte. 1.165 izlenme - 9 yıl önce Orhaneli santr.yedek vardiyesi karıncalıda piknik yaptı.yağmura rahmen nefis bir piknik oldu.katılanlara teşekkürler
Kırşehir Karıncalı 00:39
Kırşehir Karıncalı 227 izlenme - 7 yıl önce
Yapılan Şaka İyi Düşünmek Gerektiğini Hatırlattı 00:35
Yapılan Şaka İyi Düşünmek Gerektiğini Hatırlattı 64 izlenme - 3 yıl önce Uyuyan karısına deprem şakası yapan adam karısının balkondan atlamasına sebep oldu ve bu parodi ile şaka yaparken iki kere düşünmek gerektiği hatırlatıldı.
Bak Şu Haylaza 01:32
Bak Şu Haylaza 58 izlenme - 7 yıl önce
Sakarya 04:28
Sakarya 5 izlenme - 3 ay önce Sabah saatlerinde Sakarya'ya doğru yola çıktık. Yine daha önceden gideceğimiz yerleri internetten tespit itmiştik. İlk olarak Pamukova ilçesine bağlı Paşalar köyündeki Karaca Ahmet Sultan Türbesi'ni ziyaret ettik. Köyün arkasındaki tepenin üzerinde tarihi bir kalıntı göze çarpıyor; ama biz oraya çıkmadan uzaktan fotoğrafını çekip geri döndük. Daha sonra Alifuatpaşa beldesi içinden Sakarya Nehri üzerindeki tarihi köprüden geçerek Geyve ilçesine ulaştık. Buradaki "Sinan Bey Zaviyesi & Elvanbey İmareti" dışarıdan fotoğraflarını çektik. Dönüşte de Sakarya (Ali Fuat Paşa) köprüsü üzerinde fotoğraflarımızı çektik. Alifuatpaşa da Sakarya nehrine yakın, parkın yanında Kuva-i Milliye Müzesi var. İsterseniz burayı da gezebilirsiniz. E-25 karayolunun Adliye köyü civarında tam karşısındaki tepede, Karıncalı Dede (Abdullah Bin Yaşari Hz.) Türbesi bulunuyor. Çevre düzenlemesi yapılmış, bir de küçük mescidi var. Sakarya'ya doğru giderken solda kalıyor. Sakarya merkeze gelince ilk önce Erenler'de bulunan Sakarbaba Türbesi'ni ziyaret ettik. Bu türbede gayet temiz, tertipli ve estetik yapılmış. Yolun köşesinde apartmanların bitişiğinde yer alıyor. Oradan merkezdeki Orhan Camii'ni ziyaret ettik. Orhan Camii, Orhan Gazi'nin buyruğuyla 1323-1325 yılları arasında yaptırılmış. Daha sonra Serdivan ilçesinde bulunan Sakarya Şehitliği'ni ziyaret etmek için Serdivan'a doğru yola çıktık. Şehitlikten baktığınızda bütün Sakarya kuşbakışı görülüyor. Şehitlik son derece bakımlı ve temiz. Serdivan ilçesi de çok güzel bir yer, ferah evler estetik yapılmış ve yolları geniş. Sakarya merkezde itici bir yer değil. Gezerken daha önce gelmişçesine rahat geziyorsunuz. Sakarya merkezden sonra Sapanca'ya doğru yola çıktık. İlk durak Sapanca gölü oldu. Zaten sizi ilk karşılayan Sapanca Gölü oluyor. Su her zaman insana huzur verir. Biz de biraz Sapanca Gölü'nün kıyısında oturduk. Çevrede yürüyüş yapmaya gelenler de vardı. Daha sonra sapanca içindeki 1554 yılında yapılan Rüstem Paşa Caamii'ni ziyaret ettik. Daha sonra Mahmudiye köyündeki 1887 yılında yaptırılan Hasan Fehmi Paşa Camii'ni ziyaret ettik. Mahmudiye Köyü bayağı yüksek bir tepe üzerinde, köy dediğimize de bakmayın, sayfiye yeri gibi. Hava kararmadan geri dönmek istiyoruz, o yüzden gezimizi burada noktalıyoruz. Sapanca çıkışında, sağda tarafta Uzunkum Köyü var. Burada 1892 yılında yapılan Rahime Sultan Camii var. Son anda uğramaya karar veriyoruz ve iyi ki de uğradık diyoruz. Camii çevresindeki doğayla öğle bir bütünleşmiş ki ortaya muhteşem bir manzara çıkmış. Buradaki manzara bizi çok etkileyen manzaralardan biri olmuştur. Fotoğraflarımızı çektikten sonra yolumuza koyulduk. İlerleyen zamanlar yine Sakarya çevresine gelmek umuduyla, Sakarya'dan ayrıldık.